Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2023., 17:19   #481
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
jesi ga kupio u dućanu ili preko weba? ako je prek weba, vrati u roku 14 dana bez razloga
U dućanu. Čekali smo par dana da dođe iz Zg. Al ubuduće samo preko weba.

Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ako je reklamiran,normalni postupak i cemu se cudit.

Niko tu nezna sto si sa njim radio.

Sent from my motorola edge using Tapatalk
Glupo je da se šalje iz Rijeke u Zagreb zbog nečega što serviser može provjeriti na mjestu za minutu..isto tako je glupo da kupac izvlači deblji kraj, stavi se u moju situaciju..nit imam laptop nit imam novce..potrošio sam za benzu jer mi je prodan neispravan laptop, morati ću čekati danima dok doputuje u Zagreb i pregleda se, i onda opet potrošiti za benzu da odem po zamjenski laptop.

Ne jebe me benzin niti drkanje s autom do Rijeke, al me jebe to šta laptop umjesto da bude pregledan na mjestu mora putovati danima da bi se obavilo apsolutno isto što se i moglo na mjestu. Glupo je brate..jebeno je glupo. Šta su dobili s tim? Evo ništa, kitu..laptop će morati zamjeniti jer je neispravan i izgubili su ne samo jednog kupca.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”

Zadnje izmijenjeno od: Brown Acid. 22.04.2023. u 17:28.
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2023., 17:36   #482
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Svasta ti mogu napisat ali necu.

Samo ti ponavljam da je to klasicni rma postupak

Sto je uopce sa lapom?

Sent from my motorola edge using Tapatalk
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2023., 18:46   #483
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,345
Trgovina mora o svom trošku slati na servis i o svom trošku vratiti kupcu.
Pošalji e-mail trgovcu (Instaru) da želiš (što i zakonski imaš pravo), da ti laptop pošalju o svom trošku na kućnu adresu, da ti ne moraš ići po njega.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 23.04.2023., 11:43   #484
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 495
zasto bi mu ga slali doma ako ga je kupio u ducanu?
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2023., 12:41   #485
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 648
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Trgovina mora o svom trošku slati na servis i o svom trošku vratiti kupcu.
Da, vratiti kupcu tamo gdje ga je i kupio - u trgovini.
Taj članak samo kaže da kupca ne mora nositi o svom trošku na servis nego će to napraviti trgovac.

Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Glupo je da se šalje iz Rijeke u Zagreb zbog nečega što serviser može provjeriti na mjestu za minutu..
Pa očito nemaju servisera u Rijeci koji je osposobljen i ovlašten bilo što utvrđivati.
To što imaju više poslovnica ne znači da u svakoj rade serviseri nego samo prodavači.
Na sajtu im piše da je reklamacijski centar/servis u Zagrebu.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2023., 14:55   #486
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,345
Zakon o obveznim odnosima:
Citiraj:
Troškovi i rizik

Članak 427.

(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.

(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.

Trgovac mora vratiti kupcu popravljeni proizvod.
Ne u neku poslovnicu, već o svom trošku vratiti kupcu. Kupac ima svoju adresu, pa neka šalje njemu.

Ja uvijek pitam trgovca neka napravi prikup s moje adrese i navedem svoju adresu za povrat.

Ovdje je glupo da kupljeni laptop odmah ne radi (ako nije krivnja kupca), te da kupac ima dodatne troškove povodom toga.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 23.04.2023., 15:15   #487
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 648
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Trgovac mora vratiti kupcu popravljeni proizvod.
Ne u neku poslovnicu, već o svom trošku vratiti kupcu.
Pa ne u "neku", nego u onu u kojoj je prvobitno kupljen.
To što ti iščitavaš zakon kako tebi paše to je drugo.

Iako, ako je trgovac ok može se s njime dogovoriti i da ti pošalju na adresu o njihovom trošku, mislim da većina neće raditi problem oko toga.

Samo što ćeš onda čekati taj laptop sigurno duže nego da ga sam pokupiš u poslovnici jer dok oni to predaju kurirskoj službi, pa dok ovi to obrade i dostave proći će par dana.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2023., 11:45   #488
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova

Ne jebe me benzin niti drkanje s autom do Rijeke, al me jebe to šta laptop umjesto da bude pregledan na mjestu mora putovati danima da bi se obavilo apsolutno isto što se i moglo na mjestu. Glupo je brate..jebeno je glupo. Šta su dobili s tim? Evo ništa, kitu..laptop će morati zamjeniti jer je neispravan i izgubili su ne samo jednog kupca.
Da, samo to ne ide tek tako. Laptop mora pregledati OVLAŠTENI serviser koji je ovlašten za tu marku. Ovaj u Instaru sigurno to nije.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2023., 14:23   #489
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Da, samo to ne ide tek tako. Laptop mora pregledati OVLAŠTENI serviser koji je ovlašten za tu marku. Ovaj u Instaru sigurno to nije.
"to ne ide tako" ..gle, kužim da je u pravilima da ga treba pregledati ovlaštena osoba, ali jebote nemoraš biti stručnjak da vidiš da računalo ne radi..nije li logičnije pogledati na mjestu (ako je moguće) da ne radi i poštediti kupca daljnjih vožnji i zajebancije te mu ponuditi zamjensko računalo..mislim, uzmimo u obzir da sam dobio uređaj koji ne radi (i nije bio tvornički zatvoren nego zaljepljen instar trakom..znači proban je ili izložbeni primjerak ili sl.), i vratio ga idući dan..i ako se ne pregleda ću morati čekati par dana.

Na kraju gledajmo neku logiku, uzeti su mi novci, nisam dobio ono šta sam platio i potrošio sam svoje vrijeme na tu "organizaciju". Cilj trgovca bi trebao biti zadovoljan kupac..kada je..naravno taj kupac u pravu.

I na kraju, voditelj ri poslovnice mi govori da je računalo neispravno i da ako želim novac natrag da moram slati mailove nekoj njihovoj xy službi i zatražiti povrat.
..ja, da žicam da mi se vrate novci preko nekog maila..

Pravila su pravila..ali brate..ovo je debilno i samo se čovjek iznervira i izgubi volju više imati posla s njima.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2023., 15:00   #490
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 288
Što ne kužiš?

Pogledali su i vidjeli da ne radi. I tebe i njih zanima ZAŠTO ne radi. Iz njihove perspektive ne radi jer si ti potencijalno nešto zeznuo. I žele da netko potvrdi zašto ne radi. Pa neće tamo prodavač otvoriti laptop i raditi dijagnozu...

I što te čudi da ti moraš zatražiti povrat? Pa nije voditelj poslovnice računovodstvo koje se time bavi. On mora prvo dobiti odobrenje za povrat, a to odobrenje će dobiti od odjela kojem ćeš ti uputiti zahtjev.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2023., 15:04   #491
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 648
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
gle, kužim da je u pravilima da ga treba pregledati ovlaštena osoba, ali jebote nemoraš biti stručnjak da vidiš da računalo ne radi..
Nije stvar u tome jel radi ili ne radi, nego se mora pregledati da se vidi jesi li ti nešto pokvario, dirao vijke na kućištu, pokušavao nešto sam ugraditi, fizički oštetio itd...
Postoji hrpa situacija i slučajeva gdje ljudi svašta rade pa ne možeš sve samo gledati iz svoje perspektive i zahtjevati odmah i sad da se nešto riješi.

Citiraj:
I na kraju, voditelj ri poslovnice mi govori da je računalo neispravno i da ako želim novac natrag da moram slati mailove nekoj njihovoj xy službi i zatražiti povrat.
..ja, da žicam da mi se vrate novci preko nekog maila..
Ne žicaš ništa nego tražiš povrat novca, a to se u zakonu zove raskid ugovora i normalno da i tu treba ispoštovat neku proceduru.
Da želiš drugi isti takav ili sličan laptop onda ne bi trebao ništa posebno tražiti, ali povrat novca je drugačiji.

Citiraj:
Pravila su pravila..ali brate..ovo je debilno i samo se čovjek iznervira i izgubi volju više imati posla s njima.
Nema ovo veze s njima, ovakva procedura je u gotovo svim IT trgovinama i ne znam što se toliko čudiš tome.
Na licu mjesta će ti eventualno zamjeniti USB stick, miš, tipkovnicu i tako neke sitnice, ali skuplje stvari moraju ići na pregled.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2023., 15:38   #492
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Ajde mi objasnite kako će netko tko nema pojma o računalima zatražiti jebeni povrat novca mailom? Kako? Uzmite jednog penzića vulgaris koji ni nema pojma šta je email..da nemožeš telefonski obaviti to..zašto?
Ako je kupnja i slanje na servis obavljena s prodavačem..zašto ne bi bio i povrat?
Jebali vas propisi i procedura..gdje je tu ljudskost?
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2023., 15:52   #493
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 648
Možeš zatražiti povrat novca i u trgovini gdje si kupio, bez problema, baš kao što možeš podnijeti i prigovor, predati reklamaciju i sve drugo, tj. moraju imati neki obrazac za navedeno koji ti samo potpišeš.
Ako te upućuju isključivo na mejl onda je to njihova greška.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2023., 15:53   #494
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Radio sam godinama taj posao i to kod poznatih đubreta, pa je s povratom bilo daleko jednostavnije..uglavnom odustajem, ne da mi se natezati..ne dijelimo isto mišljenje.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2023., 16:05   #495
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Pisani trag nažalost, ili email ili osobno u poslovnici je praksa na većini mjesta, iz pravnih razloga.

Ljudskost nestaje ne samo zbog dućana, pogledaj malo kupce, svi se svađaju i pozivaju na zakone i kad treba i kad ne treba.

Šta sam sve znao doživjeti od kupaca i to svakodnevno, strogo se sakrijes iza propisa i to je to..

Rijetki su kupci koji pozdrave, nasmiju ti se i pitaju da li si umoran i sl. Ti si tamo stručnjak kad im trebaš i obični prodavač kad su za svađu.

Kako biš se ti postavio? Ne mislim danas, nego recimo nakon 5 godina takvih situacija? Čisto za primjer, bio sam voditelj jednog dućana u shopping centru, nakon nešto više od 6 godina vjerojatno imam neki ptsp od gluposti što sam se nagledao i naslušao.. već 7 godina nisam u maloprodaji, ali ti ljudi tamo zaslužuju beneficirani radni staž
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2023., 16:20   #496
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
@brown acid: Slažem se sa tobom načelno, trgovac već iz razgovora sa kupcem može (i trebao bi) prepoznati problem i želje, i sam iznijeti opcije i pojašnjenja i prijedloge rješenja bez fige u džepu, pa ako se radi o "penziću" pozvati ga u poslovnicu i pomoći mu sročiti taj mail, ako treba, i riješiti stvar.
Načelno, kažem, jer procedura se mora poštovati, to je jasno, no uvijek postoji način ako postoji volja za izaći u susret.
Koliko sam puta imao stranku koja je fulala dan i termin u poslu kojega radim, neka pogubljena bakica koja je nažicala susjeda da ju doveze, pa di bi takvu vratio? Uzmem ju pod pauzom, odradim, nekad ostanem i duže na poslu, ali ja miran idem doma. I to nema cijenu.
Al dobro...svatko zna svoje.
@eladio: glupost i bezobrazluk su jedno, čovjek u nevolji nešto sasvim drugo. I tu je opet sve na tebi, zbog devet debila koji su te nadrkali taj dan ne bi smio stradati deseti, pošten čovjek sa problemom (nhf, imo).

Zadnje izmijenjeno od: Iluzionist. 30.04.2023. u 16:26.
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2023., 17:02   #497
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Tko kaže da je stradao ako ti radiš po proceduri? I tko kaže da nije poslije iskoristio tvoju dobru volju i svejedno izlagao poslije da si bio ovakav ili onakav..
Nebrojeno puta sam izašao kupcima u susret, rijetko kad obično hvala da čuješ ali nije mi to poanta..
Ponavljam, dok god smo ovakvo društvo koje naručuje laptope zbog greške na webu pa onda piše žalbe udruzi potrošača , do tada će procedure biti pravilo.. a biti će i gore..
Meni je uhvaćen lopov na djelu izbačen iz dućana pisao prigovore pa ti vidi..omfg xD

PS
Krivo mi samo što nisam bilježio sve te situacije, ta knjiga bi bila bestseller, s toliko priča da bi se dalo složiti sve u nekoliko nastavaka..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 30.04.2023. u 17:53.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2023., 11:45   #498
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Meni je sasvim logično da ovlaštena osoba mora odobriti zamjenu i povrat novaca i da se uređaj mora detaljno pregledati.

Naime, kupac nema nikakve posljedice da greškom pokvari uređaj (recimo polije vodom) i onda proba to reklamirati APP metodom. Takvi obično i traže riješenje na licu mjesta i vrše pritisak.
Nije posao prodavača da detaljno pregledava - od svakog usb utora nadalje te ima tehnička znanja što i kako pregledavati. Pogotovo ne dok kupac vrši pritisak po trgovini.

Raskid kupnje (ugovora) je definiran zakonom i rokovi i procedura i logično je da se mnoge trgovine odlučuju to ispoštovati u zakonskom roku - da ne bude pre glatko pa nek oni koji računaju na to i zloupotrebljavaju kupuju negdje drugdje.
Ako nije kupnja na daljinu onda to i ne moraju - to im je politika firme. I opet je logično da netko odlučuje o tome, a ne prodavač.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2023., 10:57   #499
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Instar ima akciju povodom otvorenja nove poslovnice u Pointu ....



https://www.instar-informatika.hr/promo/532/

Izražene promotivne cijene vrijede za sve oblike plaćanja!

Artikle je moguće kupiti isključivo u poslovnici Point, narudžbe preko web shopa kao i rezervacije nisu moguće.
Promocija traje do 20.5. ili isteka ograničenih zaliha.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 19.05.2023. u 18:14. Razlog: prevelika slika
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2023., 09:05   #500
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Thx na infou, pazario sam V3 basiliska i pulse fire haste, 70ak europljana ostalo u đepu
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 05:16   #501
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
BTW, Zagrebačku su zatvorili, odnosno preselili u Point.
Da nebi neko poljubio vrata
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 08:33   #502
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,684
evo gledam sada iako piše da nemreš naručit prek weba i "uštede" su od 2€ (SSD) do 13€ (za TV 75")...
jesam zakasnio na "60%" (il bar 30%) ili je opet navlakuša?
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 10:12   #503
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 288
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
evo gledam sada iako piše da nemreš naručit prek weba i "uštede" su od 2€ (SSD) do 13€ (za TV 75")...

jesam zakasnio na "60%" (il bar 30%) ili je opet navlakuša?
Jedini 75" TV koji vidim je snižen sa 765 na 689.

Mislim da, možda, krivo gledaš. Jer im je način izražavanja cijena izrazito glup. Kada stisneš na banner(reklamu) izostaju se cijene koje vrijede u poslovnici. Ali ako stisneš item onda se više ne prikazuje ta cijena nego redovna. Bar je meni tako.

Za SSD je popust 3€ ( onaj od 1TB), a na Samsung SSD je 8€.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 14:01   #504
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Piše da je sniđenje DO 60%, pa sad to se može svakako tumačiti ....
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 17:22   #505
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,684
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Piše da je sniđenje DO 60%, pa sad to se može svakako tumačiti ....
znam to. ali velika je razlika 3, 18, 23 eura ili 30 -40-50-60%

ali mnogi se reklamiraju sa takvim sniženjima da bi sema kraju saznalo da je fiheč o beskorisnim stvarima koje im se ne prodaju godinama
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na