Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.03.2010., 14:06   #1
CuKi
Premium
Moj komp
 
CuKi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Lovran
Postovi: 111
Printer za CISS

U procesu sam nabavke novog inkjet printera za po doma, treba mi tipicnu kucnu upotrebu, printanje slika i teksta za fax. Na njega bi stavio CISS jer mi se neda previse zezati sa tintama, a volim i ta DIY rijesenja.
Zanima koji su printeri najbolji kandiati za CISS, koliko im traju ispisne glave i koliko kostaju nove, postoji li koja marka kou treba izbjegavati? Dali si printeri za 6 tinti kao npr Printer EPSON Stylus Photo P50 skuplji ta puniti od ovih sa 4 boje?
__________________
SunZi- Art of war: Nije vrhunac umijeća zabilježiti stotinu pobjeda iz stotine bitaka. Vrhunac umijeća je svladati neprijatelj a bez borbe

CuKi je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2010., 16:10   #2
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor CuKi Pregled postova
U procesu sam nabavke novog inkjet printera za po doma, treba mi tipicnu kucnu upotrebu, printanje slika i teksta za fax. Na njega bi stavio CISS jer mi se neda previse zezati sa tintama, a volim i ta DIY rijesenja.
Zanima koji su printeri najbolji kandiati za CISS, koliko im traju ispisne glave i koliko kostaju nove, postoji li koja marka kou treba izbjegavati? Dali si printeri za 6 tinti kao npr Printer EPSON Stylus Photo P50 skuplji ta puniti od ovih sa 4 boje?
U principu CISS možete ugraditi u široku paletu pisača. Ali uvijek ima nekih prednosti i mana.

Najednostavnije je CISS ugraditi u neki EPSON. Međutim kad vas požne zafrkavati glava ili počnete nalijevati neprovjerenu tintu onda i CISS i Epson idu u kantu za smeće

Sa druga starne kod Canona je ugradnja daleko zahtjevnija ali ukoliko uzmete iP 1800 onda glave mijenjate po potrebi i sam pisač je vrlo žilava zvjerka.

Sa druge starne ukoliko tzražite zahtjevan otisak onda vas jedan Canon iP 4600 neće iznevjeriti ali za njega Ciss dođe jednako kao i za Epson P50 ali ugradnja je prava nauka.

Inače ugradnja i testiranje vam se naplačuje po satu servis == 150 kn a za neku instalaciju je potrebno 2 - 4 sata. 1+ 1-3 za ugradnju + testiranje i provjeru i podešavanje.

Znači ponekad je ipak najpametnije uzeti kompletnu gotovu instalaciju po sistemu ključ u ruke.
Adriatix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.03.2010., 18:42   #3
CuKi
Premium
Moj komp
 
CuKi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Lovran
Postovi: 111
Citiraj:
Autor Adriatix Pregled postova
Najednostavnije je CISS ugraditi u neki EPSON. Međutim kad vas požne zafrkavati glava ili počnete nalijevati neprovjerenu tintu onda i CISS i Epson idu u kantu za smeće
Zasto sve u smece? Sta nema zamjenskih glava ili su neisplative?

Citiraj:
Autor Adriatix Pregled postova
Sa druge starne ukoliko tzražite zahtjevan otisak onda vas jedan Canon iP 4600 neće iznevjeriti ali za njega Ciss dođe jednako kao i za Epson P50 ali ugradnja je prava nauka.
Koliko vidim trentno je aktualan CANON Pixma ip4700, pretpostavljam da je to isti printer. Koliko je taj printer izdrzljiv i kako on stoji sa glavama?
Citiraj:
Autor Adriatix Pregled postova
Inače ugradnja i testiranje vam se naplačuje po satu servis == 150 kn a za neku instalaciju je potrebno 2 - 4 sata. 1+ 1-3 za ugradnju + testiranje i provjeru i podešavanje.
Sta je sa HP-om? Mijenja li on jos uvijek glavu sa sa svakom tintom?

Sta se ne prodaju CISS sistemi u kitu za samougradnju? Dali ste vi jednima firma u RH koja se bavi CISS-om, ja sam iz Rijeke, ima li sta u mojoj okolici?
__________________
SunZi- Art of war: Nije vrhunac umijeća zabilježiti stotinu pobjeda iz stotine bitaka. Vrhunac umijeća je svladati neprijatelj a bez borbe

CuKi je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2010., 22:31   #4
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor CuKi Pregled postova
Zasto sve u smece? Sta nema zamjenskih glava ili su neisplative?


Koliko vidim trentno je aktualan CANON Pixma ip4700, pretpostavljam da je to isti printer. Koliko je taj printer izdrzljiv i kako on stoji sa glavama?

Sta je sa HP-om? Mijenja li on jos uvijek glavu sa sa svakom tintom?

Sta se ne prodaju CISS sistemi u kitu za samougradnju? Dali ste vi jednima firma u RH koja se bavi CISS-om, ja sam iz Rijeke, ima li sta u mojoj okolici?
Kod cisa je bitna tinta. Stavite u jednu komoru nešto neprovjereno, više vam nema povrtaka.

Dana s se rade pisači za koje se ne ne isplati zamjena glave.

Canon iP 1800 je izuzetak

http://adriatix.hr/A_PROIZVODI/A_pro...ISS_iP1600.htm

Adriatix je prvi ciss napravio prije 15 godina. Znači kad ovi današnji kinezi još nisu bili ni u pelenama.
Adriatix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na