Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.12.2003., 14:58   #1
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Rat protiv HT-a

http://gamer.vip.hr/phpBB/viewtopic.php?t=8825

Nemojte da ovo ostane samo mrtvo slovo na papiru .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2003., 16:40   #2
cyberphere
Premium
 
cyberphere's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 842
Ma ja bi odmah potpisao peticiju samo što će to kurac pomoći. Nema nam pomoći do 1.1.2005 da ga hebeš
__________________
cyberphere je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2003., 17:17   #3
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
Ovako ja 100% podupirem program i kako je najavio autor tog programa da zeli povisiti taj bojkot na vecu razinu mogao bi i uspjeti.

nadam se da ce se to shvatiti ozbiljno i na ovom forumu jel se bar to konkretno nas tice, jer svi mi moramo placati ht-u kad ocemo provcitati post na forumu, bilo bi pono bolje da je jeftinije, zar ne?

Kaj se tice da nebi uspje ak ga dignemo na zamisljenu visinu i ako si procitao cijeli tekst shvatio bi da Ht krsi ugovor po mnogim tockama a kako nikome nebi pasalo da se ugovor postane nevazec (sto sumnjam da ce do toga doci) bas iz tih razloga bi mogao proizaci kompromis. uglavnom treba se izboriti za svoja prava na ne glavu gurat u pjesak i reci da bu bilo bolje jednog dana. Na taj nacin nam mozebiti samo gore.

ja osobno cu tu temu staviti i na moj forum i tamo prikupiti jos potpisa koliko e da pa cak i od ljudi iz moje ulice. jer treba se pokrenuti (ne ko Sanader jel u nas samo tak pokral) sami trebamo za sebe se izboriti. treba dici prasinu i informirat ljude kak ih se lagano krade.!!
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2003., 17:41   #4
cyberphere
Premium
 
cyberphere's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 842
Sad baš pričam sa frendom iz Engleske i pročamo o ADSL-u pa mu kažem da imamo mjesečni limit a on me pita šta šta je limit. On plača oko 350 kn mjesečno za 512k ADSL
__________________
cyberphere je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2003., 17:55   #5
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
Eto o tomi oni i ja pricamo s tim da treba uzeti i u obzir razliku standarda, jel nije isto meni dati 350 kn i englezu koji ima valjda tri put veci standar od nas pa ti to ispadne 100 kn. sto je naravno golema razlika!!
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2003., 18:00   #6
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Citiraj:
Originally posted by cyberphere
Sad baš pričam sa frendom iz Engleske i pročamo o ADSL-u pa mu kažem da imamo mjesečni limit a on me pita šta šta je limit. On plača oko 350 kn mjesečno za 512k ADSL
znači može teorijski povuć preko 150 giga s neta...
mmm...

mjesečno narafno...
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2003., 18:05   #7
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
vidim da na ovom forumu decki fakat daju dobar doprinos. Dakle pa svi citaju nitko ne pise!! ajmo ljudi pokrenimo se!!
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2003., 21:02   #8
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by Bl@de
vidim da na ovom forumu decki fakat daju dobar doprinos. Dakle pa svi citaju nitko ne pise!! ajmo ljudi pokrenimo se!!
"Pokretenimo Hrvatsku"
- Ivo Sanader, Izbori 2003
...
bilo bi dobro kad bi HT reagirao na tu peticiju, ili oni nadlezni za njegovo ponasanje (ako postoje uopce takvi...)
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2003., 21:07   #9
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
0 bodova
marac je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2003., 21:28   #10
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
Ak ste citali cijeli calanak onda kak stvari stoje nebu samo peticija.


Marac bas zbog takvog stava imamo to kaj imamo!!!
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2003., 21:30   #11
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Citiraj:
Originally posted by Bl@de
Marac bas zbog takvog stava imamo to kaj imamo!!!
Marac najbolje zna sto znaci monopol jer je marac placao po 2k kn za 5 skinutih GB-a i sve bi bilo super kad bi se svi slozili i krenuli u neku akciju ali ovako nece nista biti, pazi kaj ti kazem!
marac je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2003., 21:34   #12
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
Gle ali zato ne treba staviti glavu u pjesak i reci od tog ti nebu nis, pazi kaj ti ja velim. Stvar je, uostalom kaj je tip i rekel, treba svima zapravo reci na koji nacin nas kradu i koliko. treba educirat ljude. A kad shvate bas im nece biti svejedno. Ali sa stavom "glava u pjesku" stvarno nebu nis.
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2003., 21:42   #13
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Citiraj:
Originally posted by Bl@de
Gle ali zato ne treba staviti glavu u pjesak i reci od tog ti nebu nis, pazi kaj ti ja velim. Stvar je, uostalom kaj je tip i rekel, treba svima zapravo reci na koji nacin nas kradu i koliko. treba educirat ljude. A kad shvate bas im nece biti svejedno. Ali sa stavom "glava u pjesku" stvarno nebu nis.
Ja znam tog tipa koji je to napisal /btw: pozdrav ako ovo citas/ ali znam da od toga nebu nis jer ako nemres educirat 2000 korisnika dsl-a nebus educiral ni pola milijuna ostalih internet korisnika!
marac je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2003., 22:15   #14
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
Ova rasprava vec vodi tamo kamo nebi smjela voditi. mislim da kuzis mene Marac i ja tebe kuzim o cemu pricamo ali zato treba pratiti stvari i ak bude neke od onog da se svi slozimo.


E sad sjecem.

kada bi se napravila neka emisija o tome pisalo o novinama svasta bi se moglo napraviti. znaci trebalo bi nekako ljudima skrenuti pozornost na to a ne da vjeruju Ht-ovcima kak imaju cijene konkurentne vanjskim providerima. Jer na taj nacin nas vrijedjaju. Nazalost mnogo ljudi to nezna ili ih nezanima.
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2003., 09:27   #15
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Trebali bi pisati Latinu da napravi emisiju o monopolizmu. Naravno, glavna tema bi bio HT
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2003., 12:04   #16
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
Pa autor pokreta je to i spomenu da ima namjeru to napraviti. Osabno mislim da bi se na taj nacin najvise digla prasina jel tu emisiju najvise ljudi gleda a jos kad bi se tema zvala "Kradja Ht-a i DT-a" gledanosti jako porasla jel bi sve zanimalo. jos kad bi bila dobro odradjena emisija sa prilozim i to dobrim svasta bi se moglo postici!!
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2003., 12:23   #17
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Latin ili Milic. Oni su glavni za te stvari
Jedino kaj je bed je to kaj televizija ovisi o fiksnoj telefoniji tak' da sumnjam
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2003., 15:20   #18
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Moze li netko prenijeti sadrzaj tog posta ovdje?
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2003., 15:36   #19
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Citiraj:
Originally posted by Trash
Moze li netko prenijeti sadrzaj tog posta ovdje?
Ima ga dosta pa evo ovako...
Attached Files
File Type: zip antiht.zip‎ (3.6 kB, 211 views)
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2003., 11:20   #20
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Thumbs down pusiona

Jest, zgodno je. Ali monopol DT pogadja jos vise najobicnije korisnike telefona. I o tome je bilo puno puta rijeci u raznim emisijama, ali mediji nisu mocniji od drzave, zar ne?

Ove vlade itekako dobro znaju za hrpu nepravilnosti u radu Deutsches Telekoma, pa sto su napravili? Nista. Jasno.
Naime, a tko je od krupnih riba ikada nadrapao?

Logika: u doba rata, kada je ovdje bio "bubanj" svaki dan, sve je bilo nejasno. Rekoh tada - razlog svemu cemo jasno vidjeti za koju godinu. Vidjet cemo tko ce vuci korist.
Inace suvremenim svijetom upravlja kapital multica, ne valjda smijesne lutke poput Busha

Takodjer: korisnici interneta nisu jaka snaga u Hrvatskoj. I bez buducih odugovlacenja, vec smo dovoljno platili ceh. I cukac nece pustiti kost dok ju ne oglodje do kraja.

Pa, prije jako malo vremena se DT bahato narugao hrvatskim potrosacima, zakonu o telefonskoj pretplati. Zato jer moze. I jos ce. Slikajte se!

Poznat odgovor -o produzetku monopola, neizvrsavanju obaveza, otpustanju HT djelatnika, poduza lista -ugovor nije dostupan nikome na uvid.

Ili sam Marsijanac?
__________________
1010101010
Andjelko je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2003., 20:03   #21
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Citiraj:
Originally posted by Costa
Ima ga dosta pa evo ovako...
Zakon tekst.. Steta sto je takvo nastojanje za sada borba protiv vjetrenjaca.
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2004., 00:40   #22
Mile Stojadin
Registered User
 
Mile Stojadin's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Ogulin
Postovi: 9
Citiraj:
Originally posted by Costa
Trebali bi pisati Latinu da napravi emisiju o monopolizmu. Naravno, glavna tema bi bio HT
Ma nebi tu ni Latin puno pomogal jel te švabe se odnose prema nama ko hitler prema židovima
__________________
Brrrrrrmmmmm,,,,,
Mile Stojadin je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2004., 13:27   #23
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Zal mi vas je ljudi, i nadam se da bu nest bilo od te akcije, al realno gledajuci ja nebi previse ocekivo od toga.

DT nije tu da pomogne Hrvatskoj, ni da promice internetizaciju, vec je tu cisto radi zarade. Nikome u DT-u nije od interesa da profit od 500-600kn na dial-upu zamijeni sa 100kn flat rate-a ili 350kn DSL-a, za sto im je potrebna dodatna investicija u infrastrukturu.

Bojim se da se nista nece promijeniti sve dok se:
1) ne ukine monopol na fiksnu telefoniju
2) ne pojavi regulator telekomunikacija na hrvatskom trzistu

Samo ukidanje monopola nece nista promijeniti, kao sto nije ni ovdje u Irskoj. Pojavit ce se 10-15 firmi koje ce nuditi usluge telefoniranja, a sve ce placati najam HT-u, posto je HT i dalje vlasnik infrastrukture. Nijedna firma nece ici postavljati kablove ili graditi telefonske centrale. Dakle 90% profita i dalje ostaje HT-u.

Da bi se stvari pokrenule potreban je kompetentni regulator koji ce HT-u davati ultimatume sto i kada treba napraviti, i koji ce biti moderator izmedju svih telekomunikacijskih tvrtki u hrvatskoj.

Na primjeru Irske, stvari se jako sporo odvijaju. DSL se poceo prodavati "normalno" jedno 5 godina nakon ukidanja monopola (normalno znaci da je siroko dostupan i da nije bezobrazno skup). Flat rate se isto tako pojavio tek jedno 5 godina nakon ukidanja monopola.

Niti jedan od navedena dva modela pristupa internetu nisu ono sto bi trebali biti. Flat-rate je vremenski ogranicen, dakle nije "koristi internet koliko zelis", nego "koristi internet koliko zelis, ali ako ga koristis duze nego sto mi zelimo onda cemo ti dodatno naplatiti". DSL ima download limit, dakle opet ista stvar. Sva sreca pa su ovdje svi nesposobni, tako da iako u ugovoru imas navedeni download limit, jos uvijek nisu napravili sistem koji bi biljezio koliko tko skida, tako da nisu u stanju nista dodatno naplatiti.

Nemojte misliti da ce se ista promijeniti u fiksnoj telefoniji samo ukidanjem monopola. Flat-rate je nesto sto u hrvatskoj jos ne postoji, a s obzirom da je HT vlasnik infrastrukture, jedini nacin da se flat-rate pojavi je da ga HT omoguci. Dakle novi operater nece imati mogucnost prodaje flat-rate pristupa. Moci ce naplacivati razgovore, ali ce za koristenje infrastrukture morati placati HT-u. Moci ce prodavati DSL, ali ce za koristenje infrastrukture morati placati HT-u. Dakle HT ce im dati veleprodajnu cijenu DSL prikljucka 5% nizu od maloprodajne, i novi operater ce unutar tih 5% morati naci svoju profitabilnost i ponuditi nesto novo ili povoljnije korisniku.

Sa VIP-om je bila potpuno drugacija prica, oni su postavili svoju infrastrukturu, sto je daleko lakse i isplativije nego u fiksnoj telefoniji.

Za usporedbu sa HT-ovom monopolijom, pogledajte INA-u. U hrvatskoj bilo tko moze prodavati naftu i njene derivate. Sto se desilo? Nekolicina privatnika je otkupila crpke od INA-e, ili izgradila svoje... I sto sad? Kupuju naftu od INA-e po veleprodajnim cijenama i prodaju na svojim crpkama. Zarada im je toliko mala da nemogu primati ni kreditne kartice. Sto se desilo s cijenom benzina i diesela nakon demonopolizacije? Apsolutno nista. Dapace, neki od novih "operatera" jos su skuplji od INA-e.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2004., 02:25   #24
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
kvragu ali žalosna istina...
opet nebi trebalo odustati,neka se dozna šta rade!
možda im onda nebu bilo svejedno..
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2004., 10:50   #25
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
za Paju:

1. Mislim čak da je ovo s naftom izmjenjeno i da napokon crpke mogu kupovati od koga hoće, ali nisam 100% siguran.

2. Slažem se sa svime kaj si napisao za HT, jedino bih htio dodati, pročitao sam u novinama da NEMA zemlje na svijetu u kojoj bi dvije tvrtke imale totalno fiksnu infrastrukturu s kojom pokrile cijelu državu. Jer je neisplativo i dugotrajan je proces. Što je žalosno, jer u Hrvatskoj bi se samo tako mogli riješiti pravog monopola, ono o regulatoru, mogu zaboravit, jer svi znamo u kakvoj državi živimo. Ljudi, pa ovdje us već dvaput (i to dvije različite vlade) produživali "monopol" HT-u. To mi dovoljno govori.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2004., 11:31   #26
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Uz dužno poštovanje svima, jer nisam još ni pročitao navedeni tekst, samo bih napomenuo da HT NIJE vlasnik mreže i kabliranja, jer su njihovo postavljanje investirali građani svojim priključkom i država slobodno može (ako to želi) dodijeliti mrežu bilo kome.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2004., 11:38   #27
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Citiraj:
Originally posted by Rivi
Uz dužno poštovanje svima, jer nisam još ni pročitao navedeni tekst, samo bih napomenuo da HT NIJE vlasnik mreže i kabliranja, jer su njihovo postavljanje investirali građani svojim priključkom i država slobodno može (ako to želi) dodijeliti mrežu bilo kome.
Vidiš, vidiš.... Zanimljivo
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2004., 13:23   #28
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Negdje sam procitao da sad netko postavlja nove vodove u Hrvatskoj. Al neznam gdje sam procitao.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2004., 17:49   #29
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by Rivi
Uz dužno poštovanje svima, jer nisam još ni pročitao navedeni tekst, samo bih napomenuo da HT NIJE vlasnik mreže i kabliranja, jer su njihovo postavljanje investirali građani svojim priključkom i država slobodno može (ako to želi) dodijeliti mrežu bilo kome.
mislim da si reko glupost. Tj. to što ti kažeš je točno u jednom dijelu (da nije HT platio te vodove), ali je pogrešno u onom drugom dijelu. Jer to nije tako riješeno. Koliko sam upoznat s tom stvari, to je još na sudu, jer ljudi i udruga "Potrošač" traže da HT vrati novce korisnicima, ili ustupi te veze i drugima. Kada bi bilo ovako kako ti kažeš, tada bi HT plaćao državi najam vodova i svaki novi provider bi radio to isto. A svi cijelo vrijeme pričaju (pri tome ne mislim nas na forumu nego na Tatjanu Holjevac, Borisa Nemšića, ekipu iz HTa....) da će novi provider plaćati najam HTu. Kako se to može, ako HT nije zakonski vlasnik toga?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2004., 00:16   #30
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Originally posted by Elven
. Kada bi bilo ovako kako ti kažeš, tada bi HT plaćao državi najam vodova i svaki novi provider bi radio to isto.
E da je to postic........
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na