Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.04.2003., 23:41   #1
cyberphere
Premium
 
cyberphere's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 842
Brži pristup internetu

Može li mi netko preporučiti brži pristup internetu? Trenutno sam na ISDN-u a to mi je sporo. Dakle nešto što je brže od 128 kbps. I da nije ADSL jer ne želim HTovcima plačati veliku lovu na ništa.
__________________
cyberphere je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2003., 00:38   #2
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Re: Brži pristup internetu

Citiraj:
Originally posted by cyberphere
Može li mi netko preporučiti brži pristup internetu? Trenutno sam na ISDN-u a to mi je sporo. Dakle nešto što je brže od 128 kbps. I da nije ADSL jer ne želim HTovcima plačati veliku lovu na ništa.
Ne postoji alternativa koja je brza od ISDN-a i jeftinija od ADSL-a.
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 07.04.2003., 10:40   #3
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Ako razmisljas o dugorocnoj investiciji, preseli se u Sloveniju i uzmi si DSL
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2003., 11:47   #4
cyberphere
Premium
 
cyberphere's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 842
Mislim ja to uzeti na duže vrijeme ali mi se zbog ni ne da, ni isplati ići u Sloveniju.
__________________
cyberphere je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2003., 11:51   #5
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by miato
Ako razmisljas o dugorocnoj investiciji, preseli se u Sloveniju i uzmi si DSL
Si vidio cijene kod njih i kod nas...?
Pas mater....
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2003., 12:28   #6
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Si vidio cijene kod njih i kod nas...?
Pas mater....
Nisam, al mi je dosta da cujem o tome.
Za jedno 5 godina cemo bit i ko slovenija na tom podrucju (a na mnogim drugim podrucjima i za vise od 5 godina )
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2003., 12:59   #7
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by miato
Nisam, al mi je dosta da cujem o tome.
Za jedno 5 godina cemo bit i ko slovenija na tom podrucju (a na mnogim drugim podrucjima i za vise od 5 godina )
Evo ti primjer
http://adsl.siol.net/

A već im je dosta raširen i kablovski net...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2003., 13:14   #8
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Evo ti primjer
http://adsl.siol.net/

A već im je dosta raširen i kablovski net...
Evo recimo za studente, ucenike, sta vec..
brzina 1 kbit (125kb ako se ne varam)
mjesecno 6k sita (iliti 200kn)
ali nigdje ne spominju nikakvo ogranicenje protoka, kao kod naseg dragog DTa
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2003., 16:22   #9
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by miato
Evo recimo za studente, ucenike, sta vec..
brzina 1 kbit (125kb ako se ne varam)
mjesecno 6k sita (iliti 200kn)
ali nigdje ne spominju nikakvo ogranicenje protoka, kao kod naseg dragog DTa
Ma znam da sam negdje čitao da je PUNO bolje nego kod HT-a...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2003., 16:52   #10
Garfield
Dezurno Smetalo
Moj komp
 
Garfield's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Trenutacno igram counterstrike (www.counter-strike.net) za jedan slovenski klan, decki svi imaju dsl, osim jednog koji je na isdn-u.

Sad je stvar kod njih sto recimo taj na isdn-u nemoze ici na 2 kanala na net, ali zato ima flattrate pristup na odredene brojeve bez ikakvog ogranicenja.

Sad nam nas dragi ht mlati slamu kako je to neprofitno i slicno, ali vecina ljudi uzima najskuplji paket dsl-a jer im se to isplati jer uz njega dobiju isdn, obican isdn telefon, modem za dsl i modem za isdn kojemu ne placaju pretplatu, nego se sve uzima iz cijene dsl-a. To znaci vecu dobit sa obicnim telefoniranjem i vecu dobit sa pristupom na internet.

Nastala je dosta velika konkurencija na slo trzistu te se sada svi operateri natjecu tko ce sniziti cijenu i dati bolje usluge (stalan ip, posbne ulsuge prijenosa i slicno). Cijene su veoma niske, njima po zakonu vrijedi pravilo davanja popusta stuidentima i ucenicima.

Sad sto se tice veze, neki decki su spominjali satelitsku vezu, iako neznam koliko je to isplativo s obzirom da svejedno trebas neki connection da nades linkove odakle ce ti skidati podatke, ili se mozda varam pa je ovo stalan pristup rpeko satelita, sve u svemu, 20 godina smo na repu tehnologije, sto ce se vidim i nastaviti.

Najgore je to sto je siol nesto kao ht, ali se ponasa totalno drugacije makar kontrolira sve linije u zemlji, daje niske cijene, popuste i slicno.
__________________
Who is this general failure and why is he reading my disk?
Garfield je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.04.2003., 22:39   #11
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
hm decki, kaj se slovenije tice tu se zbilja hrvatska nema kaj usporedjivat. to je mozda bila fora pred 15 godina, a i tad je slovenija bila ispred. danas je daleko realnije usporedjivati hrvatsku s bosnom, srbijom, rumunjskom, albanijom itd.

za one koji razmisljaju o satelitu... prvo cijena opreme visestruko je veca nego oprema za DSL. jeftinije varijante su jednosmjerne, dakle i dalje trebate modemski prikljucak na internet. daleko skuplja varijanta je dvosmjerni salelitski pristup, za koji je opet i oprema skuplja i sofisticiranija. i za kraj, satelitski pristup nije za sve namjene, online igre, telnet, ssh i slicno patit ce zbog ogromnih latencija.

e sad, il probat wireless kod npr vodatela, ili platit za dsl, il se strpit jedno 5-10 godina, da cijene padnu, da se pocne rusit monopol, i da naravno dsl totalno zastari, jer tad ce ga HT poceti prodavati po normalnijoj cijeni. prisjetimo se samo ISDN-a, kojeg je slovenija imala kojih 8 godina prije hrvatske.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2003., 22:53   #12
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by dpajur
hm decki, kaj se slovenije tice tu se zbilja hrvatska nema kaj usporedjivat. to je mozda bila fora pred 15 godina, a i tad je slovenija bila ispred. danas je daleko realnije usporedjivati hrvatsku s bosnom, srbijom, rumunjskom, albanijom itd.

za one koji razmisljaju o satelitu... prvo cijena opreme visestruko je veca nego oprema za DSL. jeftinije varijante su jednosmjerne, dakle i dalje trebate modemski prikljucak na internet. daleko skuplja varijanta je dvosmjerni salelitski pristup, za koji je opet i oprema skuplja i sofisticiranija. i za kraj, satelitski pristup nije za sve namjene, online igre, telnet, ssh i slicno patit ce zbog ogromnih latencija.

e sad, il probat wireless kod npr vodatela, ili platit za dsl, il se strpit jedno 5-10 godina, da cijene padnu, da se pocne rusit monopol, i da naravno dsl totalno zastari, jer tad ce ga HT poceti prodavati po normalnijoj cijeni. prisjetimo se samo ISDN-a, kojeg je slovenija imala kojih 8 godina prije hrvatske.

evo vam tu cjenik

http://www.europeonline.com/

iako je pocetni pakert s 1gb + 1gb samo 200kn smrdi mi da je svaki sljedeci 1mb opasno skup!!!

i da ako ste mislili da ht skriva noge ko zmija pogledajte ove...nigdje ne pise koliko kostaju extra megabajti...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2003., 23:21   #13
cyberphere
Premium
 
cyberphere's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 842
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
evo vam tu cjenik

http://www.europeonline.com/

iako je pocetni pakert s 1gb + 1gb samo 200kn smrdi mi da je svaki sljedeci 1mb opasno skup!!!

i da ako ste mislili da ht skriva noge ko zmija pogledajte ove...nigdje ne pise koliko kostaju extra megabajti...
To sam imao godinu i pol preko tog europeonline-a jednosmjenu vezu ali to je bilo glupo jer ti moraš naručiti datoteku preko web sučelja i onda kad se njima spukne ti to pošalju. Tako sam ja kad sam naručivao više od 100 MB morao cijelu noć kompjuter držati upaljen jer su mi rekli da će datoteka doći u pet 3 sata ujutro. I onda sam od toga odustao jer sam shvatio da to ne valja. Najbolja je dvosmjerna veza. Razmišljao sam i o satelitskoj vezi na net i imao priliku do isprobati i zbolja je brzo ali je oprema hebeno skupa.
__________________
cyberphere je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2003., 21:23   #14
CyberLord
Premium
 
CyberLord's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: 00
Postovi: 323
Vidi na globalnetu - on sad ima satelitski pristup internetu i to od 128 kbps na dalje, ali je prilično skup...
__________________
Screew you guys, I'm going home!
CyberLord je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na