Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.09.2020., 16:01   #691
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,399
Isprike što uljećem ko padobranac ali me zanima jel vam stvarno igra ulogu toliko tih 144 hz/fps-a? Pogotovo ako su u pitanju SP igre tipa Witcher, do jučer smo peglali na 30 fps-a i nitko se žalio nije dok ne padne ispod, pa je 60 postao standard neki za komp, a konzole se i dalje drže na 30 u većini igara, a sad odejdnom pričamo o 144 fps-a. Još bi razumio da je neki competitive gaming u pitanju, pogotovo ako se neka para vrti, ali za gaming iz hobija SP igara iskreno ne vidim smisao. Meni je čak u online pucačinama 60 fps-a čisto ok i u nekoj bližoj ili daljoj budućnosti ciljam na 4k u 60 konstantnih fpsa sa nafrljenom grafikom i milinica.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 16:03   #692
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
ne'š dobit normalan odgovor na to pitanje
John Creasy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.09.2020., 16:05   #693
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 16:09   #694
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Isprike što uljećem ko padobranac ali me zanima jel vam stvarno igra ulogu toliko tih 144 hz/fps-a? Pogotovo ako su u pitanju SP igre tipa Witcher, do jučer smo peglali na 30 fps-a i nitko se žalio nije dok ne padne ispod, pa je 60 postao standard neki za komp, a konzole se i dalje drže na 30 u većini igara, a sad odejdnom pričamo o 144 fps-a. Još bi razumio da je neki competitive gaming u pitanju, pogotovo ako se neka para vrti, ali za gaming iz hobija SP igara iskreno ne vidim smisao. Meni je čak u online pucačinama 60 fps-a čisto ok i u nekoj bližoj ili daljoj budućnosti ciljam na 4k u 60 konstantnih fpsa sa nafrljenom grafikom i milinica.
Sam sebi si odgovorio, u kompetitivnim naslovima i opcenito online shooterima naravno da je dobro uhvatiti 144fpsa na 144hz. U SP igrama sto veci eye candy na 60fpsa je dovoljno.
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 16:18   #695
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Citiraj:
Autor Flegma Pregled postova
Oprosti
hahah, oprošteno ti je.Izmoli tri očenaša , dvije zdravo Marije i idi u miru božjem. Kad kupiš grafičku ,reci "ženo, kupio sam grafičku od 10.000 kn ,ako ti se ne svidja idi kod mame , čujem da je tamo dobro u ovo doba godine".
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 16:32   #696
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,399
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
ne'š dobit normalan odgovor na to pitanje

Vrijedi pokušat


Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova

Vjerujem ja da će nove grafe tjerati to u 4k bez problema, ali treba to i platiti...ja ću upasti u tu skupinu kada se to bude moglo na grafi jeftinijoj od 4 soma kuna



Citiraj:
Autor Lud76 Pregled postova
Sam sebi si odgovorio, u kompetitivnim naslovima i opcenito online shooterima naravno da je dobro uhvatiti 144fpsa na 144hz. U SP igrama sto veci eye candy na 60fpsa je dovoljno.

Taj dio za online čak i razumijem, ali sam se nadovezao na kolegin post gdje spominje kako u Witcheru ne može dobiti 144 fpsa ni sa rtx 2080, pa si kontam jel uopće potrebno. Ponavljam meni je i za online shootere tipa Cod,Battlefield 60 fpsa sasvim dovoljno, iako ja peglam rekreativno MP, uhvati me period od mjesec-dva i onda se vratim na SP igre, tako da možda nisam mjerodavan.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 16:48   #697
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Isprike što uljećem ko padobranac ali me zanima jel vam stvarno igra ulogu toliko tih 144 hz/fps-a? Pogotovo ako su u pitanju SP igre tipa Witcher, do jučer smo peglali na 30 fps-a i nitko se žalio nije dok ne padne ispod, pa je 60 postao standard neki za komp, a konzole se i dalje drže na 30 u većini igara, a sad odejdnom pričamo o 144 fps-a. Još bi razumio da je neki competitive gaming u pitanju, pogotovo ako se neka para vrti, ali za gaming iz hobija SP igara iskreno ne vidim smisao. Meni je čak u online pucačinama 60 fps-a čisto ok i u nekoj bližoj ili daljoj budućnosti ciljam na 4k u 60 konstantnih fpsa sa nafrljenom grafikom i milinica.
Meni recimo igra. Ne mogu gledat 60Hz ni u windowsima, a pogotovo u igri.
Sican se kad su dolazili opticki misevi, ja sam tad taman po igraonicama gazio Half-Life multiplayer i pocetke Counter-Strikea i svi su govorili "jao, opticki misevi su top, to ti je zakon, blabla", a ja sam bio bolji od njih s kuglicnim i govorio "ne, ovo je meni dosta". I stvarno je bilo dosta, dok nisam probao Logitech Dual Optical (tada prvi opticki mis koji se u Sibeniku mogao naci a da je bio "gaming" orijentiran). Isto tako je i s ekranima, ako imas 60Hz, igras SP igre na 60Hz i nisi nikad probao nesto "bolje", sigurno ce ti bit cudno sta svi spominju 120/144/165/240/360hz ekrane i fluidnost igranja, ali doslovno ti mogu snimit video s mobitelom na 4 ekrana (60hz, 144hz, 165hz, 240hz) i garantiram ti da se u windowsima vidi fluidnost misa, pogotovo sa 60Hz kad ides na prvu stepenicu vise (120 ili 144hz), a onda sa 144 na 240hz takodjer.

Je li potrebno toliko para davat za to ako nisi esportas ili neki profesionalni igrac? Vjerojatno nije, ali nisu potrebni ni utezi u mišu, pa san ih ja bija prvi put u G5 stavlja i racuna tezinu :P


Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
hahah, oprošteno ti je.Izmoli tri očenaša , dvije zdravo Marije i idi u miru božjem. Kad kupiš grafičku ,reci "ženo, kupio sam grafičku od 10.000 kn ,ako ti se ne svidja idi kod mame , čujem da je tamo dobro u ovo doba godine".
Sta je najgore, kad je vidila da stize neki paket, pita me sta je to, ja govorim "ma neka graficka", pita me koliko kosta, a ja ko iz topa bez treptanja "stopedest eura!". I onda je umrla od smija zato sta zna koliko sam platio komp, pa je rekla da ta nova moze bit samo skuplja, nikako jeftinija 10 puta
Ofc, moje prvi post s naljepnicama na kutijama je bila sala, posto da mi zena broji koliko sam para utuka u hardver, vjerojatno bi zivija sam u podrumu ko pacov.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 17:03   #698
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor sharyn Pregled postova
kad smo već kod cijena zanima me zašto je nvidia spustila cifru toliko, sa 1200 baksa na 700 baksa za high end ( bfgpu ne računam jer to nije za nas obične smrtnike )
Da li pokušavaju uzet konzolama što više korisnika dajući odlične rezultate za "malo" love ili amd zapravo ima nešta u rukavu?

Nije to ništa neviđeno kad dolazi nova generacija + novi node. Eto npr. 980Ti je pred sam dolazak pascala koštala tipa min 6000kn, pa je došla gtx 1070 koje su odmah prve (u linksu) i to sa dobrim coolerima koštale 3700kn.


Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Ispod 6k će biti one s lošijim coolerima. 7k+ će biti Asusove Strixice.
?
Insinuiraš da su strixice dobri cooleri?

BTW nema šanse da će biti modela koji nisu preko 6k
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 17:06   #699
miki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Istra
Postovi: 43
Nemoj tako... znamo mi kakve dalmatinke mogu biti.
miki je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 17:06   #700
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Insinuiraš da su strixice dobri cooleri?

BTW nema šanse da će biti modela koji nisu preko 6k
Barem je na 2080Ti dobro hladio, ne mogu reci da je ista glasan, drzao je grafu ispod 80C u bilo kakvom loadu. Ista stvar kao i MSI ovaj Gaming Z Trio sto imam jos jednu, samo je ona mozda koji C vise nego Strix cak.

Tako da ja mislim da i one, kao i EVGA bi mogle odrzat istu "kvalitetu" i na 30x0 seriji. Jedino ne znam kakve su Gigabyteice bile, jer sam zadnju imao GTX1080 G1 onu seriju.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.09.2020., 17:09   #701
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Čak kad i ne useru cooler (kao na radeonkama), nikad ne spada među najbolje coolere, a cijenom je uvijek pri vrhu, čak i najskuplji u EU
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 17:15   #702
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Onda, savjet je MSI ili EVGA?
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 17:20   #703
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Prema overclockers idu 3080 sa uključenim pdvom od 630 gbp tj. Strix 699Gbp iliti nesto manje ispod 6000kn. Živi bili pa vidjeli i ocekivali manju cijenu.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 17:22   #704
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Čak kad i ne useru cooler (kao na radeonkama), nikad ne spada među najbolje coolere, a cijenom je uvijek pri vrhu, čak i najskuplji u EU
Osim što je Strixica bila najbolja overall verzija 1080ti kod Stevice...

https://youtu.be/l6nFfXP8iiM
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 18:08   #705
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Prema overclockers idu 3080 sa uključenim pdvom od 630 gbp tj. Strix 699Gbp iliti nesto manje ispod 6000kn. Živi bili pa vidjeli i ocekivali manju cijenu.
Evo sta kaze na overclockers za 3090 "*AVAILABLE TO PRE-ORDER SEPTEMBER 24th*" sto bi znacilo da ih necemo jos neko vrijeme ugledat...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 18:19   #706
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
ajde onda s obzirom da još ima vremena, za koliko će ići stariji modeli? i sam sam nedavno stavio oglas za jednu gtx1080ti na dost dobru cijenu , ne znajući da će ovako biti.. koliko će onda realno biti cijena polovne gtx1080ti? šta s drugim modelima? recimo još uvijek sasvim ok gtx1070ti?
još bolje pitanje, ako se cijenu spuštaju prema dolje, za koliko će ić majning rx470/570/580, gtx1060 itd? sad je cijena cca 500-800kn, to bi onda trebalo još dolje.. naglasak na trebalo, ne i da hoće
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 18:27   #707
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Zašto bi padale cijene kartica koje nisu nikakva konkurencija Ampere-u?
Padat će RTX 2080/TI i sl. i ostale u rangu od 500 EUR+
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 18:29   #708
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Htjeli to ljudi priznati ili ne, ali GTX 1080 Ti i sve ispod će ubrzo ići u bescijenje, jer ako jedna RTX 3070 za kakvih ~5.000 kn kad stigne bude u rangu ili bolja od RTX 2080 Ti koja je sad nova kakvih ~8.000+ kn, pa nema Isusa Boga koji bude daval sulude cifre za još slabije kartice. RX 400 i 500 serija zajedno s GTX 1060 i sličnima budu spale na jako niske grane, kad se tržište posloži s novim RTX 3000 modelima. Daleko od toga da su te starije kartice loše, jer sigurno nisu, ali jebiga - nVidia je krenula s kanibalizmom unutar svojih redova, a sve ostalo bude imalo domino efekt.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 18:29   #709
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Flegma Pregled postova
Onda, savjet je MSI ili EVGA?

Pričekat recenzije. Tko kaže da gainward/palit neće imati odlične modele kao u vrijeme pascala odnosno inno ichill...

Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Osim što je Strixica bila najbolja overall verzija 1080ti kod Stevice...

https://youtu.be/l6nFfXP8iiM

Ne sjećam se toga


Davno je to bilo...
Asus više nije ni sjena samog sebe od prije 5 god. a kamoli prije
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 18:36   #710
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Htjeli to ljudi priznati ili ne, ali GTX 1080 Ti i sve ispod će ubrzo ići u bescijenje,
još bolje to mi je izgovor da ju ostavim i sastavim nekakvi sff putni pc

OT: mislim da će sjest nekakva 3080 s 5 godina garancije i prst u uho...
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 18:39   #711
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Iskreno, nije ni to loša opcija, bolje nego da ju riješiš za 100€ i još se navlačiš s kojekakvim biserima po Njuškalu.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 18:47   #712
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,399
Citiraj:
Autor Flegma Pregled postova
Meni recimo igra. Ne mogu gledat 60Hz ni u windowsima, a pogotovo u igri.
Sican se kad su dolazili opticki misevi, ja sam tad taman po igraonicama gazio Half-Life multiplayer i pocetke Counter-Strikea i svi su govorili "jao, opticki misevi su top, to ti je zakon, blabla", a ja sam bio bolji od njih s kuglicnim i govorio "ne, ovo je meni dosta". I stvarno je bilo dosta, dok nisam probao Logitech Dual Optical (tada prvi opticki mis koji se u Sibeniku mogao naci a da je bio "gaming" orijentiran). Isto tako je i s ekranima, ako imas 60Hz, igras SP igre na 60Hz i nisi nikad probao nesto "bolje", sigurno ce ti bit cudno sta svi spominju 120/144/165/240/360hz ekrane i fluidnost igranja, ali doslovno ti mogu snimit video s mobitelom na 4 ekrana (60hz, 144hz, 165hz, 240hz) i garantiram ti da se u windowsima vidi fluidnost misa, pogotovo sa 60Hz kad ides na prvu stepenicu vise (120 ili 144hz), a onda sa 144 na 240hz takodjer.

Je li potrebno toliko para davat za to ako nisi esportas ili neki profesionalni igrac? Vjerojatno nije, ali nisu potrebni ni utezi u mišu, pa san ih ja bija prvi put u G5 stavlja i racuna tezinu :P




Sta je najgore, kad je vidila da stize neki paket, pita me sta je to, ja govorim "ma neka graficka", pita me koliko kosta, a ja ko iz topa bez treptanja "stopedest eura!". I onda je umrla od smija zato sta zna koliko sam platio komp, pa je rekla da ta nova moze bit samo skuplja, nikako jeftinija 10 puta
Ofc, moje prvi post s naljepnicama na kutijama je bila sala, posto da mi zena broji koliko sam para utuka u hardver, vjerojatno bi zivija sam u podrumu ko pacov.

Onda najbolje da ni ne probam nikada 144hz, jer ovo mi je stvarno i više nego dovoljno
Vjerujem ja da je bolje kada čovjek navikne i sve, kao i sam sada kada sam uzeo 32 inča monitor ne mogu zamislit manji više,a do prije pola godine sam imao 24 inča i bio mi odličan. Gledao sam usporedbe po netu baš za 60hz vs 144hz i prikaz slike je brži nešti sitno što naravno prosto oko nema šanse da vidi osim u slow motionu, pa sam po tome zaključio da može biti jedino prednost kod esportsa kao što si i sam rekao. Opet s druge strane gledam za mene casual gamera realno to ne treba ni za online. Uvijek se svodi sve koliko para toliko muzike, ne bi monitor iste rezolucije i veličine bzveze bio skuplji samo zbog razlike u hercima da nije više bolje, ali poanta je da nama casualcima je to nepotrebno...a s obzirom da sam i bez skupog monitora ulupao para u komp, playstatione da me žena želi zadavit onda sam sebe tako tješim da je nepotrebno da ne bi došao u napast jer će onda povući to i skuplju grafu i tako unedogled
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 19:04   #713
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Htjeli to ljudi priznati ili ne, ali GTX 1080 Ti i sve ispod će ubrzo ići u bescijenje, jer ako jedna RTX 3070 za kakvih ~5.000 kn kad stigne bude u rangu ili bolja od RTX 2080 Ti koja je sad nova kakvih ~8.000+ kn, pa nema Isusa Boga koji bude daval sulude cifre za još slabije kartice. RX 400 i 500 serija zajedno s GTX 1060 i sličnima budu spale na jako niske grane, kad se tržište posloži s novim RTX 3000 modelima. Daleko od toga da su te starije kartice loše, jer sigurno nisu, ali jebiga - nVidia je krenula s kanibalizmom unutar svojih redova, a sve ostalo bude imalo domino efekt.

Padat će 1080TI i više, ne 1080TI i niže


Kako će molim te kartica od 5000 kuna utjecat na RX 400/500??
Onome tko kupuje rabljeni 570 na njuskalu za 700 kuna apsolutno ništa u životu ne znači što RTX3070 ide za 5000 kuna niti da RTX3070 uopće postoji.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 19:28   #714
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Mene ovo počelo nervirati, smarati i gaditi vlastiti savršeno ispravni hardver.
Umjesto da se nakon posla igram tu gubim energiju na gluposti

Administracijo, lijepo molim godišnji odmor/ban od tri mjeseca, znači ne trajno nego zatvor na određeno...ako nije problem.

Hvala.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 19:44   #715
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Jel se zna službeno datum recenzija?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 20:24   #716
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Kako će molim te kartica od 5000 kuna utjecat na RX 400/500??
Onome tko kupuje rabljeni 570 na njuskalu za 700 kuna apsolutno ništa u životu ne znači što RTX3070 ide za 5000 kuna niti da RTX3070 uopće postoji.
Možda i neće utjecati, ali primjera radi, ja sam prošle zime rabljenu RX 580 platil ~700 kn, pa ne vidim razlog da i dan-danas vrijedi isto ili više. OK, možda nekome vrijedi, ali to su već neke druge brige.

Imam i sa strane prijašnju GTX 1050 Ti koja je nova 2017. koštala 1.350 kn, pa danas ne vrijedi ni pišljiva boba, ali ziher ju netko na Njuškalu prodaje za orginal cijenu. Ima svega, ali ne znači da ima i logike.
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Jel se zna službeno datum recenzija?
Ne, ali u najmanju ruku budu na sam dan izlaska, tj. 17. i 24., dok budu recenzenti već standardno imali svoje primjerke tjedan prije.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 20:28   #717
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Padat će 1080TI i više, ne 1080TI i niže


Kako će molim te kartica od 5000 kuna utjecat na RX 400/500??
Onome tko kupuje rabljeni 570 na njuskalu za 700 kuna apsolutno ništa u životu ne znači što RTX3070 ide za 5000 kuna niti da RTX3070 uopće postoji.
Evo ja imam RX580. Ako gledam neki upgrade (uz CPU isto) to bi bilo GTX 1070Ti ili možda čak GTX 1080Ti ako bude za OK lovu.
Šta će mi tad "stara" RX580? Prodat ću. Teško da ću dobiti 700kn za kolko je sada takav model na njušci, ako za par sto kuna više bude GTX 1080Ti i/ili GTX 1070Ti? Eventualno neka nova ako se neki od tabora odluči izbacit neku dobru karticu za siromašne
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 20:45   #718
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Neko iz msi se izlanuo da nece bit preordera u nikojem smislu.
reddit link
axo je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 20:55   #719
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Možda i neće utjecati, ali primjera radi, ja sam prošle zime rabljenu RX 580 platil ~700 kn, pa ne vidim razlog da i dan-danas vrijedi isto ili više. OK, možda nekome vrijedi, ali to su već neke druge brige.

Imam i sa strane prijašnju GTX 1050 Ti koja je nova 2017. koštala 1.350 kn, pa danas ne vrijedi ni pišljiva boba, ali ziher ju netko na Njuškalu prodaje za orginal cijenu. Ima svega, ali ne znači da ima i logike.

Ne, ali u najmanju ruku budu na sam dan izlaska, tj. 17. i 24., dok budu recenzenti već standardno imali svoje primjerke tjedan prije.
Nažalost će tako biti dokle god neće biti nove kartice u tom cijenovnom rangu (dakle do oko 1000 kn) jače od tih drlja.
5500xt i 1650 koje su duhovno nasljednici tih kartica su cjenovno 1500+ kn
Polarisi su tako i dan danas najbolji bang for buck u tom cijenovnom rangu, koliko god stari bili
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 21:01   #720
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Ništ, onda se nadamo da RDNA 2 donosi ovakve recenzije, inače nVidia ode u nepozantom smjeru, a cijene starijih kartica nastavljaju ludovati.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na