Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.08.2020., 12:16   #991
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Uplatia jucer 200 eur sa deviznog racuna u eur na revolut di iman eur otvoren i sa pbz racuna mi je skinilo 202.48 eur.

Jel ovo normalna praksa? Mislia san da za uplate na revolut ne uzima naknade?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
https://forum.pcekspert.com/showpost...&postcount=980
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2020., 12:34   #992
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Hvala, popratit cu danas sutra jel skinilo tocno 200.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2020., 05:15   #993
GrimReaperKC
wannabe expert
Moj komp
 
GrimReaperKC's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 155
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Hvala, popratit cu danas sutra jel skinilo tocno 200.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

napravi ti rezervaciju, al kad prođe koji dan se "poravna" .


btw jel koristite jos kakve kartične servise van revoluta?



bacite oko na ovaju mom potpisu, ja vec 2mj samo to peglam
GrimReaperKC je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2020., 19:35   #994
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Dali treba dati sliku od osobne za aktivaciju virtualne kartice, traži me da potvrdim identitet sa osobnom ili putovnicom.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2020., 19:56   #995
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
pa potvrdi ga sa osobnom
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2020., 21:12   #996
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Na revolutu mi fali 28.5 EURa. Da li je moguće?

Nemam puno transakcija, sve sam ih pozbrajao i fali mi 28.5 EUR. Ima li netko iskustva?
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2020., 21:22   #997
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Da ti nisu u nekoj drugoj valuti ili u vaultu?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2020., 21:25   #998
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Da ti nisu u nekoj drugoj valuti ili u vaultu?
Jest ošlo u Vault. Nisam znao da u Vault ide i iz strane valute. Iako više ništ nije strano

Sad pregledao i točno taj iznos fali.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2020., 21:28   #999
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Dada sve ide u vault, osim konverzija i slicno, lipe su te pare tamo kad zaboravis na njih
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2020., 21:28   #1000
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Dada sve ide u vault, osim konverzija i slicno, lipe su te pare tamo kad zaboravis na njih
Bome sam zaboravio, i fino 100Eur skoro tamo
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.08.2020., 21:47   #1001
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Bome, onda imas transakcija i ti dosta ja sve placam revolutom i x5 vault i isto imam 100 eura a jedno 10kkn misecno
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2020., 21:48   #1002
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Bome, onda imas transakcija i ti dosta ja sve placam revolutom i x5 vault i isto imam 100 eura
Puno toga plaćam da. Ali x10 je sve kod mene.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2020., 21:52   #1003
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Ahaaa ima i 10x, nije bilo kad sam ga prvotno namještao, tenks!
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 11:34   #1004
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
https://blog.revolut.com/transferrin...before-brexit/

Ukratko:
Sele korisnike iz UK u EU (Litva) zbog Brexita, pa ćemo svi dobiti LT IBAN umjesto GB IBAN-a.
Još dva mjeseca će se proslijeđivati uplate na GB IBAN, kasnije se vraćaju pošiljatelju.


Zanima me što će se dogoditi s onima koji u UK primaju plaću na GB IBAN, tj. hoće li biti kakvih dodatnih troškova za UK poslodavce zbog uplate na LT IBAN. Čekam da se support javi, zatrpani su navodno.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 12:01   #1005
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Pa zar nisu oni već razdvojili UK i EU korisnike?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 12:09   #1006
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
IBAN i BIC mi i dalje imaju GB u sebi.

Kaže u mailu da su prije 18 mjeseci dobili licencu u Litvi, a prijelaz kreće od danas.
Vjerojatno ste to svi dobili prije sat vremena, ali eto i ovdje:

Citiraj:
About 18 months ago, we were granted an electronic money license in Lithuania. This is the same license that we also have in the United Kingdom. We took this action because we wanted to ensure that our European customers would not be affected by Brexit.

Starting today, we’re going to begin moving our customers in Central and Eastern Europe over to our new European entity. Don’t worry, you don’t need to do anything. We’ll take care of everything and contact you again as soon as we have made the switch.

This move will ensure that you can continue to use Revolut going forward, whatever the outcome of Brexit. You’ll still be able to use all of the services and features that you love, and your funds will remain protected with our banking partners.

New terms and conditions
You can read through the new terms and conditions of the Lithuanian entity that you will be transferred to here. These terms and conditions are largely the same as your existing UK terms and conditions, with a few changes to make them compliant with local laws. Here is a quick summary of the key changes:

The Revolut entity you will have a relationship with will be Revolut Payments UAB, an electronic money institution authorised by the Bank of Lithuania. This entity has the equivalent permissions as our UK entity (Revolut Ltd), and has passported these permissions across Europe.
If you ever need to make a complaint about our service, you would be able to do so via the Bank of Lithuania.
The law that governs the terms and conditions will be Lithuanian law, and the courts that have jurisdiction to hear claims will be the Lithuanian courts. In some circumstances, you may have the right to make a court claim in your own country under the laws of that country.
These terms and conditions will automatically apply to you once we transfer you to our Lithuanian entity.

New SWIFT & EUR SEPA IBAN
The IBAN that you currently use to receive SWIFT and EUR SEPA payments will change. We’ll let you know as soon as we have updated your details in the app.

Once you have received your new IBAN, you will need to share these new details with your employer, friends or family in order to receive transfers to your Revolut account.

Unhappy for any reason?
We’re confident that the migration process will go smoothly, and that there will be no, or minimal, disruption to your services. If, however, you would like more information about the migration, here is a link to a helpful FAQ.

If you would like to make a complaint or speak with a customer support agent, then the best way to get in touch with us is through our in-app customer support chat. If for any reason you are still not happy with these changes, you can close your Revolut account for free by selecting your Profile icon in the Revolut app, tapping on the Settings icon, scrolling to the bottom of the page, and choosing “Close account”. You can do this at any time before the transfer, or after we transfer you to our Lithuanian entity.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 13:02   #1007
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Nemam pojma kaj se desilo s prethodnim postom al nemrem ga pobrisat




prije otprilike 18 mjeseci u Litvi smo dobili dozvolu za upravljanje elektronskim novcem. To je ista licenca koju imamo u Ujedinjenom Kraljevstvu. Poduzeli smo ovu radnju jer smo željeli osigurati da Brexit ne utječe na naše europske korisnike.
Od danas ćemo započeti s premještanjem svojih korisnika iz srednje i istočne Europe u svoj novi europski subjekt. Dobra vijest je ta da ne morate učiniti ništa. Mi ćemo se pobrinuti za sve i javit ćemo vam čim izvršimo prijelaz na svoj europski subjekt.
Ovim potezom smo osigurali da možete nastaviti koristiti Revolut, bez obzira na ishod Brexita. I dalje ćete moći koristiti sve usluge i značajke koje volite, a sredstva će ostati zaštićena u zaštićenim računima kod naših bankovnih partnera.

Novi uvjeti i odredbe

Ovdje možete pročitati naše nove uvjete i odredbe koji se odnose na litvanski subjekt na koji ćete biti prebačeni. Ti uvjeti i odredbe uglavnom su isti kao već postojeći uvjeti i odredbe za Ujedinjeno Kraljevstvo, uz nekoliko promjena kako bi bili sukladni lokalnim zakonima. U nastavku možete pronaći kratki sažetak ključnih promjena:
•Revolut subjekt s kojim ćete surađivati bit će Revolut Payments UAB, ustanova za elektronički novac s ovlaštenjem Litavske središnje banke. Taj subjekt ima dozvole jednake onima koje ima naš subjekt iz Ujedinjenog Kraljevstva (Revolut Ltd), a te se dozvole odnose na cijelu Europu.
•Ako u bilo kojem trenutku budete željeli uložiti pritužbu na našu uslugu, to možete učiniti putem litavske središnje banke.
•Za uvjete i odredbe mjerodavno će biti litavsko pravo, a sudovi nadležni za sve sporove bit će litavski sudovi. U nekim slučajevima možete imati pravo podnijeti tužbu u vlastitoj državi prema zakonima svoje države.

Ovi se uvjeti i odredbe automatski primjenjuju na vas čim vas prenesemo u svoj litavski subjekt.
Novi SWIFT i EUR SEPA IBAN brojevi
Promijenit će se IBAN koji trenutno koristite za primanje SWIFT i EUR SEPA plaćanja. Obavijestit ćemo vas čim ažuriramo vaše podatke u aplikaciji.
Nakon što primite svoj novi IBAN, morat ćete podijeliti nove podatke sa svojim poslodavcem, prijateljima ili članovima obitelji kako biste mogli primati transfere na svoj Revolut račun.

Niste zadovoljni iz nekog razloga?
Sigurni smo da će postupak prijelaza proteći glatko te da neće biti prekida usluga ili će ti prekidi biti minimalni. Ovdje se nalazi poveznica na najčešća pitanja koja će vam pomoći ako ipak želite saznati više informacija o prijelazu.
Ako imate pritužbu ili biste željeli razgovarati s agentom službe za korisnike, najbolji način na koji nam se možete obratiti je putem čavrljanja s podrškom unutar aplikacije. Ako iz bilo kojeg razloga još uvijek niste zadovoljni s nastalim promjenama, možete besplatno zatvoriti svoj Revolut račun tako da odaberete ikonu Profil u aplikaciji Revolut, dodirnete ikonu Postavke, pomaknete se do dna stranice i odaberete "Zatvori račun". To možete učiniti u bilo kojem trenutku prije ili nakon prijenosa računa u naš litvanski subjekt.
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 14:26   #1008
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Planiram kupiti auto vani, imam kune.
Jel pametno kod revoluta raditi konverziju i onda plaćati trgovcu?
Također, ako bih direktno uplatio € na revolut račun i platio trgovca, postoje li kakve naknade?
Je li uopće pametno takvo što raditi sa revolutom?
Radi se o cca 23k €.
Hvala na odgovorima!

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 14:34   #1009
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ja ne bi tolike novce na revolut uplacivao. Mozda sam to samo ja, ne bi ni prije al nakon prica o random blokiranju i slicnim sranjima pogotovo.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 14:37   #1010
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ja sam nekoliko puta radio kalkulaciju u vezi kupnje valute putem Revoluta. Na 1.000€, razlika između Revoluta i lokalne mjenjačnice je bila mizerna (Revolut je bio nešto bolji). Osim vikendom kada je kurs na Revolutu lošiji nego radnim danom.
Naknade za prijenos novca sa HR računa na Revolut ovise o našoj banci. Neke to naplaćuju, a neke ne.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 15:02   #1011
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
Planiram kupiti auto vani, imam kune.
Jel pametno kod revoluta raditi konverziju i onda plaćati trgovcu?
Također, ako bih direktno uplatio € na revolut račun i platio trgovca, postoje li kakve naknade?
Je li uopće pametno takvo što raditi sa revolutom?
Radi se o cca 23k €.
Hvala na odgovorima!

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ja ne bi tolike novce na revolut uplacivao. Mozda sam to samo ja, ne bi ni prije al nakon prica o random blokiranju i slicnim sranjima pogotovo.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Kao i @prileee, sumnjam da bih uplatio takve novce na Revolut.

Imaš dvije opcije:
1. Odeš u lokalnu mjenjačnicu i dogovoriš tečaj. Za 23.000€ moći ćeš se dogovoriti. Poslije toga to uplatiš na banku i platiš što trebaš. Jedini problem je što će te pitati odakle ti pare, ali ako si isplatio sa računa pa uplatio natrag eure, ne bi trebalo biti problema.

2. Kontaktiraš svoju banku i tražiš poseban tečaj za kupnju tih 23.000€. Sve (ili gotovo sve) banke će ti dati vrlo dobar tečaj, blizu srednjeg tečaja, i riješio si sve probleme bez da si igdje morao ići.

Naknada za plaćanje unutar EU u EUR ti je ista kao i unutar RH sa kunama, tj. oko 2kn zavisno od banke.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 15:18   #1012
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Iz nekog mog iskustva, za mijenanje do cca 10000 eura ćeš u lokalnoj mjenjačnici dobiti isti tečaj kao radnim danom preko Revoluta, a ako imaš standard account, platit ćeš 0.5% naknade. Znači, ne isplati se riskirati blokadu novaca i natezati se s agentima jer si odjednom uplatio hrpu love za nikakvu razliku u tečaju. Dosta naših banaka za iznose od 100-200 tisuća kuna daju povoljniji tečaj, samo se trebaš pojaviti u banci kod svog bankara.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 19:32   #1013
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Obavit ću onda sa bankom, sigurnost prije svega.
Hvala na odgovorima!

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 20:03   #1014
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
https://blog.revolut.com/transferrin...before-brexit/


Zanima me što će se dogoditi s onima koji u UK primaju plaću na GB IBAN, tj. hoće li biti kakvih dodatnih troškova za UK poslodavce zbog uplate na LT IBAN. Čekam da se support javi, zatrpani su navodno.

Zasto bi UK usere prebacivali? Oni ce ostati u UK, problem su EU useri koje zele prebaciti u EU.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 08:24   #1015
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Zasto bi UK usere prebacivali? Oni ce ostati u UK, problem su EU useri koje zele prebaciti u EU.

Nisi skužio na što mislim. Idem u UK i računam na to da mogu Revolut koristiti za primanje plaće dok ne dobijem uvjete za otvaranje bankovnog računa. Kad prebace IBAN sa GB na LT, hoće li poslodavac imati nekakvih dodatnih troškova i problema ako plaću šalje na IBAN banke van UK.

Pretpostavljam da je rješenje u tom slučaju promjena adrese u accountu ako to vraća IBAN u GB ili da otvorim novi Revolut na UK adresu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 09:06   #1016
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
@sokre
Javi rezultat dogovora s bankom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 18:46   #1017
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nisi skužio na što mislim. Idem u UK i računam na to da mogu Revolut koristiti za primanje plaće dok ne dobijem uvjete za otvaranje bankovnog računa. Kad prebace IBAN sa GB na LT, hoće li poslodavac imati nekakvih dodatnih troškova i problema ako plaću šalje na IBAN banke van UK.

Pretpostavljam da je rješenje u tom slučaju promjena adrese u accountu ako to vraća IBAN u GB ili da otvorim novi Revolut na UK adresu.

Nisi spomenuo da se radi o tebi, mislio sam da pricas o ljudima koji jesu u UK Da, vjerovatno otvaranje novog accounta.

Ali imas i monese koji je uk based i n26 (za koji nisam siguran jel iz uk)
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 19:19   #1018
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
N26 je njemački.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2020., 13:53   #1019
Matoje
Premium
Moj komp
 
Matoje's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 178
Da li bi mi netko mogao pomoći vezano za plaćanje na bankovni račun. Trenutno sam na studentskoj razmjeni u Švedskoj te bih htio studentski dom platiti preko Revoluta kako bih uštedio na konverziji. Pošto još nisam plaćao preko Revoluta ne bih htio napravit neku grešku. Stisnuo sam add recipient te unio da je banka iz Švedske i upisao IBAN te pod ime stavio SGS Studentbostader i stavio pod business. Nakon toga me je tražilo adresu te sam unio adresu primatelja odnosno SGSa, a ne banke. Nakon toga mi nudi samo koliko novaca da pošaljem te ispod toga piše sent from Revolut te to mogu obrisati i napisati valjda neki description info kao ovaj OCR broj i moje ime. Da li je to sve u redu? Ispod šaljem upute koje sam dobio od njih za vršenje uplate pa bih bio zahvalan da provjerite jel sam to dobro napravio da nemam poslije problema. Hvala!


Please refer to the latest OCR number and type your own name as the sender of payment. Unidentified payments can not be registered.
The rent is paid to the SGS Studentbostäder's check account at the SEB bank. Your bank requires following information;

SGS' bank: SEB, Östra Hamngatan 24, SE-405 04 Göteborg, Sweden

Recipient of payment /beneficiary: SGS Studentbostäder, Kaserntorget 11, SE-411 18 Göteborg

SGS bank account number: 5001 10 458 25

BIC / SWIFT ESSESESS or ESSESESG

IBAN no: SE 04500000000 5001 10 45825


Students inside the EU can use BIC (also called SWIFT) and IBAN (international bank account number) for money transfers.

If you pay in Euro, use the SEPA credit transfer. If you transfer the amount in Euro, check the currency converter or ask your local bank about the exchange rates.
Round up the amount so that it corresponds to the amount in Swedish currency (kronor).

Save the receipt or draft from Internet bank transaction and bring a proof of payment on arrival.

Students from outside Europe can transfer the amount to the SGS' bank account. The BIC address ESSESESS is to the SEB bank in Stockholm because most foreign banks use that address.
Matoje je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2020., 22:14   #1020
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Jel se može kako izbjeći postupak verifikacije identiteta. Kad god uključim app to me traži, a ne želim to. Nikako da dođem do postavki pa da mogu izbrisat account.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
catroot je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na