Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.10.2020., 16:33   #1741
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 17:21   #1742
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
A ne uzimas u obzir sugavi samsung 8nm vs navijev pravi 7nm?
Uzeo sam u obzir, nije tolika razlika da 250w gpu konkurira 350w gpu

@Disco

Što je u skladu sa prastarim glasinama da AMD ima barem 15-20% jaču gpu od 2080Ti
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2020., 13:12   #1743
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408


listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 08:32   #1744
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 08:58   #1745
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 720
Skoro me za herc zgrabilo jer sam na prvu pomislio da govore o novoj seriji (6xxx).
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 09:35   #1746
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Citiraj:
Autor IGoR_2803 Pregled postova
Skoro me za herc zgrabilo jer sam na prvu pomislio da govore o novoj seriji (6xxx).
Ne ne, 5700 su izgleda trenutno top za rudare.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 17:16   #1747
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Nadam se da se neće desiti da će i RX 6000 biti top za rudare. Trebale bi imati neku anti-mining protekciju pa da se na njima ne mogu pokretati, nego samo na grafičkama za to, ali i AMD-u paše da ih kupuju rudari tako da nikom ništa osim gamerima.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 17:28   #1748
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Nadam se da se neće desiti da će i RX 6000 biti top za rudare. Trebale bi imati neku anti-mining protekciju pa da se na njima ne mogu pokretati, nego samo na grafičkama za to, ali i AMD-u paše da ih kupuju rudari tako da nikom ništa osim gamerima.
Koliko će uopće RDNA 2 arhitektura biti pogodna za rudarenje s obzirom da je gaming orijentirana? Šta nije da su compute arhitekture puno bolje za to?
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 19:47   #1749
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Koliko će uopće RDNA 2 arhitektura biti pogodna za rudarenje s obzirom da je gaming orijentirana?
Nadamo se vise nego rdna 1

od 4xx serije na gore sve su bolje za mining. Mislim da bi i vama/meni kao i AMDu bilo sasvim svejedno TKO kupuje i ZA ŠTO
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 23:58   #1750
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
AMD Is Losing Ground to NVIDIA -- and It Could Get Worse

https://www.fool.com/investing/2020/...cle&yptr=yahoo
listerstorm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2020., 05:44   #1751
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Da je po motlijevcima, amd je trebao propasti 2015 pa 2016, pa 2017, pa kad je dionica došla na 27 bakši su govorili da se vraca na below 10 i tak jedni od vecih niškoristi proroka skup s datumom članka.

Tolko su jaki da je Ashraf Eassa nakon fine kolicine - što se kasnije pokazalo totalno krivih procjena(ja bi rekao namjerno downplayanje ryzena) dobio posao u Intelu...dobar potez kao i Ryan Shrout, isti kalup ponašanja.

Ugl. poanta je da ak želite postati siromašni(financijski) čitajte i uvažite savjete motlijevaca
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 17.10.2020. u 05:56.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2020., 09:00   #1752
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Članak bi bio ok... da je RTX 30 serija dostupna za kupiti .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2020., 09:16   #1753
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Nadamo se vise nego rdna 1

od 4xx serije na gore sve su bolje za mining. Mislim da bi i vama/meni kao i AMDu bilo sasvim svejedno TKO kupuje i ZA ŠTO
Da se radi nešto plemenito pa da treba za foldanje, istraživanje raka, simulaciju proteina, istraživanje bolesti i tako, nemam ništa protiv da se kartice kupuju za takve namjene iako se time diže cijena za njih. No, proizvodnja kartica, čipova i wafera je količinski ograničen proces, pa kad kartice kupuju još i mineri, od čega za ljude nema nikakve koristi od tog silnog računanja iz šupljeg u prazno, to jest, osim financijske koristi za njih, nego još i uništavaju okoliš trošeći masivne količine energije uglavnom iz jeftinih elektrana na ugljen, to sigurno ne mogu smatrati nečim korisnim i za što bi se trebale koristiti kartice. Neka lijepo prijeđu na PoS pa da ne zajebavaju pošten narod svojim majnanjem.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2020., 14:05   #1754
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
I pos ce ti torositi struju i trebat procesing power. Kaj mislis kako ce vrtiti transakcije?
Mining is here to stay, barem zasada.
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2020., 14:17   #1755
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Da se radi nešto plemenito pa da treba za foldanje, istraživanje raka, simulaciju proteina, istraživanje bolesti i tako, nemam ništa protiv da se kartice kupuju za takve namjene iako se time diže cijena za njih. No, proizvodnja kartica, čipova i wafera je količinski ograničen proces, pa kad kartice kupuju još i mineri, od čega za ljude nema nikakve koristi od tog silnog računanja iz šupljeg u prazno, to jest, osim financijske koristi za njih, nego još i uništavaju okoliš trošeći masivne količine energije uglavnom iz jeftinih elektrana na ugljen, to sigurno ne mogu smatrati nečim korisnim i za što bi se trebale koristiti kartice. Neka lijepo prijeđu na PoS pa da ne zajebavaju pošten narod svojim majnanjem.
Ko da čitam nekog greenpeace aktivista
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2020., 16:17   #1756
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
AMD Is Losing Ground to NVIDIA -- and It Could Get Worse

https://www.fool.com/investing/2020/...cle&yptr=yahoo
motley fool generalno nemaju pojma o mogucem distruptu u ITu dok ih ne lupi u glavu. Tako da njih uopce ne smatram validnim za bilo sta o AMDu ili bilocemu u ITu. Inace slusam njihove podcaste svaki tjedan i iscrpan su izvor informacija, medjutim nek se maknu od ITa jer samo gledaju statistike, EPSove i P/E ratio. Kad je AMD bio vec na 70ak dolara i blizio se izlazak Z3 oni su spominjali moguci ulaz AMDa na Intel-ove teritorij, nakon sto se to vec dogodilo prije 10 mjeseci

tu ponovo gledaju jednu situaciju o kojoj nemaju pojma kao sto je da su se kartice rasprodale. ali oni misle zbog prevelike potraznje (sto i je), a ne zbog nepostojeceg stocka. Jer da oprosti bilo tko, ali ducani imaju u orderima 10 tisuca kartica a dobiju 20 na stanje to je cisti nepostojeci stock
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2020., 17:11   #1757
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Motley Fool žešći klošarluk od IT "portala". Još jedni niškoristi jebivetri odu na ignore listu
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2020., 17:27   #1758
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Kad se samo sjetim kakve su bile prognoze za CPU diviziju nakon launcha bulldoždera, nikom ni na kraj pameti nije bilo da će se AMD ovako izvuči, i na kraju dominirati.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2020., 21:11   #1759
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Još malo glasina za Big Navi

AMD Navi 21 XT to feature ~2.3-2.4 GHz game clock, 250W+ TGP and 16 GB GDDR6 memory

Citiraj:
Navi 21 XT
16GB GDDR6
255W TGP
~2.4 GHz (Game Clock)
/
We have already been told that there are reference-based samples clocking up to 2.3 GHz, but there are also cards reaching 2.4 GHz. Those, however, are AIB models.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2020., 21:23   #1760
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Pa motlijevci su stavili rezultate istraživanja koji se mogu naći i na drugim mjestima.

Ovdje uopće nije bitan portal, koji ako i je loš po pitanju IT-a, ne znači da je informacija koju su objavili po defaultu netočna, štoviše, dostupna je i na drugim mjestima.

"Nvidia crushes AMD with 80% GPU market share ahead of Ampere launch. Nvidia claimed 80% of the discrete GPU market in the second quarter of 2020, stealing market share from rival AMD."

https://www.techradar.com/news/nvidi...-ampere-launch

https://www.jonpeddie.com/press-rele...market-results

Izgubiti trećinu tržišnog udjela u 12 mjeseci uopće ne djeluje ohrabrujuće.

Iz tog bi mi razloga bilo logičnije komentirati samu informaciju o značajnom gubitku tržišnog udjela nego inzistirati na raspravi o kvaliteti portala koja je u konkretnom slučaju trivijalna (a i nisu mogli znati u trenutku objavljivanja članka kakva će biti dostupnost Ampere kartica).
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2020., 22:22   #1761
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
mene zanima kojeg trzisnog udjela? AMD izgubio trecinu trzisnog udjela od cega.. AMD nije drzao 60% trzista i da sada drzi 40% i to je ogroman plan. svi znamo da je AMD maleni igrač bio u GPU segmentu zadnjih niz godina. sad ce se popraviti, barem se nadam.

stvar je da se zna vec odavno kako je NVIDIA dominantna i nitko ne bi bio iznenadjen da drzi 95% trzista. u zori dolaska RDNA2 oni izbacuju ovakav clanak da AMD gubi, brate pa oni gube vec deset godina.. a timing ovog clanka je TAMAN kada AMD se VRAĆA na trziste sa stvarno kvalitetnim proizvodima i vjerojatno ce ukrasti malo NVIDIA kolaca.

znaci oni nisu izmislili nikakvu toplu vodu, a prezentiraju je tako. moras isto znati da oni izbacuju članke svaki dan da ostaju relevantni i redovito napisu clanak cisto da se napiše.

oni su čisti investitorski site, nikakav IT, i prilaze kompaniji analiticki kao financijski savjetnik.

njihove analize su dobre da se vidi financijska strana kako kompanije funkcioniraju i tko kakav market share ima. jedini problem je sto ovaj clanak je mozda nesto za njihove citatelje novo, ali za nas je to kao dobar dan vec dugo vremena.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

dalje da nastavim, oni su analizirali kad je Epyc Rome izasao kakav je AMD kvartal imao i kako nisu bas super odradili iako su imali dobar proizvod. kako ocito ima problema kod korisnika serverskog trzista i da ce jako tesko uzeti kolac od Intela koji je suvereni vladar tog terena bio.

u svim tim analizama(brojki) nisu imali pojma o stvarnom stanju na trzistu jer u brojkama nisu vidjeli kako su brand name kompanije u enterprise segmentu kaskali za implementacijom Romea u svoj portfolio jer nisu imali vjere da ce biti toliko dobar. te posljedicno nisu imali prodaju jaku jer serveri nisu bili dostupni u broju koji su klijenti htjeli. kad su Dell i HPe skuzili da ljudi zele njihove server, iduca dva kvartala su razbili (pa ce i iduce).. tako da i njihova analiza o bilo kakvom kretanju trzista na IT polju mi nema nikakvu bazu i radije cu poslušati ekipu tu na forumu nego njih jer je ekipa na forumu kako se kaze eople on the ground - oni koji znaju i sami kakva je istinska situacija.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
__________________

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 18.10.2020. u 11:21.
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2020., 00:57   #1762
MegaSkot
Modder
Moj komp
 
MegaSkot's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Waterford
Postovi: 906
Nadam se da će AMD odraditi dobar posao sa Navi kartama. Nakon ovog idiotluka nVidie sa 3080, ne daju mi se pare tim kretenima.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
MegaSkot je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2020., 10:27   #1763
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
mene zanima kojeg trzisnog udjela? AMD izgubio trecinu trzisnog udjela od cega.. AMD nije drzao 60% trzista i da sada drzi 40% i to je ogroman plan.
Kada tvrtka izgubi trećinu tržišnog udjela, odnosno padne sa 30% na 20% to je JAKO VELIK pad.

Čak i da se radi o najlošijem portalu na svijetu, kada netko izgubi trećinu tržišnog udjela i to u predvečerje izlaska novih proizvoda od strane konkurencije koja je već i sa svojim starim proizvodima (ne samo aktualnima već i onima iz prijašnje generacije bila nedostižna AMD-u pa se sada može reći da aktualna AMD ponuda nije dostigla performanse GTX 1080Ti nakon koje je NVIDIA izdala još 2 generacije kartica), onda najaviti da bi se situacija mogla dodatno pogoršati za AMD uopće nije nelogičan zaključak, bez obzira od koga ta informacija dolazi (btw...nisu mogli znati kakva će biti dostupnost Ampere kartica).

No još jednom, nije mi uopće bitan taj portal niti njihove "prognoze", a informacija o velikom padu tržišnog udjela dostupna je na više mjesta.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2020., 11:19   #1764
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Koliko sam pratio AMD je na 20% već duže vrijeme, nije to od jučer da je to vijest.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2020., 11:32   #1765
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Normalno da će im pasti tržišni udio kad nemaju ništa u high-endu za ponuditi. A prema tom JPR-u 47% "PC Gaming tržišta" je High-End.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2020., 13:14   #1766
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Kada tvrtka izgubi trećinu tržišnog udjela, odnosno padne sa 30% na 20% to je JAKO VELIK pad.
...
Je al kad imaš novi proizvod pred vratima "lako" dođe do preokreta.
Bitnije je kolika je prodaja nove serije nego koliko imaš tržište, nisu to cigarete da se kupuju svaki dan.

p.s. Jel mining tržište u toj statistici?
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2020., 13:29   #1767
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Koliko sam pratio AMD je na 20% već duže vrijeme, nije to od jučer da je to vijest.
Je. Od Q2 2020 je 20%, Q1 je bio 25%

https://www.jonpeddie.com/press-rele...market-results

Nije to ništa novo, odavno je to prožvakano na ovoj temi, AMD se uglavnom klacka između 20%-30% (najgore je bilo 18%, a najbolje zadnjih godina 35%).

Discrete gaming gpu im je zadnja rupa na svirali od 6-7 kategorija, nemaju ambicije za više.
Davno su se opredijelili da će rađe ogulit cijenom na svojih 20-30% marketshare sa cijenama kao nvidijinim, nego biti "disruptive" kao ryzen i osvajati marketshare
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2020., 14:05   #1768
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
Mineri vjerojatno nisu, to je statistika sa steam ili tako necega.

Also te ajmo reci jednokratne prodaje marketshare je vise past performance index nego ista trenutno relevantno.
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2020., 15:00   #1769
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
JonPeddie obuhvaća svu prodaju ako se ne varam, nisu to neki kvazi podaci kao steam
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2020., 15:04   #1770
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Ukoliko AMD dobro odigra RDNA 2, moglo bi vrlo lako ispasti da gledamo isti rasplet situacije kao s prvom Zen generacijom, ali ovaj put na GPU polju. Koliko imamo prilike vidjeti puno veće i uspješnije firme se itekako mogu zajebati, pa sva ova prednost koju su godinama imali, ode nizbrdo u roku keks. Daleko od toga da je nVidia u istoj situaciji ko Intel prije tri godine, ali Ampere na Samsung 8nm procesu je sve samo ne ono što svi priželjkivali i očekivali, a nedostupnost kartica je dodatna sol na ranu. 7nm RTX 4000 serija je vjerojatniji ishod situacije, pogotovo, ako se RDNA 2 nametne kao odličan konkurent i još bude k tome dobavljivost neupitna na globalnoj razini.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 18.10.2020. u 15:09.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na