Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2020., 13:48   #2581
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
To je onda HTPC, ne NAS. Gigabitna mrežna kartica je ok, a što se tiče modela, zar nisu svi ili Intel ili Realtek
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 13:52   #2582
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,548
Spomenuo si KODI ali nisi baš specificirao u kojoj kombinaciji tj. jeli neki Linux (xbuntu / Debian) pa dodan KODI ili je neki "NAS os" pa je KODI dodan kroz neki "Jail / Docker" ...

Obično se savjetuje da NAS bude jedna "škatula" a KODI / media player bude druga "škatula".

Kad već ima djelova neka ih upotrebi, FX6300 će biti sasvim ok,
navedi ostatak (mobo, ram, ...

Ako se pokaže da previše "ždere" u idle onda će imati iskustvo i u kom pravcu tražiti drugi hw.

Bio si pitao koja Intel mrežna kartica ?
Za početak probaj kako će se ponašati on-board mrežna, vjerojatno je neka Realtek - ova.
Ako bude gnjavila / štekala onda traži priliku naći (znaju biti dosta skupe, pogotovo novije) Intelice, bazirane na 82574IT, 82579, novije i210, i211.

Za žuntu:
https://wiki.tjay.me.uk/doku.php
https://kodi.wiki/view/Linux
https://kodi.wiki/view/Main_Page
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2020., 15:45   #2583
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
To je onda HTPC, ne NAS. Gigabitna mrežna kartica je ok, a što se tiče modela, zar nisu svi ili Intel ili Realtek
To je HTPC/NAS/router .. sve sto ustreba u jednom
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je online   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 18:03   #2584
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Pa zar nije bolje tv koristiti samo kao ekran, a komp da vrti sve preko vlc-a ili slično ?

Koja je mrežna kartica adekvatna ??
Normalno da je bolje, ali je bilo govora o nas-u, a ne o htpc-u

Sto se mrezne kartice tice, sve ovisi o os-u koji ces tjerat na toj kanti. Ne kupuj nista dok ne vidis kako radi.

Intelove mrezne su se spominjale za os-ove koji su izbirljivi oko drivera za mrezne kartice.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 18:45   #2585
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,548
A još nismo na čisto koji os će kolega dignuti.

Nije samo "izbirljivost" nego nekad zna biti blem sa perfomansama (čitaj troughput), pogogovo ako se optereti.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 20:41   #2586
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Spomenuo si KODI ali nisi baš specificirao u kojoj kombinaciji tj. jeli neki Linux (xbuntu / Debian) pa dodan KODI ili je neki "NAS os" pa je KODI dodan kroz neki "Jail / Docker" ...

Obično se savjetuje da NAS bude jedna "škatula" a KODI / media player bude druga "škatula".

Kad već ima djelova neka ih upotrebi, FX6300 će biti sasvim ok,
navedi ostatak (mobo, ram, ...

Ako se pokaže da previše "ždere" u idle onda će imati iskustvo i u kom pravcu tražiti drugi hw.

Bio si pitao koja Intel mrežna kartica ?
Za početak probaj kako će se ponašati on-board mrežna, vjerojatno je neka Realtek - ova.
Ako bude gnjavila / štekala onda traži priliku naći (znaju biti dosta skupe, pogotovo novije) Intelice, bazirane na 82574IT, 82579, novije i210, i211.

Za žuntu:
https://wiki.tjay.me.uk/doku.php
https://kodi.wiki/view/Linux
https://kodi.wiki/view/Main_Page
Hvala svima na pomoći;

Hardver koji imam da se mota okolo je ;

FX6300 , on može u Gigabyte 970-DS3P ili Asrock 970M Pro3

6600K, on je na Asus Maximus VIII Z170 Itx . Nije baš za Htpc ali sistemski disk i 3 extra stanu tak da ajmo reć to bi isto pilo vode, osim ako treba extra pci-e slot za mrežnu, u tom slučaju ništa od toga.

Grafa ati 580 4gb, rama 16gb.

OS mi je nebitan, može i linux ili win, samo da može voziti par aplikacija i da ne štuca kad upalim 60gb film ( u isto vrijeme ) . šta god preporučate.
vex je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 21:14   #2587
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Ali i dalje je namjena nejasna. Ako je to komp na kojem ces vrtiti win 10, koristiti VLC za filmove i spojit ga HDMI kabelom na telku, onda je ovo skroz kriva tema. To je HTPC kako je ekipa već napisala i totalni je overkill samo za filmove.



NAS je nešto skroz drugo. Možeš recimo složiti Unraid/Freenas/kajgod NAS koji će se vratiti 24/7, biti Plex server, koristiš Sonarr i Radarr za skidanje filmova/serija, razne druge dockere za backup podataka sa kompa/mobitela itd., a klijente tipa Fire TV stick, android box, chromecast, konzola spojis na razne televizore i streamas filmove/serije. Ako imas smart TV, moguće da vec ima mogucnost instalacije aplikacije tipa Plex/Kodi. Zamisli to kao privatno Netflix sa tvojim sadrzajem.


Zato je bitno da li ti klijent moze vrtiti razne formate jer ako ne moze, NAS ce odraditi transcode sto je zahtjevno. Ako je moguc direct play, doslovno raspberry pi moze biti nas (cisto primjera radi).
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 22:16   #2588
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
čisto da kolegi gore skratim muke prije nego se baci u te vode.
zabatali priču nas-htpc crossover s tim hardverom.

4k transcode nećeš radit ni s čim, a ne sa tim fx-om. ili ćeš 4k playat na samoj mašini, ili nećeš nigdje. ako ti tv podržava direct play , onda ti htpc - nije potreban.

ako ćeš na tom komadu hardvera imat nas - zašto majketi? nas guraš na hardver koji ILI ne troši puno struje ILI ne plaćaš struju pa ti je svejedno. a ne na mašini koja u idle-u guta 50W. zaboli me ali ono, troši više nego frižider.

htpc + kodi je imho sranje, ako želiš imat kakav takav user experience. koristit miša za upravljanje kodijem je užas (čim ga takneš, dikne se OSD i moraš uzet miša i kliknut nekamo da se osd makne. obzirom da će se miš vjerojatno muvat po kauču, to nije opcija. tastaturom upravljat htpc-om je još gore.).

nabavi si neki android box sa aliexpressa koji guta h265 (na 4k zaboravi) i low power nas za file server. za one filmove koji su prezahtjevni, spoji si laptop hdmi-jem na tv i tako pogledaj film. imaš sad i relativno jeftinijih satelit+dvbt+iptv+kodi boxeva, ali nemam iskustva s njima.

kod mene je kombinacija svega:
low power intel N cpu matična za nas (+6 diskova, troši oko 10-20W ovisno o broju diskova koji se u tom trenutku vrte, idle bez diskova je 7W !) , core i3 mašina za plex (uglavnom ugašena jer mi android box nativno vrti sve šta mu dam) i najsmrdljiviji kineski android box sa libreelec-om kojim upravljam preko hdmi cec-a sa daljincem od tv-a.

i hdmi kabel na laptop za stvari koje su prezahtjevne za android box.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 23:25   #2589
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
čisto da kolegi gore skratim muke prije nego se baci u te vode.
zabatali priču nas-htpc crossover s tim hardverom.
Zasto?
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
htpc + kodi je imho sranje, ako želiš imat kakav takav user experience. koristit miša za upravljanje kodijem je užas (čim ga takneš, dikne se OSD i moraš uzet miša i kliknut nekamo da se osd makne. obzirom da će se miš vjerojatno muvat po kauču, to nije opcija. tastaturom upravljat htpc-om je još gore.).
Netocno.
Kupi si wireless daljinski, ja imam recimo F10 mele air mouse i stvar radi besprijekorno. Beskonacno bolje nego preko TV-a, sto se mene tice, te nemam problema s raznim codecima, niti imam problema s titlovima.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je online   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 08:09   #2590
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
Ako imas smart TV, moguće da vec ima mogucnost instalacije aplikacije tipa Plex/Kodi. Zamisli to kao privatno Netflix sa tvojim sadrzajem.
Eh kad bi govno od lG-ja imalo android gore , onda bi život bio lakši . Ima neki LG os koji ima plex ali koliko čitam, plex ne pruža baš dobar user experience sa direktorijima, titlovima, blah blah, zaobišao bi ga ako je moguće

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ako ćeš na tom komadu hardvera imat nas - zašto majketi? nas guraš na hardver koji ILI ne troši puno struje ILI ne plaćaš struju pa ti je svejedno. a ne na mašini koja u idle-u guta 50W. zaboli me ali ono, troši više nego frižider.

htpc + kodi je imho sranje, ako želiš imat kakav takav user experience.

nabavi si neki android box sa aliexpressa koji guta h265 (na 4k zaboravi) i low power nas za file server. za one filmove koji su prezahtjevni, spoji si laptop hdmi-jem na tv i tako pogledaj film. imaš sad i relativno jeftinijih satelit+dvbt+iptv+kodi boxeva, ali nemam iskustva s njima.
Da, radije bih da manje troši ali definitivno ne bih zaboravio na 4k filmove jer zato i pravim man cave da fino to sve strpam unutra, sa što manje zaj** i spajanja kablova . Just me, oled, kokice i film . Bolje da mi troši 20kn mjesečno više neg da moram svaki put nešto spajati itd ( sve kablove u zid stavljam )

Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Kupi si wireless daljinski, ja imam recimo F10 mele air mouse i stvar radi besprijekorno. Beskonacno bolje nego preko TV-a, sto se mene tice, te nemam problema s raznim codecima, niti imam problema s titlovima.
Holy crap ovo je top stvar, isto kao i moj lg daljinski . Samo još smisliti koji OS staviti da bude sve što jednostavnije
vex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2020., 08:31   #2591
lomba100
Troogdooor!!!
 
lomba100's Avatar
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 34
i3 4130T/8GB/1050Ti
- Antec Fusion Remote kućište sa IR modulom (paljenje preko daljinskog)
- Logitech Harmony Companion / Logitech K400+
- Windows 10 Pro / Kodi / Steam / LaunchBox

1050Ti se brine za x265. UHD ide bez ikakvih problema, jače još nisam probao
lomba100 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 11:15   #2592
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Zasto?

Netocno.
Kupi si wireless daljinski, ja imam recimo F10 mele air mouse i stvar radi besprijekorno. Beskonacno bolje nego preko TV-a, sto se mene tice, te nemam problema s raznim codecima, niti imam problema s titlovima.
ovo sasvim fino izgleda. samo jbt, 300kn, skuplje od android boxa samo za daljinac.

ako bi to uspio nabaviti (ili neku jeftinu alternativu), onda bi i ja možda odustao od android boxa i koristio htpc - imam i3-4170, 6gb rama, samo onboard grafika :/
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 14:00   #2593
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
I dalje nismo ništa riješili

Znači ti bi HTPC? Komp spojio s HDMI kabelom u telku i tako gledao filmove koje prethodno "kupiš"?
Gdje se točno NAS uklapa u to, tj. zašto misliš da trebaš NAS za to?
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 16:40   #2594
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Eh kad bi govno od lG-ja imalo android gore , onda bi život bio lakši . Ima neki LG os koji ima plex ali koliko čitam, plex ne pruža baš dobar user experience sa direktorijima, titlovima, blah blah, zaobišao bi ga ako je moguće



Da, radije bih da manje troši ali definitivno ne bih zaboravio na 4k filmove jer zato i pravim man cave da fino to sve strpam unutra, sa što manje zaj** i spajanja kablova . Just me, oled, kokice i film . Bolje da mi troši 20kn mjesečno više neg da moram svaki put nešto spajati itd ( sve kablove u zid stavljam )



Holy crap ovo je top stvar, isto kao i moj lg daljinski . Samo još smisliti koji OS staviti da bude sve što jednostavnije
nesto krivo citas, oces da ti snimim kako radi Plex na LG WebOS-u? Imam 4K filmove, normalne u HDu, serije, a odnedavno i skidam samo filmove sa 5.1 zvukom i to lijepo vrti bez transkodiranja. Sve vrtim preko Plex aplikacije u direct playu. Jedino sto ce ti transkodirati ako moras stavljati titlove, koje ja moram radi zene ali nikakvih problema zbog toga. Pogotovo cim dodam film u kolekciju, odmah preko Plex server searcha nadjem odgovarajuci titl.

Za direktorije samo treba pariti guidelines od Plexa, ali to je za bilo koji player/TV da bolje nadje odgovarajuc metadata za sadrzaj.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 20:08   #2595
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Plex na LG WebOSu sve radi isto ko i na Sonyu sa androidom.
Oba mi koriste isti NAS na kojem je plex server i definitivno ne vidim nekih problema na WebOSu.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 22:15   #2596
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Znaci na komp potrpat filmove i sa plexom sve gledat. Dobro da ste se prijavili vama cu pm slati kad je bude radilo
vex je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 08:55   #2597
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Evo skupio i zadnji potrebni HW za Redneck edition NAS.

Zanima me koji NAS OS je najbolje staviti na:
Asrock E350M1 + 4GB RAM
https://www.asrock.com/mb/AMD/E350M1/
Stavio bi dva diska unutra u mirror konfiguraciju.
Namjena: file server, bilo bi idealno kad bi postojala mogućnost cloud pristupa...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 10:09   #2598
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor tomov Pregled postova
Evo skupio i zadnji potrebni HW za Redneck edition NAS.

Zanima me koji NAS OS je najbolje staviti na:
Asrock E350M1 + 4GB RAM
https://www.asrock.com/mb/AMD/E350M1/
Stavio bi dva diska unutra u mirror konfiguraciju.
Namjena: file server, bilo bi idealno kad bi postojala mogućnost cloud pristupa...
A da probaš sa xpenology?

https://xpenology.com/forum/

Ja sam sebi htio slagati konf za xpenology al odustavo i uzeo novi Synology NAS na kraju.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 10:40   #2599
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor tomov Pregled postova
Evo skupio i zadnji potrebni HW za Redneck edition NAS.

Zanima me koji NAS OS je najbolje staviti na:
Asrock E350M1 + 4GB RAM
https://www.asrock.com/mb/AMD/E350M1/
Stavio bi dva diska unutra u mirror konfiguraciju.
Namjena: file server, bilo bi idealno kad bi postojala mogućnost cloud pristupa...
Mozes stavit OMV (open media vault) koji je stedljiv sa resursima.

Pod "cloud" pristup mislis pristup tom nas-u preko interneta? Ako je to slucaj onda na routeru doma podesis dyndns/noip/duckdns i napravis port forward, a na nas-u dignes nextcloud recimo.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 12:16   #2600
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
A da probaš sa xpenology?

https://xpenology.com/forum/

Ja sam sebi htio slagati konf za xpenology al odustavo i uzeo novi Synology NAS na kraju.
Što si uzeo na kraju? Novi ili na tržnici?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 12:28   #2601
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Što si uzeo na kraju? Novi ili na tržnici?
DS218+ (novi) i uzeo mu još 4GB rama (HyperX 1866MHz). Složio sam si Moments, Drive, MailPlus, Webserver, Note na njemu. U Dockeru jedna app za sada koja updeta A record domene.
Surveillance sa jednom ONVIF kamerom koju sam podesio na motion i na 100GB disk prostora. Isto radi super.

Moments se vrti na dva moba za backup slika i pregled. 2 Mail accounta. I sad malo kombiniram web server.

Vrti sve bez problema (ram na 40%), aplikacije rade brzo.

Uzeo 218+ zbog esate i 3 USB3.0 porta, jer imam esata kučište, kad bude prilike uzeti još jedan disk i staviti u kučište.

Trenutno u NASu 6tb + 4tb diskovi. Na USB spojen 2TB koji je za automatski backup (svaki dan u 3 ujutro) fotki i bitnijih dokumenata.

Indexiranje je vrtio dan, dan i pol kad sam mu natovario sve fotke i videe (oko 500GB materijala). Preko mreže mi transfer većih fajlova ide stabilno na 100MB/s, ide od 90-120, manji fajlovi zavisi 50MB/s pa nadalje.

U biti super zadovoljan sa NASom.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 13:53   #2602
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Čestitam!
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 19:41   #2603
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Citiraj:
Autor tomov Pregled postova
Evo skupio i zadnji potrebni HW za Redneck edition NAS.

Zanima me koji NAS OS je najbolje staviti na:
Asrock E350M1 + 4GB RAM
https://www.asrock.com/mb/AMD/E350M1/
Stavio bi dva diska unutra u mirror konfiguraciju.
Namjena: file server, bilo bi idealno kad bi postojala mogućnost cloud pristupa...
Xpenology, radi gore super. Za najnoviju verziju bi ti mogla trebati intel mrežna.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2020., 12:38   #2604
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 984
Citiraj:
Autor Facelessone Pregled postova
Xpenology, radi gore super. Za najnoviju verziju bi ti mogla trebati intel mrežna.

Mislim da neće trebati, sa 6.2.3 updateom rade opet i Realtek kartice. Na 6.2.2 je bio problem.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2020., 23:40   #2605
sYsT3m
Premium
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Ankum
Postovi: 161
Poz,

zanima je dal postoji mogucnost downloda filmova s Netflixa na NAS i reprodukcija?
Google ne daje bas neke rezultate.

Hvala
sYsT3m je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2020., 08:56   #2606
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor Facelessone Pregled postova
Xpenology, radi gore super. Za najnoviju verziju bi ti mogla trebati intel mrežna.

Probam i Xpenology... Jučer pokušao s FreeNAS, XigmaNAS i negdje na pola puta se zbrejka install.Znam da je netko tko prati ovaj podforum imao (ima) istu ploču pa me zanima da li je imao slične probleme i kako je osposobio da mu boota direktno sa USB sticka. Svaka distra koju sam probao s USB sticka ne radi pa se moram za***vati s eksternom DVD pržilicom... Unaprijed hvala
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2020., 11:16   #2607
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 984
Citiraj:
Autor tomov Pregled postova
Probam i Xpenology... Jučer pokušao s FreeNAS, XigmaNAS i negdje na pola puta se zbrejka install.Znam da je netko tko prati ovaj podforum imao (ima) istu ploču pa me zanima da li je imao slične probleme i kako je osposobio da mu boota direktno sa USB sticka. Svaka distra koju sam probao s USB sticka ne radi pa se moram za***vati s eksternom DVD pržilicom... Unaprijed hvala

Ja sam dizao s te ploče XPenology, kasnije sam prešao na drugu ploču, ali radilo je i sa tom bez problema. Jedini korak koji možeš zabrljati je da ne promijeniš PID:VID u bootloaderu pa ti onda prebriše loader USB stick kad instalira DSM. Taj PID:VID mora odgovarati onome od sticka i to Synologyu kaže da mu je to loader drive i da po njemu ne smije pisati.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2020., 11:32   #2608
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor tomov Pregled postova
Probam i Xpenology... Jučer pokušao s FreeNAS, XigmaNAS i negdje na pola puta se zbrejka install.Znam da je netko tko prati ovaj podforum imao (ima) istu ploču pa me zanima da li je imao slične probleme i kako je osposobio da mu boota direktno sa USB sticka. Svaka distra koju sam probao s USB sticka ne radi pa se moram za***vati s eksternom DVD pržilicom... Unaprijed hvala
Meni je FreeNAS radio OK s tom pločom i 4X2TB Samsung diska...FreeNAS nisam istalirao SA, nego NA USB disk, jer se ne isplati trošiti 1 SATA port na sam FreeNAS
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2020., 12:26   #2609
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Meni je FreeNAS radio OK s tom pločom i 4X2TB Samsung diska...FreeNAS nisam istalirao SA, nego NA USB disk, jer se ne isplati trošiti 1 SATA port na sam FreeNAS

A više ni sam ne znam. Znači doslovno imam barebone ploču, 2 diska koja hoću staviti u mirror i USB na koji treba staviti install. Pokušam izvući log u trenutku kad zapne pa šernem tu. Možda će netko znati nešto više...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2020., 14:26   #2610
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor tomov Pregled postova
A više ni sam ne znam. Znači doslovno imam barebone ploču, 2 diska koja hoću staviti u mirror i USB na koji treba staviti install. Pokušam izvući log u trenutku kad zapne pa šernem tu. Možda će netko znati nešto više...
Imaju 2 verzije te ploče, ako sučajno imaš verziju sa USB3 portovima, zanemari ih jer znaju raditi probleme i digni sve sa USB2...jest sporije, ali je u radu ionako nebitno jednom kad se sve učita
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na