Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.06.2020., 21:38   #4741
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
I meni se to desavalo s monitorom Dell U3415W kad je bio spojen preko DP porta ,ali sam nasao firmwire za monitor koji rjesava taj problem na Dellovim stranicama. This firmware upgrade package is for U3415W monitor. After the upgrade, the firmware will be M3B103". Fixes random screen flicker over Displayport". Updejtao firmwire i problem rijesen,nikad vise mi nije zacrnio.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 22:02   #4742
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
I meni se to desavalo s monitorom Dell U3415W kad je bio spojen preko DP porta ,ali sam nasao firmwire za monitor koji rjesava taj problem na Dellovim stranicama. This firmware upgrade package is for U3415W monitor. After the upgrade, the firmware will be M3B103". Fixes random screen flicker over Displayport". Updejtao firmwire i problem rijesen,nikad vise mi nije zacrnio.
Preko HDMIa se komp također restarta.
Kad upalim komp bez ijednog display priključka spojenog na grafu i dalje se restarta. Jer čujem onaj jedan beep kad se komp pali ponovno (tj restarta).
Tako da jako teško da je do monitora.
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 22:43   #4743
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Instar nije ovlasteni servis za Asus i kao takav nema pravo skidati jamstvenu naljepnicu i rastavljati graficku karticu, IMHO.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 10:22   #4744
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ja imam istu grafu, meni svijetli samo bijela ledica. No, gledam sad malo po netu, navodno je normalno da i crvena blinka.

Našao sam i ovo:
"For me the way it works is that when the LED is red, it means power cable is in but no power, and when it is white it means cable is in and there is power, and when it's off it means no cable or power."
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 12:34   #4745
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Instar nije ovlasteni servis za Asus i kao takav nema pravo skidati jamstvenu naljepnicu i rastavljati graficku karticu, IMHO.
Inače svu tehniku koja mi se pokvarila do sad sam slao na adresu firme gdje je kupljeno pa nek oni to dalje rješavaju kako treba
Kome bi točno trebao slati ovu grafičku? Našao sam na netu neke ovlaštene servise za Asus ali koliko sam skužio to je većinom za laptope, ne znam jel im mogu grafičku poslati? Nemam s tim baš puno iskustva.
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ja imam istu grafu, meni svijetli samo bijela ledica. No, gledam sad malo po netu, navodno je normalno da i crvena blinka.

Našao sam i ovo:
"For me the way it works is that when the LED is red, it means power cable is in but no power, and when it is white it means cable is in and there is power, and when it's off it means no cable or power."
Sve u svemu meni su stalno upaljene obje lampice, ali dobro reklamirat ću ju zbog problema s DP utorom kao što kaže kolega @Iluzionist.
Nisam baš našao puno informacija o tome LED indikatoru. Svatko nešto drugo napiše u vezi toga, netko je napisao isto kao da GPU dobiva "abnormal power" od PSU, a ja grafičku probao sa 3 različita napajanja.
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 13:29   #4746
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Šalji u trgovinu, nemas sta razmisljati o tome. A onda ce trgovina slati u ovlasteni. U krajnjem slucaju, lakse je rjesiti ako bude povrat i slicno.

Ako bas ne zelis slati u trgovinu, 99% da postoji jamstveni listić uvoznika zaljepljen za kutiju grafe, i onda njima šalješ. Nisam uopće siguran da u hr postoji ovlašteni servis za grafe koji ih popravlja. U pravilu, ili uvoznik utvrdi kvar i mjenja grafu ili šalje van u ovlašteni.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2020., 00:34   #4747
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Šalji u trgovinu, nemas sta razmisljati o tome. A onda ce trgovina slati u ovlasteni. U krajnjem slucaju, lakse je rjesiti ako bude povrat i slicno.

Ako bas ne zelis slati u trgovinu, 99% da postoji jamstveni listić uvoznika zaljepljen za kutiju grafe, i onda njima šalješ. Nisam uopće siguran da u hr postoji ovlašteni servis za grafe koji ih popravlja. U pravilu, ili uvoznik utvrdi kvar i mjenja grafu ili šalje van u ovlašteni.
Tako će i biti, najbolje slati u trgovinu, neka oni šalju gdje treba (i ako uopće treba).

Malo je OFF ali kad smo kod toga jamstvenog listića samo da usput pitam...
Imam tu staru RX 570 isto u Instaru kupljena, i na kutiji na listiću piše da ima garanciju 36 mjeseci a kad tu grafičku nađem na njihovom webshopu pise 24 mjeseca garancije. Tako da sad ne zanima koliko na kraju ima mjeseci garancije? Po nekoj logici bi trebalo biti 36 mjeseci...
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2020., 06:24   #4748
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa ako ti piše 36 onda je 36

Tu što ti gledaš sada na netu je možda od drugog dobavljača
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2020., 14:23   #4749
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor dinos3 Pregled postova
Inače svu tehniku koja mi se pokvarila do sad sam slao na adresu firme gdje je kupljeno pa nek oni to dalje rješavaju kako treba
Kome bi točno trebao slati ovu grafičku? .
Nisam rekao da ti trebas traziti servis nego instar nesmije rastavljati i cistiti asus grafu, kuzis sad ? U system one nije sigurno bila a nisu je sigurno slali u EU negdje ili jos bolje proizvodacu da zamjeni pastu. Vrati im grafu i nek ti daju novu.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 08:05   #4750
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa ako ti piše 36 onda je 36

Tu što ti gledaš sada na netu je možda od drugog dobavljača
Hvala za info

Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Nisam rekao da ti trebas traziti servis nego instar nesmije rastavljati i cistiti asus grafu, kuzis sad ? U system one nije sigurno bila a nisu je sigurno slali u EU negdje ili jos bolje proizvodacu da zamjeni pastu. Vrati im grafu i nek ti daju novu.
Da, nije bila u System One.
Poslao sam im jučer grafu pa ćemo vidjet šta kažu.
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 09:36   #4751
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Poz ljudi,


Inače koristim gtx 1080 ti al je na servisu pa trenutno koristim zamjensku 1060 6 gb i na obe imam isti problem. Pa ako ko zna o čemu se radi. Znači monitor mi je spojen preko DisplayPorta a tv mi je spojen preko hdmi kabela. Odem u postavke od nvidie i stavim da mi je monitor broj 1 display a tv broj 2 međutim pc se svako malo počne ponašat ko da mu je tv 1 uređaj pa čak i kad je tv izgašen. Zna netko kako rješit taj problem?
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 10:54   #4752
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,766
Mene na 1060 dugo zeza da mi word/excel otvaraju dokumente na sekundarnom ekranu (tvu). Kako, zasto, nemam pojma. U postavkama je monitor uvijek 1 (ne mijenja ga na 2), a office je 2010 (?). Dan-danas ako imam posla s office dokumentima ugasim sekundarni ekran u postavkama i nastavim dalje.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 14:15   #4753
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Provjerite u win postavkama system settings->display koji vam je ekran označen kao glavni uređaj (main display)

Potrebno je prvo označiti ekran (po broju) te onda za taj odabrani ekran bi se trebalo pojaviti polje za kvačicu postaviti.
Postavke iz grafičkog control panela često nemaju sinergiju s win postavkama.

Možda to riješi problem.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 16:52   #4754
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,766
Bit će prije da je do office 2010 jer sve sam u ovih par godina prošao/probao. Na poslu manevriram sa 3 ekrana pa mi je podešavanje više ekrana poznato.

Trenutno doma imam glavni monitor na DP i extended monitor preko daisy chaina - office radi i pamti lokaciju prozora najnormalnije.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 20:09   #4755
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Svejedno vrijedi provjeriti. Oznaka broja monitora nema veze s postavkom koji je monitor primarni.

Ako office i dalje otvara prozor na krivom monitoru, treba probati preseliti office prozor na drugi monitor, ugasiti sve instance officea, s tim da prozor na pravom ekranu treba ugasiti zadnji. Po ponovnom pokretanju office programa, ako su obje postavke namještene, prozor se mora otvoriti na željenom monitoru.

Trenutno nemam dva monitora spojena da mogu staviti svoj screenshot, pa evo s KRIVO označenim nabrzinu iskopani. Checkbox je svejedno jasno vidljiv - označiti ekran koji treba biti glavni, označiti kvačicu, apply.

Source

__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2020., 05:55   #4756
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Ja na poslu koristim dva monitora i nikad mi se niš nije pobrkalo niti sa officeom niti sa ičim drugim (čak i 3 na drugom mjestu), uvijek pamti gdje je što. Doduše riječ je o o2013 i sada o o365. Jedino kada se sve prebaci na 1 monitor je kada se spojim RDP-om sa kompa koji ima 1 monitor.
Riječ je o Intel integruši.

A doma imam isto tako monitor i TV, ali TV isključim u nv cp kada ju ne koristim.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2020., 07:47   #4757
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Provjerite u win postavkama system settings->display koji vam je ekran označen kao glavni uređaj (main display)

Potrebno je prvo označiti ekran (po broju) te onda za taj odabrani ekran bi se trebalo pojaviti polje za kvačicu postaviti.
Postavke iz grafičkog control panela često nemaju sinergiju s win postavkama.

Možda to riješi problem.

Stoji mi monitor kao 1 i namjerno sam stavija jedan wallpaper za jedno a drugi za drugo da vidim na kojem mi je. Spoim hdmi u tv i automatski promjeni wallpaper odem u postavke monitor stoji broj 1 a tv broj 2. Ištekam vrati mi wallpaper od monitora. Jer ima veze šta je monitor preko Displayporta a tv preko hdmi? Jer stvarno više ne znam šta napraviti.

Zadnje izmijenjeno od: Proudcroat. 03.08.2020. u 07:34.
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2020., 09:30   #4758
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor Proudcroat Pregled postova
Stoji mi monitor kao 1 i namjerno sam stavija jedan wallpaper za jedno a drugi za drugo da vidim na kojem mi je. Spoim hdmi u tv i automatski promjeni wallpaper odem u postavke monitor stoji broj 1 a tv broj 2. Ištekam vrati mi wallpaper od monitora. Jer ima veze šta je monitor preko Dsiplayporta a tv preko hdmi? Jer stvarno više ne znam šta napraviti.
Ja sam isto bio probao monitor na DP spojit, ali mi je onda post završio na TV-u, pa sam prebacio na DVI. Probaj tako ako možeš...
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2020., 07:35   #4759
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ja sam isto bio probao monitor na DP spojit, ali mi je onda post završio na TV-u, pa sam prebacio na DVI. Probaj tako ako možeš...

Očito da daje prdenost hdmi-u ispred Displayporta to mi je jedino objašnjenje. Nisam neki laik radi sa informatikom preko 20 godina i jako dobro se kužim u te stvari. I šta god napravija da napravija čim uključim hdmi u tv prebaci na njega amonitor stoji ko 1.
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2020., 07:35   #4760
dejanp
Premium
 
dejanp's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: St
Postovi: 55
Da li na laptopu sa gtx1650 mogu imati dual view, vanjski monitor i display?
Poz.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
dejanp je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2020., 09:27   #4761
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Možeš!
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 11:53   #4762
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Krepale su mi ovaj put obje EVGA 1070 u isto vrijeme.
Ja ne znam kakva je to serija ili ja radim nesto krivo, tj. koristim ih krivo, ali jedna mi je vec drugi put da je krepala, drugoj je treci put.
Imam MSI aero 1070, blower style, i vec 3 godine rade u istom kompu bez problema, na vecim temparaturama i nije im apsolutno nista. Ove evga ne mogu izdrzati 3 mjeseca u komadu...
Također, gore na PCB-u su mi zanimljive ove fleke koje se pojave. Ne znam jel to normalno, ali na ovim MSI tog nema.
https://imgur.com/a/Xekczbw

Zadnje izmijenjeno od: Immortalis. 04.10.2020. u 12:01.
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 11:56   #4763
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Oh, nisam jedini.

1080ti crkla nakon cca 8 mjeseci, dobio zamjenu isti model ...crkla nakon niti mjesec dana...isto evga.

Niti clokao niti mi je napajanje defekntno ili loše.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 13:27   #4764
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Krepale su mi ovaj put obje EVGA 1070 u isto vrijeme.
Ja ne znam kakva je to serija ili ja radim nesto krivo, tj. koristim ih krivo, ali jedna mi je vec drugi put da je krepala, drugoj je treci put.
Imam MSI aero 1070, blower style, i vec 3 godine rade u istom kompu bez problema, na vecim temparaturama i nije im apsolutno nista. Ove evga ne mogu izdrzati 3 mjeseca u komadu...
Također, gore na PCB-u su mi zanimljive ove fleke koje se pojave. Ne znam jel to normalno, ali na ovim MSI tog nema.
https://imgur.com/a/Xekczbw

jel to masno? izgleda kao da je masno
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 14:36   #4765
PointDexter
Premium
Moj komp
 
PointDexter's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Éire
Postovi: 1,808
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Krepale su mi ovaj put obje EVGA 1070 u isto vrijeme.
Ja ne znam kakva je to serija ili ja radim nesto krivo, tj. koristim ih krivo, ali jedna mi je vec drugi put da je krepala, drugoj je treci put.
Na prvim gtx1070 se trebao napraviti fix na VRMovima. EVGA nije stavljala thermal padove. Ja sam poslao mail EVGA odmah nakon kupnje da mi posalji padove
__________________
alien-smilies-0046.gif von smiliesuche.de
PointDexter je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 18:22   #4766
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Krepale su mi ovaj put obje EVGA 1070 u isto vrijeme.
Ja ne znam kakva je to serija ili ja radim nesto krivo, tj. koristim ih krivo, ali jedna mi je vec drugi put da je krepala, drugoj je treci put.
Imam MSI aero 1070, blower style, i vec 3 godine rade u istom kompu bez problema, na vecim temparaturama i nije im apsolutno nista. Ove evga ne mogu izdrzati 3 mjeseca u komadu...
Također, gore na PCB-u su mi zanimljive ove fleke koje se pojave. Ne znam jel to normalno, ali na ovim MSI tog nema.
https://imgur.com/a/Xekczbw
Imam te masne fleke i ja na svojoj asus 1060. Mislim da dam čitao da je to flux koji koriste pri lemljenju komponenti. Negdje ostane vidljivo, ali nije opasno. Imaju ljudi i na maticnima takve fleke.
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 18:26   #4767
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Dobio sam ih negdje u 6. mjesecu ove godine od EVGA. Ako nisu bili u stanju isporuciti sa therma padovima te "nove" grafe, ne znam sta da im radim onda.

Da, izgleda masno, ali nisam htio nesto previse dirati to da ne ispadne da sam jos tu nesto sprckao
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 20:09   #4768
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,766
Lako provjeris, al to godiste ima thermal padove:
https://www.evga.com/thermalmod/

"This update is not required and is preinstalled on all cards shipped from EVGA after 11/1/2016."
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 14:23   #4769
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Dobio sam obje nove grafe.
Garancija mi traje jos neka 2 mjeseca.
Koliko bih mogao dobiti po grafi da ju hocu prodat?
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 15:33   #4770
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Probaj sa 1500kn
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na