Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 01.03.2016., 21:45   #1651
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Joj ljudi.. media box = media player ehhh haha.. ja vam imam Mede8er media player, uzeo sam ga prije WDTV Live-a za koji su govorili da uglavnom služi za streamanje filmova preko PC-a. To meni nije trebalo jer sam htio jednostavno stavit film na HDD, uključit ga u Mede8er i gledat na TV-u.

Sad.. ja sam razumio da je to više manje jednostavno preko WDTV-a napraviti jer su ljudi jedino i spominjali streamanje filmova a ne stavljanje na USB ili HDD i gledanje.

.
ček, sad...
ajd polako objani..imaš Mede8er i u čem je problem sa lapa prebacit film na USB i ukopčat u Mede8ert i gledat???

ideš se zajebavat sa totalno nepouzdanim strimingom bez-žice i androidom gdje ćeš izgubit sat-dva svaki put...
pročitaj temu od početka pa buš videl koliko je to "dobro i jeftino"...

ima nas kojima je WD/Mede/Twix i ostalo plug-and play bez peripetija i namještanja po 5-6 minuta prije matineje...
smirnoff je offline  
Staro 01.03.2016., 21:49   #1652
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Jer on želi ovo http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=2896976

Ne znam postoji li takvo što za meed8er, moguće, ali nisam gledao a očito ni kolega. Za wdtv je bilo preko wdlxtv tih listi ali je radilo dosta loše koliko me sjećanje služi.
schetz je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2016., 09:09   #1653
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Al sto ako recimo mreza mi prestane raditi i ne mogu mu pristupiti preko ssh nakon neuspjesnog upgradea? ili opcenito, sto nije moguce da se zbrika i zezne me?
Onda staviš ...update.zip file sa istog mjesta na memorijsku karticu i "metodom čačkalice" učitaš taj update sa kartice. Za to ti ne treba mreža niti išta! Također se ne brišu postavke. Sve isprobano na s82.
divacic je offline  
Staro 02.03.2016., 09:13   #1654
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Trebam 2 media playera. Lova nije upitna.
Jedan je za frenda koji je n00b i treba mu za gledanje, casual surfanje, da se klinci mogu igrati i sl. Ono, uključi i zaboravi na njega.

Drugi je za mene kojemu se također ne da za**bavati sa flashanjem i sl. stvarima. Nezahtjevan sam korisnik. Koristim WD TV i izuzetno sam zadovoljan njime. Bit će spojen u kućnu mrežu sa NAS-om.
Gledao sam ovaj iz isključivog razloga što ima LCD sa satom. Naime, u kući nemam nijedan sat i trenutno imam prastari VCR kojeg držim samo zato da mi pokazuje koliko je sati.
Imam u ormaru Minix Neo A2 daljinac. Koristio sam MK809 i Minix Neo X7 i nisam bio zadovoljan njima jer su bili spori, dugo se bootali i sl.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 02.03.2016., 09:22   #1655
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Trebam 2 media playera. Lova nije upitna.
Ako lova nije upitna kupi Nvidia Shield.
RimtuTiTuki je online  
Staro 02.03.2016., 09:23   #1656
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Ja svima preporučujem wetek uređaje iako su skuplji od ovih generičkih kineza, ali je podrška neusporedivo bolja.

Ali pričekao bih 8.3. ako ti je wetek interesantan jer tada izbacuju po najavama novi uređaj, jači od dosadašnjeg, a pretpostavljam da će imati dvb-t i dvb-s za gledanje i snimanje zemaljske i satelitske televizije.
Mikeyy je offline  
Staro 02.03.2016., 11:46   #1657
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Nit' smo toliko bogati nit' imamo potrebu za takvim pilama - obojica smo nezahtjevni useri.
WeTek jest interesantan, ali >100$ nam je ipak previše.
Ajmo reći da hoćemo nešto do 60$.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 02.03.2016., 11:59   #1658
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,749
prvo lova nije upitna, sad uređaji do 60$

U tom rangu M8s+ sa androidom za njega, dok nešto sa satom neka netko drugi preporuči.
alengrosevic je online  
Staro 02.03.2016., 12:07   #1659
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Onda staviš ...update.zip file sa istog mjesta na memorijsku karticu i "metodom čačkalice" učitaš taj update sa kartice. Za to ti ne treba mreža niti išta! Također se ne brišu postavke. Sve isprobano na s82.
Nece mi bootati u recovery, kao i velik broj m8s-ova samo se restarta prilikom pokusaja. :
http://freaktab.com/forum/tv-player-...-recovery-mode

Tako da bi u slucaju da se desi sranje trebao vjerojatno preko kompa flashati sa aml toolom android, pa onda opet openelec, ili bi pak trebao kratkospajati pinove na uredjaju sto ne zelim

Tak da, ako netko proba ovaj openelec 6.0.1, nek javi rezultat
rendula je offline  
Staro 02.03.2016., 13:02   #1660
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Trebam 2 media playera. Lova nije upitna.
Jedan je za frenda koji je n00b i treba mu za gledanje, casual surfanje, da se klinci mogu igrati i sl. Ono, uključi i zaboravi na njega.
ak je za
djecu gdje im je surf potreba onda tablet. niš drugo ne radi tečno osim PCja...

ak je za ozbiljno gledanje filmova onda media player tipa WD, Mede8er i sl..
smirnoff je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2016., 13:07   #1661
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Nece mi bootati u recovery, kao i velik broj m8s-ova samo se restarta prilikom pokusaja. :
http://freaktab.com/forum/tv-player-...-recovery-mode

Tako da bi u slucaju da se desi sranje trebao vjerojatno preko kompa flashati sa aml toolom android, pa onda opet openelec, ili bi pak trebao kratkospajati pinove na uredjaju sto ne zelim

Tak da, ako netko proba ovaj openelec 6.0.1, nek javi rezultat
Zanimljivo... tj, bad!
Zanš li da li od istog problema pati i m8s+ (plus) verzija. Da ga odmah skenslam...
divacic je offline  
Staro 02.03.2016., 13:25   #1662
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nit' smo toliko bogati nit' imamo potrebu za takvim pilama - obojica smo nezahtjevni useri.
WeTek jest interesantan, ali >100$ nam je ipak previše.
Ajmo reći da hoćemo nešto do 60$.
A da se djeca na tome igraju, i da sve radi out-of-the-box... Teško...

Mislim da je za vas Wetek... ima pristojnu cijenu, i jako dobar OS i podršku za isti.

Kinezi kao npr m8s bi vam odgovarao cijenom, ali ne znam kakav im je stock OS.

Naručio sam m8s, i trebao bi mi stići uskoro... ali planiram ga odmah rotati, i staviti Openelec, ili neki drugi rom.
RimtuTiTuki je online  
Staro 02.03.2016., 13:35   #1663
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Zanimljivo... tj, bad!
Zanš li da li od istog problema pati i m8s+ (plus) verzija. Da ga odmah skenslam...
Nemam pojma, vidio sam da M8 i M8S cesto pate od toga.
O M8S+ je dosta tesko ista naci po forumima jer je puno manje zastupljen, ali s obzirom da izgleda identicno kao M8S osim tog etherneta pretpostavljam da je moguce da neki boxevi pate od istog problema.
rendula je offline  
Staro 02.03.2016., 13:41   #1664
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Nemam pojma, vidio sam da M8 i M8S cesto pate od toga.
O M8S+ je dosta tesko ista naci po forumima jer je puno manje zastupljen, ali s obzirom da izgleda identicno kao M8S osim tog etherneta pretpostavljam da je moguce da neki boxevi pate od istog problema.
Pa budući da bi trebao biti isti (osim 1gbit net-a), onda bi bez bad-a mogao njegov firmware staviti na svoj stroj...
divacic je offline  
Staro 02.03.2016., 15:48   #1665
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Nece mi bootati u recovery, kao i velik broj m8s-ova samo se restarta prilikom pokusaja. :
http://freaktab.com/forum/tv-player-...-recovery-mode

Tako da bi u slucaju da se desi sranje trebao vjerojatno preko kompa flashati sa aml toolom android, pa onda opet openelec, ili bi pak trebao kratkospajati pinove na uredjaju sto ne zelim

Tak da, ako netko proba ovaj openelec 6.0.1, nek javi rezultat
A zašto želiš bootati u recovery? Probao si instalaciju Openeleca uz pomoć SD kartice i čačkalice?
GoodLooker je offline  
Staro 02.03.2016., 16:05   #1666
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
A zašto želiš bootati u recovery? Probao si instalaciju Openeleca uz pomoć SD kartice i čačkalice?
Zelim znati dal ga mogu jednostavno popraviti ako ga zeznem instalacijom 6.0.1 openeleca za m8s+
Probao sam, da, ali nece uci u recovery, samo se reboota.
rendula je offline  
Staro 02.03.2016., 17:58   #1667
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
drustvo koji su kupili za 31 dolar m8s, dosli uredjaji u hr, moj zapeo na carini ipak

1.3.2016. 16:38:34 Croatia ZAGREB 10003 Receive item at office of exchange (Inb)
1.3.2016. 19:03:25 Croatia ZAGREB 10003 Send items to customs1 (Inb)
2.3.2016. 8:17:44 Croatia 10004 Zagreb CAR Send item to customs (Inb)
2.3.2016. 8:17:44 Croatia 10004 Zagreb CAR Receive item at location (Inb)
2.3.2016. 10:20:27 Croatia ZAGREB 10003 Record item customs information (Inb)
Retention reason : Invoice missing

iskreno se nadam da ce nasi moci u recovery...
buljaka je offline  
Staro 02.03.2016., 18:10   #1668
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Moj je još u China, naručen 21.02.
Što se tiče recoverija, samo dobro paziti da imate točnan firmware za vaš uređaj.
Kako su ti M8S pretežno svi kopije od pitaj boga koliko proizvođača rizik za brick je jako veliki. Pogotovo M8S i M8S+, pun net ljudi koji si interchengali firmware i tako ubili uređaj.
Ako niste 100% sigurni da imate dobar firmware za povratak nazad preuzimate i rizik za "bacanje novaca"
Da sam znao da će neki dan izaći novi Raspberri 3 uzeo bih njega.
9800pro je offline  
Staro 02.03.2016., 18:12   #1669
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Meni frend danas kaže da mu je došao m8s+ za 10dana sa Alije i to na kućni prag... Još me zove na mob da ga navodim za neke postavke jer pojma nema. AAAAA!!! Koji Srećković!!
 
Staro 02.03.2016., 18:15   #1670
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Zelim znati dal ga mogu jednostavno popraviti ako ga zeznem instalacijom 6.0.1 openeleca za m8s+
Probao sam, da, ali nece uci u recovery, samo se reboota.
Da, možeš se vratiti na Android iako nema razloga jer openelec je idealan os za media player, sve je napisano nekoliko stranica prije.
No, nisi mi odgovorio malo detaljnije na pitanje osim sa "da", koju proceduru si slijedio za instalaciju Openeleca, što si stavio na SD karticu?

Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Kako su ti M8S pretežno svi kopije od pitaj boga koliko proizvođača rizik za brick je jako veliki. Pogotovo M8S i M8S+, pun net ljudi koji si interchengali firmware i tako ubili uređaj.
Od kud ti taj info da su ga mnogi ubili? Ja sam ga npr ubio tako da se čak nije želio ni upaliti, ni lampicu od powera nije želio bljesnuti, a opet sam ga vratio bez problema koristeći USB_Burning_Tool.
GoodLooker je offline  
Staro 02.03.2016., 18:48   #1671
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Da, možeš se vratiti na Android iako nema razloga jer openelec je idealan os za media player, sve je napisano nekoliko stranica prije.
No, nisi mi odgovorio malo detaljnije na pitanje osim sa "da", koju proceduru si slijedio za instalaciju Openeleca, što si stavio na SD karticu?
Kad sam prvi puta instaliravao, na sd karticu sam stavio ona tri fajla iz OpenELEC-Amlogic.arm-M8S-6.0.0.2.zip.

S obzirom da mi nije htio uci u recovery sa cackalicom, probao sam iz androida pokrenuti i nakon reboota je instalirao openelec.
rendula je offline  
Staro 02.03.2016., 19:24   #1672
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Ima slučajeva kad staviš krivi firmware da ni usb burn tool ne pomaže, jednostavno ga ne vidi. Ima neka fora sa kratkim spajanjem nekih pinova ne neznam kojem čipu unutra i onda ga usb burn tool prepozna. To što si ga ti uspio spasiti nije pravilo već nažalost izuzetak. Velika je mogućnost da će netko ko nema blage veze šta radi i tu ga guramo na Openelec ubiti svoj player. I ja bi ga rado stavio na Openelec kad dođe ali opet meni ide na dušu ako rikne.
9800pro je offline  
Staro 02.03.2016., 19:51   #1673
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Ima slučajeva kad staviš krivi firmware da ni usb burn tool ne pomaže, jednostavno ga ne vidi. Ima neka fora sa kratkim spajanjem nekih pinova ne neznam kojem čipu unutra i onda ga usb burn tool prepozna. To što si ga ti uspio spasiti nije pravilo već nažalost izuzetak. Velika je mogućnost da će netko ko nema blage veze šta radi i tu ga guramo na Openelec ubiti svoj player. I ja bi ga rado stavio na Openelec kad dođe ali opet meni ide na dušu ako rikne.
Nisam ja nikako svoj player spasavao - bio je gore android, i stavio sam openelec, ali ne cackalica metodom za ulazak u recovery, i normalno radi od tada. I bas zato sto nemam pristup recoveryju ne zelim stavljati openelec za m8s+.
rendula je offline  
Staro 02.03.2016., 20:10   #1674
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Mislio sam kad hoćeš nazad na android sa openeleca.
9800pro je offline  
Staro 02.03.2016., 20:20   #1675
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Nisam ja nikako svoj player spasavao - bio je gore android, i stavio sam openelec, ali ne cackalica metodom za ulazak u recovery, i normalno radi od tada. I bas zato sto nemam pristup recoveryju ne zelim stavljati openelec za m8s+.
Ti želiš u recovery na Openelecu?
GoodLooker je offline  
Staro 02.03.2016., 20:40   #1676
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Ti želiš u recovery na Openelecu?
Ocito se totalno svi nesporazumjevamo a i ja sam mijesao pristuo recoveryju i flashanje openeleca "cackalica" metodom.
Na mom boxu stiskanje cackalicom vodi u beskrajni reboot. Kad sam bio na androidu, i isao stavljati openelec, nisam mogao u recovery i od tamo ga flashati.

Ajde bas cu probat sutra sto se desi ako mu metnem sd karticu nutra sa openelec updateom.
rendula je offline  
Staro 02.03.2016., 22:48   #1677
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
drustvo koji su kupili za 31 dolar m8s, dosli uredjaji u hr, moj zapeo na carini ipak

1.3.2016. 16:38:34 Croatia ZAGREB 10003 Receive item at office of exchange (Inb)
1.3.2016. 19:03:25 Croatia ZAGREB 10003 Send items to customs1 (Inb)
2.3.2016. 8:17:44 Croatia 10004 Zagreb CAR Send item to customs (Inb)
2.3.2016. 8:17:44 Croatia 10004 Zagreb CAR Receive item at location (Inb)
2.3.2016. 10:20:27 Croatia ZAGREB 10003 Record item customs information (Inb)
Retention reason : Invoice missing

iskreno se nadam da ce nasi moci u recovery...
I u Rijeci ista stvar...
2016-03-02 09:59 Croatia Record item customs information (Inb), Retention reason : Invoice missing
RimtuTiTuki je online  
Staro 02.03.2016., 23:30   #1678
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Šta telac nije stavio račun gore... Sam da nemamo nepotrebnih sranja zbog toga.
9800pro je offline  
Staro 03.03.2016., 01:09   #1679
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,890
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Jer on želi ovo http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=2896976

Ne znam postoji li takvo što za meed8er, moguće, ali nisam gledao a očito ni kolega. Za wdtv je bilo preko wdlxtv tih listi ali je radilo dosta loše koliko me sjećanje služi.
Znači nakon svih prijedloga odlučio sam se na najjednostavnije, prenosit kompletnu sliku ekrana sa laptopa na TV.

Jeli Chromecast najbolje rješenje za to?

Hvala svima i na drugim prijedlozima ali ja se jednostavno ne kužim u to niti bi znao to podešavati niti bi imao vremena za to.
Mirkopoter je online  
Staro 03.03.2016., 01:19   #1680
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Najjednostavnike, najbolje i najbrze rjesenje je DIREKT HDMI u televiziju. Chromecast je ogranicen uredjaj i neces dobit sto bi htio
Gabre je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na