Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2017., 20:44   #5401
donatello
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
Znam
donatello je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2017., 20:46   #5402
donatello
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
Sve to znam. Nije problem platit preseljenje ni sto nece bit odmah preseljeno. Nista nije problem. Zelim samo pokrenit to.
donatello je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2017., 00:43   #5403
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
To svi žele
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 07:27   #5404
Kurtis
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: u predstavnistvu pioneera
Postovi: 25
Imam problema sa wifi brzinom, pisao sam već tu.
Preko kabela je sve ok (80/15), odmah na pola metra od modema je 40/15, a sve dalje pada i pada. Na wc-u mi je 2Mbit lol. Vjerovatno je do betonskih zidova ?!
Ja bi njih probao pitati da mi daju drugi modem, jer još nisam doživio da toliko pada brzina na wifi-u, a imao modeme sam od t-coma, optime i sve je bilo ok. Opet kažem, možda je do betonskih zidova.
Ako mi ne daju drugi modem, pitanje je sljedeće -
da li mogu kupiti neki drugi router npr http://www.instar-informatika.hr/d-l...-0348/product/
i da li će on uspjeti probiti te zidove ako su oni uopće u pitanju ...
Kurtis je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 09:28   #5405
angell
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Kada kažeš da ti na pola metra od modema padne brzina na 40/15, dal imaš optičku vidljivost na modem, dakle da nije preko zida? Ako imaš, onda se žali Bnetu da nešto nije ok sa routerom. Jer ja npr. preko zida od cigle gotovo da nemam gubitaka signala, al ok, zid može stvarati poprilične gubitke...

Što se tiče kupovine drugog routera, ja sam prije imao kombinaciju, Bnet modem isključen Wifi i kablom spojen na moj router i na njemu podešen Wifi i to je super radilo...I možeš naći i jeftinije routere od ovog u linku, npr. TP-Link je sasvim ok proizvođač...
angell je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 10:01   #5406
Kurtis
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: u predstavnistvu pioneera
Postovi: 25
Citiraj:
Autor angell Pregled postova
Kada kažeš da ti na pola metra od modema padne brzina na 40/15, dal imaš optičku vidljivost na modem, dakle da nije preko zida? Ako imaš, onda se žali Bnetu da nešto nije ok sa routerom. Jer ja npr. preko zida od cigle gotovo da nemam gubitaka signala, al ok, zid može stvarati poprilične gubitke...

Što se tiče kupovine drugog routera, ja sam prije imao kombinaciju, Bnet modem isključen Wifi i kablom spojen na moj router i na njemu podešen Wifi i to je super radilo...I možeš naći i jeftinije routere od ovog u linku, npr. TP-Link je sasvim ok proizvođač...
Imam optičku vidljivost, sjedim za kompjuterom pokraj modema
Budem ih zvao pa ću vidjeti šta će reći. Prvi put kad sam ih zvao, rekli su da je to maksimum brzine modema na wifi ... Ja mislim da lažu. Koliko taj router mora biti loš da sad moram tražiti drugi router ... Jebo ih ja
A baš sam dobar ugovor sa njima potpisao.

Iskreno,ne bi štedio da se zeznem pa da mi bude opet loš wifi ...
https://www.mall.hr/routeri/asus-bez...outer-rt-ac87u npr
Hvala na savjetu.
Kurtis je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 10:14   #5407
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Neka, bitno da radi.
A sad, o tebi ovisi hoćeš li ili ne ići istraživati zašto se javlja ta razlika potencijala ...
Update. Problem se na moju žalost počeo ponavljati. Puno rijeđe doduše ali opet je.
Nakon par dana ne budi lijen ponovo zovi. Dođe, ovaj puta malo opremljeniji tehničar, napravio mjerenje i izmjeri 80 nečega, vidio sam kratko preko ramena. Kaže, kako sam jedini korisnik na tom zdencu da je signal daleko prejak i to utječe na glupi receiver koji se slabo nosi sa slabim signalom a još slabije sa prejakim .

Stavio je jedan spliter i prigušnicu, smanjio signal na 70 na što je rekao da je gornja radna granica. To je bio prije tjedan dana. Od tada nema problema. Kucam o drvo i držim fige.
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 12:39   #5408
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
@Daddy
Preslabi i prejaki gotovo jednako utječu na kvalitetu signala, pogotovo kod digitalnog / kodiranog signala. Ako je serviser ovom intervencijom (po ovom opisu i je) doveo signal u odr. granice. Vrijeme će pokazati jeli problem riješen.

@Kurtis
Sve smo već napisali u temi vezano za modem / router Tehnicolor TC7200. Pomalo povlače sve starije uređaje i jedino se TC7200 postavlja.
Na pola metra se spaja Lan kabelom a ne WiFi - jem.

Ovo šta si dobio 40/15 na WiFi relativno blizu je uredu za 2.4 GHz b/g/n. Nešto brže možeš dobiti jedino preko 5 GHz kojeg bi TC7200 trebao imati.
Na wc imaš 2 nečega pa nećeš glumiti Izeta sa kompom na čenifi
Već smo jedno xy puta pisali šta treba napraviti za povećanje radijusa odnosno poboljšanje pokrivenosti wifi signalom. Treba:
- provući Lan kabel od routera do "pola stana" ili gdje je slaba pokrivenost
- staviti novi uređaj u AP funkciji
Kakav uređaj ovisi kakve imaš klijente tj. hoćeš li imati koristi od dual band wifi.
Preporuke uređaja imaš po Mrežama pa pogledaj.

That's it
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 15:43   #5409
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Kurtis
Ovo šta si dobio 40/15 na WiFi relativno blizu je uredu za 2.4 GHz b/g/n. Nešto brže možeš dobiti jedino preko 5 GHz kojeg bi TC7200 trebao imati.
Ima, provjerno. Ja ga postavio i radi super. Problem je jedino koliko uređaja po kuči podržava 5 GHz.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 15:49   #5410
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Daddy
Preslabi i prejaki gotovo jednako utječu na kvalitetu signala, pogotovo kod digitalnog / kodiranog signala. Ako je serviser ovom intervencijom (po ovom opisu i je) doveo signal u odr. granice. Vrijeme će pokazati jeli problem riješen.
Bili ovo mogao biti i moj problem sa zastajkivanjem HD kanala.Zadni put su bili tehničari i stavili ovo:



Nakon toga nisam primjetio zastajkivanje, ali moram priznati da nisam toliko gledao (tako se potrefilo).
Stipest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2017., 19:26   #5411
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
To je stavio na izlazu "dvisa" ili "trisa" prema Kaonu (Set-Top Boxu) ?
Ne vidi se dobro sa slike, to je Low-pass ili High-pass filter, ovisno o tipu i verziji odr. dio frekventnog spektra se propušta a ostalo se "reže".
Nekad se postavljaju i Attenuatori (Prigušivač) koji smanjuje intezitet signala relativno podjednako u cijelom freq. spektru.
Dali treba i koji ovisi o situaciji na pojedinom priključku.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 20:28   #5412
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Na izlazu ''trisa'' prema Albisu ( High pass je)



Uz to su i sve spojeve obložili aluminijskom folijom!!! No coment.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 21:33   #5413