Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.11.2016., 13:48   #5281
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Kako misliš? Što je, ako nije DLNA poslužitelj
Puno toga. DLNA mu je jedna od funkcija, preko koje pruža i dodatne funkcije ovisno o vrsti uređaja koji mu pristupaju.

Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Ovo je izjava mjeseca
Ako tako zoveš točne izjave, onda je.

Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Kako se zove proces ''utiskivanja titlova'' u video, nakuhavanje graha ? :facepalm:
Još si napušen? Nitko nije spomenuo "''utiskivanja titlova''' u video".
the.elles.d je online   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 13:56   #5282
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Citiraj:
Autor the.elles.d Pregled postova
još si napušen? Nitko nije spomenuo "''utiskivanja titlova''' u video".
Serviio nije sinonim za DLNA. Hvala lijepo.

Bolje biti napušen nego biti ti
Ante M je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2016., 13:58   #5283
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Kako god želiš. Meni titlovi rade
the.elles.d je online   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 15:48   #5284
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor the.elles.d Pregled postova
Puno toga. DLNA mu je jedna od funkcija, preko koje pruža i dodatne funkcije ovisno o vrsti uređaja koji mu pristupaju.
OK, ali pričali smo o Tehnicoloru kao DLNA poslužitelju. Temu sam ja otvorio , jer me nerviralo da mi se na TV-u pojavjuje ikonica Tehnicolora uz Serviia. Na to se nadovezala priča o Serviiu kao DLNA poslužitelju. Vjerujem da su mogučnosti Serviia puno veće, ali za ovu našu priča kad kažaš da Serviio nije sinonim za DLNA, ipak malo čudno zvuči.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 20:29   #5285
Motorbreath
Registered User
Moj komp
 
Motorbreath's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 117
Živcira me na Technicoloru što nakon par dana nestane 5ghz signal...
Motorbreath je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2016., 08:51   #5286
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Vjerujem da su mogučnosti Serviia puno veće, ali za ovu našu priča kad kažaš da Serviio nije sinonim za DLNA, ipak malo čudno zvuči.
Pa upravo prvi dio rečenice je odgovor zašto to čudno zvuči. Ljudi to poistovjećuju, ali to nije točno. DLNA standard je čudna biljka, i onda se ljudi čude kada ima nešto na jednoj kombinaciji hardvera i servera radi, a na drugoj ne.

Uspio si ugasiti TC DLNA server i završimo na tome
the.elles.d je online   Reply With Quote
Staro 19.11.2016., 15:36   #5287
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor Motorbreath Pregled postova
Živcira me na Technicoloru što nakon par dana nestane 5ghz signal...
Jeli možeš malo pojasnit ovo? Mislim se prebaciti na 5GHz, pa me zanima.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 00:10   #5288
Motorbreath
Registered User
Moj komp
 
Motorbreath's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 117
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Jeli možeš malo pojasnit ovo? Mislim se prebaciti na 5GHz, pa me zanima.
Nakon nekog vremena 5Ghz signal jednostavno nestane, a sve je dobro podešeno u routeru... potrebno je ugasiti upaliti wifi da bi se signal vratio...i tako opet do idućeg nestanka signala...
Motorbreath je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 12:40   #5289
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
jel se i vama technicolor nenormalno grije?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 12:54   #5290
betlmaster
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
jel se i vama technicolor nenormalno grije?
Da. I mene je to malo zabrinjavalo, ali mi uredno tak zagrijan radi već preko pola godine bez greške pa je zasad to ok.
__________________
betlmaster
betlmaster je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.11.2016., 20:25   #5291
aurelio
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 258
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Mislim da taj popust od 50 % vrijedi samo za 2D i 3D pakete, a ne za pojedinačne usluge.
Našao sam na bnet stranici da akcija za nove korisnike (http://www.bnet.hr/content/download/..._1.10.2016.pdf) traje do 30.11.2016. Kad nazovem službu za korisnike i kažem da želim internet iz ponude za nove korisnike kažu mi da nemogu mi to ponuditi. Neznam zašto? Kao mogu pokušati preko maila kontaktirati, ili putem prodajnog predstavnika. Kao da im nije u interesu da tu promociju provedu. Kako ste vi ostvarili taj popust?

Zadnje izmijenjeno od: aurelio. 21.11.2016. u 21:38.
aurelio je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 22:51   #5292
Teo
Premium
Moj komp
 
Teo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 82
Pozdrav!
Imam pitanje vezano za TV. Imam Bnetov internet i neki dan sam se preselio i prenio priključak na novu adresu, ali na TVu vidim samo 17 kanala. U prošlom stanu sam ih vidio ~40, a i tehničar me pitao vidim li sve te kanale kad je došao pospajati sve.
U čemu je problem, zašto se vidi samo 17 kanala? Npr. ne vidim CMC za koji sam siguran da ga trebam vidjeti.
Teo je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 23:08   #5293
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
I šta si odgovorio tehničaru kad je došao pospajati sve ?
Nemoj pretpostavljati nego pogledaj ugovor i vidi kakav paket kanala imaš (si imao), ono osnovni - prošireni - neki dodatni.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 09:28   #5294
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Kod mene je bnet 2D (internet i telefon) i preko kabla lovim tocno 40 analognih kanala iz osnovnog paketa, tako da bi i ti trebao loviti svih 40, probaj ih pretraziti u postavkama televizora.
Nema sanse da ih ne lovis posto je to po defoltu preko kabla pusteno svima (makar imao samo internet).
Druga stvar je sto je kvaliteta slike osrednja, ali besplatno je, pa nema veze.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 09:37   #5295
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
Kod mene je bnet 2D (internet i telefon) i preko kabla lovim tocno 40 analognih kanala iz osnovnog paketa, tako da bi i ti trebao loviti svih 40, probaj ih pretraziti u postavkama televizora.
Nema sanse da ih ne lovis posto je to po defoltu preko kabla pusteno svima (makar imao samo internet).
Druga stvar je sto je kvaliteta slike osrednja, ali besplatno je, pa nema veze.

Bent tehničari mogu ili ne moraju staviti frekvencijski filter u razvodnu kutiju na npr. stubištu zgrade (stavlja se zasebno za svakog korisnika) što znači da ukoliko nemaš pretplatu na TV program, a imaš filter propuštaju ti samo neke domaće programe, a ostalo ne. Drugi tehničari iz svog iskustva skidaju filter radi problema sa pucanjem internet veze. Neki znaju staviti splitter u stan (iz kojeg jedan kabel ide u modem, a drugi u TV) koji u sebi guši određene frekvencije, tako da ti opet ograničavaju gledanje svih analognih programa, dok drugi stave filter koji to ne radi, pa opet imaš 40 programa. Sve ovisi tko ti dođe na instalaciju. Ovo pišem iz prve ruke jer sam razgovarao s jednim tehničarom.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 09:49   #5296
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Ok to je strucnije receno i moze biti da u tome lezi njegovih 17 kanala. To nisam znao, vodio sam se prema dva stana u kojima lovim 40 kanala, jedan putem kabla na splitteru, drugi direktno u bnetovu uticnicu u zidu.
Kako god bilo, dobro da se i to lovi posto je besplatno.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 10:08   #5297
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Objasnili smo u čemu je caka, garant je na nekom filteru, ali kolega se još nije javio i odg. na pitanja.
Isto tako nije rekao koji router ima (donio je sa prošlog priključka).
Ovi "stariji" će i raditi na nekoj od varijanti filtera, dok za TC7200 ga svakako treba maknuti.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 13:16   #5298
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Nikky, dali je to sigurna informacija? Ja trenutno imam Thomsona i analogno ne mogu gledati vise od 5 kanala (a i oni su loši). Ako bi tražio TC7200, dali postoji mogucnost da analogno dobijem svih 40 programa?
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 13:32   #5299
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Postoji mogućnost jer TC7200 radi na DOCIS 3, neće da se sinhronizira / da radi ako je neki / krivi filter stavljen.
Kad sam "to" radio u pravilu bi izbacio filter da ne zaj * * va.
Šta će čokac napraviti u tvom slučaju ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 13:52   #5300
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Hvala Nikky. A, kako izgleda kutija od te osmice? Htio bi pogledati dali uopće imam taj filter, ništa drugo.
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 14:28   #5301
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Kakva sad osmica ?
Korisnik obično nema pristup njihovom ormaru ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 14:33   #5302
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Citiraj:
Autor gnjepar Pregled postova
Treba ti "data splitter" kao ovaj iggijev a ti imaš obični razdjeljnik za telku. Raditi će u dolazu (downstream, dolazni signal od NODE-a) ali u odlazu će ti modem trokirati radi (nepoželjnog) povrata od telke (i ostalih smetnji) i postoji mogućnost da se modem ne će uopće spojiti na mrežu. Ako imaš kvalitetnu telku, dobro izvedenu instalaciju po stanu, dobro zakrimpane konektore na kablovima, mali gubitak signala na trasi... onda će ti raditi i sa tim.

EDIT: Nisam čitao sve i možda je netko već spomenuo, filter za programe ti se nalazi na osmici, odnosno u ormaru na stubištu zgrade (ima ih vjerojatno više, najbliži je tvoj). Premjesti svoj kabel na osmicu koja nema filter (ako ima korisnika koji imaju TV onda ima barem jedna osmica bez filtera) i imaš analogiju ali ti treba još utičnica ili data splitter. Ovo je kažnjivo djelo i nemoj to raditi, ovo što sam napisao gore je laž i obmana i to tako zapravo ne ide!

Evo i slika kako to ne funkcionira:

O ovome pričam...
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 14:57   #5303
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 328
Citiraj:
Autor aurelio Pregled postova
Našao sam na bnet stranici da akcija za nove korisnike (http://www.bnet.hr/content/download/..._1.10.2016.pdf) traje do 30.11.2016. Kad nazovem službu za korisnike i kažem da želim internet iz ponude za nove korisnike kažu mi da nemogu mi to ponuditi. Neznam zašto? Kao mogu pokušati preko maila kontaktirati, ili putem prodajnog predstavnika. Kao da im nije u interesu da tu promociju provedu. Kako ste vi ostvarili taj popust?
Meni je uspjelo tako da sam narucio predstavnika u stan...svakako te nazove prije nego dode, pa reci da zoves zbog 50% popusta, da su ti telefonski rekli da moze ako on dode. Naravno ako imas vec na sebi nesto od vipa, bnet ili amisa uzmes na drugo ime a ovo staro odjavis.

Na kraju mi dao svoj mail, ja mu poslao podatke, za 5 dana vec surfo, ugovor dosao postom nakon 2 tjedna. Nije ni dolazio u stan

Sent from my MI 4W using Tapatalk
Izet Fazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 19:54   #5304
Teo
Premium
Moj komp
 
Teo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 82
Vidim sad 40 programa kad sam stavio da tv skenira analogne, a ne digitalne programe ☺️

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Teo je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 20:12   #5305
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Pa normalna stvar da treba skenirati analog + digital, ovo drugo kao cable ili kao FTA.
Samo kod nekih TV / proizvođača zna biti smotano izvedeno.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2016., 00:29   #5306
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
I normalno da je ovih 17 digitalnih TV programa bolje kvalitete slike nego ovih 40 analognih.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2016., 00:39   #5307
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Nije "normalno" ali je tako.
Razloga ima više i pisali smo o tome, od nepoštivanja pravila / propisa po pitanju analognih kanala (ono svaki drugi a između prazno), do namjerno lošeg signala kako bi više korisnika prešlo na digitalne.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2016., 15:03   #5308
aurelio
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 258
Citiraj:
Autor Izet Fazlinovic Pregled postova
Meni je uspjelo tako da sam narucio predstavnika u stan...svakako te nazove prije nego dode, pa reci da zoves zbog 50% popusta, da su ti telefonski rekli da moze ako on dode. Naravno ako imas vec na sebi nesto od vipa, bnet ili amisa uzmes na drugo ime a ovo staro odjavis.

Na kraju mi dao svoj mail, ja mu poslao podatke, za 5 dana vec surfo, ugovor dosao postom nakon 2 tjedna. Nije ni dolazio u stan

Sent from my MI 4W using Tapatalk
Kontaktirao me bnet-ov prodajni agent i tražio sam tu posebnu ponudu za nove korisnike ,50% popusta. Glatko me odbio i rekao da na mojoj adresi bnet nema puno korisnika i da mi to zato nemože ponuditi??? Ali kaže on da ima neke ponude za 160 kn.... nakon natezanja i pregovora kao na pijacu sam dobio za 99 kn internet i telefon. Kaže nemože samo jedna usluga... pristao sam jer mi se nije dalo više objašnjavati i sve to skupa smatram čistom voljom agenta i njegovim raspoloženjem da ti da ili ne neku uslugu.
Njegov argument za nedavanje interneta po posebnoj ponudi je taj da na mojoj lokaciji nema puno korisnika bneta i da tu ponudu daju samo u zgradama gdje je većina stanara već korisnik, pa da onda i onih malo što je preostalo prebaci na bnet!!
aurelio je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 13:41   #5309
Gondar
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Croatia
Postovi: 86
Planiram preci na bnet pa ako mi mozete reci kakva je situacija s brzinama i pingom, imaju li kakvu akciju za nove korisnike i neki savjet kako se izboriti za sto povoljniju cijenu pri ugovaranju.
Gondar je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 14:00   #5310
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
On pukne i ostane živ
Jesi se potrudio i pročitao zadnjih cca 4 -5 staranica ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na