Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.05.2005., 14:57   #301
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Evo kad pricate o cijenicima meni se dogodila jedna stvar prije par dana

ZEL Chipoteka ...

Narucim ja neke sitnice i auto pojacalo ... i sve to kostalo oko 450kn.

I nazovu mene i kazu da je cijena pojacala 588kn a ne 324kn kao sto pise u cijeniku .. ja malo razmislim i ipak pristanem .. i dobijem ja te dijelove koje sam narucio ... samo bez pojacala

OMG .. 68kn (od kojih je 35kn poštarina), a narucivao sam samo zbog pojacala ... lijepo
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2005., 17:04   #302
marko_1
Premium
Moj komp
 
marko_1's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 750
Evo mojih zgoda...

Prije nekih godinu dana kupim ja ISDN adapter i idem to fino instalirat kad ono nemože naći drivere, sve šteka, eroora ko u priči, nosim ja to natrag, oni isprobaju i kažu da radi, vratim se doma kad ono opet ista priča. Idem ja natrag po 2 put sa mašinom da oni to kod mene srede. Kad ono neće, lik meni veli da možda BIOS nevalja (neznam po čemu je to zaključio ) i izvadi on bateriju, vrati natrag ono ništa. Onda je rekao da možda matična ne valja, i tako nakon nekih pola sata testiranja je stavio drugi adapter (rekao sam da stavi drugi čim sam došao ali ništa) i sve radi kako treba, ali sam im morao platiti 50 kn!!!! za pola sata radnog vremena !!!!

Ovo se dogodilo mom frendu:

Prošao je da si složi knfiguraciju za novi komp, sve fino sređeno dolazi makina za tjedan dana. Kad ono u međuvremenu crko mu tadašnji komp, nije znao šta nevalja i vozi on to na servis da ustanove kvar. Vrača se drugi dan kad ono čeka ga račun od 400 kn za ustanovljenje kvara !!! (prošao je procesor :clap: ) nakon 15 minuta prepucavanja nije morao platiti jer je rekao da neće kupiti komp koji je naručio (nemoraš platiti unaprijed). Dođe doma kad ono ukrali mu potenciometar za volcano 9, nije mu se dalo vračati, kompjuter je kupio drugdje.

Za par dana ulazimo ja i drugi frend u istoimeni dučan i slažemo konfiguraciju za nekih 60 000 kn !!! Po koju nitko naravno nije došao. Revenge is sweet!

Idem ja pitati koliko dođe power adapter za sata hdd kad ono lik mi veli oko 200 kn!!!! (inače oko 15 kn).

Dođe moj stari u ve-mil u zg i pita jel imaju dvd pržilice da bi on stavio mp3 na dvd da nemora imati toliko cda, a lik veli da još ne postoji uređaj koji to može očitavati.
:clap:

Jednom bio ja u čekao u redu da kupim prazne cd-e a ispred mene bio lik koji je rekao - Citiram : Ja bi htio dobar kompjutor za 1500 kn. I več je poečo vaditi novce. (mislim ja sebi: Pa nisi u pekari da kupuješ kruh) Na kraju je ljuto izašao iz dučana jer nisu imali ono što je tražio.

Kad sam išao kupiti Crystal Orb za grafu. Bila je neka ženska, traži ona po cjeniku, kad ono kaže da ga nema, pogledam ja, nađem ga za 4 sec. Dobro naruči to ona, kažu oko četvartka (bio je utorak) na kraju sam ga čekao mjesec dana.
marko_1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2005., 22:32   #303
nishoba
0/0
 
nishoba's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: cro
Postovi: 64
evo imam i ja malu anegdoticu
bilo je to prije par godina istina, ali sta je tu je
dosao ja jednom u neki inf ducan kupovat cde i malo tako gledam robu kad shvatim da se prodavac razumije u it kao zena u automobile
i tako dosao ja s frendom i raspitavamo se od vodoo 6000 (tek je bio izasao vodoo 2000) prvo sto tip izjavi, citiram: "Sto hocete s time, vam treba za na Mjesec letjet?", skoro sam umro
kad on doda, da trenutacno nemaju na lageru ali da mogu naruciti pa da ostavim broj i kad dodje da ce me nazvat :clap: (kad bi on znao da od vodooa 6000 nema niti sestica), tko zna mozda jos i danas naziva nekog tamo tipa da dodje po svoj vodoo 6000
nishoba je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2005., 15:45   #304
Flayer
Why So Serious?
 
Flayer's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
Nisam doživio baš previše gafova ali eto bar jedan koji se mogu sjetiti:

LINKS:
Ja:imate li UVR ventove..
L: (onako začuđeno) mislim da ne,a šta ti je to?
Ja: (u međuvremenu dok je on mislio,spazio ih ja iza njega na polici) ono iza vas crveno na polici...
L:Aaaaaa,to...šta nisi rekao da trebaš UV reaktivne ventove
__________________

If you're in control, you aren't going fast enough.
Flayer je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2005., 21:29   #305
Boomer
Newbie
 
Boomer's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Mece
Postovi: 100
Citiraj:
Originally posted by Veki-os
Dođem danas u Computer Centar u Osijeku,nakon što sam prethodno u njihovom cjeniku provjerio cijenu MX510=306kn vidjeti da li ga imaju trgovini .Vidim da imaju MX510,stoji u polici i pored njega MX518 i na oba je cijena oko 470kn.I sad pitam prodavača jel to kriva cjena(mislim znam da je al kak da kažem) i da je u cjeniku taj miš 306kn,on nešto promrmlja i ode pričati na mob 5min(netko ga zvao) dok ja čekam ko budala i vrati se i kaže da to je prava cijena.Sad ga pitam kako to da jMX518 470kn(kasnije sam vidio u cjeniku da je zapravo 388kn,dakle i to je sjebano) koji je bolji od MX510 ima istu cijenu?Kaže on pa izgleda da je onda MX510 bolji.Onda sam rekao da u redu je i lagano izašao van.sad si mislim pa kakav je to jebeni odnos prema kupcu koji je došao ostaviti 300kn,kakvi je to debilizam s tim cjenama,čovjek radi u trgovini komp opreme pa valjda zna kolika je cijena tog jebenog miša,ne može biti 470kn nikako.Što je najgore nigdje dalje u OS ga nemaju pa ču se izgleda opet morati ič svađati s njima
Nemam riječi
Tako je to kod nas. A najgore je to što ćeš opet morat ić kod njih.
Neki dan sam u Hg-Spotu u Osijeku naručio neki mp3 player, bio je to ponedjeljak. I kaže lik dolazi sutra oko 12 sati, 100% sigurno. Sutradan dolazim sav mokar od jebene kiše da bi mi lik saopćio da još nije došao. Ništa, to sam nekako pretrpio. Sutra dolazim ponovno i opet ništa. A fora je u tome što je buraz išao na maturalac pa mu je player trebao do srijede, pa je i on popizdio. Danas sam ih opet zvao, ali danas ni oni ne znaju kad će doć.
A najveće sranje je to što im ne možeš reć u facu da su stoka i zalupit vratima jer jedini u Osijeku prodaju to. Jebeni monopol
__________________
Soltek 75FRN2-RL
AMD XP 2500+ Barton @ 200 x 11 (zaključan) @ 1,5 V
Extreme Volcano 12+
2 x 256 MB Samsung DDR 400 DC @ (2,5-3-3-11)
Leadtek A6600GT
WD 800 JB 80 GB 8 MB cachea
Cyber Drive 48 x 16 x 48 CD-RW
LG DVD ROM 48 x 12
Chieftec 400W
Coolermaster Cavalier CAV-T01
LG Flatron F720P
Boomer je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2005., 11:04   #306
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Originally posted by Boomer
A najveće sranje je to što im ne možeš reć u facu da su stoka i zalupit vratima jer jedini u Osijeku prodaju to. Jebeni monopol
Možeš i moraš.

Ja na HGspot u Splitu nemam pritužbi, ne znam kako to u Zagrebu i Osijeku nema nijedne pozitivne kritike na njih? :confused:
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2005., 23:04   #307
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Citiraj:
Originally posted by Emissary
Možeš i moraš.

Ja na HGspot u Splitu nemam pritužbi, ne znam kako to u Zagrebu i Osijeku nema nijedne pozitivne kritike na njih? :confused:
NE
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2005., 13:51   #308
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Citiraj:
Originally posted by Emissary
Možeš i moraš.

Ja na HGspot u Splitu nemam pritužbi, ne znam kako to u Zagrebu i Osijeku nema nijedne pozitivne kritike na njih? :confused:
HGspot Rijeka:

Dosao kupiti napajanje. Prethodno sam zvao i ceka me na pultu. U ducanu su tri prodavaca. Jedan je na forum.hr, druga dva donose komponentu po komponentu iz skladista kupcima koji su kupili cijelu konfiguraciju(u dijelovima). Nitko ni ne govori dobar dan ni nista kao da ni nisam usao. Cekam strpljivo 5 minuta i upitam forumasa koji kaze da on neradi za kasom i nastavlja surfati...Prode jos 15minuta i jedan konfiguracija biva poslozena i dolazi prodavac do kase. Ja vec vadim pare i da cu reci evo ovo na pultu je za mene izvolite novac, ulazi drugi covjek u ducan i pita da bi sastavio neku konfiguraciju i prodavac meni kaze pricekajte samo trenutak i ode s njim sastavljat... Prode jos 5 minuta i dolazi treci i napokon mu kazem da zbog jednog napajanja koje je vec pripremljeno za mene stojim tu vec gotovo pola sata...on se ispricava i krene sastavljat racun za sto mu treba jos 10minuta jer on, znate, nije prodavac vec "serviser"!
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2005., 13:59   #309
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
..evo jos par bisera kupaca...

1. ....neki dan sam kupio sinu hr tipkovnicu, pa bi sada uzeo takav hr mis :clap:

2. ....prodam ja liku cooler za proc kad ono lik kaze kako mu je njegov frend reko da mora dobit i drivere za cooler
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2005., 14:18   #310
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Jedna iz INFOCORA:

JA: Imate li Leadtek 6600GT?
ON: (nakon duljeg gledanja cjenika) Jeste li sigurni da je to grafička?
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2005., 14:21   #311
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Originally posted by BlackMack

1. ....neki dan sam kupio sinu hr tipkovnicu, pa bi sada uzeo takav hr mis :clap:
Pravi RVAT'NA
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2005., 11:19   #312
marko_1
Premium
Moj komp
 
marko_1's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 750
Kupujmo hrvatsko, sačuvajmo svoje radno mjesto LOL.

Treba ga pitati jel mu treba hrvatski monitor da mu može prikazivati slova čćžđš :clap:
marko_1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2005., 16:22   #313
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Ve-Mil -zg:

frend je tražio cd radio za auto,i vidio na njihovoj stranici sonyjev mp3 cca 900 kn

sav sretan (jer mu je V-M blizu) ode u kupovinu
dodje na red, kaže treba mu taj i taj radio
i frajer mu kaže (o nikakvim kompovima nije bilo riječ) da je to auto radio i da ga nemože stavit u računalo?????
on odgovori da zna i da mu ni netreba za komp nego za auto!
a frajer odgovori: " ah,onda dobro,da nebi slučajno kupili krivi"?!?!?
mene još uvjek boli trbuh od smijeha
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2005., 21:05   #314
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Nebi vjerovao kakvi im sve kupci dolaze i sa kakvim idejama tak da im je ovo uzrečica kao i dobro jutro. Bolje da je to rekao nego da mu sutra netko dođe i veli kak se to ugradi u komp.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2005., 21:55   #315
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
ima i tu istine...ali ipak,kolko mutav moraš bit?
kupuješ auto radio da možeš slušat mp3 na kompu!?
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2005., 17:03   #316
burke
Premium
 
burke's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 351
ja: vidim imate ovaj abitov model.....možete mi slućajno reči kakav je za OC?
majstor iz Nitela: pa nisam siguran ta je nova
ja: a ovaj tu taj je stariji kakav je on?
majstor iz Nitela:najbolje nazovite LInks....oni će vam znat reči

:clap:
burke je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2005., 18:59   #317
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
Citiraj:
Originally posted by burke
ja: vidim imate ovaj abitov model.....možete mi slućajno reči kakav je za OC?
majstor iz Nitela: pa nisam siguran ta je nova
ja: a ovaj tu taj je stariji kakav je on?
majstor iz Nitela:najbolje nazovite LInks....oni će vam znat reči

:clap:
a cujes, nitko od prodavaca ti nece bas puno znat pomoc oko OC-a, jer sa time, ako skuze, gubis garanciju.
Bilo bi OK da znaju neke osnovne stvari koje spadaju pod opis proizvoda,ali masa njih ni to nezna pa se izmotava, pa na kraju nista od njih.
a oko OC-a ti se nikad ni pouzdano nemoze rec,neke stvari se mogu OC na nevjerojetno visoke frekve i tako to, a onda moze doc stvar pod istim nazivom i nemre se skoro opce OCat, a nece prodavaci sad svaku plocu koju dobiju raspakirat i isprobat na kojekavim testovima pri kojekavim driverima, biosima, i cega sve ne, da bi ti onda o tome mogli nesto rec.
Ak te zanima OC i opcenito neke mogucnosti koje ne spadaju pod osnovne opise neke kartice il ploce il sto god, onda ti je tu najbolje potrazit po internetu jer postoje ljudi koji se bave testiranjem i ljudi koji se bave prodajom, makar bi bilo idealno da su sve to uvijek isti ljudi
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2005., 09:19   #318
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Originally posted by BSA
Ve-Mil -zg:

frend je tražio cd radio za auto,i vidio na njihovoj stranici sonyjev mp3 cca 900 kn

sav sretan (jer mu je V-M blizu) ode u kupovinu
dodje na red, kaže treba mu taj i taj radio
i frajer mu kaže (o nikakvim kompovima nije bilo riječ) da je to auto radio i da ga nemože stavit u računalo?????
on odgovori da zna i da mu ni netreba za komp nego za auto!
a frajer odgovori: " ah,onda dobro,da nebi slučajno kupili krivi"?!?!?
mene još uvjek boli trbuh od smijeha
Pa dobro, to je u redu, kakvih sve budala ima, možda bi nekome palo na pamet ugrađivati autoradio u kompjutor...
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2005., 22:36   #319
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
ej rak vidi što se meni dogodilo.
Ja sam prije volio hgspot.Ali jedno lijepog sunčanog dana ja sam njima ostavio komp da mi ugrade novi proc i matičnu. Drugi dan oni mene zovu Neradi vam Ram.Dobro ja im donesem garanciju oni kažu zamijenili smo vam ram. Onda ja napokon sav sretan dođem doma novi proc sve novo.Upalim ga kad ono windowsa nema neg neki plavo ekran. Dobro ja hoću reinstalirat Windowse nije došlo ni do 10% prekine se instalacija. I tako ja razmijenio od svih živih i neživih cde od windowsa. Od 98-ice preko ME do XP. Bilo je tu od piratskih do orginala i neće. Odneso ga ja u HGŠROT oni će sve je u redu. Dobro pozvo ja nekog servisera iz oglasnika on kaže nevalja vam ram. I odneso ja opet u HGšrot da mi zamijene ram. Dođem ja za dva dana i oni meni tada dali pazi ovo krivi komp neki jadni da nemože biti jadniji.Ja kažem njima pa nije ovo moj komp. A oni će jooooj oprostite dali smo ga nekom drugom. Dobit će te ga sutra. I tako oni meni dovezu ga autom već im je bilo neugodno jer me mama uvijek vozila do hgšrota. I napokon radi. Što vi mislite o ovome?
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2005., 15:37   #320
PiiiKI
Premium
 
PiiiKI's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Rijeka, vidikovac
Postovi: 70
u wc-milu kupio epox 8rda3+ kad nakon 3 mjeseca nortbridge cooler poceo raditi čudnu buku e nekoliko dana potom rikla ploca. Odnesem plocu na servis navedem u reklamaciji sto je bilo i nakon 2 tjedna zovu me da je ploca popravljena ja ju donesem doma stavim je u a komp ponovno ne radi odnesem cijeli komp dole i nakon 1 tjedna zovu me da s