Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 08.09.2014., 20:47   #1351
SuhJr
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Da znam, radilo se o kopiji MI3, pisalo je 2GB RAM, octa procesor, a zapravo je imao dual core i 512MB, medutim taj isti mob pod drugim imenima se nalazio i na nekim drugim stranicam takoder sa istim specifikacijama
SuhJr je offline  
Staro 08.09.2014., 20:57   #1352
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nakon Meizu MX4, dolazu i i njegova Pro verzija. Razlika? Exynos octa core čipset i 4Gb rama.
http://www.phonearena.com/news/The-M...cessor_id60404
Da, jako dobre specifikacije i ne sumnjam da će biti super pila, međutim tu ulazimo u cjenovni razred 3000+, a za tu lovu uvijek bi izabrao npr. LG G3 koji nemaštonema + garancija/servisna mreža.
Također, uz dužno poštovanje prema Flyme androidu prije bi izabrao i verziju os-a koji dolazi sa LG G3, po mom mišljenju najbolja modifikacija androida do sada. Molim bez vjerskih ratova, samo iznosim svoje mišljenje, evo par dana se družim sa G3 i ne mogu vjerovati kako su dobro i izbalansirano složili OS. Sječam se LG-a iz nekih drugih vremena, to je bilo prestrašno.

Sve u svemu mene više interesira ova aktualna Meizu MX4 verzija (ako stvarno bude oko 1900 kn sa pdv-om), koliko vidim snage joj ne manjka.

Zadnje izmijenjeno od: GoodLooker. 08.09.2014. u 21:32.
GoodLooker je offline  
Staro 08.09.2014., 21:13   #1353
Tomfi
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Ilok
Postovi: 41
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Utvrdio da Voyager 2 (DG310 koji košta 89$) podržava samo 2 toucha (multitouch test) ali kod poruka touch je puno precizniji i bolji od recimo Elephona p6i.
GPS je brz, precizan -3m (sateliti su na +30 u zelenom polju), kvaliteta izrade je dobra, plastika ne škripi, lagan je.

Rezolucija je doista nešto niža ali ne primjeti se toliko. Probao nekoliko igara, sve fluidne.
Kupio ga preko Alija, došao već za 13dana, bez PDV-a. GPS dobar, mali igra igrice bez problema, jedino kamera lošija. Za 524kn ja zadovoljan.
Tomfi je offline  
Staro 08.09.2014., 21:30   #1354
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
http://forum.xda-developers.com/andr...ager2-t2837094
Evo ovdje ima ponešto o ovom dg310 - po reakcijama usera i nebih rekao da je baš preveliki odron.

I ja mislim sebi uzesti šta tako kao rezervu + dati djeci nek se igraju
zupy je offline  
Staro 08.09.2014., 21:33   #1355
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Pa i nije odron. GPS je odličan a to je bitno.
Kod P6i sam stavio aluminijsku foliju pa nisam uspio dobiti GPS signal a ovdje doslovce leti.
I sučelje je brzo, igre se vrte bez problema, touch precizan.
Evo novi video s Dg310
http://youtu.be/Mdqipftcg5k
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 08.09.2014., 21:44   #1356
tommyman1507
Premium
Moj komp
 
tommyman1507's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 416
Doogee je sponzor Villarrealu tako da je to onda prvi klub koji ima odron za sponzora

http://www.doogeestore.es/un-10-de-d...villarreal-cf/
tommyman1507 je offline  
Staro 08.09.2014., 21:49   #1357
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Jeli iko dobio onog thl-a t6s ?
zupy je offline  
Staro 08.09.2014., 22:24   #1358
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor robik666 Pregled postova
Ako misliš na 7320..sve radi,dva sima, gps, osim proximity sensora, a zato ima fix, al mi se neda zajebavat s tim.. Rom je gravity v4 s forochohes foruma
Koliko ti traje bayerija sa svim popaljenim (2 SIM-a, 3G, WLAN, GPS, BT i ekran na max)? Izdura jedan dan bez problema?
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline  
Staro 08.09.2014., 23:22   #1359
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Ekran mi nije na max, biće nekih 30 %.. Al zato mi je stalno upaljen hot spot, radi kase.. Izdura cili dan, ekran je nešto više od 5 sati
robik666 je offline  
Staro 08.09.2014., 23:25   #1360
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Da, jako dobre specifikacije i ne sumnjam da će biti super pila, međutim tu ulazimo u cjenovni razred 3000+, a za tu lovu uvijek bi izabrao npr. LG G3 koji nemaštonema + garancija/servisna mreža.
Također, uz dužno poštovanje prema Flyme androidu prije bi izabrao i verziju os-a koji dolazi sa LG G3, po mom mišljenju najbolja modifikacija androida do sada. Molim bez vjerskih ratova, samo iznosim svoje mišljenje, evo par dana se družim sa G3 i ne mogu vjerovati kako su dobro i izbalansirano složili OS. Sječam se LG-a iz nekih drugih vremena, to je bilo prestrašno.

Sve u svemu mene više interesira ova aktualna Meizu MX4 verzija (ako stvarno bude oko 1900 kn sa pdv-om), koliko vidim snage joj ne manjka.
S obzirom koje probleme ima G3(pregrijavanje,guljenje kucista,soft tipke,odziv ekrana)Meizu mi se uopce ne cini kao los odabir iako nije tako zvucan kao "LG"
Al ajde svako ima svoje veselje
locks je offline  
Staro 08.09.2014., 23:32   #1361
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
S obzirom koje probleme ima G3(pregrijavanje,guljenje kucista,soft tipke,odziv ekrana)Meizu mi se uopce ne cini kao los odabir iako nije tako zvucan kao "LG"
Al ajde svako ima svoje veselje
Nemoj ovo shvatiti kao provokaciju, ali spominješ nekoliko mana flagshipa koji već je na tržištu i uspoređuješ sa nečim što još uopće nije te rezimiraš da taj koji nije je vjerojatno dobar izbor. Nije baš logično. Iz ove pozicije bi bilo logično zaključiti upravo što je kolega rekao, da je G3 nobrainer u toj usporedbi jer se sve o njemu zna. Taman da dobiješ primjerak sa svim manama koje si naveo imaš mogućnost odnijet ga i zamijeniti u roku par sati dok s Meizuom nemaš. Ova jeftinija verzija još i izgleda kao solidna ponuda, ali ako cijena pro verzije bude ova iz rumora to je ultra riskantna kupnja.
bg_4_l je offline  
Staro 08.09.2014., 23:34   #1362
inkognito3
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Zamolio bih da preporucite mobitele do 200$
16gb 2 ili vise rama
Dobar i jak proc
Prednja 5 zadnja 13 ili vise mp
Do 5.3"
Kitkat
inkognito3 je offline  
Staro 08.09.2014., 23:38   #1363
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
Nemoj ovo shvatiti kao provokaciju, ali spominješ nekoliko mana flagshipa koji već je na tržištu i uspoređuješ sa nečim što još uopće nije te rezimiraš da taj koji nije je vjerojatno dobar izbor. Nije baš logično. Iz ove pozicije bi bilo logično zaključiti upravo što je kolega rekao, da je G3 nobrainer u toj usporedbi jer se sve o njemu zna. Taman da dobiješ primjerak sa svim manama koje si naveo imaš mogućnost odnijet ga i zamijeniti u roku par sati dok s Meizuom nemaš. Ova jeftinija verzija još i izgleda kao solidna ponuda, ali ako cijena pro verzije bude ova iz rumora to je ultra riskantna kupnja.
Samo sam dao svoje misljenje..u cemu je problem?
locks je offline  
Staro 09.09.2014., 00:25   #1364
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor inkognito3 Pregled postova
Zamolio bih da preporucite mobitele do 200$
16gb 2 ili vise rama
Dobar i jak proc
Prednja 5 zadnja 13 ili vise mp
Do 5.3"
Kitkat
Lenovo A806, ako ti je bitan i LTE uz navedene specifikacije, ako nije onda Coolpad F1. Ima još more uređaja sličnih specifikacija, ali F1 je bar naručivan višestruko i imaš koga pitati za savjet na forumu, a ovaj Lenovo bi trebao biti nešto kvalitetniji od prosječnog kineza. Pa vidi što ti je bitnije. Ima još hrpa uređaja u tom cjenovnom rangu koji zadovoljavaju tvoje kriterije ali nisu provjereni, pa njih istraži sam, ako ti se ova 2 ne sviđaju.

@locks-obično ljudi za mišljenje imaju i nekakvu argumentaciju, tvoja nije zvučala logično pa sam na to i ukazao. Ne vidim razlog za pasivno agresivan komentar, jer sam očito u pravu, a nisam bio ni bezobrazan u svojem osvrtu.

Za kolege koji imaju Redmi 1S, Mi3W, Mi4W ili Mi2S evo jedan zgodan i jednostavan alat za root, instaliranje recoverya, flashanje romova i još neke sitnice. Mislim da je osobito pogodno za ljude koji imaju loš ROM, ali se ne žele sami upuštati u flashanje http://www.xda-developers.com/androi...anages-xiaomi/. Bacio sam oko izgleda dosta user friendly čak i za nekog tko se nikad s gorenavedenim stvarima nije susreo.

Zadnje izmijenjeno od: bg_4_l. 09.09.2014. u 00:33.
bg_4_l je offline  
Staro 09.09.2014., 00:32   #1365
inkognito3
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
Lenovo A806, ako ti je bitan i LTE uz navedene specifikacije, ako nije onda Coolpad F1. Ima još more uređaja sličnih specifikacija, ali F1 je bar naručivan višestruko i imaš koga pitati za savjet na forumu, a ovaj Lenovo bi trebao biti nešto kvalitetniji od prosječnog kineza. Pa vidi što ti je bitnije. Ima još hrpa uređaja u tom cjenovnom rangu koji zadovoljavaju tvoje kriterije ali nisu provjereni, pa njih istraži sam, ako ti se ova 2 ne sviđaju.
Zanimaju me samo provjereni bilo od clanova foruma ili sa neke stranice. Hvala na ovome
Ako ima netko jos neka napise da imam sto veci izbor.
Znam i sam da ima more ali da bezveze ne pitam dal taj ili taj valjaju pa pitam ovdje iz prve ili druge(neka recenzija od nekud)ruke
inkognito3 je offline  
Staro 09.09.2014., 00:56   #1366
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Iz nekog razloga mi Coolpad F1 u stanu pod svjetlom žarulja snima video sa 16 fps umjesto 30 fps. Makar je neki dan i snimak po prekrasnom danu snimio s 16 fps (16,675). Probao sam večeras i 720p i 1080p. I sa Baidu kamerom i sa Lenovo kamerom. Sad vidim da mi je i jedan snimak dok je bio na MIUI-u pri malo slabijem svjetlu 16 fps.
Pregledao sam sve snimke s prošlih mobitela: haier w910, hongmi, newman n2, hongmi 1s, i sve su snimljene na 30fps, bez obzira na doba dana tj. dnevno svjetlo ili snimak u kući pod žaruljama.
Može li neki vlasnik Coolpada f1 snimiti nešto noću pod svjetlom žarulja i provjeriti fps? I napisati s kojim romom. Imao sam MIUI, a sada je gore Baidu, i kao što rekoh, problem je na oba.
fora je offline  
Staro 09.09.2014., 01:05   #1367
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Stock ROM takodjer u uvjetima losijeg/slabijeg osvijetljenja can 13 fps iako je snimka dosta dobra i bogata detaljima...

To je na original 4.2.2 romu,budem sutra vidio na AOSP 4.4 romu

@wolfinjo imam 1.03 verziju San Andreasa ...
__________________
blava je offline  
Staro 09.09.2014., 01:33   #1368
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
To je neka glupost s driverima kamere. Sad sam pročitao da su i Oppo 5 i HTC One imali isti problem. Koji će mi kamera koja snima dobar video (30fps) samo kad je idealan sunčan dan.

Usporedio sam sad snimak od prošlog tjedna u predvečerje s jednog rođendana. Snimao ja s Coolpadom F1 a žena s Hongmi 1s. Moj snimak (16fps) trzavo sranje, Hongmijev (30fps) odličan.
Valjda na Kitkatu radi kako treba, inače ode Coolpad na njuškalo a ja u potragu za nekim Xiaomijem
fora je offline  
Staro 09.09.2014., 06:54   #1369
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
S obzirom koje probleme ima G3(pregrijavanje,guljenje kucista,soft tipke,odziv ekrana)Meizu mi se uopce ne cini kao los odabir iako nije tako zvucan kao "LG"
Al ajde svako ima svoje veselje
Nikakvih problema sa pregrijavanjem ili slabim odzivom i tipkama vjeruj mi, imam ga par dana na vrlo intenzivnom korištenju i strašna pila, strašna.
Još nisam vidio mobitel koji se masovno prodaje i za kojeg nema prijava raznih problema po forumima, tog ima i tog će uvijek biti.
Ja ne kažem da taj virtualni Meizu, koji još ne postoji, neće biti dobra pila, baš suprotno. Samo sam pričao o odnosu kina/cijena/garancija.
GoodLooker je offline  
Staro 09.09.2014., 07:33   #1370
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Stock ROM takodjer u uvjetima losijeg/slabijeg osvijetljenja can 13 fps iako je snimka dosta dobra i bogata detaljima...

To je na original 4.2.2 romu,budem sutra vidio na AOSP 4.4 romu

@wolfinjo imam 1.03 verziju San Andreasa ...
Moras instalirati 1.05 verziju i raditi ce. 1.03 je nekaj bugovita.
chief_wolfinjo je offline  
Staro 09.09.2014., 07:58   #1371
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Zanimljivi Octa core/2Gb rama za 159$ Blackview crown, +već dolazi s androidom 4.4.2
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 09.09.2014., 09:19   #1372
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Nekidan se pojavio u Indoneziji kao Himax Polymer a jučer u Indiji kao Micromax Canvas Nitro A310.
Coolpad F1 možda na kraju stigne i u Hrvatsku. Kao Končar Fonko npr.
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 09.09.2014., 09:21   #1373
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
to su sve njegovi klonovi
chief_wolfinjo je offline  
Staro 09.09.2014., 09:51   #1374
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Coolpad F1 možda na kraju stigne i u Hrvatsku. Kao Končar Fonko npr.
Hahahaha, ovo je brutalno!
partwish je offline  
Staro 09.09.2014., 10:10   #1375
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Prije kao Vivax ili Forcebook UltraPhone
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 09.09.2014., 10:29   #1376
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Nadam se da smo nekome dali ideju
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 09.09.2014., 10:38   #1377
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Prije kao Vivax ili Forcebook UltraPhone
Vivax bi prije bio Elephone ili tako nešto.
Brko je offline  
Staro 09.09.2014., 10:45   #1378
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Što je s Lenovo internacionalnom garancijom, da li je počala kod nas vrijediti za mobitele?
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline  
Staro 09.09.2014., 10:46   #1379
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Jok
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 09.09.2014., 11:02   #1380
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Kad se već spominje Vivax, trenutno je kod mene Vivax Smart Fly X50, pa ako koga što zanima mogu isprobati. Bez obzira na HR brand, ipak je to kinez.
fora je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na