Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.09.2019., 10:53   #3091
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Malo mi na k ide "iphone kasni za androidom", "to smo na androidu imali prije x godina"...

Brate mili iOS je u svakom pogledu bolje ispeglan OS, a njega ne možeš imati na Samsungu, Oneplusu, Huaweiu i štatijaznam.
Android danas nije na razini iOS-a prije 3 godine (a možda i više). I dan danas ne nudi support i updates na razini iOS-a.

Koga boli kurac što si prije 3 godine na samsungu mogao snimati po noći i što mogu poredat ikonice na homepagu u obliku penisa, koliko moram čekati na update sustava na androidu, zašto je telefon vruć u standbyu i troši bateriju, zašto mi randomly ne stižu notifikacije??

Uvijek neki kurac s tim androidom, i nakon 10 godina nisu riješili to. Zato iphone i iOS.

Kupio sam sedmicu kad je izašla prije 3 godine i dan danas ona radi kao prvog dana i ima support proizvođača.
Ne znam što se događa s Androidom ali nakon 3 godine to nije isti uređaj.

Svakog vesele druge stvari valjda...
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 10:58   #3092
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Koga boli kurac ... i što mogu poredat ikonice na homepagu u obliku penisa,


Nevezano za ovo gore, jeste instalirali iOS update 12.4.1? Sad sam na 12.3, čitao sam da je bilo sigurnosnih problema sa 12.4. iPhone 8+.
pogi je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.09.2019., 10:59   #3093
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Malo mi na k ide "iphone kasni za androidom", "to smo na androidu imali prije x godina"...

Brate mili iOS je u svakom pogledu bolje ispeglan OS, a njega ne možeš imati na Samsungu, Oneplusu, Huaweiu i štatijaznam.
Android danas nije na razini iOS-a prije 3 godine (a možda i više). I dan danas ne nudi support i updates na razini iOS-a.

Koga boli kurac što si prije 3 godine na samsungu mogao snimati po noći i što mogu poredat ikonice na homepagu u obliku penisa, koliko moram čekati na update sustava na androidu, zašto je telefon vruć u standbyu i troši bateriju, zašto mi randomly ne stižu notifikacije??

Uvijek neki kurac s tim androidom, i nakon 10 godina nisu riješili to. Zato iphone i iOS.

Kupio sam sedmicu kad je izašla prije 3 godine i dan danas ona radi kao prvog dana i ima support proizvođača.
Ne znam što se događa s Androidom ali nakon 3 godine to nije isti uređaj.

Svakog vesele druge stvari valjda...
Gledaj, IOS je pisan samo za ajfon dočim android mora radit na hrpu različitih uređaja. Podrška appova za android je bolja, možeš puknut i .apk što kod ajfona nemreš. U hardverskom i softverskom smislu featuresi dolaze puno ranije na androidu i to nitko ne bi nabijao na nos da ih apple tako pompozno najavljuje kao da nikad prije nisu bili. To je problem. Nitko ne tvrdi da ajfon nije odličan uređaj. Ali ne vrijedi te pare nikako. I to prodavanje već viđenih muda pod bubrege od applea ide na živce. Ono što priznajem appleu su njihovi ipadi, brutalni su i imam već trećeg doma kao i jedan ajfon (ženin poslovni) a imao sam i Mac Pro za posao. Medjutuva, treba bit malo i realan i ne padat u fanboy ekstazu. Ja s androidiima nemam problema, uvijek uzmem neki flagship. Ne usporava s vremenom i OS radi ok. Spominješ support. Sjećam se ko danas onog lika koji je došao sa sitnim kvarom na mac book pro u servis a ovi ga odjebali da bi mu neki lik u "šupi" riješio problem za 15 min za male pare. Još se sjećam kak su mi usporili (namjerno) Iphone 4 sa jednim IOS updejtom. Ne bi li odmah kupio novi ajfon. To rade i danas ali u manjoj mjeri.
Vidiš, na kraju uopće nije bitno tko što voli ili čega je fan, gledamo činjenice a njih sam ti gore napisao. Inače, mene boli k tko će što kupiti.

Zadnje izmijenjeno od: renc. 13.09.2019. u 11:08.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 11:07   #3094
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova


Nevezano za ovo gore, jeste instalirali iOS update 12.4.1? Sad sam na 12.3, čitao sam da je bilo sigurnosnih problema sa 12.4. iPhone 8+.
jesam, neznam kaj točno znače sigurnosni problemi, bar za mene običnog korisnika

iako, za koji dan stavljamo svi 13 kaj ne
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 11:07   #3095
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ok, sad bi bilo dobro prestati s usporedbom android/iOS i vratiti se na temu.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 11:09   #3096
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ok, sad bi bilo dobro prestati s usporedbom android/iOS i vratiti se na temu.
Slažem se. Pa odmah i pitanje. Jel bi vi stavljali IOS13 na SE? Bojim se da ga ne uspori jer sad radi super.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 11:10   #3097
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Isto kao i svake godine, pricekas 2-3 mj , skicnes po netu i sam zakljucis. Ja bih pricekao prvo.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 11:14   #3098
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
neznam kaj točno znače sigurnosni problemi
Jedini "sigurnosni problem" koji su uklonili je jailbreak.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 11:16   #3099
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
jesam, neznam kaj točno znače sigurnosni problemi, bar za mene običnog korisnika

iako, za koji dan stavljamo svi 13 kaj ne
Da, to mi je i bila misao vodilja, pričekati 13-ticu. Koliko vidim izlazi 19.09.2019
pogi je online   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 11:18   #3100
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
da, s obzirom da sa zadnjim iOS iteracijama dosta ''udahnu život'' u starije uređaje, mislim da će i 13 u tom smjeru
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.09.2019., 11:20   #3101
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor RascaL Pregled postova
Simultano 4k 60fps snimanje na više kamera istovremeno je novo, odnosno niti jedan drugi mob to ne radi trenutno. Možda nije toliko bitno, ali ukazuje na potencijal procesora koji bi se mogao primijeniti i u druge svrhe.

Ok, nisam to ubrao, ali ovako na prvu i ne vidim neki uber benefit od toga ili sam nesto propustio?


Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Ne vidim ništa zašto bi failao, zapravo čak vidim da će se prodavati kao i uvijek

Isto tako ne vidim prednost USB-C trenutno, čak vidim minus jer imam milijun lightning kabela (auto, stan posao itd) pa bi morao mijenjati sve kabele

Pa kao ono, prosle godine je fail bio jos zesci, pa sam mislio da ce se ove godine malo vise isprsit.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 11:21   #3102
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Slažem se. Pa odmah i pitanje. Jel bi vi stavljali IOS13 na SE? Bojim se da ga ne uspori jer sad radi super.
Sacekaj par mjeseci, pogledaj xy videa na jutubu pa odluči.

Zadnji put sam se tako zeznuo sa 4s i ios7. Nakon stavljanja 7, mob je postao smeće. Sam OS je trošio 2x više rama pa ga nije ostalo za aplikacije, stalno ih je ponovno ucitavao. Nakon stavljanja sedmice prodao ga u roku par tjedana kako je to bilo loše..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 11:32   #3103
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
da, s obzirom da sa zadnjim iOS iteracijama dosta ''udahnu život'' u starije uređaje, mislim da će i 13 u tom smjeru
Ciljaš na moj 8+ ?

Odličan mi je, baš sam zadovoljan. Kad sam trebao odabrati kojega ću uzeti na poslu, kad sam vidio "zub" na vrhu ekrana na X-u... reko daj ti meni 8+.

Hebiga, godine pa teže prihvaćam promjene
pogi je online   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 11:36   #3104
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
moj frend ima 8, to je isto ko 8+

ja imam XS, kad ih usporedim, 8 je brz ko metak, znači iOS 12 je samo takav posao odradio i na dosta starijim uređajima od 8

npr https://www.cnet.com/news/ios-12-sur...-my-iphone-5s/
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 13:00   #3105
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Takoder na SE, sa ios12 leti, ne sumnjam da ce i ios13 radit ko sat.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 13:02   #3106
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
uz enormne cijene kao glavni faktor, siguan sam da je i ta iOS optimizacija doprinijela slaboj prodaji prošlogodišnjih ajfona
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 16:18   #3107
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Radi odlično, kao beta tester i sve ispeglano. Stari 6s još dobro drži unatoč starosti.

Appstore je je izmjenjen nego u iOS 12.


Super! To da je app store izmijenjen je samo plus jer je dosadašnji očajno dizajniran, barem meni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 16:27   #3108
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Super! To da je app store izmijenjen je samo plus jer je dosadašnji očajno dizajniran, barem meni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
No frx.
Dark mode isto radi savršeno, možeš i dodati prečace u control center. To je plus.
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 16:35   #3109
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sad još jedan post o koštanju života, popovanjima oko cijene i nadjebavanju čiji je veći, čestitamo vam Božić i Novu godinu jer se tad opet vidimo na forumu

Sent from S7 Presidency Phone
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 16:51   #3110
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
a da se napravi lista tko može podjebavati na forumu tko ne pa da se konačno zna koji su povlašteni, a tko nije?



Ja sam dao na komentar ovima koji stalno seruckaju da iphone nema inovacija kao da zadnji par godina uopće netko ima, a o cijeni samo na balkanu komentiraju kada je iphone u pitanju. To što je huawei dostigao pa i prestigao cijenu samsunga to nije nikakav problem jer maindset ljudi je da je huawei još uvijek jeftin, a gledaj iphone cijena stagnira zapravo manjem iphone 11 je cijena pala po prvi puta.



evo cijene u HR


https://www.24sata.hr/tech/zelite-no...19-kuna-648570


iPhone 11 dolazit će u varijantama od 64, 128 i 256 GB i stajat će - 6719, 7139 I 8149 kuna.
iPhone 11 Pro sa 64, 256 i 512 GB stoji - 9659, 11.099 kuna i 13.059 kuna.
iPhone 11 Pro Max sa 64, 256 i 512 GB stoji - 10.529, 11.949 i 13.889 kuna.
intel freak je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 17:15   #3111
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ke si nabrijan? Uopće nije problem da se kaže cijena nečega. Kao ni sve ovo što si nabrojao.
Ali problem je kad krenu "moj je veći od tvog" i "ja bolje utrošim 10kkn nego neko ko kupi mobitel" i "ljudi nemaju za kruh a mob uzimaju na 48 rata" i na kraju "ja sam za 3500 dobio bolji telefon nego ti za 10000 jer moj već 5 godina ima XY stvar koju upalim jednom u 7 mjeseci"

Jebote, netko postavi pitanje stručno oko nekog problema, 3x bumpa svoj post u mjesec dana jer nema odgovora. Netko spomene cijenu mobitela, eto 100 ministara financija, boraca za ljucka prava i savjetodavalnih tijela kako trošiti svoje novce, u roku od 20 sekundi

Ponavljam, stvarno nemamo niš protiv spominjanja cijena, čak i komentiranja iste. Ma nebi bio problem ni neke normalne rasprave iOS vs And, ali kad se krene adhominem nakon prvog posta, zaboravite.

A za listu povlaštenih se pravim da nisam vidio

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 13.09.2019. u 17:24.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 17:57   #3112
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova




Nevezano za ovo gore, jeste instalirali iOS update 12.4.1? Sad sam na 12.3, čitao sam da je bilo sigurnosnih problema sa 12.4. iPhone 8+.


Ti sigurnosni problemi su ubiti exploiti za jb. Digao sam XS max i 6 na 12.4 prije nego su prestali signat


Sent from my iPhone using Tapatalk
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 18:31   #3113
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Jebote, netko postavi pitanje stručno oko nekog problema, 3x bumpa svoj post u mjesec dana jer nema odgovora. Netko spomene cijenu mobitela, eto 100 ministara financija, boraca za ljucka prava i savjetodavalnih tijela kako trošiti svoje novce, u roku od 20 sekundi

Ponavljam, stvarno nemamo niš protiv spominjanja cijena, čak i komentiranja iste. Ma nebi bio problem ni neke normalne rasprave iOS vs And, ali kad se krene adhominem nakon prvog posta, zaboravite.

A za listu povlaštenih se pravim da nisam vidio
Teški potpis. Osobno bih volio neku normalnu raspravu And vs iPhone, ali obzirom da je Tomica glavom i bradom rekao da je ta nemoguća misija stvarno nemoguća, najbolje odustati u startu.
Podj...nja na neki način ima iz oba tabora, iako kad krenu ministri financija, ubiju i te 😁

Ontopic: i dalje nisam ciljana publika iOS-a, ali da mi se sviđa kako se kreću, sviđa. A i ovaj frosted dizajn mi je odličan.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 19:03   #3114
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Znaci da se prestanem nadati nasljedniku SE-a u normalnoj dimenziji?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 19:13   #3115
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ako se nadaš istom compact form factoru, izgleda da je tako.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 20:33   #3116
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456




aj drago mi je da se i sami sa sobom sprdaju, i utjecateljkama s instača
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 22:10   #3117
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
iPhone 11 reportedly has two-way wireless charging but Apple disabled it in software
Citiraj:
The hardware to enable two-way wireless charging is indeed present in the iPhone 11 and iPhone 11 Pro models but for whatever reason, Apple has disabled the functionality via software.
iOS 13 coming next week with iPhone LockScreen bypass bug
Citiraj:
Apple failed to patch the bug even after being informed months ago, and the bypass is still working on the Gold Master (GM) version of iOS 13, the final version of the software that will be rolled out to everyone on September 19.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 14.09.2019., 08:11   #3118
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ne kontam njihovu logiku u vezi ovog dvosmjernog bežičnog punjenja. Koji q si nešto ugrađivao ako to ne želiš osposobiti?

Moje je osobno mišljenje da su iP (i dalje) precjenjeni.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2019., 08:32   #3119
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Da se mogu kasnije kurcit
Hidden gift
Mi vam dajemo i kasnije kroz updejte
I ameri budu popusili
Meni se updejtal gejfon i sad mogu vuro puniti, kaj tvoj huaveji nema updejt za to?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2019., 10:05   #3120
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Neka to pokuša reći nekom Samijevcu sa S10

A dok to oni updateaju, izaći će S11.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na