Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2016., 14:12   #2431
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Uvijek stoje na istim mjestima tih par km se vozi normalno, a van naselja do 100kmh te ionako nitko nece dirati.
Dobro odakle bi netko znao di su ta "standardna" mjesta ako nikad nije išao starom cestom
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 15:26   #2432
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 469
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Dobro odakle bi netko znao di su ta "standardna" mjesta ako nikad nije išao starom cestom
Google is your friend

Više nije umjetnost napikirat lokaciju pored svih silnih đurđi, ali se prije puta gugla gdje plavi intelektualci pecaju, pardon, održavaju promet sigurnim
New One je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2016., 16:22   #2433
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Dobro odakle bi netko znao di su ta "standardna" mjesta ako nikad nije išao starom cestom
Slunj, Korenica, Gracac i jos par mjesta vozis po ogranicenju i to je to.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2016., 11:03   #2434
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Upališ Waze na mobu i nema brige.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2016., 16:34   #2435
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Ma daj ovo nema smisla vise. Vozim se biciklom ,na 2 stupnja ,po plocniku pazi van grada ,nisam vidio niti jednog covjeka na stazi i zaustave me naravno kazna 300 kuna hehehe.

Mislim nisam se nista ni bahatio samo sam sutio uzeo to potpisao i stojim iza tog i znam da se tu ne vozi bicikl, znam da nisu krivi ti policajci al drzava je bas smijesna i ovakvo cirkusiranje i njihova glavna zadaca dok lopovi i zlotvori hodaju po ulicama.
TomG je online   Reply With Quote
Staro 03.12.2016., 17:46   #2436
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Budimo realni, uglavnom si sigurniji na kolniku, a krivi su policajci, jer je na njima procijeniti ima li smisla i treba li kažnjavati neku trivijalnost. Kada bismo se dosljedno držali baš svakog propisa svatko od nas bi dnevno imao minimalno destak kazni.

p.s. zasto ne samo opomena? imas unutar godine ili se nisu potrudili spomenuti
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2016., 18:27   #2437
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ne mora.
Odluka je policajca da li će dati ili ne upozorenje, da i nemaš niti jedan prekršaj od prije.
To dopušta zakon
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 03.12.2016., 19:51   #2438
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Osobno sam bio svjedok scene kod EFZG kad su policajci palili rotirke i u prijetili biciklistu da će mu naplatit kaznu ako se odmah ne makne s ceste
Čovjek je skoro pao s bicikla od šoka.



Inače, nedavno me je policajac legitimirao u tramvaju i zapisao podatke na papir, a ja sam mu uzeo broj značke i rekao da ne smije dat te podatke kontroli. Što ću ako je on njima dao podatke i kazna mi dođe na adresu?
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2016., 19:55   #2439
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
plati kaznu i sljedeći put kupi kartu. Nemoj se furati na pernara, lik je cirkusant...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2016., 21:58   #2440
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
fascinantni su mi debili koji bi se vozili besplatno , svi ostali su kreteni koji plaćaju za nešto, taj tramvaj ide na zrak, ljudi se plaćaju iz zraka, sve se to održava od zraka. izvoli omda ici pjeske i adio...fuj...

Poslano sa mog SM-G930F

Zadnje izmijenjeno od: buljaka. 03.12.2016. u 23:32.
buljaka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.12.2016., 09:55   #2441
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Moja obitelj ima jednu fotokopirnicu. Prije koji dan je došao furgon sa papirima, dostavljali palete papira. Parkirali se ispred, jer se nemaš nigdje drugdje (jedino 100-200m dalje, ali nećeš valjda ići 20x gore dole sa kutijama papira). Došla policajka (mlada neka nabrijana, kaže mater ), moja mama objasnila da dostavljaju papir, a ova odgovorila nešto u smislu "Gospođo, vratite se nazad u prostoriju inače ću vas uhititi zbog ometanja javne pravde."...isusati, što se meni to ne desi
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 10:13   #2442
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ne mora.
Odluka je policajca da li će dati ili ne upozorenje, da i nemaš niti jedan prekršaj od prije.
To dopušta zakon

Naravno, nije upitno mora li već se referiram na "nisu policajci krivi" - jer jesu- sami odlučuju u svrsishodnosti i između neke poruke ili jednostavno oderi po novčaniku.

@buljaka: što ćemo s ljudima koji ovdje traže savjete kako platiti manju kaznu ili ju izbjeći, jesu i oni u kategoriji ovih u tramvaju?
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 11:28   #2443
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
fascinantni su mi debili koji bi se vozili besplatno , svi ostali su kreteni koji plaćaju za nešto, taj tramvaj ide na zrak, ljudi se plaćaju iz zraka, sve se to održava od zraka. izvoli omda ici pjeske i adio...fuj...
Ja se slažem s time da se usluga plaća, ali isto tako sam mišljenja da je usluga javnog gradskog prijevoza preskupa. Holding je poznata rupa bez dna, a globe di stignu. Mjesečni pokaz u Zagrebu košta skoro 15% minimalne plaće, odnosno 7-8% prosječne plaće, a puno ljudi sanja makar taj minimalac. Vjerujem kako se većina šverca jer im je skupo. Svi trepere od stanice do stanice hoće li uć kontrola. Aj kad vidiš školarce ili studente, ali često možeš vidjet starije ljude, pristojno odjevene, za koje bi pretpostavio da idu na posao / s posla. Mislim da se većini nebi dalo strepit, kad strepnja od "kraja mjeseca" nebi bila veća. S druge strane prosječni zetov vozač sa tri razreda srednje škole ima veću plaću nego prosječni profesor u školi, ili asistent na fakultetu.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 11:35   #2444
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
@munjara po meni tko nema za nešto ne mora to koristiti. ako nemam za kaznu neću brzo voziti. Druga stvar je npr kad zaboraviš upaliti svjetla , nesvjesne stvari , to bi opraštao uz pismeno evidentirano upozorenje a naplaćivao ponavljacima.

npr zimske gume... ok , nemaš ih, ne idi na cestu , jer time ugrozavas sve nas ostale, ma u biti svatko tko logično razmišlja shvaća to...


mjesečni pokaz je puno, ok,
ali većina ljudi dobije naknadu za pokaz od poslodavca pa potroši na druge stvari, ali mi ostali koji idemo autima trošimo i na gorivo i servise i gume i kvarove i košta te i više od pokaza

Poslano sa mog SM-G930F
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 11:56   #2445
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
npr zimske gume... ok , nemaš ih, ne idi na cestu , jer time ugrozavas sve nas ostale, ma u biti svatko tko logično razmišlja shvaća to...
Tu se apsolutno slažemo.

Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
mjesečni pokaz je puno, ok,
ali većina ljudi dobije naknadu za pokaz od poslodavca pa potroši na druge stvari, ali mi ostali koji idemo autima trošimo i na gorivo i servise i gume i kvarove i košta te i više od pokaza
To što ja, ti, ili netko treći trošimo na auto više nego što košta pokaz nema nikakve veze. Ja mislim da većina ljudi nema prosječnu plaću, te da je to glavni razlog zašto se toliko ljudi šverca. Meni je bilo puno dat 30kn za godišnji pokaz kad sam studirao, sad kad mi je auto u kvaru kupim kartu i ako me vozač ne traži. Računam da sam opet uštedio jer bih potrošio više za gorivo do grada. A naknada za prijevoz kod mog poslodavca,
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 12:03   #2446
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Nes ti pameti usporiti na tih par mjesta, u valjda 100 puta koliko sam isao gore dolje samo sam jednom platio kaznu od 250kn.
A preko 5 sati voznje imam samo u snjeznim uvjetima.
Citiraj:
Autor stipe1771 Pregled postova
Do sada su kamere bile na staroj karlovačkoj u Pavučnjaku i mjestu Čaglje, a sada su dodane ove nove na D1:

DRAGANIĆI
CEROVAC VUKMANIČKI
TUŠILOVIĆ

Ovo mi je lekcija jer ionako ne idem cesto , al odsad uvik autoput.
ne znam kak vi onda vozite kad vas uslikaju???
ja tuda prođem 3-4 x godišnje i nikad me nisu uhvatile, valjda jer vozim po propisu a ta brzine je dovoljna za normalan promet. brzina je od 60-80 i to je dovoljno. ak vi oćete 100-120 nek vas slikaju pa plaćajte.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 12:05   #2447
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
sve je to lijepo u idealnom svijetu, samo nazivati ljude debilima je malo grubo...
Jer npr zaboravis upaliti svjetla negdje pred sumrak i netko te ne uoči dobro ha ubio si nekoga ili netko tebe tj potencijalno si puno veća opasnost od svercera.
Svercanje u tramvaju - svi su zivi. Treba se zapitati zasto se ljudi svercaju i je li to iz obijesti ili nazalost iz jadnog standarda, nezaposlenosti, siromastva, a da bi otisao i do pucke kuhinje, po socijalnu pomoć, na razgovor za posao opet moras do tamo i doći.
Treba imati i svijesti da ljudi u mnogim slučajevima bijedno žive i spajaju krajeve s krajem pa sve ono što se može izbjeći se obično i čini zato nisam za visoko moraliziranje.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 21:52   #2448
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
munjara - kriza u HR je davno prošla ako je uopće i bilo krize, tako da ne vjeruj prezentacinma raznih medija...pogle oko sebe pa i ovdje - kupuju se IT gađeti totalno nepotrebni, samo da se pokaže da se ima...tako i u svemu ostalome (namještaj, tehnika, auti)..
pa ja šverc u tramvaju vidim kao oblik motoa "ha zajebao sam grad i uštedio 10-20 kn"...
tako i kod vožnje - "zašto da poštujem propise 60-80 kad je tu ravno i mogu 120 i nikog ne ugrožavam svojom vožnjom"
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 23:37   #2449
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
smirnoff kad se maknes iz okruzenja ljudi koji imaju, first world problemsa poput odabrati omegu ili rolex, imati najnoviji najtanji oled tv, najacu i7 konfu aktualne generacije ili još bolje kad iskusiš blagodati ovog uspješnog društva na sebi ili sebi bliskima onda ti neće trebati mediji... da, mnogima je dobro i bit će im i bolje ali je još većoj hrpi ljudi loše i ne nazire im se osobito svijetla budućnost...

Što se brzine tiče u pravilu se trudim biti unutar 10km/h iznad, naravno da se zalomi ako se ne pazi na svaku mudrost naših znakova, hrpa je nelogičnosti i jednako tako možeš ugrožavati promet dosljednim pridržavanjem svih tih nelogičnosti umjesto prilagodbe prometu.

No mi smo sad značajno ošli u OT a zapravo početno pitanje čovjeka neovisno o osobnim preferencijama prema švercanju bilo je sasvim legitimno: smije li murjak dati tvoje podatke zetu?

evo što kaže zet:

- S tim u vezi, postoji opravdan razlog da kontrolor od osobe koja ne posjeduje voznu kartu zatraži osobne podatke kako bi se prema njoj poduzele propisane mjere. Jednako tako, ako nije u mogućnosti utvrditi osobne podatke putnika bez vozne karte, kontrolor ima opravdani razlog, propisan člankom 30. stavak 1. točkom 11. Zakona o policijskim poslovima i ovlastima, zatražiti od policijskog službenika da provjeri identitet osobe koja ne posjeduje valjanu voznu kartu - odgovorili su nam u ZET-u.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 23:44   #2450
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Eo pitanje broj 2 odmah, smije li kontrolor zadržati osobu do dolaska murje? Uz uvijet naravno da policajac nije u pratnji kontrolora.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 23:55   #2451
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
jok, nema takvih ovlasti stovise ogranicavanje kretanja je kaznjivo
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 08:08   #2452
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
pa kak onda da mu naplati kaznu ak ovaj nema love a ovaj drugi ga ne smije zadrzati???
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 08:42   #2453
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Nisam pravnik, pa ocito nesto propustam, ali dvije price idu ovako:

a) dodjes na pumpu (svaka ima kameru), natocis gorivo za 500 kn, ne platis, policija odradi svoj posao ali kazneni progon je u nadleznosti trgovca. Sto znaci - privatna tuzba, jer koliko znam, niti jednom INA nije mogla ovrsiti lopova za iznos racuna samo zato sto je tocio i nije platio : opa Hanžeković style :
b) OTOH, za 10 kn protupravne imovinske koristi u tramvaju (nisi platio kartu : opa Pernar style : ), pod istim djelovanjem policije, doma ti dolazi ovrsni prijedlog (na visestruko veci iznos) i bokćaozdrao.

Koja je to fora? Zasto ZET ne mora tuziti prekrsitelja i uzivati u visegodisnjoj parnici?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.

Zadnje izmijenjeno od: Bubba. 05.12.2016. u 09:15.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 09:12   #2454
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
smirnoff modus operandi kontrolora i zeta uključuje strah i/ili nekakvu svijest kod prekršitelja da će biti uljudni i sami dati podatke ili dezinformacije kako to moraju učiniti. Tj. čista APP metoda.
Što se ovog zatvaranja zadržavanja tiče tu sam naišao i na razna tumačenja, neki će reći smije, neki da ne smije jer je kazneno djelo, neki tek prekršaj--- ukratko opet APP metoda ovisno o reakciji prekršitelja.

koliko shvaćam:
ovaj javni prijevoz je uređen nekim zakonima pravilnicima odlukama itd te je za navedene prekršaje u ovom slučaju holding ovlašten izdavati kazne/prekršajne naloge (koje ti na sudu možeš osporavati ako misliš da imaš argumente) dok je ovo s benzinskom u domeni kaznenog zakona kao i da jedno drugog zavaljamo za 500kn.

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 05.12.2016. u 09:29.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 09:17   #2455
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Osobno sam svjedočio kad je majstor dernuo kontrolora među oči a kontrolorki šamar te iskočio iz tramvaja.
Dok je kontrolorka išla nazvat vjerojatno policiju, lik je već nestao među zgradama u Ilici. A kontrolor se nakon 5 minuta ustao na noge.

Vjerojatno su mu isto pretili zatvorom. Naravno, ne opravdavam tako što, ali metode trebaju biti drugačije bez pretnji i režanja. Tako je nedavno u mom kvartu završio i kontrolor HRTa. Došo terorizirat neku baku pa naletili unuci te ga prošetali po stepenicama par puta gore dolje.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 09:47   #2456
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
pa zar kontrolor nije službena osoba ( u ovom slučaju ZETa) koji ima pravo legitimiranja??? il je naš zakon opet išo na ruku krimosima kojima ne smije ni dlaka past sa glave???
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 10:35   #2457
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Mene su par puta uhvatili bez karte i redovno su mi počeli prijetiti sa policijom, pa tražili osobnu iskaznicu i slično. Jednostavno sam mu ponudio 10 kuna i neka mi da onu kartu što vrijedi 90 minuta ,koliko već. Par puta mi ju da li, par puta mi prijetili sa ovakvom, onakvom kaznom i opet sam izašao gdje sam i planirao. Mirna Herceg-Bosna.
Nije da mi je to nekakav trošak i jasno mi je da se ZET mora iz necega financirati ali iskreno ne da mi se davati deset/dvadeset kuna ako ne moram. Simple as that.
__________________
Ja sam bio lud, zaljubljen i mlad.
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 10:56   #2458
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
pa zar kontrolor nije službena osoba ( u ovom slučaju ZETa) koji ima pravo legitimiranja???
Nije. Samo policija te ima pravo legitimirat.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 11:08   #2459
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Pokaz nisam vadio ni kad je bio dzabe. Imam svoje razloge, nikad nisam imao vecih problema s kontrolom. Znaju i oni da ne smiju legitimirat i kada pristojno kazes da im nisi duzan dati osobnu i da ces napustit tramvaj jer si svjestan da rade svoj posao bude sve u redu.


Po zakonu te policija smije legitimirati, ali ne smiju davati tvoje podatke dalje, a mene zanima kako ja mogu dokazati da je ona njima dala podatke u ruku kad sam napustio tramvaj?
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 11:15   #2460
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
simpleplan jesi li pročitao u mom odgovoru zakon i članak na koji se referiraju? lijepo piše pa da ti olakšam, obrati pozornost na st.11:
2. Provjera i utvrđivanje identiteta osoba i predmeta

Članak 30.
(1) Policijski službenik provjerava identitet osobe:
1. koju treba uhititi, dovesti, zadržati ili uputiti nadležnim tijelima državne vlasti,
2. od koje prijeti opasnost za druge osobe ili imovinu,
3. nad kojom se obavlja pregled, očevid ili pretraga ili se poduzimaju druge zakonom propisane radnje,
4. koja se zatekne u tuđem domu, objektu i drugim prostorima ili u prijevoznom sredstvu u kojem se obavlja pregled, očevid ili pretraga, ako je provjera identiteta potrebna,
5. koja se zatekne u prostoru ili u objektu na kojem je privremeno ograničena sloboda kretanja, ako je provjera identiteta potrebna,
6. koja prijavljuje počinjenje kaznenog djela za koje se progoni po službenoj dužnosti ili prekršaja ili počinitelje tih djela, odnosno daje obavijesti o tim djelima,
7. za koju postoje osnove sumnje da je počinitelj kaznenog djela za koje se progoni po službenoj dužnosti ili prekršaja ili da je osoba za kojom se traga,
8. koja se zatekne na mjestu počinjenja kaznenog djela za koje se progoni po službenoj dužnosti ili prekršaja,
9. za koju je iz sigurnosnih razloga nužno utvrditi identitet,
10. koja bez opravdanog razloga prikuplja podatke o štićenoj osobi, objektu ili prostoru u kojem se štićena osoba nalazi,
11. na zahtjev službenih osoba tijela državne uprave te pravne ili fizičke osobe u slučajevima postojanja okolnosti iz točke 1. – 10. ovog stavka, ili ako je vjerojatno da je ta osoba povrijedila njihovo pravo. U slučaju sumnje da bi provjereni osobni podaci mogli biti zlouporabljeni, policijski službenik ih neće ustupiti osobi koja je zatražila provjeru te će je uputiti da ih može zatražiti pisanim putem od nadležne ustrojstvene jedinice policije.
(2) Policijski službenik je dužan upoznati osobu s razlogom provjere njenog identiteta, osim ako drukčije nije propisano zakonom.

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 05.12.2016. u 11:41.
Munjara je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na