Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2012., 14:32   #1051
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Bas sam htio rec da su sva tri primjera gore bezveze.
Svatko tko je polozio propise bi to morao znat bez razmisljanja.
Vec se i pisalo na ovoj temi, ide pandur, semofor, znak,....
Iz toga bi svakom trebalo bit ODMAH jasno da slusas pandura a ne znak.
Ako se privremena signalizacija kosi sa stalnom, staru je nuzno prekrizit, ili je
novi znak poslije starog, tad nije nuzno jer vrijedi poslijednji.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2012., 14:36   #1052
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Policajac - semafor - znak i pravilo desne strane kao zadnje.

Policajac je najvažniji, semafor ako ne radi onda vrijede znakovi, ako nema ničega onda je pravilo desne.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2012., 17:14   #1053
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Čekaj, stvarno ne shvaćaš da policajac nije prometni znak? I da se to ne može brkati ?
Gdje sam ja tvrdio da je policajac prometni znak ??? O kakvom brkanju pišeš???
Evo pišu ti par postova iza mojeg i drugi vozači s foruma o redosljedu poštivanja znakova/naredbi u prometu. Ti onda i dalje tvrdiš ovo : Nema obaveze ili dopuštenja "primarnog poštivanja" bilo koje vrste prometne signalizacije.
Policija nema nikakve veze s tim.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2012., 17:21   #1054
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Gdje sam ja tvrdio da je policajac prometni znak ??? O kakvom brkanju pišeš???
Evo pišu ti par postova iza mojeg i drugi vozači s foruma o redosljedu poštivanja znakova/naredbi u prometu. Ti onda i dalje tvrdiš ovo : Nema obaveze ili dopuštenja "primarnog poštivanja" bilo koje vrste prometne signalizacije.
Policija nema nikakve veze s tim.
Ja govorim o prometnim znakovima, ti stalno spominješ "i uleti policajac".
Ne vidiš gdje brkaš?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2012., 17:24   #1055
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ja govorim o prometnim znakovima, ti stalno spominješ "i uleti policajac".
Ne vidiš gdje brkaš?
Ok da ti bude lakše, izbaci policajca i ostanu ti samo znakovi ( sad bi ti morao ko limaću crtati ) koje treba poštivati po određenom redosljedu. Slažemo li se sada ?
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2012., 18:05   #1056
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Ok da ti bude lakše, izbaci policajca i ostanu ti samo znakovi ( sad bi ti morao ko limaću crtati ) koje treba poštivati po određenom redosljedu. Slažemo li se sada ?
Pa o tome i govorim cijelo vrijeme.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 09:59   #1057
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Haha, danas sam dobio preporucenu postu od zagrebackog Gradskog ureda za drkanje kurca i gubljenje vremena o tome kako sam nepropisno parkirao (pazi, parkirao! ) na Trgu zrtava Zeljka Rohatinskog (aka Trg Burze, jelte).

Em sto nisam "parkirao" (jer imam parkirnu kartu za crvenu zonu pa se nemam potrebe parkirati nasred ceste), em sto sam bio na sva cetri, em sto sam bio u vozilu, em sto sam zvao sluzbu pomoci na cesti jer mi je auto krepao u tom trenu (za sto imam dokaz), em sto je ta ista sluzba dosla u roku od 10ak minuta i rjesila mi problem.

Cuo sam vec od nekoliko ljudi kako su finu praksu slozili s time da naplacuju 300kn od napacenog naroda, ali ono sto me muci je sto ne vidim gdje i kome trebam poslati dopis da ih sve teram u 3 lepe, jer su uredno poslali obrazac za dostavu podataka *i racun*, ali ne i to da ce se teretiti sam vozac nakon sto se taj obrazac podnese.

Naravno, broj koji su dali za kontakt informacije je vise zauzet nego tjelesni otvori Tere Patric u zizi sezone snimanja DP 4some uspjesnica, tako da tu gore navedenu hvale vrijednu informaciju ne mogu saznati brzo i ucinkovito.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 12:24   #1058
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
LOL

identična situacija kolegi s posla, samo nije krepalo kolo nego je stao na sva 4 dok je bio u autu i netko je skočio kupit pljuge ili tako neka 20 sekundna glupost.

UBIT
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 12:34   #1059
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Haha, danas sam dobio preporucenu postu od zagrebackog Gradskog ureda za drkanje kurca i gubljenje vremena o tome kako sam nepropisno parkirao (pazi, parkirao! ) na Trgu zrtava Zeljka Rohatinskog (aka Trg Burze, jelte).
I tamo su kamere strpali?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 12:51   #1060
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Za početak moraš dati podatke vozača koji je vozio auto tih reg. oznaka, al odmah dobiš uplatnicu-pa APP.
Ak nedaš podatke-cijepe te za to.
To ti je prometno redarstvo unutar komunalnog odjela.

Isto rade po ZSPC-u, znači ko da ti je policajac napisao kaznu-jednako je "ozbiljna"
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.09.2012., 13:00   #1061
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kad si već tu... a koja je fora to sa slikanjem "nepropisnog parkiranja" dok si ti pod žmigavcima u autu?

mislim mogu ja gmizati u ler gasu ulicom tako da nisam parkiran
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 13:07   #1062
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Zašto je nekome opravdanje da je bio pod sva četiri dok je kupovao cigare i sl? Ajde, ovo sa bubom ok, dogodio se kvar i to je ok. Al kupovanje pljugi, novina i ostalog bi ja kažnjavao bez obzira na samo 20 sec. Da se razumijemo, i sam to radim, al svjestan da bi mogao dobit kaznu i da ovisim o dobroj volji nečijoj
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 13:08   #1063
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
LOL

identična situacija kolegi s posla, samo nije krepalo kolo nego je stao na sva 4 dok je bio u autu i netko je skočio kupit pljuge ili tako neka 20 sekundna glupost.

UBIT
Ma fukara.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
I tamo su kamere strpali?
Ocigledno.

I jos mi kaze jedan tip bas neki dan, kad sam ga htio iskipati u Jurisicevoj usred noci, da ga ipak pustim tam kod Amruseve jer imaju kamere po svuda pa da me ne okaraju... Ajde dobro, barem sada znamo.

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Za početak moraš dati podatke vozača koji je vozio auto tih reg. oznaka, al odmah dobiš uplatnicu-pa APP.
Da, uplatnicu na 300 kn dobije *vlasnik* vozila - moje pitanje, na koje ne mogu dobiti odgovor, je zasto? Vlasnik se kaznjava daleko vecom kaznom ako ne prijavi vozaca.

Bas iz tog razloga mi nije jasno sto se dogadja kada se podnese prijavak o vozacu (u ovom slucaju, nije isti kao i vlasnik, jer je auto na firmu).

Citiraj:
To ti je prometno redarstvo unutar komunalnog odjela.

Isto rade po ZSPC-u, znači ko da ti je policajac napisao kaznu-jednako je "ozbiljna"
Jasno, nema tu dvojbe. Jednako ozbiljno cu ih nataknut na svoj par centimetara dugacak ponos pa cemo vidjeti kako ce se rasplesti prica. Nije mi do 300kn, ali ono, nemojte me...

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Zašto je nekome opravdanje da je bio pod sva četiri dok je kupovao cigare i sl? Ajde, ovo sa bubom ok, dogodio se kvar i to je ok. Al kupovanje pljugi, novina i ostalog bi ja kažnjavao bez obzira na samo 20 sec.
Cuj, ne znam jesi li iz Zagreba, ali mjesto na kojem sam ja "parkirao" dovoljno je da sleti prosjecan tupoljev i ne ometa nikoga i nista. Uz to, ako ga bas parkiras nasred Zelenog, onda OK, ali u nekakvim supendarskim ulicama na par minuta, gdje te se cak ne mora ni zaobilaziti - ma daj, mojne me. Puno vise me nervira supcina iz Roto Dinamika (ili kako se zove ta polovna firma) koji oko 4 popodne istovara gajbe piva u birtije po Klaicevoj - nadam se da cu jednog dana imati vremena da mu u Half Life maniri pajserom prosaram krhkim dijelovima dostavnog vozila. Jer doticna supcina efektivno napravi blokadu do Dubrave (jer je citava desna traka Klaiceve potpuno beskorisna, tocno za vrijeme rush houra), a tu nadrkavaju ljude (i mene ) za stajanje na mjestu gdje nisam smetao cak ni sam sebi.

U principu, najgore od svega, morat cu provjeriti kako je tocno definiran taj dio na kojem sam se "parkirao", jer gotovo sigurno nije pjesacka zona, a definitivno nije niti prometnica, jer je traka kuda smiju auti jasno iscrtana. U svakom slucaju, radujem se neizmjerno.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 13:57   #1064
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Uzimam kokice i budno pratim rasplet.

Zanimljivo je to sa kamerama, jedva čekam da se nađe neki gnjevni čovjek koji će se ispucat na tim govnima
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 15:52   #1065
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
bubba, iz nekog mog iskustva, mislim da će ti na kraju biti isplatljivije platiti tih 300 kuna.
Proces će ti sigurno teći-daš podatke, taj dobiva tih 300 kuna. Nedaš podatke, vlasnik dobiva koju tisuću kuna, u roku godine preko porezne će sjesti na neki izvor prihoda

Syss, problem je u znaku i pravilu-recimo na nogostupu je zabranjeno i zaustavljanje i parkiranje, isto tak vrijedi i za kolnik gdje je postavljen znak.

Zaustavljanje bi bilo u vremenskom intervalu od 0 sekundi do 3 minute, preko 3 minute se smatra parkiranjem.

Znači zabranjeno zaustavljanje i parkiranje znači od 0 sekundi nadalje, nebitno jesi stao jednu sekundu ili pol sata, kazna je ista.

Naravno što dulje stojiš, riskiraš "napad" spajdermanova ccccc........
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 15:56   #1066
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
bubba, iz nekog mog iskustva, mislim da će ti na kraju biti isplatljivije platiti tih 300 kuna.
Ako cu im i platiti ista, to nece proci bez moje osobne izdrkancije po svim mogucim instancama, novinama i slicno.

Citiraj:
Proces će ti sigurno teći-daš podatke, taj dobiva tih 300 kuna.
Nema tu frke, podatci su moji (tj., ja sam taj koji je pocinio navodni prekrsaj), samo velim, nije mi jasna procedura u smislu hocu li onda ja osobno dobiti jos jednu obavijest na kucnu adresu, na koju cu se zaliti onda.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 16:09   #1067
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa nemre čovjek utjecat na krepan auto, a i snimljeno je kako dolazi šlepslužba/hak ili tko već... ja to ne bi platio ni pod razno ili bi poslao podatke with a twist, a dalje na sudu za neslanje podataka ih sredim ko panta pitu
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 16:40   #1068
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Haha, danas sam dobio preporucenu postu od zagrebackog Gradskog ureda za drkanje kurca i gubljenje vremena o tome kako sam nepropisno parkirao (pazi, parkirao! ) na Trgu zrtava Zeljka Rohatinskog (aka Trg Burze, jelte).

Em sto nisam "parkirao" (jer imam parkirnu kartu za crvenu zonu pa se nemam potrebe parkirati nasred ceste), em sto sam bio na sva cetri, em sto sam bio u vozilu, em sto sam zvao sluzbu pomoci na cesti jer mi je auto krepao u tom trenu (za sto imam dokaz), em sto je ta ista sluzba dosla u roku od 10ak minuta i rjesila mi problem.

Cuo sam vec od nekoliko ljudi kako su finu praksu slozili s time da naplacuju 300kn od napacenog naroda, ali ono sto me muci je sto ne vidim gdje i kome trebam poslati dopis da ih sve teram u 3 lepe, jer su uredno poslali obrazac za dostavu podataka *i racun*, ali ne i to da ce se teretiti sam vozac nakon sto se taj obrazac podnese.

Naravno, broj koji su dali za kontakt informacije je vise zauzet nego tjelesni otvori Tere Patric u zizi sezone snimanja DP 4some uspjesnica, tako da tu gore navedenu hvale vrijednu informaciju ne mogu saznati brzo i ucinkovito.
Ha, što reći. Budi i ti faca...

http://www.vecernji.hr/sport/vijesti...-clanak-454797
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 18:37   #1069
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Da, nakon davanja podataka dobivaš prekšajni nalog na svoje ime.

Vidiš, u žaru borbe skroz zaboravio na ovaj kvar na autu

Imaš potvrdu da si platio/zvao/dobio šlep-nju uz par riječi pošalješ i stvar je riješena.

Kao što rekoh, odmah je poslana uplatnica-ako prođe prođe, nako što se ona plati, a dio ljudi i plati odmah ne razmišljajući o proceduri
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 21:27   #1070
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
bubba, iz nekog mog iskustva, mislim da će ti na kraju biti isplatljivije platiti tih 300 kuna.
Proces će ti sigurno teći-daš podatke, taj dobiva tih 300 kuna. Nedaš podatke, vlasnik dobiva koju tisuću kuna, u roku godine preko porezne će sjesti na neki izvor prihoda
Ovaj dio mi nikad nije bio jasan u našem zakonodavstvu. Dakle ja dam ime i prezime osobe koja je vozila i njoj dolazi kazna? Zašto? Zbog rekla kazala? Npr ti daš moje ime i prezime a ja velim nisam vozio. I kaj sad? Neko laže. Glupo do bola. Pretpostavljam da onda kaznu plaća vlasnik. Al to je samo rupetina u zakonu da možeš izjavit da je vozila kćer babine tetke iz afganistana koja je baš nakon toga uzjahala konja i vratila se doma pa nije baš dostupna pravosuđu.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 21:54   #1071
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ovaj dio mi nikad nije bio jasan u našem zakonodavstvu. Dakle ja dam ime i prezime osobe koja je vozila i njoj dolazi kazna? Zašto? Zbog rekla kazala? Npr ti daš moje ime i prezime a ja velim nisam vozio. I kaj sad? Neko laže. Glupo do bola. Pretpostavljam da onda kaznu plaća vlasnik. Al to je samo rupetina u zakonu da možeš izjavit da je vozila kćer babine tetke iz afganistana koja je baš nakon toga uzjahala konja i vratila se doma pa nije baš dostupna pravosuđu.
Prema nekim rješenjima automobil se smatra opasnom stvari i kao vlasnik si dužan znati kome ga daješ, kako i kada. Mislim da ćeš na webu naći neko rješenje prekršajnog suda (ako se ne varam iz Bjelovara) gdje je sve jasno opisano...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 22:15   #1072
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ma naravno, to je jasno samo po sebi. Al nije mi jasno da da oni meni šalju upit tko je vozio vozilo u trenutku prekršaja? Dakle ja odgovorim, vozio je Igor Batinić, i oni tebi šalju kaznu? Na osnovi moje izjave, bez nekih dokaza? To mi je glupo. Mislim ono, ja mogu slagat da si ti vozio, a ti možeš lagat da nisi iako jesi vozio. Ja ako sam vlasnik, znam kome sam dao vozilo na korištenje, ali ne mogu odgovarat za njegovu vožnju. Dakle ti s mojim autom proletiš Maksimirskom 120 km/h, kamera okine, ja velim Igor je, ti veliš nisi i meni 5-15 k kn kazne, plus bodovi, vozačka...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 22:26   #1073
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ma naravno, to je jasno samo po sebi. Al nije mi jasno da da oni meni šalju upit tko je vozio vozilo u trenutku prekršaja? Dakle ja odgovorim, vozio je Igor Batinić, i oni tebi šalju kaznu? Na osnovi moje izjave, bez nekih dokaza? To mi je glupo. Mislim ono, ja mogu slagat da si ti vozio, a ti možeš lagat da nisi iako jesi vozio. Ja ako sam vlasnik, znam kome sam dao vozilo na korištenje, ali ne mogu odgovarat za njegovu vožnju. Dakle ti s mojim autom proletiš Maksimirskom 120 km/h, kamera okine, ja velim Igor je, ti veliš nisi i meni 5-15 k kn kazne, plus bodovi, vozačka...
Ne ide to tak. Ti se kao vlasnik moraš izjasniti tko je vozio, ako ja ne priznam onda kreće cijeli postupak dokazivanja i slično. Iz tog razloga je jako bitno znati tko i kako vozi automobil...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 23:07   #1074
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Iz iskustva velim da nema dokazivanja, nego uvale tebi kaznu kao vlasniku.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2012., 07:20   #1075
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Tak je Iggi, kao vlasnik DUŽAN si znati kome daješ svoje vozilo na upravljanje. Neznanje ne isključuje odgovornost.

Ako daš nečije podatke, a taj drugi veli da nije vozio, smatra se da nešto prikrivaš ili lažeš i ide tebi kao vlasniku kazna za nedavanje podataka.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2012., 09:05   #1076
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Otvoriš posljednje izdanje novina, pogledaš osmrtnice, odabereš nekoga tko je vozio i to je to...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2012., 09:11   #1077
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Tak je Iggi, kao vlasnik DUŽAN si znati kome daješ svoje vozilo na upravljanje. Neznanje ne isključuje odgovornost.

Ako daš nečije podatke, a taj drugi veli da nije vozio, smatra se da nešto prikrivaš ili lažeš i ide tebi kao vlasniku kazna za nedavanje podataka.
Zato i kažem - ne davati auto svakome...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2012., 10:18   #1078
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Otvoriš posljednje izdanje novina, pogledaš osmrtnice, odabereš nekoga tko je vozio i to je to...
Like!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2012., 11:35   #1079
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Nije to malo morbidno?
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2012., 21:19   #1080
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Tak je Iggi, kao vlasnik DUŽAN si znati kome daješ svoje vozilo na upravljanje. Neznanje ne isključuje odgovornost.

Ako daš nečije podatke, a taj drugi veli da nije vozio, smatra se da nešto prikrivaš ili lažeš i ide tebi kao vlasniku kazna za nedavanje podataka.
LOL! Na osnovu čega se smatra da ja nešto prikrivam i lažem? Ne postoji nikakva mogućnost da laže ovaj drugi? Ne postoji baš nikakva mogućnost da ovaj drugi ne želi platit kaznu i popušit kaznene bodove i zato laže? Mislim ono, možda lažem ja, možda laže on, al što bi s onim da sam nevin dok mi se ne DOKAŽE krivnja?
Plus još i debilna politika naše murije; dobijem poziv da javim ko je vozio dana tog i tog. Nema problema, samo što je prošlo cca 40-45 dana od toga. Kaj očekuju da vodim dnevnik?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na