Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.10.2019., 01:31   #10111
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Niš mi drugo ne pada na pamet, MarkAudio jedino ali njihovi nisu takvi i malo su paprenije cijene.


Ne znam u kojoj si funkciji koristio notch filter, ali za ovakve slične drivere oni čine nebo i zemlja razliku.
Evo recimo ovaj (pazi to je 10dB pik na 12k), bez notcha krešti za poludit tamo gore, nema šanse da ne čuješ, inače dost kulturan driver...


https://faitalpro.com/en/products/LF...p?id=401000150


Ma usudim se pomalo reć kak će svirat, čak i na osnovu tak bezveznog mjerenja, dost sam se igrao sa sličnima da znam što očekivati. Iako naravno nije sve u tome, načuo sam se i lošije svirajućih šta kao bolje mjere tak.
Ali onak, za nearfield slušanje, to je pomalo i informativno.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2019., 11:15   #10112
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Niš mi drugo ne pada na pamet, MarkAudio jedino ali njihovi nisu takvi i malo su paprenije cijene.


Ne znam u kojoj si funkciji koristio notch filter, ali za ovakve slične drivere oni čine nebo i zemlja razliku.
Evo recimo ovaj (pazi to je 10dB pik na 12k), bez notcha krešti za poludit tamo gore, nema šanse da ne čuješ, inače dost kulturan driver...


https://faitalpro.com/en/products/LF...p?id=401000150


Ma usudim se pomalo reć kak će svirat, čak i na osnovu tak bezveznog mjerenja, dost sam se igrao sa sličnima da znam što očekivati. Iako naravno nije sve u tome, načuo sam se i lošije svirajućih šta kao bolje mjere tak.
Ali onak, za nearfield slušanje, to je pomalo i informativno.
to kad kupuješ jeftine drajvere
nisam od fullrengera
kad radim onda ciljam visoko, pa i gledam nekakve malo kvlaitetnije drajvere, koji i nemaju problema poput ovih faitalovih.

inače koliko sam skužio, čitajući po netu, anthony gallo rade svoje drajvere...ne znam dali samo visokotonce ili i ove male fullrangere...ali meni to nije ni bitno...za cijenu polovnih nema sanse da slozi nesto slicno (velicinom, izgledom) u samogradnji pa se ni ne opterećujem nit gledam.

vidim, da nitko ne odgovara na pitanje koje sam postavio u temi projektorkog platna...pa mislim da necu navracati opet duze vremena...bar necu dalje tovati temu
yoke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.10.2019., 23:56   #10113
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
@remixer
Koliko sam skuzio trazis nesto maleno za blisko slusanje a da je ok i za elektronsku glazbu
S obzirom da si u irskoj, baci pogled na engleski ebay jer tamo cesto znaju oglasiti male anthony gallo nucleus kuglice uz koje jos trebas i sub...nesto kao njihov TR-1

https://www.ebay.com/itm/Anthony-Gal...MAAOSwruldkhS0

Ovo isod je primjer nucleusa...ali ovo je skupo...znaju naletiti, par za 55funti pa navise...oko 1000kn za par je ok cijena..sto manje to bolje...

https://www.ebay.com/itm/Anthony-Gal...kAAOSwj3BbbZcO

Vidim da imaju TI u ponudi na aukciji...
https://www.ebay.com/itm/Single-Anth...QAAOSwoSldkhFB

S tim da se gril lako promjeni, moze se naruciti od anthony galla za par funti....

Ovo imam na poslu, slusam na radnom mjestu i svira skroz ljepo...

Jedino sto moras imati i stereo pojacalo koje ce gurati ove dvije loptice dok je sub aktivan...i ide dosta duboko te relativno visoko da se fino preklopi s lopticama...

Cijena tov novog bi bila par iljada kuna....tako da se isplati malo lurkati na ebayu....jer je zvuk stvarno ok....definitivno bolji od soundstiksa od h/k
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Ako se gospon remixer bavi glazbenom produkcijom kao što se da naslutiti sa slike, možda će htjeti nešto neutralnije. A taj mali fullrange ima slične probleme ko i svi drugi takvi malci iako možda ok zvuči.

Hvala na odgovorima i savjetima. Da, bavim se el. glazbom ali to je amaterski i nemam baš puno vremena za to, zato ne bi išao u neke komplikacije i zavrzlame i skupe stvari, nego samo jedan par (što kvalitetniji po mogućnosti) aktivnih near field monitora.


Nekak su mi ovi Swans D1010IVB zapali za oko: https://www.amazon.co.uk/SWANS-D1010...570739463&th=1


-imaju bluetooth i kontrulu za bass & treble (i glasnoću naravno) sve to za cca 150€... e sad - nemaju bassreflex rupu sprijeda nego ozada što je netko rekao da je problem pošto će zvučnici biti uz zid... Još sam u potrazi
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2019., 14:04   #10114
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
-imaju bluetooth i kontrulu za bass & treble (i glasnoću naravno) sve to za cca 150€... e sad - nemaju bassreflex rupu sprijeda nego ozada što je netko rekao da je problem pošto će zvučnici biti uz zid... Još sam u potrazi

S obzirom na veličinu porta, dovoljno je da su najmanje 5cm udaljeni od zida i nećeš imat nikakvih problema. Problem ćeš imat ako ih približiš više, jer onda efektivno mijenjaš dužinu porta i ponašanje basa.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2019., 15:04   #10115
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Hvala na odgovorima i savjetima. Da, bavim se el. glazbom ali to je amaterski i nemam baš puno vremena za to, zato ne bi išao u neke komplikacije i zavrzlame i skupe stvari, nego samo jedan par (što kvalitetniji po mogućnosti) aktivnih near field monitora.


BItno da si tjednima u potrazi za zvučnike koje nemas bas puno vremena koristit


Kupi one koji ti odgovaraju na te tvoje stolove i bit ce ti super, vjeruj mi
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2019., 15:57   #10116
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
-imaju bluetooth i kontrulu za bass & treble (i glasnoću naravno) sve to za cca 150€... e sad - nemaju bassreflex rupu sprijeda nego ozada što je netko rekao da je problem pošto će zvučnici biti uz zid... Još sam u potrazi
Meni osobno više odgovara odnaprijed jer mi je položaj zvučnika manje kritičan, a basevi mi dolaze direktno. Ako je zid iza zvučnika dampiran to je velika prednost.

Na malim nearfieldovima s bas reflexom iza ti je uglavnom optimum 5-10cm od zida. Ako ih previše udaljiš od zida oslabit će ti bas, a ako ih zaljepiš za zid onda nećeš imati bas kojeg ionako kronično nedostaje kod malih monitora Više-manje svi ozbiljni proizvođači studijske opreme specificiraju optimalni smještaj za svoje monitore.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2019., 21:56   #10117
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
sto jednostavno ne kupis slusalice i imas sigurno bolji zvuk u kojem ces uzivat, a i koristit na mobu mejbi
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2019., 00:27   #10118
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
S obzirom na veličinu porta, dovoljno je da su najmanje 5cm udaljeni od zida i nećeš imat nikakvih problema. Problem ćeš imat ako ih približiš više, jer onda efektivno mijenjaš dužinu porta i ponašanje basa.
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
BItno da si tjednima u potrazi za zvučnike koje nemas bas puno vremena koristit


Kupi one koji ti odgovaraju na te tvoje stolove i bit ce ti super, vjeruj mi
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Meni osobno više odgovara odnaprijed jer mi je položaj zvučnika manje kritičan, a basevi mi dolaze direktno. Ako je zid iza zvučnika dampiran to je velika prednost.

Na malim nearfieldovima s bas reflexom iza ti je uglavnom optimum 5-10cm od zida. Ako ih previše udaljiš od zida oslabit će ti bas, a ako ih zaljepiš za zid onda nećeš imati bas kojeg ionako kronično nedostaje kod malih monitora Više-manje svi ozbiljni proizvođači studijske opreme specificiraju optimalni smještaj za svoje monitore.
Citiraj:
Autor gbijelic Pregled postova
sto jednostavno ne kupis slusalice i imas sigurno bolji zvuk u kojem ces uzivat, a i koristit na mobu mejbi

Nešto ću već naći.


-imam sluške (JBL E55BT), ali ne volim ih imati jako dugo...
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2019., 08:25   #10119
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
bok,

dali ima kod nas za kupiti ovakav kabel: https://www.ebay.co.uk/itm/5-Pin-Din...f4c8%7Ciid%3A1

ako znate gdje, može link

i eventualno ako nema išao bi napraviti kabel..

kupim ovakve konektore:

https://www.chipoteka.hr/artikl/1280...bel-8070300020

https://www.chipoteka.hr/artikl/1269...lni-8070300016

kakav kabel trebam kupiti ?

hvala
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2019., 00:18   #10120
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Imate preporuku za još koji ovakav tip zvučnika za 2.1 sustav? https://www.klipsch.com/products/rp-...n-wall-speaker
Moraju ići na zid uz TV, moraju biti manjih dimenzija i što kvalitetniji.
Ako znate za što bolje,dobavljivo u HR, do 2500kn, predložite?

Tu će još biti uključen nekakav stereo receiver tipa Denon https://sonusart.hr/denon-dra-800h-s...iver-2861.html ili Marantz https://www.marantz.co.uk/uk/mobile/...oductid=nr1200

Također planiram REL tZero ili T5i sub (obavezno kompresija).

Sustav je za slušanje glazbe u nekih 40m2 (rock, metal, rap i sl) bez audiofilskih afiniteta i sl.
Najbitnija je dobra dinamika i ne preneglašeni(oštri) visoki.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2019., 11:18   #10121
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Ja sam isto jedno vrijeme bio u potrazi za sličnim rjesenjem, nisam nasao nista pre suvislo.


Ovi Klipsch su ok, ali nisam uspio naci ni jedan objektivan review kako to zvuči u stereu, kad su na zidu.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2019., 23:39   #10122
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Imaš mjesta za bookshelfe ili ti je samo on-wall opcija?
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 09:10   #10123
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Ja konkretno imam mjesta za bookshelfe i stalke, (takav je trenutni setup) ali bi radije taj prostor iskoristio za nesto drugo.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 13:33   #10124
Shady1
Premium
Moj komp
 
Shady1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Kastela
Postovi: 76
Moze misljenje o https://pioneer.hr/home/145-dm-40-4573201240606.html
Koristili bi se u sobi, slusam doslovno sve, ali pretezito elektronsku glazbu.
Za taj neki cjenovni rang od 1000kn jesu li ok?
Shady1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 16:00   #10125
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ja konkretno imam mjesta za bookshelfe i stalke, (takav je trenutni setup) ali bi radije taj prostor iskoristio za nesto drugo.

Gužva ti je? Ne mogu zamislit baš da prostor oko televizora koristim za nešto drugo.


Citiraj:
Autor Shady1 Pregled postova
Moze misljenje o https://pioneer.hr/home/145-dm-40-4573201240606.html
Koristili bi se u sobi, slusam doslovno sve, ali pretezito elektronsku glazbu.
Za taj neki cjenovni rang od 1000kn jesu li ok?

Može to i bolje, ne rade si baš dobru reklamu. A kad vidiš te trokutaste bas refleks otvore, bjež dalje...
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 16:43   #10126
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Gužva ti je? Ne mogu zamislit baš da prostor oko televizora koristim za nešto drugo.

Ma da, ali nije da mi je taj prostor prijeko potreban, ali kad su tu psi, djeca, robotski saugeri, onda je bolje da je taj prostor (2m3) free.



Trazio sam neko all in one rjesenje, ali na kraju nisam nasao nista pametno. Prvi je bio Naim MuSo QB, otisao poslusat, super je to, ali, nema tu govora o stereu kao takvom. Tu je bio i "obični" Muso u igri, ajde tu ima sterea, ali to je malo stariji model, pa mu fali nekih stvari, ok, izasao je Muso2 koji je stvarno odličan uređaj, ali smo tu vec na 12k kn za novi uređaj. OStali uređaji me nisu nesti impresionirali pa sam odustao od tog koncepta kao rjesenja.


Sljedece rjesenje je bilo u vidu aktivnih zvučnika i tu ima jedan jako dobar model Vanatoo Transparent Zero, znači zvučnici su prema svim reviewima odlični (cijena 320$), samo sto ih je nemoguce nabaviti u Europi (za neki razuman iznos). Ostala rjesenja aktivnih zvučnika su jednostavno preskupa.




I sad zadnja i najsmislenija opcija su ti wall zvučnici. Nekako mi se Dali Oberon čine najsmislenijim, tim vise jer u seu njemačkoj novi nabave za 2000 kn, kod nas su 3700. Naravno u SH ti i takvi zvučnici jednostavno ne postoje.



Iskopao par reviewa (na njemačkom, spanjolskom i francuskom) i uglavnom svi su zadovoljni, odnosno prema pročitanom, to je vrlo blizu ekvivaletnim bokshelfovima na stalcima.


Tako da ce na kraju vjerojatno biti wall zvučnici u kombinaciji sa modernim pojačalom koje ima sve moguce i nemoguce načine spajanja/streamove
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 16:47   #10127
Shady1
Premium
Moj komp
 
Shady1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Kastela
Postovi: 76
Moze neki primjer boljeg?
Shady1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 19:02   #10128
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ja sam isto jedno vrijeme bio u potrazi za sličnim rjesenjem, nisam nasao nista pre suvislo.


Ovi Klipsch su ok, ali nisam uspio naci ni jedan objektivan review kako to zvuči u stereu, kad su na zidu.
Ja sam ti bio radio Vifantastich projekt, to ti je FR TL koji ide na zid. I tu sam bio objavio neke fotke, mislim. Problem opće nije bio u basu, nego sam ih, pod jedan, morao smjestit relativno visoko na zid - a trebali bi zapravo ti zidni ići približno na visinu kao i regularni bukšelfi.
Veći problem mi je bio što mi je ipak falio visokotonac, al poslije sam skužio da je to stvar općenito FR zvučnika - barem što se mene osobno tiče, barem dok je riječ o relativno jeftinim driverima. Vidio sam jednu izvedbu sa Fostexom, možda taj driver bolje izvlači priču od jeftine Vife?

Inače je išao na cca 70-80 Hz bez beda, vjerojatno zahvaljujući zidu i TLu. Ak nisi u žurbi, možda bi ti se isplatilo malo pozabavit s tim.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 23:55   #10129
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ma da, ali nije da mi je taj prostor prijeko potreban, ali kad su tu psi, djeca, robotski saugeri, onda je bolje da je taj prostor (2m3) free.

Meni su djeca, tj dijete problem samo po pitanju demoliranja opreme, a nekakav kup žica ćeš uvijek imat u tom području kaj god napravio. Osim ako ne kupiš par BT zvučnika s baterijom.


Inače ima jedan zgodan i ozbiljan DIY dizajn baš za stavit uza zid, samo 14 cm debljine. Mislim da nisam vidio ništa sličnoga u komercijali.


donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 23:55   #10130
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Shady1 Pregled postova
Moze neki primjer boljeg?

Ciljaš samo na aktivne monitore?
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 09:42   #10131
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ja sam isto jedno vrijeme bio u potrazi za sličnim rjesenjem, nisam nasao nista pre suvislo.


Ovi Klipsch su ok, ali nisam uspio naci ni jedan objektivan review kako to zvuči u stereu, kad su na zidu.

Ima još ovo https://www.dali-speakers.com/loudsp...zon/fazon-sat/ , ali gledajući specke, odaziv od 86 - 25,000Hz bi mogao biti problem, jer rezati frekvenciju subu tako visoko znači da će dio srednjih tonova otići na sub, što nije baš poželjno.
Klipsch RP-240S ide dosta niže 67Hz-25kHz , što je puno lakše podesit.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 10:51   #10132
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Ma nece biti problema oko spajanja/podesavanja na sub, posto suba nece biti
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 13:28   #10133
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Ima još ovo https://www.dali-speakers.com/loudsp...zon/fazon-sat/ , ali gledajući specke, odaziv od 86 - 25,000Hz bi mogao biti problem, jer rezati frekvenciju subu tako visoko znači da će dio srednjih tonova otići na sub, što nije baš poželjno.
Klipsch RP-240S ide dosta niže 67Hz-25kHz , što je puno lakše podesit.

Ako ti sub stoji negdje ispred, otprilike na pozornici sa zvučnicima, možeš i više rezat bez problema. A 80-90 Hz općenito nije problematičan, osim kod jako čudnog smještaja (sub bočno od tebe) i ako je preglasan u odnosu na zvučnike. A i to se da sredit jačim filterom.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 14:24   #10134
Shady1
Premium
Moj komp
 
Shady1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Kastela
Postovi: 76
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Ciljaš samo na aktivne monitore?
Otprilike da, eventualno neki 2.1 setup
Shady1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 15:46   #10135
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 16:02   #10136
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
To cijena po komadu ili par?
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 16:13   #10137
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Uf, moguće da po komadu. Vidim sad da audio pro uz neke modele ima napisano (par).
Najbolje nazvat pa pitat. Bez obzira, čak i na tu najnižu cijenu koja piše ti znaju šibnut neki ekstra popust.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 16:15   #10138
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Ako je po komadu onda je to puno, evo ovdje je ok cijena: https://www.muziker.hr/jbl-lsr305p-mkii
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 18:00   #10139
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Pošteno. Kolko znam audiopro uvijek spusti cijene u odnosu te nagruvane na webu, al ne znam da će baš tolko.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2019., 12:43   #10140
tr@yche
Premium
Moj komp
 
tr@yche's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 238
Molim vas pomozite bilo kakvim savjetom...imam cambridge audio s30 i na jednom zvucniku bas jedinica pocela zvoniti. Nosio zvucnik u audio cinema, nisam uspio rijesiti problem. Zvucnik radi, ali kao da je unutra nesto sto zvoni prilikom reprodukcije. Ovjes nije pukao ili odlijepio se, membranu kad prstima pomaknem sve ok. Zvonanjava dolazi iz prostora izmedju kupole i membrane, kao da je unutra nekakav komadic smeca.

Jel to netko moze spasiti?
tr@yche je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na