Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 11.09.2011., 15:41   #1
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
preporuka laserskog printera u boji

kao što naslov kaže trebao bih preporuku laserskog printera u boji, za manju tvrtku(4-5 djelatnika)
početna cijena nije tolko bitna, koliko kasnija ekonomičnost što se tonera tiče, dakle bolje i nešto veća cijena ako će kasnije biti isplativije. po mogućnosti da ima wi-fi ali nije uvijet. ako trebaju još neki podaci recite.

EDIT:

što mislite o ovome?
http://www.protis.hr/products/detail...w-ce875a/42272

Zadnje izmijenjeno od: Pepermint. 11.09.2011. u 16:41. Razlog: dodan link
Pepermint je offline  
Staro 11.09.2011., 17:56   #2
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor Pepermint Pregled postova
== 0 Bodova

Zašto?

zato jer njegovi originalni toneri sadrže 45 do 55 gr tonera

Usporedbe radi toner za HP Color LaserJet 3600 sadrži 160 gr tonera.

Razlika u cijeni između ova dva zamjenska tonera je cca 100 kn.

Znači uzmi čekić pa se lupaj po glavi sve dok ne shvatiš gdje je kavaka i spoznaš da su inkjetovi + CISS zakon ukoliko misliš jeftino štampati.
Adriatix je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2011., 20:57   #3
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Dobro, a koji je od ova dva bolji što se tiče cijene i trajnosti tonera?

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=100.710.032

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=100.710.043

a ako su ta dva loša šta se toga tiče, preporuka nekog trećega koji ima trajnije tonere?

Također, kakvi su ovi OKI printeri? npr:
http://www.protis.hr/products/detail...lor-c110/27400
__________________
X

Zadnje izmijenjeno od: thunderbird. 11.09.2011. u 21:06.
thunderbird je offline  
Staro 12.09.2011., 06:57   #4
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Dobro, a koji je od ova dva bolji što se tiče cijene i trajnosti tonera?

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=100.710.032

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=100.710.043

a ako su ta dva loša šta se toga tiče, preporuka nekog trećega koji ima trajnije tonere?

Također, kakvi su ovi OKI printeri? npr:
http://www.protis.hr/products/detail...lor-c110/27400
sve je to ista klasa


200 - 300 full A4 otisaka i moraš kupovati novi set tonera

Jedan toner te dođe cca 400 kn. A printer dolazi sa startnim tonerima.


Ne možeš od Una napraviti Pasata
Adriatix je offline  
Staro 12.09.2011., 10:47   #5
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
trenutno imamo hp photosmart b110 i nikako nisu s njim zadovoljni pa bi svakako prešli na laserski, pa ako onaj gore nije zadovoljavajući jel može neka preporuka za neki bolji printer.
Pepermint je offline  
Staro 12.09.2011., 10:53   #6
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
računaj na laseru da imaš trošak tonera i fotokonductora, toneri su tak negdje 1000-2000kn sva četri, set fotokonduktora je isto oko 800-1400kn i mijenjaju se svakih 3-4-5 izmjena tonera.

znači jeftino se neće proći sigurno, ali je pouzdanost i kvaliteta daleko na strani lasera tako da treba procijeniti koliko te košta da ostaneš bez printera na dan-dva-tri i kaj to firmi znači. hell čak i lexmarkovi kolorci rade relativno dobro

možda bi ti bila najbolja opcija colorac i crni sitni kućni laser za 100ak€ pa po potrebi trošiti jednog ili drugog.
syss je offline  
Staro 12.09.2011., 11:27   #7
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor Pepermint Pregled postova
trenutno imamo hp photosmart b110 i nikako nisu s njim zadovoljni pa bi svakako prešli na laserski, pa ako onaj gore nije zadovoljavajući jel može neka preporuka za neki bolji printer.
Rex Rotary GX 3350En

će vas sigurno zadovoljavati kao zamjena za kolor laser.

Imate jeftine tinte po sistemu puno za prazno i kapacitet vam je 3 * veći za cca iste novce od B110. Ima duplex i mrežu. Robustan je i bučan. Pravi radni a ne paradni konj.

To vam je kasa 800 kn + PDV

Nakon toga pogledajte si Epson B300 ili sl. Za njega imate trajne Long kazete. Natočiš tintu i udri štampaj.

Klasa 3000 kn

A nakon toga neki kolor laser u klasi 5000+ kn.

Recimo HP Color LaserJet 3600 ili neki HP MF u toj klasi. S tim da je HP 3600 u prednosti je postoji zamjenskih tonera za njega ko u priči. Dok kod ovog HP MF se toner može puniti samo jednom i onda morate kupiti novi. A jedan novi košta cca 1800 kn. Samo toliko da ne bude nisamo znali.
Adriatix je offline  
Staro 12.09.2011., 13:48   #8
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
a neka wifi verzija pošto svi imamo laptope pa smo bežično umreženi...
Pepermint je offline  
Staro 12.09.2011., 18:19   #9
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor Pepermint Pregled postova
a neka wifi verzija pošto svi imamo laptope pa smo bežično umreženi...
ajde ne davi

hoćeš jeftino štampat i po mogučnosti da ništa ne košta i da sav posao odradi netko umjesto vas



Uzmi onda Epson PX 810 + Colibri kazete i to je to

Zadnje izmijenjeno od: Adriatix. 12.09.2011. u 18:42.
Adriatix je offline  
Staro 12.09.2011., 20:21   #10
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
@adriatix

ajde barem pokušaj pristojno odgovarati. ne moraš vrijeđati čovjeka ako nemaš na lageru to što on želi.
__________________



phenom x3 435@phenom II x4 2900mhz big typhoon
asus m4n8 pro
2*2gb gskill
vtx ati radeon hd 5850
wd 640 aaks, blue
LG 42N
SEASONIC 380W
mx-518, Logitech wave
samsung 225bw










bacyc je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.09.2011., 07:14   #11
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor bacyc Pregled postova
@adriatix

ajde barem pokušaj pristojno odgovarati. ne moraš vrijeđati čovjeka ako nemaš na lageru to što on želi.
Ajde da te čujemo

Očito ti znaš odgovor na navedeno pitanje kad si možeš priuštiti takvu rečenicu
Adriatix je offline  
Staro 14.09.2011., 15:54   #12
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Uzmite si
Printer HP Color LaserJet CP1025, 600dpi, 8MB, USB + još jedan network printer server sa usb-wifi opcijom. Imas ih jeftine od airlive-a.
Pusti sta adriatix prica za 300 stranica po toneru. Za firmu je to potrosni materijal, prolazi kroz sustav pdv-a zbog r1 nabavki racuna, tako da sve cijene treba gledati bez pdv-a.
Najjednostavnije rijesenje i ne moras izmisljati toplu vodu da objasnis zasto uzimas neke điđe miđe da dođe jeftinije firmi kad će te svi gledati ko tele u šarena vrata.

Kada nabavljaš opremu za firmu, ako nakon instalacije nema problema u radu duže vrijeme, nitko te neće pitati koliko si šta platio i zašto nisi izmišljao toplu vodu. A pogotovo se zajebavao sa nadopunjavanjem CISS-a, jebanjem sa zamjenskim tintama, pa onda reklamacijama istih jer nešto drka printer kad staviš "novu" tintu.
__________________
Psycho je offline  
Staro 15.09.2011., 07:51   #13
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
Uzmite si
Printer HP Color LaserJet CP1025, 600dpi, 8MB, USB + još jedan network printer server sa usb-wifi opcijom. Imas ih jeftine od airlive-a.
Pusti sta adriatix prica za 300 stranica po toneru. Za firmu je to potrosni materijal, prolazi kroz sustav pdv-a zbog r1 nabavki racuna, tako da sve cijene treba gledati bez pdv-a.
Najjednostavnije rijesenje i ne moras izmisljati toplu vodu da objasnis zasto uzimas neke điđe miđe da dođe jeftinije firmi kad će te svi gledati ko tele u šarena vrata.

Kada nabavljaš opremu za firmu, ako nakon instalacije nema problema u radu duže vrijeme, nitko te neće pitati koliko si šta platio i zašto nisi izmišljao toplu vodu. A pogotovo se zajebavao sa nadopunjavanjem CISS-a, jebanjem sa zamjenskim tintama, pa onda reklamacijama istih jer nešto drka printer kad staviš "novu" tintu.
CP1025 je nasljednik HP Color Laserjet 1600
Kazete sa tonerom za HP Color Jaserjet 1600 imaju 100% više praha od kazeta za CP 1925.

I sad u čemu je kvaka,

Kvaka je u tome da su nam dva korisnika jednostavno ostavila za otpis u servisu u zanjih 3 mjeseca dva potpuno ispravna CLJ 1600 kad su izračunala koliko ih dođe zamjena tonera.

A cijena zamjenskih tonera uz CP 1025 i CLJ 1600 je ista.

Ne znam dali možete shvatiti što to govori u konačnici za krajnjeg korisnika.
Adriatix je offline  
Staro 15.09.2011., 14:07   #14
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
nema smisla raspravljati o cijenama originalnih i zamjenskih tonera i koliko laseri ispadaju skupi naspram inkjetova sa CISS sustavom. Ali meni se desavalo kako su firme ustedile na printerima na taj nacin puno novaca, ali kad bi takav printer imao problema u radu uzrokovao im je problema sto financijske prirode sto psihicke prirode(sramocenje pred klijentima jer kasne s poslom zbog stednje u opremi) koji su daleko veci.

Kolor laserasi uvijek imaju cijene novih tonera koji skupno kostaju kao novi printer, samo je razlika izmedju startnih tonera od 1000 stranica i novih koji imaju 2000-3000 stranica ispisa.

Meni je smjesno kada firme traze neka rjesenja za poslove u vrijednosti 300-400kn. S razlogom postoji kucna, SOHO i pro oprema. Za najjeftinija rjesenja neka se jave tebi, ja po iskustvu u poslu jednostavno izbjegavam kemijanja jer kroz duze vrijeme prividno si ustedio, ali kada se sve stavi na papir- Od sati servisera, utrosenih sati na ucenje sustava kako da radi kako treba, reklamacije, navika korisnika i naravno njihovi nebulozni zahtjevi, ne isplati se. Tebi se isplati jer ti samo to radis, ali firme kojima se to prodaje je printer samo alat, nista drugo, i to mora raditi bez da itko koristi mozak.

Jednostavno nema smisla nuditi golf duju u kojeg mozes ubacivati lozak i da te korisnik jebe na svakom koraku zbog problema u radu, nego mu ponudis novi isplativi, stedljivi uredjaj koji ce raditi bez komplikacija uz redovite predvidive troskove koji iovako ionako firma mora financijski opravdati za koristenje. IT oprema pomaze da firma zaradi, i treba uzimati opremu koja ce pozitivno utjecati na financijsko stanje firme ne samo u vidu stednje nego efikasnosti posla i ugodnog obavljanja istog bez bespotrebne gnjavaže.

za privatne korisnike however, neka uzimaju printere kojima zamjenska tinta kosta 20kn i printer kosta 300kn(razmislite samo koliko kosta plastika za izradu navedenih dijelova).
za njihovo koristenje po redovnim cestama i vise nego dovoljno, dok je to meni kao da kupujem sava gume od 200kn i onda odem voziti s njima po grobniku.
__________________
Psycho je offline  
Staro 15.09.2011., 14:16   #15
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
nema smisla raspravljati o cijenama originalnih i zamjenskih tonera i koliko laseri ispadaju skupi naspram inkjetova sa CISS sustavom.
Gledaj, podijeliti cu nesto s tobom.

Upravo si bacio gotovo 5 minuta svog zivota na amorfnu nakupinu stanica imenom adriatix. Tih 5 minuta vise nikada neces moci vratiti, ali ces znati za ubuduce da ih ne spiskas bezveze...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 15.09.2011., 14:27   #16
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Najgore je sto ta amorfna nakupina stanica zna dosta sr.nja o printerima i slicno, ali nacin pristupa i izrazavanja mu je mentalno hendikepiran (da se pristojno izrazim) do te mjere da ti prisjedne nakon drugog posta. Nesto kao osoba koja je upucena u tematiku, ali smrdi do te mjere da se ti moras otusirat nakon sto 5 min stojis kraj njega. Odo pod tus
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline  
Staro 15.09.2011., 14:42   #17
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Ja mislim da je najgore od svega što u ovih xy postova čovjek (a time niti ja, jer isto razmišljam o kupnji color lasera) nije dobio konkretnu preporuku koji printer daje najbolji odnos uloženo/dobiveno...
Adriatix čak nije ponudio niti preporuku nečega sa svog lagera (valjda nema lasera niti jednog na lageru )

Adriatixovo znanje o printerima nitko ne spori, ali, kada netko traži preporuku laserskog printera a dobije odgovor da mu je najisplativije kupiti neki xyz tintni printer sa CISS-om onda to postaje malo kontraproduktivno.

Ispada da je printer sa CISS-om čak norris među printerima
__________________
X
thunderbird je offline  
Staro 15.09.2011., 17:54   #18
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Ja mislim da je najgore od svega što u ovih xy postova čovjek (a time niti ja, jer isto razmišljam o kupnji color lasera) nije dobio konkretnu preporuku koji printer daje najbolji odnos uloženo/dobiveno...
Adriatix čak nije ponudio niti preporuku nečega sa svog lagera (valjda nema lasera niti jednog na lageru )

Adriatixovo znanje o printerima nitko ne spori, ali, kada netko traži preporuku laserskog printera a dobije odgovor da mu je najisplativije kupiti neki xyz tintni printer sa CISS-om onda to postaje malo kontraproduktivno.

Ispada da je printer sa CISS-om čak norris među printerima
Još jednom za svagda. Što vi mislite da je HP Epson u Canonu Lexmarku u interesu da vi jeftino štampate.

Dajte malo mučnite glavaom. Kome je to stavrno u interesu. Ajde recite to svima .

I sad kad netko uloži svoju stručnost da bi vam osigurao takvu opciju onda normalno da to ne možete shvatiti kao opciju jer su vam oni gore spomenuti oprali mozak pričom kako oni sve rade za vaše dobro i na svoju štetu. I samo što nisu bankrotirali.

Jednako si možete popstaviti pitanje. Kome je u interesu da se vi jeftino vozite u vašem autu. Odgovor je isti.
Adriatix je offline  
Staro 15.09.2011., 19:19   #19
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Adriatixovo znanje o printerima nitko ne spori, ali, kada netko traži preporuku laserskog printera a dobije odgovor da mu je najisplativije kupiti neki xyz tintni printer sa CISS-om onda to postaje malo kontraproduktivno.
i sa ovime ćemo završiti ovu temu.
syss je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na