Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.10.2014., 19:51   #271
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,241
Asus N750JK

Specifikajcije:
Intel® Core™ i7 4700HQ Processor
4GB 1600MHz
GeForce GTX850 2 GB
1 Tb 7200
24GB SSD
17,3"
1920 x 1080
FreeDOS
4 x USB 3.0, HDMI, Integriran čitač kartica
Optical drive
HD Kamera
4 Speakers And Digital Array Microphone
Bang & Olufsen ICEpower® zvučnici
SonicMaster, Asus N series external sub-woofer support
Težina
3,33 kg
Boja uređaja
Srebrno crna
http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/N750JK/

Laptop je napravljen iz jednog komada aluminija, tipke umetnute odozdola, naravno da svijetle ko betlehem.
Procesor i grafička vrte doslovce sve. WOT na najjačim postavkama ide bez beda. Još sam na High postavkama igrao Far Cry 3, Metro Last Light, Crysis 3, Batman Arkham Origins.
Zagrijavanja praktički i nema ili ga održava u razumnim granicama jer ga hlade dvije turbine preuzete iz G serije. Tu je još i dizanje iz sleep moda u puni pogon za 2 sec, a kad je puna baerija u takvom sleepu može biti preko 10 dana. Baterija oko 4 sata, ovisi šta se radi.
Mane, samo 4 gb memorije, već je naručena pločica od još 4 gb. Nedostatak SSD diska. Mislim ima onaj mali od 24 gb, ali to je nedovoljno za staviti windowse. Pošto ima prazno mjesto već sam naručio SSD.
http://www.corsair.com/it-it/force-s...ate-hard-drive
Mislim da će 120 gb biti dovoljno.
Laptop dolazi bez OSa, 7mica ne dolazi u obzir jer čak nema niti drivere za LAN i WLAN. Preporuka 8mica.
Uglavnom laptop za svaku preporuku. Cijena prava sitnica, mogao sam si polovni registrirani auto kupit.


Edit:
Ubačen SSD i 4 gige rama.
Sad doslovce leti. Odaziv gotovo trenutan.
Edit:
Danas odvrtio RealBench V2

Zadnje izmijenjeno od: Amdejac. 12.12.2014. u 15:44.
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2014., 22:19   #272
Ness
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dubrovačko-neretvanska
Postovi: 15
DELL STUDIO 17, star više od 5 godina. Na ovaj forum sam se registrirao baš kad sam tražio laptop za kupovinu. Oduševljen sam laptopom. Nikad nisam imao ni najmanjih problema, a dnevno radi više od 15 sati. Ono što bih posebno istaknuo je kvaliteta izrade, laptop i danas nakon 5 godina izgleda kao da je tek kupljen. Netko je u prijašnjim postovima spominjao mercedesa među laptopima, ja definitivno mislim da je to DELL, i moj budući laptop će sigurno biti opet Dell.
Ness je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2014., 16:09   #273
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
Lenovo ThinkPad Edge E145

Došao je sa AMD E1-2500 procesorom, 4GB RAMa i 500GB HDDa. RAM je proširen na 8GB, a umjesto HDDa je unutra Crucial MX100 256GB. Upgrade RAMa ga je čak više ubrzao nego SSD. Procesor je slab i ujedno najslabija kompomenta. Surfanje, word, excell, youtube i sl. odradi uz tu i tamo poneko trzanje na webovima koji imaju puno skripti. Sa NoScriptom taj problem praktički nestaje. Ekran je obični napola isprani mat TN, ali daje prilično svjetla i moram ga smanjiti kad ga navečer koristim da ne blješti previše. Probao sam ga na otvorenom, vidi se bez problema.

S druge strane, baterija ima velik kapacitet i traje jako dugo bez da vidi punjač. Ta stvar troši toliko malo struje da se adapter ne ugrije. Ugrijat ga se može jedino kada se istovremeno puni baterija i gleda recimo FullHD youtube film, ali samo adapter jer lap ostaje potpuno hladan. Ima HD webcam, gigabitni ethernet i tri USBa od kojih su dva USB3. Treći USB2 označen žutom bojom omogućava punjenje drugih uređaja dok je lap ugašen. Tipkovnica je izvrsna. Kvalitetna je i jako lijepo se tipka po njoj bez imalo uvijanja. Kučište je malo i čvrsto pogotovo baza koja se praktički uopće ne uvija. Po tim stvarima se izdvaja od većih laptopa koji jednako koštaju.

Donji veliki poklopac baze nije plastični nego metalni kao i dosjedi za šarafe, a sve rupe imaju filter prašine. Laptop ima dvije godine garancije koju ne gubite ako si zamijenite RAM ili HDD. Slot za HDD/SSD ima spužvice s donje i sa bočnih strana za ublažavanje udaraca i vibracija.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 11:23   #274
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Dell Precision M6800

Postoji vec jako detaljan review na notebookcheck pa ja necu duljiti samo navesti par sitnica i osvrta na m6600 kojeg mjenja.

Na notebookcheck se spominje mrvicu manje performanse cpu-a (zbog temperatura) nego kod m4800, ocito je s nekim biosom to ispravljeno ili su se popravili u nanošenju paste, jer ovaj bez problema koristi max turbo (wow 30man raid + bandicam snimanje gameplaya, fhd reza, xvid, pustio sam da cpu radi taj posao, znaci nije koristen quick sync ili nesto slicno) plesao je izmedju 3.6 i 3.7ghz (base clock 2.8ghz). Max temp za cpu dosla je do 82 prilikom toga a gpu do 75. Gpu i cpu su vise-manje cijelo vrijeme bili na 90-100% opterecenja tih 2 sata. Fanovi su se bome culi i to fest, master blaster mode.

Budem jos pustio prime95 zajedno sa nekim gaming benchamrkom na loop (metro LL recimo) da se vidi kak se pod maksimalni opterecenjem ponasaju i temperature i mogucnost drzanja turba.

Tokom surfanja jedino kaj cujem je hdd, cpu fan se ili ne vrti ili je jednostavno jako tih.

Sve antene su unutra te svi šarafi koji vam budu zatrebali za potencijalni nadogradnje. Znaci i za mSata i oba slobodna mPcie utora, dodatni sarafi za slobodan caddy. Antene za wwan i za 3x3 wifi kartice. Zgodna stvar laptop dodje sa slicom za windows 7 i 8 pro.

Da preskocim odma upite kao za stari: Kolko to košta, eh ništa. Radi se o reklamaciji ovog M6600 direktno preko Dell ProSupporta, gdje uz isprike na muhe koje je stari imao dali mi ovaj M6800 i novih 5g jamstva. Inace nije bilo nekog natezanja oko trazenja novog, smao sam jedan dan ljepo pitao jel moguće i bilo je odobreno.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je online   Reply With Quote
Staro 03.03.2015., 23:29   #275
Brzi Joe
Premium
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Karlovac
Postovi: 26
potpisujem sve ovdje napisano, prezadovoljan sam ovim laptopom. I meni je to prvi lap da sam bas zadovoljan designom
Citiraj:
Autor Tumor Pregled postova
Vec godinu dana imam Asus G74SX, pa evo nesto i o njemu.

Zbog raznoraznih okolnosti morao sam preci sa desktopa na laptop, a kako volim poigrati trazio sam gaming laptop, pa je odabir bio pao na G74SX koji je prije godinu dana bio po meni najbolji izbor.

Laptop vec godinu dana radi bez greske i sve vrti bez ikakvih problema. Naknadno je u njega ubacen Kingston HyperX 120GB SSD kao OS disk, a 750GB HDD koji dodje s njim sluzi kao disk za spremanje (laptop dolazi sa 2 mjesta za HDD).
Ionako brz laptop je nakon ubacivanja SSD-a postao munjevito brz, zaista je uzitak gledati kako se programi otvaraju gotovo trenutno, a laptop boota u izuzetno kratkom vremenu.

Za sada laptop radi bez greske i jedini kvar na njemu je bio otkazivanje optickog pogona. Kako mi isti uopce ne treba nisam se cak potrudio niti otici na reklamaciju (laptop je pod garancijom).

Pozitivno:

Performanse su s obzirom na namjenu i ugradjene komponente naravno odlicne, igre koje ja igram idu bez ikakvih problema na full postavkama.
Hladjenje je zaista vrhunsko i pod full opterecenjem za vrijeme najvrucih ljetnih dana CPU ide na nekih 73-75'C, a GPU na 70-72'C. S obzirom na ugradjene CPU i GPU (i7 2630QM i GTX560M) mislim da je to odlican rezultat za full load i vanjsku temperaturu od 35+'C. Pri tome se nista od temperature ne disipira na tipkovnicu i podrucje gdje odmaraju ruke, pa je uvijek ugodan za koristenje.

Uglavnom, zaista vrhunski laptop sa svim superlativima, pa nema potrebe previse nabrajati (osim gore dva vazna - performanse i hladjenje), pa cu se samo osvrnuti na par mana.

Negativno:

1. Tezina: laptop bez punjaca ima preko 4kg, a punjac je cigla od 150W. Definitivno nije za konstantno nanasanje okolo, ali meni nije problem jer onoliko prenosenja koliko mi treba se da izdrzati.
2. Prljanje: poklopac ekrana i odmoriste za ruke su prekriveni nekom gumiranom masom. To jako lijepo izgleda cisto i jako ugodno za ruke (odmoriste), ali taj se materijal dosta "packa", pa je potrebno cesce ciscenje kako bi se odrzao uredna izgled.
3. Usisavanje prasine: kako laptop ima poprilicno mocno hladjenje da bi mogao te komponente odrzati hladnim jasno je i da usise poprilicne kolicine prasine. Stoga je preporucljivo svakih 2-3 mjeseca lagano ispuhati sustav hladjenja komprimiranim zrakom. Na srecu postupak je dosta lagan jer su otvori ogromni, a i za 10 sec se otvori upgrade bay, pa gotovo polovica unutrasnjosti ostane otvorena.
4. Smjestaj konektora za punjenje i mrezu: konektori za punjac i za mrezni kabel (ako se doma zeli koristiti kabel umjesto wirelessa) su smjesteni sa desne strane. Doduse, skroz gore pri vrhu, ali i dalje poprilicno glupa odluka s obzirom da je to gaming laptop, pa je normalno za ocekivati da ce se s te strane "plesati" s misem. Lijeva strana bi bila puno bolji odabir.

Sve u svemu - vrhunski stroj za nekoga tko zeli izuzetno jak laptop (vise recimo desktop replacement) sa par gore navedenih mana. No sada je to vec "stari" model, izasao je noviji G75 sa Ivy Bridge i Keplerom, ali namjena mu je (pa vjerovatno i karakteristike) ista.
Vjerujem da ce i ovaj s obzirom na ugradjene komponente jos dugo vremena s lakocom odradjivati sve sto se od njega zatrazi.

CPU: Intel Core i7 2630QM
GPU: GeForce GTX560M 3GB
RAM: 16GB DDR3-1333
HDD: 120GB Kingston HyperX SSD + 750GB 7.200 WD HDD
Brzi Joe je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2015., 22:13   #276
Shumar
Premium
Moj komp
 
Shumar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Os
Postovi: 106
ProBook 450
i5 3260M (2,6GHz), HD 8750M 4GB RAM, HDD 1TB

Da prije kratkog opisa kažem da nemam pretjeranog iskustva u korištenju prijenosnika, niti navedni primjerak i danas koristim svakodnevno. Iako se u zadnje vrijeme teško nađe pozitivna riječ za HP seriju ProBook prijenosnika, za primjerak koji koristim nemam pretjeranih zamjerki.
Kvalitetom izrade nije najuvjerljivji, pogotovo poklopac/ekran, tanak je i plastičan te se malo uvija pri otvaranju i zatvaranju. Mada poslije godinu dana isti je kao i prvog dana, ne uvija se ili cvili više nego inače. Kad je zaklopljen prednja površina je od gumizirane plastike (ne znam kako drugačije opisati) na kojoj ne ostaju otisci prstiju te za sad nema ogrebotina. Baza je kombinacija metala i plastike i tu nema zamjerki. Otvaranje i čišćenje je super jednostavno, nije potreban nikakav alat.

Surfanje i youtube rade bez problema (čudo bi bilo da i ne rade), kod nekih zahtjevnijih programa (autocad, civi3d) treba mu vremena da ih pokrene, i do tri puta više nego na računalu. Međutim kad kad se dignu onda rade bez problema.

Ekran je za tu klasu dobar, svjetao, mada rezolucija je za današnje vrijeme krminalna 1366/768, ni kutovi gledanja nisu za pohvali, također.
U nekim situacijama sam ga spajao na full HD 23" i koristio po 8 sati sa navedenim CAD programima i office, mail... u isto vrijeme. Posluje nekoliko sati temperatura bi se stabilizirala oko 65 stupnjeva i tako do kraja rada. Kad se igra WOT tu je na 75 (80 max.), najviše je bio na 95 kad je nećak pustio tri minecrafta i 10 prozora u mozzili nekoliko sati, bacao je vatru sa strane Inače u loadu je na 37-42, pri surfanju do 48 stupnjeva. Ventilator radi stalno, ne čuje se previše, mada ja sam i navikao na malo zujanja tako da mi ne smeta.

Jako rijetko radi na bateriji, većinom je sa strane u ladici, ali znam da izdrži filmove do dva sata trajanja bez problema.

Tipkovnica je jako dobra, nema uvijanja ili škripanja pri radu, da su tipke malo tvrđe bila bi još i bolja. Touchpad također radi bez greške, podržava geste za Win8.1. Inače Windoesi 8.1 rade jako dobro na laptopu, brz boot i gašenje.
Shumar je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 20:15   #277
Compov
Seriously?
Moj komp
 
Compov's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Locirana
Postovi: 11

NAZIV I MODEL: LENOVO Z70-80
PROCESOR: Intel Core i7 5500U, 2,40 GHz (up to 3,00 GHz) Turbo boost
RAM: 8 GB DDR3
EKRAN: 17,3'' 1920x1080, FULL HD
HDD: SATA 1000 GB
GRAFIČKA KARTICA: Integrirana grafa INTEL 5500 & NVIDIA GeForce 840M (4 GB)
OPTIČKI POGON: DVDRW DL,
POVEZIVOST: 1x 10/100 Ethernet, 802.11b/g/n,Bluetooth 4.0,
ČITAČ KARTICA: DA
ZVUK: JBL stereo zvučnici sa dolby sustavom (glasni poprilično s obzirom da je to lap)
HDMI: (1)
USB 2.0: (2)
USB 3.0: (1)
MASA: 3 kg
OS: WIN 8.1
BOJA: crna
CIJENA: 6.988,00 kn (sad je manja vjerojatno)


Lap je jako tih ne grije se osim naravno kod većih opterećenja, Ventilator kao da "diše" lagano se ubrza ispuše pa se vrati u tišinu
Dobro izrađen od nekog metala sa zadnjim finišom brušenja tako da ima kao neki uzorak ravnih crta... kombinacija je i sa plastikom naravno
Ne škripi ne žvače i ne škljoca na pritiske. Baterija drži 4 sata surfanja i youtube-a sa full osvjetljenjem. Naravno u igrama se vrijeme drastično smanji nisam baš mjerio točno.
Zvuk je nevjerojatan ima JBL sound for lenovo sa dolby sustavom.
Lap radi nevjerojatno fluidno i sa novim zahtjevnim igrama...
Ekran je LED FHD iz svih kuteva mi je isti, ima i zaštitu od refleksije.
Jedina mana koju im jako zamjeram je što nisu stavili osvjetljenje tipkovnice.
__________________
Kako si napraviš, tako će ti i biti!

Zadnje izmijenjeno od: Compov. 07.05.2015. u 20:31.
Compov je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 21:37   #278
marijo84
Premium
Moj komp
 
marijo84's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Opuzen
Postovi: 39
Asus G551JK



Procesor: Intel Core i5 4200H 2.80GHz / 3,40GHz (3MB cache) Haswell
Zaslon: 15.6" FullHD IPS 1920 x 1080
Grafički sustav: nVidia GeForce GTX850M 2GB
Radna memorija: 8GB DDR3L 1600MHz (proširivo do 16GB)
Tvrdi disk: 1TB SATA
Optički uređaj: DVDRW DL
Masa uređaja: 2.70kg
Mreža: da (Gb LAN)
Bežična mreža: da (802.11b/g/n)
Bluetooth: da, 4.0
• Bang & Olufsen ICEpower
USB podrška: 3x USB 3.0
VGA: da
HDMI: da
HD Kamera: da
Boja: crna
Cijena: 6.249,00 Kn

Jedan vrhunski Asus laptop ROG serije. Izrada je jako dobra (miks metala i plastike) iako bih kao minus naveo da lako kupi otiske prstiju. Vrhunski IPS monitor FHD daje vrhunsku kvalitetu slike. Zvuk je jako dobar. Osvjetljenje tipkovnice daje dodatni gamerski look a i veoma je praktičan. Baterija jako dobra i autonomija kod normalnog rada je oko 4 h. Grafička GTX 850m će poprilično dobro potegnuti sve zahtjevnije igre. Još bih napomenuo da laptop dolazi sa 2 godine jamstva a ukoliko se u 1 godini nešto pokvari laptop se popravlja a ASUS vraća novce. Dakle molim boga da nešto crkne unutar godnie dana kako bi mi vratili novce
__________________
Svi Hrvatine a svaki skače ka klokan čim čuje Cecu il neki hit turbo folka...
marijo84 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2015., 21:21   #279
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
IBM T410

• Procesor: Intel Core i5-520M
• Zaslon: 14.1 1280x800
• Radna memorija: 4GB DDR3
• Tvrdi disk: 500GB SATA
• Optički uređaj: DVDRW DL
• VGA : Intel HD / Ironlake (nvidia model nisam htio imao sam par problema sa tim modelom).
• Nema kamere.

Cijena 650Kuna

Kupio nedavno, sluzi uredno kako za mini gaming tako i za posao.
Baterija i nakon aprox 5 godina 50% zadrzala i drzi uredno 1H+.
Cooling je zesce sranje, iako sam ga ocistio kompletnog i dalje je meh.
No dobro sve u svemu, sluzi ne planiram ga uskoro mijenjati.

Edit : Stanje tip top packe nema nigdje, dosao iz svedske uredski laptop bio znaci par dokumenata se kuckalo cak ni tastatura nije izlizana. Dosao je punjac nazalost torba nije :P.

Zadnje izmijenjeno od: seno. 28.07.2015. u 01:17.
seno je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2015., 21:57   #280
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Hp 8440p?

Samo ucmekaj turbo i temp ce drasticno pasti. Odes u advanced power options za profil koji koristis i stavis max clock na 99%.

Intel je u prvoj generaciji tolko apsurdne napone tokom turba gurao u cpu da svi, bez obzira na laptop brand, rade kipuce.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2015., 00:17   #281
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,299
Daj nemoj zezati. T410 za 650kn?
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2015., 01:37   #282
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Sto zar sam platio puno? haha,
@darky to sam odma i odradio, al jbg nekad je ovo bio the thing, ali su jeftino rijesili hladjenje.
seno je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2015., 08:07   #283
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Onda citava business klasa svih proizvodjaca te prve core i generacije ima lose hladjenje. :-)

Ucmekaj turbo i ok ce bit. Fun fact, ovaj iz potpisa sa dualcore i5 4200m postize iste temperature kao i sa i7 4710mq quadom.

Ti dualci su lošiji primjerci koji za isti radni takt traze dosta vise napona.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je online   Reply With Quote
Staro 27.07.2015., 11:55   #284
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Pa iskreno kad sam ga otvorio i cistio nije me se dojmio , npr jedan low class asus isto prva generacija i3 ima bolje rijeseno hladjenje, prvi mi je laptop business klase pa moguce da nisam bas ni naviknut na ovo.
Sve u svemu tastatura mi se dopada i ova lampica koliko god "funny" zna zatrebati haha .
A ima i toga drzim ga sad na 2.4ghz, odradi sve kak spada a ne ide preko 65C.
seno je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2015., 12:03   #285
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
vjerujem da taj low asus isto ima magnezijski barebone
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2015., 16:30   #286
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Nisam rekao da je bolje gradjen, vec da je hladniji sa istim procom pod istim opterecenjem .

No za 650Kuna da je dosao i bez venta ja bi bio zadovoljan .
seno je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2015., 21:47   #287
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,299
Pa velim da sam ljubomoran. Za 650kn možeš gladiti bradu i super si prošao.
Jako je teško dobiti za takve novce ako u dobrom stanju.


p.s. koja je grafička u pitanju? Ajde nabaci dodatne specifikacije. Malo si škrt
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2015., 01:17   #288
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Ma to se desi kada se zvijezde poklope, normalno nema okljievanja nego pare na sto i daj .
Malo sam update da ne budem bas toliko skrt ^^. Sta reci, steta sto nije model sa kamerom al et izdrzat cu i bez nje .
seno je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2015., 04:04   #289
FilipMisko
Registered User
Moj komp
 
FilipMisko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Cool Lenovo Y580

Specifikacije racunala:
Zaslon: 15.6" LED Full-HD zaslon s pozadinskim osvjetljenjem (1920x1080)
Procesor: 3. Generacija Intel® Core™ i5-3210 (2.50GHz)
Grafika: NVIDIA® GeForce® GTX660M 2GB sa DirectX® 11
+ Intel HD Graphics 4000 (graficke kartice rade izmjenicno ovisno o potrebi)
RAM: 8GB (DDR3)
Pohrana: 1TB (5400rpm)
Priključci: 2x USB 3.0, 2x USB 2.0 priključci, 6-u-1 čitač kartica (SD, SD-Pro, MMD, MS, MS-Pro, XD), HDMI, Bluetooth® 4.0 itd...
Webkamera: 720p HD
Tipkovnica s pozadinskim osvjetljenjem
JBL® zvučnici
Dimenzije: 385mm x 255mm x 35,7 mm (15.2" x 10.0" x 1.4")
Tezina: 2,8 kg (6.15 lb)

Laptop star 2 godine koji me je, kada sam presao sa kompa na njega, doslovno odusevio. 15.6'' sa 1920x1080 rezolucijom nakon 23" monitora mi je bio preporod, kako za kvalitetu slike, tako i za gaming - sto mi je osobno bilo iznenadenje, no shvatio sam da se covjek bolje fokusira na manji ekran, a narocito ja koji trzam rukom milimetre. Do dan danas vrti sve igre, photoshop u pozadini i youtube koji svira istovremeno i tako redovito. Jedina zamjerka mu je mozda pretjerano zagrijavanje kod duzeg overusanja, no okej, nije to gaming laptop pa ni hladenje nije savrseno, no dobro fan postolje i problem rijesen Svaka preporuka za Lenovo Y seriju kao multimedijalni prijenosnik koji se moze i dobro iskoristiti za gaming
FilipMisko je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 22:20   #290
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
DELL Vostro 1015 s 2 g rama i 500 hdd, na koji kad sad predjem s kompa 8 giga i ssdiska mi je jako usporen, al izvana izgleda prvaliga naspram onih jadnih plastika koje sam danas gledala malo, uglavnom uzela bih sad nesto jace ako je moguce iako ovaj jos radi sasvim ok kolko ja koristim laptop.
  Reply With Quote
Staro 21.09.2015., 01:09   #291
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,241
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
DELL Vostro 1015 s 2 g rama i 500 hdd, na koji kad sad predjem s kompa 8 giga i ssdiska mi je jako usporen, al izvana izgleda prvaliga naspram onih jadnih plastika koje sam danas gledala malo, uglavnom uzela bih sad nesto jace ako je moguce iako ovaj jos radi sasvim ok kolko ja koristim laptop.
Zašto novo. Ubaci SSD i stavi još dvije gige rama i imaš avion od laptopa.
https://www.youtube.com/watch?v=eyyhhp0tJwY
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2015., 01:30   #292
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Amdejac Pregled postova
Zašto novo. Ubaci SSD i stavi još dvije gige rama i imaš avion od laptopa.
https://www.youtube.com/watch?v=eyyhhp0tJwY
Wau super ti je tutorijal, to mi je trebalo kad sam mijenjala hdd, bas cu se probat pozabavit tim jer vidim da ove nove generacije , koma, hvala puno, javim sto sam napravila!
  Reply With Quote
Staro 21.09.2015., 12:42   #293
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,299
Nemaš potrebe staviti više od 3Gb ram memorije ako koristiš 32bitne Windowse.
Ubaciš jedan keks 1Gb memorije i SSD minimalno 128Gb nadalje. Svoj mehanički disk 500Gb ubaciš umjesto cd/dvd rw kao storage. Za to ti treba ladica.

Za skidanje i pregledavanje stranice je 3Gb je uvrh.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2015., 02:48   #294
nforcerx.x
Premium
Moj komp
 
nforcerx.x's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 203
DELL Inspiron 7348



Procesor: Intel Core i5-5200U Processor 3M Cache, up to 2.70 GHz Broadwell
Zaslon: 13.3" LED Full HD IPS 1920 x 1080 TouchScreen
Grafički sustav: Intel HD Graphics 5500
Radna memorija: 8GB Single Channel DDR3L 1600MHz (1x 8GB)
Tvrdi disk: 500GB 5400rpm Hybrid HDD with 8GB Flash
Optički uređaj: Ne
Masa uređaja: 1.67kg
Baterija: 43 WHr, 3-Cell Lithium-Ion Battery
Mreža: ne
Bežična mreža: da [802.11ac, Dual Band 2.4&5GHz, 2x2]
Bluetooth: da, Intel Bluetooth 4.0 adapter
AudioWaves MaxxAudio Pro, 2x speaker, digital microphone
USB podrška: 2x USB 3.0, 1x USB 2.0
VGA: ne
HDMI: da, 1.4a
Čitać kartica: da
Tipkovnica: EN/HR, backlit, integrated Touch Pad
HD Kamera: da, 720p
Boja: srebrna
OS: Windows 8.1, nadograđen na Windows 10
Jamstvo: 36 mjeseci
Cijena: 8.075,00 Kn

Video: https://www.youtube.com/watch?v=n5jI-WrgDZs

LAN port nema, ali i to se može riještiti jer Dell ima USB 3.0 to Ethernet adapter koji se može nabaviti za $40, ali meni i to nije problem jer u zadnjih godinu dana stari laptop sam spajao kabelom 2-3 puta.

Ekran je odličan i Full HD dolazi do izražaja na aplikacijama koje su prilagođene, a dok druge izgledaju normalno kao i na manjoj rezoluciji.
Touch na ekranu je precizan i reagira vrhunski bilo da se koriste pristi ili stylus koji dobiješ. Tipkanje sa dvije ruke treba malo navikavanja na ekranu i tipkovnici jer je drugačiji raspored od tipkovnice koju sam imao. Tipkovnica i touchpad su meni jako dobri i ne čuje se klik jako kada ih se koristi, a posebno je tipkanje kada tipkovnica ima pozadinsko osvjetljenje.
Bude se i sama palila kada je tamnije u prostoriji, a gasi se kada ne tipkaš da štedi bateriju.

RAM, HDD i bateriju se može zamjeniti ako se skine zadnja stranica koju drži 10 šarafa. Nova original baterija je oko 50-60 $.

Cijelo vrijeme ima oko 3-4 GB RAM slobodno, tako da sad i nisam siguran hoću li u dogledno vrijeme stavljati više. HDD je brz i tih što mi je super, a boot windowsa bude ispod 10sec. Otvor za ventilator se nalazi na zadnjoj strani i u 80% slučajeva skroz lagano puše, pogotovo kada se koristi na bateriji i uopće nisam primjetio probleme sa puhanjem što neki spominju na netu s njim nakon što sam uklonio Mcaffe Internet security. Blesavo korištenje resursa i zagrijavanje!

Za brisanje ekrana koristim onu malu krpicu što se briše i mobitel.
Prebacivanje u tablet je lagano i koristi se bez problema na taj način, ali sam uređaj ima 1.6 kg tako da ga se mora držati sa dvije ruke ili ga držati na podlaktici lijeve ruke dok se tipka desnom. S obzirom da je ekran odličan korištenje u tablet, tent ili prezentacijskom modu je odlično.

Baterija mi traje cca 9 sati sa laganim korištenjem (surfanje, koji video na youtube, tipkanje na netu, uređivanje dokumenata itd..) Nekakva sredina je 6-7 sati sa više korištenja. Naravno sve to zavisi kako ga se koristi, ali dosta rada na njemu baterija drži 5-6 sati bez problema.

Kućište je od plastike ali je super obrađeno sa zaobljenim rubovima što je super prilikom tipkanja ili korištenja u tablet mode. Vanjske stranice imaju nekakvu gumiranu površinu što omogućuje da ne bi iskliznio iz ruke.

Ja sam jako zadovoljan!
nforcerx.x je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2015., 10:35   #295
banjodido
Premium
Moj komp
 
banjodido's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Agram
Postovi: 121
Zanimljiv model i cestitam na kupnji. Koliko duge vec imas taj Dell? Koliko posto vremena ga koristis kao laptop ili kao tablet? I ja razmisljam o nabavki pa se pitam hocu li to cesto raditi. Znam da je to i do osobnog iskustva, ali pitam se dali je to samo neki gadget koji na pocetku koristis i onda kada se zasitis koristis samo kao normalan laptop?
__________________
"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in one pretty and well preserved piece, but to skid across the line broadside, thoroughly used up, worn out, leaking oil, shouting GERONIMO!"
banjodido je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2015., 15:28   #296
nforcerx.x
Premium
Moj komp
 
nforcerx.x's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 203
Citiraj:
Autor banjodido Pregled postova
Zanimljiv model i cestitam na kupnji. Koliko duge vec imas taj Dell? Koliko posto vremena ga koristis kao laptop ili kao tablet? I ja razmisljam o nabavki pa se pitam hocu li to cesto raditi. Znam da je to i do osobnog iskustva, ali pitam se dali je to samo neki gadget koji na pocetku koristis i onda kada se zasitis koristis samo kao normalan laptop?
Imam ga već 12 dana i još se nisam navikao kako je lagan za korištenje naspram mog starog Asus A53SV koji je sada preuzela žena. Asus mi je super služio ali tražio sam nešto lagano, da se može prebaciti u tablet i da baterija traje tijekom radnog vremena. Rekao bih da ga kao tablet koristim 40-50% vremena i to naravno zavisi što radim na njemu. Ako trebam nešto pisati po netu ili tipkati doc onda svakako u laptop. Kao tablet ga koristim na poslu kada imam više posla pa mi ga je lakše prenositi i komunicirati sa ljudima dok ga koristim jer nije prepreka, a kod kuće najviše kada surfam po netu ili čitam nešto. Puno bolje mi je čitati vijesti kada je u tablet načinu nego u laptop jer imam osjećaj da se možeš više unijeti u sadržaj. Čudno je za opisati ali super bude i korištenje sa pasivnim stylusom koji je precizan i lagan za držanje.

Nisam gledao filmove na njemu jer mi sve ide preko Android stick na TV preko Genesis. Ukoliko ga okreneš okomito u tablet mogu i čitaš knjigu ili novine zapravo dobiješ još bolji doživljaj. Aplikacije poput Flipboard su odlične za korištenje u tablet načinu i Windows odlično reagira na touch, zaista sam iznenađen kako sve ide fluidno. Disk uopće ne čuješ, a ventilator se upali samo kad nešto intenzivno radiš, inače skroz lagano puše da se i ne osjeti. Naravno da on radi kako treba, svakako treba maknuti McAfee smeće koje dođe instalirano.

Zbunjuje me tablet način u koji se Windows 10 prebaci, ali postoji mogućnost u opcijama da se to ugasi pa onda imaš normal UI kao i u laptop mod. Kada imaš upaljen Chrome i gledaš neku stranicu onda možeš samo napraviti flip lijevo/desno da odeš nazad ili naprijed, a super brzo se učita stranica. Flip sa lijeve strane zaslona izbaci otvorene prozore slično kao i na Ubuntu dok sa desne strane dobiješ centar za notifikacije sa opcijama za Windows koje možeš dodavati tako da je super za tablet mod. Windows 10 tablet mod mi je super samo jer omogućuje i flip sa aktivnim aplikacijama.

Tipkanje na (screen) tipkovnici mi je nezgodno i nisam se navikao na nju još, možda i jer na mobitelu koristim Swiftkey. Naravno brza je i lagana za korištenje. Može se upaliti normalna, razdvojena, prostor za pisanje ili full HR tipkovnica na ekranu. Kad je koristim onda mi najviše odgovara ova prva i samo je pomaknem gdje mi najviše odgovara u tablet načinu kad tipkam.

Meni i ne gluži kao neki gadget koji sam namjeravao koristiti u početku nego sam gledao dosta Youtube snimki i znao sam da želi takav model jer će mi pružiti više nego klasičan laptop.

Ako te nešto posebno zanima slobodno pitaj pa ti odgovorim.
nforcerx.x je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2015., 22:12   #297
capone5
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Matulji
Postovi: 23
Lenovo Z51-70

Lenovo Z51-70

Proc:
intel core i35005U 2,00 GHz
Ram: 4gb uskoro nadogradnja
HDD: 1000gb seagate ssd uskoro
Grafika: radeon r7 m360
Ekran: 15,6 FHD
Cijena: 3500kn
Hrvatska tipkovnica

PREDNOSTI: ne koristim ga dugo da bi mogao znati, a koliko mi i treba sigurno neću iskoristiti sav potencijal, kvaliteta izrade na velikom nivou, tipke super leže, ekran izvrstan, meni je brz i lagan a to mi je najvažnije,zvuk do sada najglasnije što sam čuo na laptopu ISTINA NISAM IH IMAO PUNO. mislim da za ovo novce nisam mogao bolje, e da ima neki aluminijski završetak sad da li je to al ili nije nemam pojma tako se čini a nadam se da je ipak zbog temp.

NEDOSTACI: za ući u bios treba vam nešto oštro kao ono sranje za iphone za izvaditi sim, ne znam koji vrag im je to potrebno ugrđivati na taj način, ulaz za rj45 je jako otežan ima neki kao poklopac koji se ful teško miče ne znam zašto zaštita pa neću gurnut petardu unutra, ali dobro. za sada toliko nadopuniti ću kasnije kako se što bude nadograđivalo ili kvarilo nedaj Bože.
capone5 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2015., 17:57   #298
amper
Registered User
 
amper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 64
Acer Aspire V3-572G

Intel Core i5-421OU 1.7 Turbo Boost up to 2.7 GHz
NVIDIA GeForce 840M 2 GB
8 GB RAM
1000 GB HDD
UP TO 2X faster wireless
7 hours battery

Cijena: 4000 kn

Laptop je vrhunski. Na početku je bilo sitnih problema s windowsima (8) ali reinstalacijom je problem riješen.
Pouzdan je, grafika je brutalna. Koristim ga godinu dana i prezadovoljan sam. Bio sam malo skeptičan u početku ali u potpunosti je nadomjestio stari Asus F5N.
Tipkovnica je dobrog dizjna i praktična, veliki plus je NUM kojeg na starom Asusu nisam imao. Igre ne igram previše tako da s tog aspekta ne mogu dati recenziju ali što se tiče zahtjevnijih programa rade bez problema.
Baterija je veliko iznenađenje jel traje i do 6,2 sata (iako piše 7).
Wireless radi i više nego odlično.
Minus je manjak USB utora (x3). Bio bi izuzetan da su nagurali još jedan USB port negdje.

Sve u svemu
amper je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 17:35   #299
phantom_fuxor
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: somwhere behind enemy lines
Postovi: 47
ASUS G751-JY

proc - i7-4860HQ - 2.4GHz turbo 3.6GHz
ram - 8 GB ddr 1600mhz
980M nvidia
fullHD IPS display
1TB HDD

naknadno sam stavio unutra samsung evo 840 - 120GB (za winse programe i to)

dakle laptop sam po sebi je brutala. brzina(uz ssd, a čak i bez njega je brz) - sve leti. uglavnom ga koristim za ajmo tako reći "sve". obrađujem slike u photoshopu, nekad nešto čačkam po audio fajlama, nekad raram masu podataka, programiram, surfam, gledam filmove, te naravno.. gejmam. i u svemu laptop briljira.
e sad - tipkovnica je odlična, osvijetljena, plastika je tvrda, a iza ima i dio koji je metalni na back coveru, iako gledam novi 752 on je malo više metalan , ali bez obzira na to, ne uvija se i dobro me podnosi zadnjih 1.5 godinu. šta još reći.. ima 2 ventilatora koji ga drže hladnim, no sad nakon 1.5 godinu dešava mi se da temperature odu preko 90, a fanovi se ne vrte tako jako. naravno moguće je da ima prašine il da je nešto otišlo, no malo vjerojatno, vjerojatno me neki driveri / bios / nešto zeza jer sam ga redovito čistio. u principu kad je u "ok" stanju - temperature u full load ne idu preko 75 i to je odlično za jedan takav brutalan laptop.
ono što možda nekoga će smetat je njegova težina od 4.5kg i neizmjenjiva baterija, no s njim ipak dobijete i ruksak umjesto torbe pa ga je puno lakše nosit.

meni osobno je ovo jedan od vrhunskih laptopa, samo kad ne bi bilo ovih termalnih problema (koji su nastali možda od prašine/loših drivera / ošla pasta) bio bi savršen. sve u svemu (ako ove termalne probleme isključimo koji su nastali recimo tek prije tjedan dana) - ovo je jednostavno savršenstvo od uređaja. brz. brutalan. savršena slika na ekranu, ugodan za rad, čvrst. tih. preporuka bilo kome (ili sad čak i 752 vjerojatno još dorađeniji )
phantom_fuxor je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 09:05   #300
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
ASUS PRO 451LD

Iskreno na netu nemogu nesto previse nac o tocno tom modelu laptopa.mogu o drugim nekima slicnim :/

Uglavnom:
Procesor : i3 4030U 1.9Ghz
Graficka GT820m
HDD:500 gb
Ekran :14"

Uglavnom kuciste je radjeno od kombinacije plastike i magnezija.Na sveopce iznadjene baterija mu traje 8sati

Inace laptop je star jednu godinu i dosao je sa jos 2 godine garancije
placen je 2150 kn
  Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na