Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.08.2016., 23:55   #23071
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
mene ni usranom motkom ne bi na A1 natjerali (pogotovo za vrijeme sezone). Preko Pisarovine sam na 'staroj' cesti za tren oka i prašim ko gospodin gdje god treba.

I lijepo je propisano što interventna vozila smiju pod rotirkama, tako da... ne vidim nikakvu krivicu u tome što se netko nije maknuo u roku odmah (a nije ni trebao). Ako im se žuri, nek prelete.

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2016., 06:52   #23072
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ti si isto malo kulturniji vozac bit ce.

Vrati se u autoskolu pa prodji dio kakvu prednost imaju vozila pod rotacijama i kako im se kulturan vozac mora maknuti.

Ovo sto ti pises je cista prgavost u prometu.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2016., 08:30   #23073
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
I lijepo je propisano što interventna vozila smiju pod rotirkama, tako da... ne vidim nikakvu krivicu u tome što se netko nije maknuo u roku odmah (a nije ni trebao). Ako im se žuri, nek prelete.
Da mi je znati da li bi tako reagirao da ti recimo kuća gori, ili da ti netko iz obitelji, ne daj Bože, ima sudar.
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2016., 09:19   #23074
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Da mi je znati da li bi tako reagirao da ti recimo kuća gori, ili da ti netko iz obitelji, ne daj Bože, ima sudar.
Upravo tako. Službenim vozilima pod rotirkama se mičem pa makar morao na zaustavnu traku. Nikad ne znaš tko je u nevolji
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2016., 10:02   #23075
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Ovdje se recimo promet u potpunosti zaustavlja ako vidis interventno vozilo pod rotacijom i sirenon. Dakle hitna/policija/vatrogasci, ako pale sirenu kompletan se promet mice sto je moguce vise u desno i stanes. Cak ni pjesaci ne prelaze preko ceste. I to mi je recimo skroz u redu.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je online   Reply With Quote
Staro 08.08.2016., 10:21   #23076
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
To se zove prometna kultura i poštivanje zakona te odgovornost vozaća dok upravlja vozilom kao i svih ostalih sudionika u prometu jer vozila pod rotacijom sigurno neidu na "kavu"


I trebalo bi početi drastićno kažnjavati takve "pojedince" koji se neponašaju tako te se nepridržavaju slova zakona.
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2016., 10:21   #23077
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Meni osobno u prometu nema gore stvari nego kada se ispred mene netko sporo vozi ( i pri tome mislim ispod ograničenja) a nikako ne možeš brzo pretjecati zbog uske ceste ili prometa.
Ono ok, oduzmi prednost, trubi, ne znam... ali nemoj se vući po cesti, na to dobijem mlade.
Fakat sam poludio par puta kad se netko na cesti gdje je ograničenje 50 ili 70 voze se tipa 40 na sat.... jednom sam ga pretekao, i usporio ispred njega na 20 na sat i vozio se tako 10 min i nisam dao da me pretekne. Žena popizdila doslovce XD
Ne znam što ti ljudi rade za volanom, pišu blog na mobu uz blowjob, režu nokte na nogama ili što?
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2016., 10:38   #23078
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Svi mi izgubimo živce. I ja sam bio iznerviran i napravio sranja, ali onda ispadneš još veći konj od njih. Tak da se u zadnje vrijeme uspješno suzdržavam od svih pizdarija radi idiJota.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2016., 10:40   #23079
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
@Burmuz
Kad sam jos bio u autoskoli pa sam se vozio ispod ograničenja to isto mi je i seljačina primitvna od taksista napravila.....tako da me uopće ne iznenađuješ
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2016., 10:43   #23080
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
@Burmuz
Kad sam jos bio u autoskoli pa sam se vozio ispod ograničenja to isto mi je i seljačina primitvna od taksista napravila.....tako da me uopće ne iznenađuješ
Autoškola je druga priča, nisam ih nigdje spomenuo. Kao ni traktore i ostala vozila i vozače koji objektivno voze koliko i kako mogu. To nema veze s mojim prijašnjim postom.
Ali da čovjek mora trošiti živce na ženske što se šminkaju kad voze ili likove koji pišu smsove i love pokemone u prometu e to brate ne mora.
Znači logika: seljačina i primitivac je onaj koji se vozi po propisima i ne štopa promet ali onaj koji zaj... sve ostale iza sebe je super. Pa ok, reci to ovima na A1 što idu na more
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2016., 10:50   #23081
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Meni osobno u prometu nema gore stvari nego kada se ispred mene netko sporo vozi ( i pri tome mislim ispod ograničenja) a nikako ne možeš brzo pretjecati zbog uske ceste ili prometa.
Ono ok, oduzmi prednost, trubi, ne znam... ali nemoj se vući po cesti, na to dobijem mlade.
Fakat sam poludio par puta kad se netko na cesti gdje je ograničenje 50 ili 70 voze se tipa 40 na sat.... jednom sam ga pretekao, i usporio ispred njega na 20 na sat i vozio se tako 10 min i nisam dao da me pretekne. Žena popizdila doslovce XD
Ne znam što ti ljudi rade za volanom, pišu blog na mobu uz blowjob, režu nokte na nogama ili što?
Ja baš to i ne bih radio. Prvo, ako mi se žuri i želim nekog preteći, onda sigurno nakon toga ne bih vozio polako da ga naučim pameti. Drugo, vidio sam par puta da takve situacije eskaliraju u "brake check" i slične lekcije, pa kasnije autolimari imaju posla. Ako se već vuče ko puž i nepotrebno koči promet, pretekneš ga i bok. Slažem se, takvi vozači živciraju. Ali sigurno ne želim zbog toga posjećivati limare.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2016., 11:04   #23082
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
I lijepo je propisano što interventna vozila smiju pod rotirkama, tako da... ne vidim nikakvu krivicu u tome što se netko nije maknuo u roku odmah (a nije ni trebao). Ako im se žuri, nek prelete.

Prije postanja bi bilo dobro da si pogledaš što si si stavio ispod nicka jer ponekad kad ne znaš što napisati, najbolje je ne napisati ništa

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 08.08.2016. u 11:10.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2016., 11:05   #23083
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Ajde da ne quotam masu...

Zakon i propisi nemaju veze sa prometnom kulturom i time što su si ljudi neke stvari stavili pod normalno (zakonito).
Slažem se, kad vidim ikakvo vozilo pod rotirkama (i bez zvučnih signala), maknut ću se i dat ću mu prednost bez obzira. Ali to ne znači da je on sveta krava i da ja uvijek MORAM, nego to da ga ja puštam jer hoću.

Smiju preticati na mjestima gdje je zabranjeno znakom i pravilom (ispred podvoznjaka, nadvoznjaka, semafora, pjesackih itd. + znakovi) i nigdje se ne spominje da smiju preći na suprotni trak i voziti u suprotnom smjeru ili prozujati kroz crveno na semaforu ili dok službenik u križanju pušta druge. U slučajevima da je nužno potrebno i da ne ugrožavaju nikoga- voziti po pješačkoj stazi. Prednost kao lijevi skretač- desne ruke, ceste bez modernog kolničkog zastora i pružnim vozilima (u raskrižju sa pravilom i/ili znakom). Dozvoljeno prekoračenje brzine. Za ono razmicanje po cesti, samo se spominje obaveza za štićene kolone. Dozvoljena im je slalom vožnja (sa 2+ prometne trake u istom smjeru). Dozvoljeno prekidanje kolone pješaka, i uzimanje prednosti biciklistima (ona shema kad je bic s desne strane a mi skrecemo u desno).
Eto, mislim da sam pokrio sve slučajeve, ako netko ima još nešto, nek napiše sa sigurnošću da bar nešto naučimo.
Imaju dovoljno propisanih ovlasti, MI im dajemo sve ostale prednosti i pogodnosti. I ako se netko ne može na siguran način zaustaviti, propustili ili bilo šta drugo... mislim da se nikako ne moze smatrat krivcem. Što vrijedi i za drugu stranu. Sigurno nemaju ovlasti riskirati tuđe živote i imovinu, pa se u svakakve manevre ne bi trebali uvijek upuštati.

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2016., 11:10   #23084
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
"Ako im se žuri, nek prelete."

Željac,to si napisao.
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2016., 11:15   #23085
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Jesam, ali ako se čovjek nema gdje maknut- nema se gdje maknut ( možda onda bolje da i on nagazi dok ne ulovi mjesto za maknut se). Stvaraju paniku.
Pogotovo u slučajevima gdje nisu u prednosti a od nas se očekuje da postupimo suprotno.



(i to za prelet sam imao na umu na ono razmicanje na autocesti. Zamisli si kolonu izmedu luckog i bosiljeva, svi gmizaju 40 na sat, masa ljudi i auta... kako tu uopće održati ikakva pravila- na umu mi je obiljaženje. Svi bi se rado vozili 140 umjesto 40. I u ostalom, zasto se ta interventna vozila onda nisu vozila po zaustavnoj traci ?! )
Željac je offline   Reply With Quote