Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.04.2016., 17:20   #601
stipe1771
Premium
Moj komp
 
stipe1771's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: split
Postovi: 230
Stari ako ne trebas nikog voziti , uzmi elektricni bajs i rjesio si muke.
stipe1771 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2016., 19:00   #602
zweitakt
Premium
Moj komp
 
zweitakt's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 463
Citiraj:
Autor Mogy Pregled postova
Ekipa, nikada prije nisam posjedovao motor niti se previše razumijem u vezi njih zato Vas molim da pomognete sa preporukama ako nije problem.

Znači uzeo bi 50ccm skuter koji bi uglavnom koristio za odlazak na posao i natrag (cirka 15-20km na dnevnoj bazi). Na prvom mjestu mi je što manja potrošnja, pa kvaliteta naravno tj. najbolji omjer ekonomičnosti/kvalitete sa razumnim cijenama rezervnih dijelova za slučaj kvara.

Uzeo bi neki polovni skuter sa okvirnom cijenom od 5000-7000kn(ako je cijena malo viša od navedene nije problem).

Hvala svima na pomoći
ne pratim bas redovito,pa nisam vidio:
kupi neki 2t skuter piaggio grupacije(aprilia sr50,nrg 50,runner 50)s njima budes
imao najmanje problema,i najvise rezervnih dijelova,od ta tri najbolja je sr50,mozes naci izvrsnu za 7000kn,masina su na sva tri modela iste,ali aprilia je daleko najvoznija,i ima najbolje komponente(vilica,kocnice,kvaliteta plastika)
potrosnja je oko 3,5-4l benzina na 100km,i oko 1l ulja na 1000km,potegnu do nekih 80km/h sa skinutom blokadom,ako je motor uredno odrzavan prelazi bez problema i 50000km,a kad se radi generallka,posao je vrlo jednostavan i dijelovi su pristupacni(klip,karike,cilindar i lezajevi radilice)
nadam se da sam pomogao

Zadnje izmijenjeno od: zweitakt. 25.04.2016. u 19:07.
zweitakt je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2016., 20:12   #603
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Malo sutra će napravit 50000km prije generalke,danas budeš sretan ak napravi i 20,moj nije doživio ni to do otvaranja mašine,al to kak te koji primjerak posere

Imam runnera noviju liniju,napravio sam preko 45000km s njim i našarafio ga se tak da ga znam u dušu,od svih cvajo karb mašina piaggiova je baš najkompliciranija za šarafit nekom ko ne zna il je početnik,pogotovo kak je izvedena vodena pumpa i još neke stvari koje nekome ko ne zna nisu jednostavne za složit il ak kaj sfušari debelo te opali po džepu
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2016., 13:03   #604
zweitakt
Premium
Moj komp
 
zweitakt's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 463
Citiraj:
Autor Tomek85 Pregled postova
Malo sutra će napravit 50000km prije generalke,danas budeš sretan ak napravi i 20,moj nije doživio ni to do otvaranja mašine,al to kak te koji primjerak posere

Imam runnera noviju liniju,napravio sam preko 45000km s njim i našarafio ga se tak da ga znam u dušu,od svih cvajo karb mašina piaggiova je baš najkompliciranija za šarafit nekom ko ne zna il je početnik,pogotovo kak je izvedena vodena pumpa i još neke stvari koje nekome ko ne zna nisu jednostavne za složit il ak kaj sfušari debelo te opali po džepu
daj ne pricaj krivo molim te,iznosis iskustvo na temelju jednog skutera,a ja na temelju njih 200,ako kupi dobar skuter,a ne neki koji su srafili biseri pred neboderom ili kod jozeka u stali,napravit ce sa njim 50000,ne moram ni paliti skuter kad ga gledam,dovoljno je da vidim kakav je vlasnik,to ce ti sve reci o motoru i kako je odrzavan
treba tociti top ulje,a ne neke izbljuvke jeftine za motorne pile i slicne izlete u nepoznato,ne navijat gas dok je hladan i davati ga samo strucnim osobama na redovni servis(pritom ne mislim na ovlasteni servis,nego na decke koji znaju podesiti skuter)
zweitakt je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2016., 13:34   #605
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor zweitakt Pregled postova
vlasnik,to ce ti sve reci o motoru i kako je odrzavan
treba tociti top ulje,
Hmm guess what,postoje spekulacije da je ulje za 4T motocikle navodno samo porez na budale,identicno 95 % kao ulje za automobile,ima ljudi koji sipaju u motor +600 ccm jeftina auto ulja pa nakupe 10.000 km po sezoni.

Ne kazem da je ispravno,ali redovna izmjena ulja prije ekstra skupih ulja
blava je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2016., 13:36   #606
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Niš ne govorim krivo,nisam ja neki balonja da naklapam na pamet,u tome sam preko 10 godina,napravio sam hrpu kilometara,sam si ih slažem i osobno znam hrpu ljudi s piaggio 50 mašinama tak da je ova priča da svaki odvrti 50kkm prije generalke utopija


@Blava

Moto ulja imaju aditive za kuplung jer se u dosta slučajeva kod firtaka i on "kupa" u njemu,auto ulja to nemaju,mada vj. to i znaš

A ove neke fore da u serijski skuter od 50 ccm treba točit full sintetiku od 150kn i onda traje 100 hiljada su nebuloze,takva ulja ne izgaraju kak spada na tim mašinama i samo si stvaraš garež na glavi,čelu klipa,svječici,ispuhu... zna se u koje se cvaje to toči

Zadnje izmijenjeno od: Tomek85. 26.04.2016. u 13:51.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2016., 18:32   #607
zweitakt
Premium
Moj komp
 
zweitakt's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 463
Citiraj:
Autor Tomek85 Pregled postova
Niš ne govorim krivo,nisam ja neki balonja da naklapam na pamet,u tome sam preko 10 godina,napravio sam hrpu kilometara,sam si ih slažem i osobno znam hrpu ljudi s piaggio 50 mašinama tak da je ova priča da svaki odvrti 50kkm prije generalke utopija


@Blava

Moto ulja imaju aditive za kuplung jer se u dosta slučajeva kod firtaka i on "kupa" u njemu,auto ulja to nemaju,mada vj. to i znaš

A ove neke fore da u serijski skuter od 50 ccm treba točit full sintetiku od 150kn i onda traje 100 hiljada su nebuloze,takva ulja ne izgaraju kak spada na tim mašinama i samo si stvaraš garež na glavi,čelu klipa,svječici,ispuhu... zna se u koje se cvaje to toči
govoris krivo,nisi balonja(za mene jesi,to je sigurno,kako po godinama tako i po moto iskustvu)masina odvrti 50000km bez problema,pogotovo ako si prvi vlasnik ili ako kupis motor od normalnog covjeka,a ne od navedenih poluidiota
nitko ne spominje racing ulja,postoje ulja top kvalitete a da nisu racing,jesi li ikada imao dvokotac na motorni pogon sa kojim si odvrtio navedene kilometre( ja jesam,i to ne jedan,i bio sam prvi vlasnik navedenih dvkokotaca,a i drugi i treci...)to kaj ti nisi uspio napraviti navedene kilometre,ili jos nisi stigao,ne znaci da se ne moze(moja iskustva govore suprotno,a nije mi to rekao neki mudrac nego sam ih sam odvrtio,naime vozim se na dvokotacima na motorni pogon od 1983
vjerujem da je razlog raspadanja 2t piaggio masine,nakon 20tkm, u onom "sam si ih slazem",i ja si ih sam slazem,ali kada treba fino ustelat 2t motor ili se konzultiram sa ljudima koji to znaju bolje, ili odvezem motor k njima
znaci nisu gluposti napravit 50000km,nego je glupost to ne napraviti
zweitakt je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2016., 19:58   #608
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Pa napisao sam da mi runner 50 ima preko 45kkm,kojem sam prvi vlasnik,i nije jedini s kojim sam natukao kilometre,ja se ne trebam niti se nisam nikad konzultirao(osim u samim počecima) kak ga održavat,da ne znam sigurno ne bi vidio te kilometre nego bi odavno bio na otpadu

A najviše od svega volim "stare mudre majstore" koji su najpametniji i u pravu i onda kad nisu,jer nikad nije kriva tvornička greška,štednja u izradi,škart tvornički dijelovi,nego je kriv vlasnik kaj je tvornica napravila traljavi posao,kak da ne

Baš me zanima kaj bi rekao na novo kupljen skuter u dućanu,koji nakon 5000km ima pol metra lufta na radilici,jer su tvornički ugradili škart lagere,a propisno je razrađen,vožen i zagrijavan,e upravo sam na takvog ja naletio i znam da nije jedini,a ti i dalje prodaj bajke da svaka 50ka odvrti 50kkm bez problema
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2016., 21:31   #609
zweitakt
Premium
Moj komp
 
zweitakt's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 463
Citiraj:
Autor Tomek85 Pregled postova
Pa napisao sam da mi runner 50 ima preko 45kkm,kojem sam prvi vlasnik,i nije jedini s kojim sam natukao kilometre,ja se ne trebam niti se nisam nikad konzultirao(osim u samim počecima) kak ga održavat,da ne znam sigurno ne bi vidio te kilometre nego bi odavno bio na otpadu

A najviše od svega volim "stare mudre majstore" koji su najpametniji i u pravu i onda kad nisu,jer nikad nije kriva tvornička greška,štednja u izradi,škart tvornički dijelovi,nego je kriv vlasnik kaj je tvornica napravila traljavi posao,kak da ne

Baš me zanima kaj bi rekao na novo kupljen skuter u dućanu,koji nakon 5000km ima pol metra lufta na radilici,jer su tvornički ugradili škart lagere,a propisno je razrađen,vožen i zagrijavan,e upravo sam na takvog ja naletio i znam da nije jedini,a ti i dalje prodaj bajke da svaka 50ka odvrti 50kkm bez problema
mozda da se konzultiras,bi ti trajal dulje od 20000km prije raspada.
nigdje nisam napisao da svaka 50ka napravi 50000,nego da moze bez problema napraviti ako je gazda normalan,postoji i pojam "tvornicka greska",ali tvrditi da ne moze napraviti 50kkm zato jer je tebi zaribal prije,je u najmanju ruku maloumno,meni recimo nikad nis nije zaribalo,a imal sam vlastitih vozila,bas jako puno,znaci prek 100,ima tu ljudi koji me znaju,pa znaju da ne brbljam bez veze,i kaj se mene tice,moja rasprava s tobom je zavrsena,iznosis netocne cinjenice na osnovu jednog skutera kojeg sam odrzavas i raspal se na 20000km,meni dosta.
zweitakt je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2016., 21:51   #610
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Nisam rekao da je mi je zaribao,ak ne vidiš bez naočala čitat nabavi ih

I ova tvoja spika s "normalnim gazdom" i trajat će 100 godina je maloumna

I moja rasprava s napuhanim "stručnjacima i sveznadarima" je isto gotova
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2016., 23:22   #611
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
bez obzira nakon kolko se raspao, jel i nije poanta skutera da se može servisirat lako, brzo (relativno) i povoljno (oem) ?!
što za sobom opet povlači činjenicu da mi se totalno hebe jel se raspao sa 25 ili 25500 km
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 09:56   #612
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
I koja onda ulje za Runner 50? Stotka ili 95? Koje stvari redovno provjeravati? Pumpu goriva sam već savladao.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 15:12   #613
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Jedno pitanjce dečki!

Dakle, preko zime sam išao napraviti krug s motorom (Kawasaki KLE500) I pri nekih 8k okretaja mi je pukla bočica antifriza (ugl prije ulaska u karb di je i filter) i špricalo ga je van kada bih se popeo na velike okretaje... Kako sam sada uhvatio vremena i zalijepio taj dio kako spada (čekam da novi dođe) pojavila mi se još jedna stvar - pali mi se lampica rashladne tekućine i kroz tu bočicu tekućina uopće ne prolazi (tank je pun). Zna li netko možda razlog zašto? Kako to riješiti?

Hvala!

Zadnje izmijenjeno od: Toorop. 29.04.2016. u 15:22.
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2016., 13:13   #614
HONDA type R
Premium
Moj komp
 
HONDA type R's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 335
Citiraj:
Autor Toorop Pregled postova
Jedno pitanjce dečki!

Dakle, preko zime sam išao napraviti krug s motorom (Kawasaki KLE500) I pri nekih 8k okretaja mi je pukla bočica antifriza (ugl prije ulaska u karb di je i filter) i špricalo ga je van kada bih se popeo na velike okretaje... Kako sam sada uhvatio vremena i zalijepio taj dio kako spada (čekam da novi dođe) pojavila mi se još jedna stvar - pali mi se lampica rashladne tekućine i kroz tu bočicu tekućina uopće ne prolazi (tank je pun). Zna li netko možda razlog zašto? Kako to riješiti?

Hvala!
inace brtva glave, kod tebe je vj vodna pumpa otišla.
HONDA type R je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 00:03   #615
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Citiraj:
Autor HONDA type R Pregled postova
inace brtva glave, kod tebe je vj vodna pumpa otišla.

Uf, fala bogu pa nije.. Danas sam rastavio komplet motorcek i shvatio da vode nije bilo u motoru, na sto uooce nisam sumnjao tj nisam ni trunke razmisljao o tome. I jos sam igrom slucaja naisao na neke probleme sa strujom pa mi ni vent nije radio..

Sada je rjeseno, jos sutra mrvica posla i mogu odahnuti dok cekam novi filter da dodje...
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2016., 12:14   #616
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016