Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.04.2019., 15:04   #3001
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
mozda je stvarno BS clanak, pa se palimo bezveze, al pazi koji diabolicki plan je mozda u igri. mozda je MSI leaked info da vidi kakova ce bit reakcija .
stvar je takva da su proizvodjaci maticnih ploca jako "konkurentni", kopiraju/imitiraju jedni druge u svim aspektima, kak bi po naski rekli "kud svi tud i mali Mujo".

ako su Asus, Gigabyte i ASRock izdali nove BIOS-e, izdat ce ih i MSI.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2019., 16:27   #3002
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Gle i da ne izdaju nevidim uopće problem.. najmanji problem je ubacit microkodove u bios...
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2019., 19:36   #3003
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
evo update-a, od istog tipa koji je zapoceo cijelu dramu:

https://www.reddit.com/r/Amd/comment...upport_update/
Citiraj:
Sadly the informaton regarding the support of upcoming AMD CPUs on the X370 Titanium was wrong.
We want to shed light on this situation.

Currently we are testing our current mainboard portfolio with MSI 300 and 400 chipsets for compability with upcoming AMD Ryzen processors. Of course we want to provide support for upcoming AMD Ryzen processors on as many mainboards as possible.

Before AMD launches the next generation of CPUs MSI will provide a comprehensive list of compatible MSI AM4 mainboards. We are sorry for the misunderstanding."
edit:
treba se TPU sad malo posut pepelom
https://www.techpowerup.com/254669/m...s-motherboards

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 16.04.2019. u 20:59.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2019., 21:14   #3004
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kao što rekoh nesporazum/dezinformacija. Jer ništa drugo nema logike. Kog bi oni sa takvom "forom" natjerali na kupovinu nove MSI AM4 ploče?


Student iz supporta zajebao i to je to. Kao da netko njemu nešto govori o nadolazećim procesorima i top secret testiranjima...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2019., 21:28   #3005
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
he he. cjeli svijet se uzjebo zbog njega
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2019., 21:45   #3006
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma to je smrdilo svatkome tko je iole upućen, no što reče nathan.fake kad preneseš takvu bombastičnu vijest imaš 10-20 puta više klikova i komentara nego inače. Recimo wccftech se uopće nije upecao na to, dok TPU po već koji put ispada veće žutilo. No unatoč tome mislim da je odličan site...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2019., 22:27   #3007
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Zlu ne trebalo, kontaktiro ja Azuz:

Dear Asus Valued Customer,
*
Thank you for contacting Asus, my name is *** and I will try my best to assist you with your current situation.
*
Regarding the below described case, we kindly invite you to keep updated the BIOS version of your product to the latest BIOS version available at the product's support page at Asus website

https://www.asus.com/us/Motherboards...Desk_Download/

Once new processors are tested officially by Asus with your product they shall be listed at the CPU support list available at the product's support page at Asus website

https://www.asus.com/us/Motherboards.../HelpDesk_CPU/

Please check Asus website periodically.
*
In case you are not satisfied by our reply above, please inform us accordingly before filling the satisfaction form.
In case you are satisfied by our reply above, we invite you to select 9 or 10 as a positive evaluation.
*
*
Should you have any further questions, please do not hesitate to get back in touch with us.

*
Kind regards

Sent from S7 Presidency Phone
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2019., 23:21   #3008
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Negdje sam pročitao glasinu da će mbo vendori do kraja 4 mjeseca imati procesore za validaciju, barem inžinjerske (te da se tada očekuje povećan broj leakova)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2019., 23:30   #3009
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Recimo wccftech se uopće nije upecao na to, dok TPU po već koji put ispada veće žutilo.
Možda, ali ovaj put su prenesli ono kaj je došlo kao odgovor na direktan upit sa strane MSI službene podrške. Ista ta služba (ili studenti kak ih nazivate) su sad demantirali cijelu priču i okarakterizirali ju kao zabunu i grešku. I još uvijek nemaju za ploče bazirane na 300 seriji čipseta dostupan AGESA 0072 BIOS, mada se ista stvar nudi za modele zasnovane na 400 seriji čipseta. Ili MSI sere govna, pa se sad brže bolje spašavaju prije nego se dodatno zakopaju, jer ta igra je jako lijepo prolazila kad su i ostali proizvođači matičnih ploča sjebali krajnje korisnike s Intelovim Z170, Z270 i Z370 "čipsetima". Gospon treba vam Z390 za nove procesore, kad ono - ne treba, jer radi i na starim, ali jebiga treba prodati nove ploče, a i Intel baš nije firma za zajebanciju kad su pare u pitanju. Nažalost, ovaj put s AMD hardverom baš i ne bude prošlo, a moglo je biti baš fajn.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2019., 00:29   #3010
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kažem, ta priča sa "tjeranjem" na nove ploče im nebi prošla (ako su slučajno i to pokušavali) jer bi ostali izolirani u tom pokušaju.

Što bi netko kog je MSI izjebao sa supportom (dok svi drugi vendori nebi) rekao - hej MSI me sjebao - idem kupiti novu AM4 ploču od MSI. How yes no... Da meni naprave takav bezobrazluk prekrižio bi ih za sva vremena kao firmu. Nebi usb od njih kupio...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2019., 09:32   #3011
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258



osim toga ne samo da 100 i 200 chipseti nisu kompatibilni sa 8 i 9 seriom CPU-a, nego 6 i 7 serija CPU-a nije kompatibilna sa novim 300 chipsetom... znaci da ti krepa stara MBO, nije dovoljno kupit novu, nego moras i novi CPU - dvostruki zajeb, by Intel


Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kažem, ta priča sa "tjeranjem" na nove ploče im nebi prošla (ako su slučajno i to pokušavali) jer bi ostali izolirani u tom pokušaju.

Što bi netko kog je MSI izjebao sa supportom (dok svi drugi vendori nebi) rekao - hej MSI me sjebao - idem kupiti novu AM4 ploču od MSI. How yes no... Da meni naprave takav bezobrazluk prekrižio bi ih za sva vremena kao firmu. Nebi usb od njih kupio...
upravo tako.

osim toga, kad neko nadogradi CPU, stari CPU obicno proda/pokloni nekom, taj CPU ponovo treba MBO... znaci dok je CPU-a bit ce i prodaje MBO-a

plus to sto MBO znaju krepat, CPU rijetko, znaci potraznje za MBO uvijek ima.

ako AMD vec garantira kompatibilnost, jednostavnije je nadogradit BIOS-e i imat zadovoljne kupce, jer zadovoljan kupac ce preporucit/prodat tvoj brand drugima...
-->
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Možda, ali ovaj put su prenesli ono kaj je došlo kao odgovor na direktan upit sa strane MSI službene podrške. Ista ta služba (ili studenti kak ih nazivate) su sad demantirali cijelu priču i okarakterizirali ju kao zabunu i grešku. I još uvijek nemaju za ploče bazirane na 300 seriji čipseta dostupan AGESA 0072 BIOS, mada se ista stvar nudi za modele zasnovane na 400 seriji čipseta. Ili MSI sere govna, pa se sad brže bolje spašavaju prije nego se dodatno zakopaju,
de molim te nemojte sad i vi zabrijavat na teorije zavjere takve stvari se ne mogu promjenit preko noci, roadmap je postojao mjesecima, ali nije bio za javnost... zasto i bi, svi su pod NDA.

edit:
e da, MSI 300 ploce nece dobit update na "AM4 ComboPI 0.0.7.2", nego ce odmah dobit "AM4 ComboPI 1.0.0.0"

AM4 ComboPI 0.0.7.2 je mikrokod za nadolazece 3000 APU-e (ZEN+)

AM4 ComboPI 1.0.0.0 je za nadolazece 3000 CPU-e (Zen 2)

Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
jer ta igra je jako lijepo prolazila kad su i ostali proizvođači matičnih ploča sjebali krajnje korisnike s Intelovim Z170, Z270 i Z370 "čipsetima". Gospon treba vam Z390 za nove procesore, kad ono - ne treba, jer radi i na starim, ali jebiga treba prodati nove ploče, a i Intel baš nije firma za zajebanciju kad su pare u pitanju. Nažalost, ovaj put s AMD hardverom baš i ne bude prošlo, a moglo je biti baš fajn.
sasvim druga stvar, Intel sluzbeno nije dao microcode update za 100 i 200 seriju chipseta, a niko od OEM-a nema "muda" izdat microcode update da ne naljuti tatu Intel-a




osim toga ne samo da 100 i 200 chipseti nisu kompatibilni sa 8 i 9 seriom CPU-a, nego 6 i 7 serija CPU-a nije kompatibilna sa novim 300 chipsetom... znaci da ti krepa stara MBO, nije dovoljno kupit novu, nego moras i novi CPU - dvostruki zajeb, by Intel


Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kažem, ta priča sa "tjeranjem" na nove ploče im nebi prošla (ako su slučajno i to pokušavali) jer bi ostali izolirani u tom pokušaju.

Što bi netko kog je MSI izjebao sa supportom (dok svi drugi vendori nebi) rekao - hej MSI me sjebao - idem kupiti novu AM4 ploču od MSI. How yes no... Da meni naprave takav bezobrazluk prekrižio bi ih za sva vremena kao firmu. Nebi usb od njih kupio...
upravo tako.

osim toga, kad neko nadogradi CPU, stari CPU obicno proda/pokloni nekom, taj CPU ponovo treba MBO... znaci dok je CPU-a bit ce i prodaje MBO-a

plus to sto MBO znaju krepat, CPU rijetko, znaci potraznje za MBO uvijek ima.

ako AMD vec garantira kompatibilnost, jednostavnije je nadogradit BIOS-e i imat zadovoljne kupce, jer zadovoljan kupac ce preporucit/prodat tvoj brand drugima...

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 17.04.2019. u 12:37.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 12:24   #3012
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Evo, izašao je službeno i BIOS za gigabyte ax370 gaming 5 sa ryzen 3000 podrškom. Problem veličine BIOSa koji se spominjao su riješili na način "Due to BIOS ROM size limited, no Bristol Ridge APU support".
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2019., 19:03   #3013
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Prvo želim svima Sretan Uskrs!
Drugo imam sljedeći problem, otkada sam zamjenio staru asrock ab350m hdv sa novom asrock b450m pro4 javlja mi se random freeze računala barem jednom dnevno i to kod nekih nezahtjevnih radnji tipa surfanje po web browseru dok u igrama nikakvih problema nisam imao. Naime čim sam kupio matičnu u slotovima a1 i b1 corsair aegis nije htio raditi u xmp profilu na deklariranih 3000mhz, to sam riješio na način da sam ubacio module u a2 i b2 gdje radi xmp profil na deklariranih 3000mhz pri 1.35 V. Ali mi se konstantno javlja problem da se računalo smrzne, monitor singaliizira "no singal" i jedino restart kompa pomaže. E sad ja već dogovorio da ode ploča na servis ali sam pomislio da nije možda do Aegisa, ima li netko navedenu ploču u kombinaciji s tim ramom i kako radi? Da ne ostajem bzveze bez ploče ako je ram u pitanju, na staroj asrock ab350m hdv koja je slabija radilo sve bez problema pa sam zato odmah i posumnjao u ploču.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2019., 19:41   #3014
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Spusti ram na niže brzine pa vidi dali će ti se onda smrzavati...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2019., 19:54   #3015
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Baš sam danas i stavio u biosu sve na default da vidim kako će se ponašati. Sad je ram na 2133 pa ću vidjeti, prvi put priželjkujem da se smrzne jer znači da nije do rama, ako je onda sam u banani jer mi za ryzena treba što brži ram ,a ne da radi na 2133mhz.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2019., 20:00   #3016
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Umjesto čekanja random freeza, testiraj ram nekim od stress programa pa ako je to problem, isprobaj nešto veći napon, možda 2933mhz i/ili opusti pojedine latencije. Nisu 3000 i 2133 jedine opcije.
shar je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2019., 20:13   #3017
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Kontam da nisu, ali uzeo sam ram koji treba raditi na 3000mhz pa zelim da mi radi kako je navedeno da treba a ne se zezati s vecim naponom da bi dobio performanse koje trebaju biti na stocku, sad je na 2133 jer je to default po biosu, ako tu dodje do smrzavanja onda je definitivno maticna u pitanju sto mi je odlicno jer ju saljem na servis i gotovo,ako je ram moram ga mijenjati jer je prije 3 tjedna na lošijoj ploči radio na 3000mhz bez problema tako da nije pokvaren. Fora je sto ga nema na support listi pa me strah da nisu kompatibilni memorija i ploča, ali opet nema ga ni za staru ploču pa je radilo.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2019., 20:43   #3018
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Mislim da nije ni do rama ni do ploce i da su ti oboje ispravni.

Trebas rucno podesiti "advnaced" postavke za ram u biosu.
Bilo je ovdje vec linkova, ako ih ne nadjes proguglaj malo za tvoj ram i plocu, podosta samsiguran da ti nova ploca po defaultu stavi neku zategnutiju opciju od stare i zato ti se rusi komp.
Memtest+igranje sa postavkama i deri
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2019., 20:46   #3019
dewil23
Premium
Moj komp
 
dewil23's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 323
Ja imam tu ploču sa tim RAMom u tim slotovima.
Radu bez problema na 3200.
Samo sam išaona xmp profile i odabrao 3200,save i restart.
__________________
dewil23 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2019., 20:50   #3020
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
hvala, i tebi! vec sam se zabrinuo da ovdje nema katolika da su svi metalci.


cak i ako smrzne na 2133mhz opet moze biti do rama, jednostavno iskvaren ram, testiraj windows memory diagnostic toolom https://www.techrepublic.com/article...agnostic-tool/
  Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 13:12   #3021
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Mislim da nije ni do rama ni do ploce i da su ti oboje ispravni.

Trebas rucno podesiti "advnaced" postavke za ram u biosu.
Bilo je ovdje vec linkova, ako ih ne nadjes proguglaj malo za tvoj ram i plocu, podosta samsiguran da ti nova ploca po defaultu stavi neku zategnutiju opciju od stare i zato ti se rusi komp.
Memtest+igranje sa postavkama i deri

Ma sve je po defaultu kako je deklarirano od proizvođača rama, znači 3000mhz na 1.35 v 16-18-18-38, tako je radilo i na staroj matičnoj bez problema.



Citiraj:
Autor dewil23 Pregled postova
Ja imam tu ploču sa tim RAMom u tim slotovima.
Radu bez problema na 3200.
Samo sam išaona xmp profile i odabrao 3200,save i restart.

Jesi li imao problem sa slotovima, meni u A1 i B1 nije htio bootati windows na 3000 mhz, tek kada sam stavio u A2 i B2 i od onda imam ovaj problem sa smrzavanjem.



Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
hvala, i tebi! vec sam se zabrinuo da ovdje nema katolika da su svi metalci.


cak i ako smrzne na 2133mhz opet moze biti do rama, jednostavno iskvaren ram, testiraj windows memory diagnostic toolom https://www.techrepublic.com/article...agnostic-tool/

Daleko sam ja od velikog katolika i vjernika, ali poštujem i red je čestitati


Odvrtio sam testove na defaultu i na 3000 mhz i nije detektiran niti jedan problem za memoriju. Doduše nakon završenog testa na 3000 mhz prilikom restarta se opet računalo smrznulo i morao sam ga manualno restartirati, dok na 2133 se to nije dogodilo. Event Viewer niti u jednom slučaju nije pokazao errore za memoriju, dok je detekrirao Critical error na Kernel power i error na Distributed COM. Sad ne znam ni sam više, iako mi ovo "Kernel power " smrdi na matičnu.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 14:26   #3022
dewil23
Premium
Moj komp
 
dewil23's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 323
Ništa stari,meni su u Uziju stavili na a2 i b2 odma kod slaganja i radi ko vurica.
Negde sam na netu pročital da za dual channel kod B450(ili ryzena?) samo šljakaju drugi ram slotovi kak se spada.
True or false,neam pojma,samo znam da nikakvih problema nemam.
__________________
dewil23 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 14:52   #3023
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Ma sve je po defaultu kako je deklarirano od proizvođača rama, znači 3000mhz na 1.35 v 16-18-18-38, tako je radilo i na staroj matičnoj bez problema.






Jesi li imao problem sa slotovima, meni u A1 i B1 nije htio bootati windows na 3000 mhz, tek kada sam stavio u A2 i B2 i od onda imam ovaj problem sa smrzavanjem.






Daleko sam ja od velikog katolika i vjernika, ali poštujem i red je čestitati


Odvrtio sam testove na defaultu i na 3000 mhz i nije detektiran niti jedan problem za memoriju. Doduše nakon završenog testa na 3000 mhz prilikom restarta se opet računalo smrznulo i morao sam ga manualno restartirati, dok na 2133 se to nije dogodilo. Event Viewer niti u jednom slučaju nije pokazao errore za memoriju, dok je detekrirao Critical error na Kernel power i error na Distributed COM. Sad ne znam ni sam više, iako mi ovo "Kernel power " smrdi na matičnu.
Longshot, ali imaš li zadnji BIOS na ploči?

Drugo pitanje: jesi li testirao RAM sa memtestom sa TechPowerUpa (treba ti USB stick, odličan tool za kreiranje butabilca ima, butaš stick i memtest odradi svoje?

Treće pitanje: koliko ti pada napon na tih 1.35V? Stavi na 1.4V.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 15:30   #3024
caruga
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: TU
Postovi: 27
Sretan Uskrs!

@slavonac90

Imam istu ploču samo je ram patriot 2800.

Isti problem kao i kod tebe sam riješio tako što sam oćistio cmos ali bez ram-a.
caruga je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 15:57   #3025
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Zadnji BIOS je gore, ram testiran samo preko Windows Memory Diganostic toola, što se tiče napona nisam pratio kako se ponaša kod memorije, sada gledam u Cpuid HW monitor i nigdje ni ne vidim da mi pokazuje napon rama, probao sam vaditi bateriju iz matične još kada sam skontao da neće bootati dok je ram u A1 i B1 slotovima,a prebacio u druga dva i sada radi an 3000 mhz kako i treba ali uz smrzavanje računala i crni ekran.
Probam još memtest odvriti, nego dal da ga vrtim na bios defaultu od 2133mhz pri 1.2V ili kako je memorija deklarirana za 3000mhz?
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 16:33   #3026
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,035
Za ram testirat je AIDA-in stress test daleko najbolji, najbrze ce izbacit "hardware failure" ako ram nije stabilan. Probao sam ih sve...
ansha je online   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 18:07   #3027
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
@slavonac to sto je na defaultu ne znaci nuzno da je to dobar setting za tvoj ram, kazem ti fino guglaj svoj ram za ryzen 2xxx i lupi custom settingse koje ekipa pise po forumima
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2019., 08:47   #3028
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Evo samo da javim kako sam prošao i memtest na 3000 mhz bez errora, znači nije ram sigurno, opet se vraćam na matičnu, uglavnom šaljem ju na servis pa ću vidjet.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2019., 09:42   #3029
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kad ljudima kažem da se klone tih Asrockovih Pro4 malokalibarki, ispadam fanboj i dobivam odgovore "nemaju svi para za C6H kenj kenj". Pa dobro onda, i dalje preporučujte te ploče koje su se pokazale kao NAJGORE čak i na ovom forumu, od DOA primjeraka do mušičavosti u radu.

Uživajte i sretno u traženju problema.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2019., 11:36   #3030
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Slažem se s tobom, ja sam gledao naravno da prođem što jeftinije i eto obilo mi se o glavu, na kraju mi ispadne bolja asrock ab350m hdv koja je još jetinija i ne podržava ryzen 1600x na službenoj stranici,što je bio i razlog prelaska na b450m pro4 nego ova. Ubuduće se klonim asrocka i to je to, čak razmišljam da ako utvrde kvar zatražim drugu matičnu uz moju nadoplatu, neku gigabyte ili asus i gotovo.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na