Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2022., 09:24   #1081
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Opcija dva, oni nek plate postotak agenciji, ti nećeš agenciji ništa potpisat ni platit, jer te ni nisu našli ko kupca. I ćaobao.
Zašto bi plaćali išta agenciji kad nije agencija našla kupca?
Realno, pa neće mi neki jebivjetar iz agencije diktirat kako ću prodat svoju nekretninu, ja sam njih angažirao, a ne oni mene. Lagano raskid ugovora, odustajanje od agencije i prodajem o svom angažmanu.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 11:35   #1082
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Zašto bi plaćali išta agenciji kad nije agencija našla kupca?
Realno, pa neće mi neki jebivjetar iz agencije diktirat kako ću prodat svoju nekretninu, ja sam njih angažirao, a ne oni mene. Lagano raskid ugovora, odustajanje od agencije i prodajem o svom angažmanu.
Just sayin', boli njega tuki za njihov ugovor. Realno.
A kako će oni sa svojim ugovorim, pa to je njihov problem.
Kad sjedne za stol, ako vidi agenta za nekretnine, on se njega ne tiče.
Ništa mu ne potpisivat, a ako prodavač misli da je dužan agenciji platit, nek plati.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 11:48   #1083
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Prodavatelj je potpisao ugovor, mogu tebi direktno prodati i plate agenciji proviziju i tjt.
Tebe baš briga, osim ako nisi mislio rušiti cijenu za iznos provizije.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 12:38   #1084
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Radi se o kući koja nikad nije trajno useljena i ima dosta posla na njoj (roh-bau), a prodavatelji su na potpuno suprotnom kraju grada, zato su dali agenciji da to vodi. Još čekam povratnu info od prodavatelja o cijeni, a nakon toga ćemo vidjeti što i kako sa agencijom.
U ugovoru vjerojatno postoji penalizacija nekog oblika ili stavka da agenciji pripada naknada bez obzira preko kojeg kanala sam ja našao tu kuću.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 12:52   #1085
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
https://www.njuskalo.hr/nekretnine/n...oglas-38619608

Je li netko imao ovu situaciju da se kapari stan i onda ceka zavrsetak gradnje?
Bilo bih super ako bi mi netko mogao malo taj proces objasniti. Jer bih kupovao na kredit uz kaparu 30-40% gotovine.

Javili su mi ljudi iz agencije za ovu ponudu. Sad bih naravno istrazio kako i tko gradi pa dalje..

Hvala unaprijed.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 13:00   #1086
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Radi se o kući koja nikad nije trajno useljena i ima dosta posla na njoj (roh-bau), a prodavatelji su na potpuno suprotnom kraju grada, zato su dali agenciji da to vodi. Još čekam povratnu info od prodavatelja o cijeni, a nakon toga ćemo vidjeti što i kako sa agencijom.
U ugovoru vjerojatno postoji penalizacija nekog oblika ili stavka da agenciji pripada naknada bez obzira preko kojeg kanala sam ja našao tu kuću.
Vjerovatno su ugradili klauzulu da im on tih godinu ili koliko već je trajanje ugovora mora platiti proviziji čak i ako direktno proda.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 13:04   #1087
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
https://www.njuskalo.hr/nekretnine/n...oglas-38619608

Je li netko imao ovu situaciju da se kapari stan i onda ceka zavrsetak gradnje?
Bilo bih super ako bi mi netko mogao malo taj proces objasniti. Jer bih kupovao na kredit uz kaparu 30-40% gotovine.

Javili su mi ljudi iz agencije za ovu ponudu. Sad bih naravno istrazio kako i tko gradi pa dalje..

Hvala unaprijed.
Pa većina ti tak funkcionira ako se radi o novim stanovima. Nema tu mudrosti, platiš i čekaš i nadaš se najboljem
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 13:12   #1088
GT3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Kr. toplice
Postovi: 139
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
https://www.njuskalo.hr/nekretnine/n...oglas-38619608

Je li netko imao ovu situaciju da se kapari stan i onda ceka zavrsetak gradnje?
Bilo bih super ako bi mi netko mogao malo taj proces objasniti. Jer bih kupovao na kredit uz kaparu 30-40% gotovine.

Javili su mi ljudi iz agencije za ovu ponudu. Sad bih naravno istrazio kako i tko gradi pa dalje..

Hvala unaprijed.
prije cca godinu i pol sam kapario takav stan. jos su bile stare kuce na parceli. prvo potpisao preugovor i uplatio 10k kn pa kada je poceo graditi tj. dobio dozvolu, potpisali smo ugovor, uplatio 20k eura i sada cekam, trebalo bi na proljece biti gotovo.
imao sam prednost sto je frendica prije 5 godina od istih uzela stan na isti nacin pa imam pozitivan feedback.
GT3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 13:55   #1089
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Jedini ti problem može biti što ti danas prodaju stan po x €/m2, a dok se gradnja završi možda bude y €/m2. Šta ćeš onda?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 14:00   #1090
GT3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Kr. toplice
Postovi: 139
vec mi je podignuo cijenu za 200 eura i rekao da ako ne prihvacam, vraca mi svu kaparu. a sto sam mogao nego prihvatiti jer je svuda poskupilo jos i vise, tak da...
GT3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 14:00   #1091
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pa to svi rade danas...

Investitor je radije spreman otkazati ugovor i vratiti ti duplu kaparu (ovisno o ugovoru, neki imaju 2x, neki 1x), nego ti dati stan po 30% nižoj cijeni.

Imam takvih par frendova i suradnika koji su tako stanove popušili.

Radije ti investitor vrati 2 x 15k EUR i proda za 700EUR više stan novom kupcu, jer npr. ako je stan 70 kvadrata, to ti je 49k eur zarade a ovako popušiš 30k.

19k eur čistoga u džepu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 14:10   #1092
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Kod nas je lik vratio duplu kaparu od 6.5k €/m2 starim kupcima, da bi ga prodao novim kupcima po 10k €/m2
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote