Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.02.2014., 15:36   #211
migmo
trainspotter
 
migmo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 57
Uređaj mi se prejeftin čini. Kablovi me kad zbrojim radne sate hodanja za njima i sastavljanje, ispadnu skuplji od uređaja. Tražim nešto skuplje (kvalitetnije) da znam da će funkcionirati kako treba kada treba, i to out of the box, bez kemijanja. Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino.
migmo je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 15:46   #212
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Eh, ti bi...

Nije to jeftino, to je normalna cijena za takve uređaje jer nema tu neke nauke pošto to nije UPS. Plus, APC je provjerena marka kad su u pitanju takve stvari.

Kakvi radni sati? Imaš potrošiti sat vremena za kupiti uređaj u jednom shopu i 2 kabela u Chipoteci, u čemu je problem?

Ako ti je toliko napon nestabilan, prijavi kvar elektri.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2014., 16:26   #213
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor migmo Pregled postova
Uređaj mi se prejeftin čini. Kablovi me kad zbrojim radne sate hodanja za njima i sastavljanje, ispadnu skuplji od uređaja. Tražim nešto skuplje (kvalitetnije) da znam da će funkcionirati kako treba kada treba, i to out of the box, bez kemijanja. Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino.
Ajde malo bolje objasni što želiš? Stabilizator napajanja od 400+ kuna ti je prejeftin? Na stranu što to danas malo tko kupuje jer je bolje ići odmah na UPS, takvi konektori i kabeli su danas u IT-u standard.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 19:44   #214
migmo
trainspotter
 
migmo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 57
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ajde malo bolje objasni što želiš? Stabilizator napajanja od 400+ kuna ti je prejeftin? Na stranu što to danas malo tko kupuje jer je bolje ići odmah na UPS, takvi konektori i kabeli su danas u IT-u standard.
Želim stabilizator napona I prenaponsku zaštitu. Koliko vidim letve imaju po nekoliko tisuća joula kapaciteta a ovaj apc ima 300. Na netu se priča da je dobro da prenaponska zaštita ima barem kapacitet od 700-800 joula. Tražim nešto na duže staze, nebih htio da moram odmah nakon, karikiram, drugog groma ić kupovat ponovno. Onda ću rađe dati za neki od 600-700kn ali da ima i šuko utičnice da se nemoram zahebavat sa izradom kablova i da ujedno ima i dostatnu prenaponsku zaštitu za dulje vrijeme jer navodno te prenaponske slabe sa vremenom. Zato kažem kvalitetnije, skuplje.
Koliko vidim svi ti uređaji uglavnom dolaze i sa šuko utičnicama pa ne vidim problem ni u tom "zahtjevu". Što je i logično s obzirom koliko se reklamiraju i prodaju za "home" korisnike.

Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Eh, ti bi...

Nije to jeftino, to je normalna cijena za takve uređaje jer nema tu neke nauke pošto to nije UPS. Plus, APC je provjerena marka kad su u pitanju takve stvari.

Kakvi radni sati? Imaš potrošiti sat vremena za kupiti uređaj u jednom shopu i 2 kabela u Chipoteci, u čemu je problem?

Ako ti je toliko napon nestabilan, prijavi kvar elektri.
No dobro kolega, zato jer mi možda "ne paše skroz" vaša preporuka nemorate se odmah osjećati uvrijeđeno. "Ja bih" nešto ako ima baš po mojemu ukusu, da, tako je.
migmo je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 08:46   #215
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor migmo Pregled postova
Želim stabilizator napona I prenaponsku zaštitu. Koliko vidim letve imaju po nekoliko tisuća joula kapaciteta a ovaj apc ima 300. Na netu se priča da je dobro da prenaponska zaštita ima barem kapacitet od 700-800 joula. Tražim nešto na duže staze, nebih htio da moram odmah nakon, karikiram, drugog groma ić kupovat ponovno. Onda ću rađe dati za neki od 600-700kn ali da ima i šuko utičnice da se nemoram zahebavat sa izradom kablova i da ujedno ima i dostatnu prenaponsku zaštitu za dulje vrijeme jer navodno te prenaponske slabe sa vremenom. Zato kažem kvalitetnije, skuplje.
Koliko vidim svi ti uređaji uglavnom dolaze i sa šuko utičnicama pa ne vidim problem ni u tom "zahtjevu". Što je i logično s obzirom koliko se reklamiraju i prodaju za "home" korisnike.
Ne znam gdje si gledao te "preporuke", no moraš znati dvije stvari: udar groma ne zaustavlja - ništa, tj. nakon toga je svaki uređaj za smeće. Pojavu prenapona u principu rješavaju svi.
Šuko modele sumnjam da netko ovdje prodaje jer je to u IT-u potpuno nestandardno (to bi se vjerojatno trebalo naručiti), ovo za "slabljenje s vremenom" moram priznati da prvi put čujem, a kabele nabaviš - svuda.
A prodaja takvih uređaja je mizerna, nisam već sigurno 10 - 15 godina vidio da netko kupuje stabilizatore.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 13:10   #216
migmo
trainspotter
 
migmo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 57
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
ovo za "slabljenje s vremenom" moram priznati da prvi put čujem
Navodno su većina uređaja dostupna za home use prenaponsku zaštitu rađena sa MOV (metal oxide varistor):

"MOVs have finite life expectancy and "degrade" when exposed to a few large transients, or many more smaller transients. As a MOV degrades, its triggering voltage falls lower and lower."
http://en.wikipedia.org/wiki/Surge_protector

Koliko sam shvatio slično se ponašaju i drugi tipovi zaštite. Ona preuzima energiju na svoj zaštitni element do granice zasićenja u Joulima, nakon čega se aktivira osigurač. Sad ako je udar prevelik ili prebrz za karakteristike uređaja, tada on može uopće ne reagirati na vrijeme odnosno izgoriti prije nego se osigurač aktivira. Zavisno od učestalosti i snazi prenapona odnosno veličine elemenata zaštite, oni kroz vrijeme brže ili sporije degradiraju! Slobodno me ispravite ako griješim.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne znam gdje si gledao te "preporuke", no moraš znati dvije stvari: udar groma ne zaustavlja - ništa, tj. nakon toga je svaki uređaj za smeće.
Na internetu sam gledao.
Ja sam shvatio da prenaponske zaštite služe za zaustavljanje prenapona od udara groma "negdje blizu", zbog čega nastaje voltage spike u distributivnoj mreži. Takav spike naravno nije niti blizu direktnog udara groma, ali je i najučestaliji i primarno se od njega ovdje i štiti. Također bih volio da i ako dođe do direktnog udara u instalaciju da onda izgori taj zaštitni element a ne i moja oprema zajedno sa njime. Ergo kvalitetnije.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
. Šuko modele sumnjam da netko ovdje prodaje jer je to u IT-u potpuno nestandardno
Ja recimo gledam npr. na Nabavi, i vidim da svi UPS-ovi i prenaponske uglavnom dolaze sa šuko utičnicama? Što je na kraju krajeva i logično s obzirom na regiju, odnosno kao da se od prenapona odnosno fluktuacije napona trebaju braniti samo IT uređaji..

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
A prodaja takvih uređaja je mizerna, nisam već sigurno 10 - 15 godina vidio da netko kupuje stabilizatore.
To ti vjerujem jer vidim (googlanjem za uređajem) da je ponuda na tržištu mizerna. Zato ovako padobranski i pitam ovdje, možda netko nešto više zna ili ima nešto specifično za preporučiti, nešto možda više iz pro domene? Šta ja znam.
Šta kažeš na onog kineskog stabilizatora iz el.matisa od 2kW? 700kn i ima jednu (šuko) utičnicu.
migmo je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 13:45   #217
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor migmo Pregled postova
Navodno su većina uređaja dostupna za home use prenaponsku zaštitu rađena sa MOV (metal oxide varistor):
...
Ja recimo gledam npr. na Nabavi, i vidim da svi UPS-ovi i prenaponske uglavnom dolaze sa šuko utičnicama? Što je na kraju krajeva i logično s obzirom na regiju, odnosno kao da se od prenapona odnosno fluktuacije napona trebaju braniti samo IT uređaji..
...
To ti vjerujem jer vidim (googlanjem za uređajem) da je ponuda na tržištu mizerna. Zato ovako padobranski i pitam ovdje, možda netko nešto više zna ili ima nešto specifično za preporučiti, nešto možda više iz pro domene? Šta ja znam.
Šta kažeš na onog kineskog stabilizatora iz el.matisa od 2kW? 700kn i ima jednu (šuko) utičnicu.
Ajmo redom - MOV-ovi vremenski degradiraju snagom, ne brzinom (u praksi su bitno brži od prenapona). S tim da je to "vremenski" u pravilu godine.

U IT-u se šuko baš i ne koristi (osim za kuće uređaje) pa je šuko jako malo zastupljen i to samo za entry uređaje (otprilike na 100 normalnih UPS-ova sam vidio manje od 1 šuko, ako i toliko).

A stabilizatori su rijetki iz više razloga - dosta dobra stabilnost napona u RH i jako mala osjetljivost uređaja (zbog današnjih napajanja).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 15:36   #218
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor migmo Pregled postova
No dobro kolega, zato jer mi možda "ne paše skroz" vaša preporuka nemorate se odmah osjećati uvrijeđeno. "Ja bih" nešto ako ima baš po mojemu ukusu, da, tako je.
Ne osjećam se uvrijeđeno nego se osjećam kao da govorim zidu. Sve ostalo ti je Old Iggy objasnio što sam eventualno mislio reći.

Ako baš želiš "pro" stvari onda imaš ovo:
http://www.furmansound.com/product.p...3&id=P-1400ARE

No budi spreman i platiti, ne znam što imaš a da je vrijedno takve investicije? No kao šta i sam vidiš, opet je u pitanju IEC konektor.

Ili jednostavno kupi šuko UPS za 700-800kn pa, eto, dobit ćeš i bonus funkciju jer vidiš i sam da stabilizatori baš i ne idu kako si zamislio.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 19:32   #219
migmo
trainspotter
 
migmo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 57
Taj model mi je malo ipak preskup ali vidim ima u Audio Pro raznih modela a i sama ideja uređaja izgleda kao ono što tražim, već bi se tu moglo nešto naći. Hvala!
ps. ako biti "zid" znači biti selektivan u odabiru, dapače! Hvala još jednom.
migmo je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2014., 00:26   #220
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Da zbilja, oni drže svašta od Furmana. A i da se dogovoriti s njima, mogu naručiti ono šta nemaju.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2014., 20:45   #221
Sacred_Zd
Eternal Champion
Moj komp
 
Sacred_Zd's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zadar
Postovi: 21
Question Prenaponska zaštita

Pozdrav!

Kupujem prenaponsku zaštitu APC PH6T3 - ima je u acquisitum magnum za 180 kuna.

Ovo je link iz linksa gdje bar pišu karakteristike uređaja.

Jedno newb pitanje. Jesu te letve (konkretno gore navedena) jednokratne ili imaju neki osigurač koji se može promijeniti?
Sacred_Zd je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2014., 01:18   #222
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Evo ti slika iznutra > http://article.techlabs.by/img/artic...ral_view_7.jpg
ima automatski osigurač koji možeš pritisnuti (vratiti u funkciju) kad izleti.
Ako je "preživila" grom ili nešto sl. onda je pitanje kakva joj je funkcionalnost tj. zaštita nakon toga "događaja", taj detalj ti nitko nemože reći.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2014., 07:37   #223
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
nije bas tema ali, ako postoji kakva zastita samo za telefonsku liniju, ups vec imam ali nema to, trazio sam po trgovinama ali nisam nista nasao
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2014., 08:52   #224
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor the-rider Pregled postova
nije bas tema ali, ako postoji kakva zastita samo za telefonsku liniju, ups vec imam ali nema to, trazio sam po trgovinama ali nisam nista nasao
Postoji. Obično je danas ujedno i zaštita za RJ-45.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2014., 09:24   #225
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Postoje, obično izgledaju slično ovoj > http://www.chipoteka.hr/artikl/9067/...-telefon-spp04
zanemari šta ova ima i coax zaštitu, ili ovako od APC - a > http://www.apc.com/products/resource...ase_sku=P1T-GR
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2014., 19:17   #226
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
to pretpostavljam da mora biti pod naponom da bi radilo?

sta kazete na ovo?

http://www.protis.hr/products/detail...c-pnet1gb/5537

http://www.apc.com/resource/include/...1gb&tab=models

i ako bi to radilo na samo dvije zice od tel. linije, valjda bi?
vjerovatno pitam gluposti ali nemam pojma o tome
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2014., 19:35   #227
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Sacred_Zd Pregled postova
Pozdrav!

Kupujem prenaponsku zaštitu APC PH6T3 - ima je u acquisitum magnum za 180 kuna.

Ovo je link iz linksa gdje bar pišu karakteristike uređaja.

Jedno newb pitanje. Jesu te letve (konkretno gore navedena) jednokratne ili imaju neki osigurač koji se može promijeniti?
Imam takvu letvu i ima osigurač na sebi.
  Reply With Quote
Staro 29.09.2014., 20:45   #228
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
@the-rider
Kompliciraš, sve zaštite rade tako da prenapon preusmjere na uzemljenje umjesto prema štićenoj opremi, dakle moraš imati šuko utičnicu u blizini.
Vidiš da ovaj APC PNET1GB ima ž/z žicu koju treba spojiti na šasiju ili uzemljenje, međutim on je namijenjen za mrežu (Lan).
Za telefon / modem trebaš (već spominjani) > http://www.protis.hr/products/detail...n-schuko/33446
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2014., 20:52   #229
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
ma znam, ruter mi je do ups-a tako da lako spojim uzemljenje, zanima me ako te zastite sta ste linkali rade bez struje da ne moram spajati napon na njih, posto imam ups bez suko uticnica
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2014., 21:02   #230
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Zanemari ups u cijeloj prići, uzmi ovu poviše linkanu, uštekaš u utičnicu a na nju može ići šta želiš pa i ups,
tel. liniju spajaš na ulaz (označeno na zaštiti, vidi njegovu uputu), tel. izlaz spajaš na modem (ako imaš adsl razdjelnik onda na njega).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2014., 07:21   #231
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
samo mi je daleko uticnica od linije

najlakse bi mi bilo staviti ono od apc-a sta sam linkao, uzemljenje lako spojim, samo ako bi radilo na tel liniji
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2014., 08:10   #232
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Zanemari ups u cijeloj prići, uzmi ovu poviše linkanu, uštekaš u utičnicu a na nju može ići šta želiš pa i ups,
tel. liniju spajaš na ulaz (označeno na zaštiti, vidi njegovu uputu), tel. izlaz spajaš na modem (ako imaš adsl razdjelnik onda na njega).
ok nikky, ali moram pitati - kolika je ovo sigurnost u slucaju groma? mislim, za telefon / modem (voip, jel)?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2014., 10:11   #233
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Nema i (jos) ne postoji potpuna zastita od udara groma. Sve ovisi koliko je on jak. Ako ti udari u kucu ili u neposrednoj blizini, nema zastite uredjaja osim vadjenja letve iz uticnice. Ovakve zastite, koje se i zovu "prenaponske", nisu osiguranje protiv takvih slucajeva, nego mogu pomoci kad grom udari negdje dalje od kuce i glavno praznjenje se dogadja na putu do tvoje uticnice, pa letva treba obradit samo odredjeni previsoki napon...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2014., 10:37   #234
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Istina, ništa nije 100% pa ni to, treba odraditi upravo šta je Prezime opisao, kad lupa grom "u blizini" da se može preko zaštite isprazniti u uzemljenje a ne prema tel, routeru, kompu, ...
Ako si dobio na lutriji tj. "direct hit" onda ti može pomoći samo onaj gore
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2014., 19:54   #235
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
Citiraj:
Autor the-rider Pregled postova
to pretpostavljam da mora biti pod naponom da bi radilo?

sta kazete na ovo?

http://www.protis.hr/products/detail...c-pnet1gb/5537

http://www.apc.com/resource/include/...1gb&tab=models

i ako bi to radilo na samo dvije zice od tel. linije, valjda bi?
vjerovatno pitam gluposti ali nemam pojma o tome
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@the-rider
Kompliciraš, sve zaštite rade tako da prenapon preusmjere na uzemljenje umjesto prema štićenoj opremi, dakle moraš imati šuko utičnicu u blizini.
Vidiš da ovaj APC PNET1GB ima ž/z žicu koju treba spojiti na šasiju ili uzemljenje, međutim on je namijenjen za mrežu (Lan).
Za telefon / modem trebaš (već spominjani) > http://www.protis.hr/products/detail...n-schuko/33446
evo uzeo oba ova, sad cekam grmljavinu da testiram
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2014., 19:58   #236
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Bolje da je nema ili da je barem dalje
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2014., 20:47   #237
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Koji online ups oko 800-900W preporučate ?
Tower, ne rack. Da je po mogućnosti šta tiši
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2014., 21:05   #238
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Imam doma 4 APC letve od toga tri najjače sa 8 utičnica i najjačim surge ratingom. Jedna je "izgorila" odnosno lampice su joj prestale raditi, ali ona i dalje pušta struju u uređaje iako u uputama piše da prekida. Inače na sve 4 su sklopke loše i rade priličnu iskru prilikom ukapčanja i iskapčanja toliko da mi je adapter od routera vidljivo izgorio jednom priliko kad sam se vratio s mora i upalio letvu.

Na netu se priča o APC letvama kao o najboljima i zato sam ih kupio. Moje osobno mišljenje kao eletričara po struci nakon 4god upotrebe - nisu nešto.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2014., 22:49   #239
Talaba
Registered User
Moj komp
 
Talaba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Serbija
Postovi: 108
Najsigurnija zaštita protiv groma i sevanja je čim počne gasi sve i čupaj kablove iz utičnice. Ja sam imao prilike da vidim kako utičnica varniči usled sevanja iako nije bilo struje u celom mestu.
Talaba je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2014., 11:54   #240
Marin!!!
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 179
Uzeo bi uređaj koja stabilizira napon pa mi treba savjet što je bolje uzeti.
Stabilizator napona
http://www.diskont24.com/product.php...&cat=58&page=1
ili ups koji također ima stabilizaciju napona
http://www.diskont24.com/product.php...&cat=58&page=1
http://www.diskont24.com/product.php...&cat=58&page=2

To bi koristio za tv i pojačalo tako da ne vidim potrebu za ups-om, osim ako mi ups ne nudi neku dodatnu zaštitu koju apc regulator napona nema.
Marin!!! je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na