Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.08.2007., 23:41   #31
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
OsX je OS kakav bi svaki OS trebao biti,

mene je šokiralo kako brzo rade stvari pod OSX-om...

OSx kernel je preuzet od BSDa...znači temeljen je na UNIXovom kernelu.
Vidiš, UNIX je neizbježan još od 1970te kada je još Bill G. piškio u gaće...sve je izašlo iz UNIX-a...TCP/IP, prvi portabilni OS tj. prvi program uopće koji je preveden u C jezik, prvi multi-user OS, prvi time-shareing OS.

Ma moram reć...Windowsi su sranje, ne zato što nisu sposobni za neke zadaće već zato što su nametnuti proizvod koji se u nijednom pogledu ne mogu mjeriti sa UNIX-like sistemima koji su otvoreni i besplatni.
Samo da malo prorade na OpenOffice-u, optimiziraju kod i paket je kompletan za sve urede u svim sektorima.
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2007., 00:16   #32
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nije samo OsX ok, ima ih milijun, mene zapanjuje da su cak i serverski MS OS-ovi toliko popularni, a nisu u stanju neke osnovne stvari napraviti, tipa dinamicko resizeanje volumena i slicno.
To je neka trgovinska politika, tarifiranje...
Win server???
Kod nas na poslu imamo openVMS na alphi....pazi ovo: UPTIME 7 YEARS!!!
Jednom je bio nanovo instaliran jer je SCSI HDD crknuo, a trajao je 3 godine...znači postavljen 97 s jednim prekidom zbog hardwarske greške i do dan danas traje....miševi žive u kučištu...
Ajd' ti nađi miševe u win2003 serveru!
Striček je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.08.2007., 09:44   #33
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Na obojicu, a i ne samo njih.

BTW, kod mirkosofta nista nije cudno, dapace.
To je istina. Prema M$-u treba imati stav "Ništa nas ne može iznenaditi!"

Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
Kod nas na poslu imamo openVMS na alphi....pazi ovo: UPTIME 7 YEARS!!!
Jednom je bio nanovo instaliran jer je SCSI HDD crknuo, a trajao je 3 godine...znači postavljen 97 s jednim prekidom zbog hardwarske greške i do dan danas traje....miševi žive u kučištu...
Ajd' ti nađi miševe u win2003 serveru!
OMG 7 godina! Baš sam čitao nedavno, kako je ugašen jedan HP server nakon 13 godina uptimea i samo je jednom bio offline (na sat-dva vremena). M$ sigurno nije bio na tom serveru

BTW ja za svoj mali FTP serverčić koristim Fedoru, uptime po BIOS-u je 364 sati, bez znaka ikakvog usporavanja a sa Windows XP max. uptime je bio 10 dana i tad se sustav značajno usporio, pa sam trebao restartati...
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2007., 10:23   #34
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
To je neka trgovinska politika, tarifiranje...
Win server???
Kod nas na poslu imamo openVMS na alphi....pazi ovo: UPTIME 7 YEARS!!!
Jednom je bio nanovo instaliran jer je SCSI HDD crknuo, a trajao je 3 godine...znači postavljen 97 s jednim prekidom zbog hardwarske greške i do dan danas traje....miševi žive u kučištu...
Ajd' ti nađi miševe u win2003 serveru!
Naravno. Najtragicnije je sto je nekima to gotovo nezamislivo. Mi smo nedavno gasili masinu koja je imala uptime od preko 10 godina. Na stranu sto je skupa, sto je FT sustav i slicno... Ali, nazvati nesto "enterprise" produktom, a za bilo koju akciju dobiti poruku "you need to restart" je smijesno... Ma ne smijem vise, iznervirat cu se od silnih frustracija...

Da se razumijemo, MS je nekad OK, ali nije bas da ga se mora gurati u sve zivo...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2007., 00:34   #35
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ovo ja zovem Service packom

Užas, kao da su radili potpuno novi OS.
Samo se iskreno nadam, da će onda Vista biti ono što se od nje očekuje, jer ako ne - što oni dovraga rade ?

E bas sam ovo ja htio prokomentirati, al vidim da i ti imas potpuno isto misljenje ))) poluproizvod je izasao kako mi se cini, nisam ju jos koristio previse, al nadam se da ce biti brza i stabilnija poslije ovoga packa.
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2007., 10:32   #36
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
Operativni sistemi moraju biti besplatni i otvoreni i idealno je da ga svaka budala može razvijati što najviše podsjeća na demokraciju, ..
Oprosti na pitanju, ali koliko godina imaš?
Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2007., 12:49   #37
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor Cataphract Pregled postova
Oprosti na pitanju, ali koliko godina imaš?
73
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2007., 14:31   #38
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
Kao što sam i mislio - bolje je ne ulaziti u diskusiju s nekime tko je u stanju napisati citiranu rečenicu. hf
Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2007., 16:24   #39
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor Cataphract Pregled postova
Kao što sam i mislio - bolje je ne ulaziti u diskusiju s nekime tko je u stanju napisati citiranu rečenicu. hf
Ah što ću ti ja? Ako želiš diskutirati o tome onda si fulao forum. Ako ne razumiješ rečenicu i u kojem je kontekstu ona napisana...ne znam, pogledaj riječnik stranih riječi, enciklopediju...
Također ne želim ulaziti u diskusiju s nekime tko očito želi izprovocirati nekakav sukob. Uopće me ne interesira što imaš za reći tj. napisati.
Ako ti je do nadmudrivanja i izkazivanja probaj na druge forume.
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2007., 16:34   #40
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Dobro, malo strasti dolje i sve OK.

Da, nisu potrebne provokacije, normalna rasprava i zastupanje određenih stajališta jesu i to bi bilo to.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.09.2007., 18:27   #41
Tichma
Premium
 
Tichma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 164
ja mislim da bi se trebala otvoriti tema o microsoftovim propustima , naravno bilo bi oko 1000 stranica, ali ovdje se najmanje prica od vista SP1, mene zanima jel itko probao, ako je neka kaze jel ima poboljsanja itd.
Tichma je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 18:33   #42
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ti si svjestan da SP1 još nije izašao ?
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 18:35   #43
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Izašla je beta, ali je nemam namjeru stavljati... Čekam finalnu verziju pa ću napraviti slipstream u instalaciju.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 18:36   #44
Tichma
Premium
 
Tichma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 164
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ti si svjestan da SP1 još nije izašao ?
mislio sam na betu
Tichma je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 18:56   #45
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Nisam znao, pak sam prenaglio. Uglavnom, čitam po XS-u, jedan je tamo tester (valjda) i veli da Vista sa time radi napokon kako treba. Što god mu to značilo.

DL je dostupan preko ilegalnih servisa, tako da - rado bi probao ali štanga, nisam beta tester
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 20:53   #46
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
nisam beta tester
prijavi se, kaj čekaš?
mislim da sam na nekom .hr forumu, možda čak i ovdje, čitao da su neki stavili tu betu i da im vista u najmanju ruku radi nešto bolje, a u dobrom dijelu slučajeva i dosta bolje.
no, meni je taj os još uvijek prilično odbojan. ako ništa drugo, onda ne vidim svrhu prelaska osim dx10 igri jednog dana. no, opet sam skloniji igranju u dx9 modu nego instaliranju viste

mali offtopic: pričalo se nešto i o dx10 na win xp, bu kaj od toga?
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 22:49   #47
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Damn. Izgubio sam okladu. Ode piva.
Kladio sam se da bu prvi SP za vistu izasao na blurayu!
  Reply With Quote
Staro 05.09.2007., 00:50   #48
Th3 Cl4n5m4n
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Svuda po malo
Postovi: 121
Idalje ostaje misterij šta je to na 12GB.

Dakle... OS imam 4.5GB ( ajmo reći ). a SP ima 12. Što će reći da je SP gotovo 3 puta veći a to nam samo govori koliko su propusta imali pri izlasku Viste. mada ih ja osobno nisam oliko uočio ( osim što nikako otkriti šta to Vista stalno neki ku**c prćka po HDD-u ali ajde ).

Dizajnom je lijepša od XP i podržava puno programa koji su radili na XP ( meni jedino nije htio drivre za printer HP D2360 primiti koji su za XP ). U ovo se podrazumijeva i da je probana mogućnost da se kompatibilnost programa stavi sa Viste na XP+SP2. Navodno i Cannopus edius ne radi na Visti a nema "besplatnih2 verzija pa mi nije pogodno prelaziti na Vistu ali siguran sam da će uskoro biti " besplatnih " verzija. Besplatno = trial naravno.

Smatram da je za Vistu jakooo dobro imati Wide Screen monitor kao bi omogući da dok normalno radite, surfate Net-om ili bilo šta da vam gadget-i sa strane ne smetaju a u njih možete zaista korisnih stvarčica staviti. na 17" CRT-u kojeg ja imam zaista nije za korisitit gadget-e i recimo mozillu ili bilo šta.. zauzimaju previše mjesta.

Ali evo.. nadam se iskreno da će Vista biti još bolja nego sada pa da vidimo kako će to funkcionirati. Sretno MS-u i sretno svima korisnicima
Th3 Cl4n5m4n je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2007., 00:52   #49
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Damn. Izgubio sam okladu. Ode piva.
Kladio sam se da bu prvi SP za vistu izasao na blurayu!
Skužili su da im je za sad dostatan double layer DVD, ali za SP2 već planiraju Blue-ray BOX od po 4 BR medija...I have my sources
"Please insert BR disc #3 to continue installation or press exit to stop this madness!"
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2007., 10:41   #50
Th3 Cl4n5m4n
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Svuda po malo
Postovi: 121
Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
Skužili su da im je za sad dostatan double layer DVD, ali za SP2 već planiraju Blue-ray BOX od po 4 BR medija...I have my sources
"Please insert BR disc #3 to continue installation or press exit to stop this madness!"

ROFLMAO
Th3 Cl4n5m4n je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2007., 16:34   #51
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
moje iskustvo sa Vistom:

install - sve glatko
dizu se prvi puta, uspjesno napravim konekciju na net (tada sam se jos spajao preko PPPoE sa kompa) i nece radit net kak spada

ja gledam wtf, malo sam prcko, al reko za***i

restart kompa, WinXP+SP2 install

naravno, kasnije sam saznao da je trebalo postelat onaj mutavi IPv6, al od onda nisam jos formatirao, a nedamise samo zbog Viste kad ovako radi savršeno... neznam, mogli su to i jednostavnije napravit...

u svakom slucaju mislim da ce bit puno ulašteniji OS kad izadje SP, a i vec ce do tada podrzavat sav hardware i software...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2007., 01:17   #52
Svabo
Premium
 
Svabo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 69
cura mi je dobila mac book iz zemlje preko velike bare, zvjerkica radi na dvojezgrenom pentiumu na 2GHz i 1Gb rama sa samo 64Mb VGA meme ali vrti sve jedno 40% brze od moje konfe.... tolliko o osX, da nije tako americki glupo izveden bio bi savrsen... no lako se naviknuti na novi os ako su performansi tako puno bolji... a vjerujte mi jesu...(govorimo o vrlo slabom modelu MacBoocka)

EDIT:fulll off topic... ali cisto ono za memoare....
Svabo je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2007., 12:39   #53
sick_boy
Premium
Moj komp
 
sick_boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 680
Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
Skužili su da im je za sad dostatan double layer DVD, ali za SP2 već planiraju Blue-ray BOX od po 4 BR medija...I have my sources
"Please insert BR disc #3 to continue installation or press exit to stop this madness!"
Jesi vidio kad listu patch-eva za Sun Solaris (vjerojatno jedini preživjeli pravi Unix)? Mislim da ih ima više nego za bilo koje Windowse, premda Solaris izlazi češće nego Win.

Veliki broj zakrpa uopće nije negativna stvar - pokazuje da kompanija prati zbivanja na polju sigurnosti, prihvaća prijavljene propuste i krpa ih.

Osobno koristim i XP i Vistu i Solaris i Linux (Ubuntu, RedHat i Slackware) što kod kuće što na poslu. Svaki od tih OS-ova ima svoju primjenu i suvišno je komentirati kako je jedan bolji ili lošiji od drugog. Također ne smatram da bi svaki OS trebao biti otvoren, jer bi onda imali linux-like kaos od OS-ova koji ne poštivaju pola standarda, a drugu polovicu primjenjuju prema nahođenju programera/entuzijasta.

Uglavnom, Vista mi radi OK, a skori izlazak SP1 pozdravljam, premda je redovito update-am i nisam naišao niti na jedan ozbiljniji problem do sada (a koristim je još od beta 2 verzije).
__________________

iBase MI980VF-4700EQ Motherboard
Intel Core I7-4700EQ (2.4-3.4Ghz, 4 cores, 8 threads)
16GB DDR3L RAM 1600 MHz
250 GB Samsung 860 Evo mSATA SSD
1TB Seagate Barracuda 7200 2.5" HDD
ATI RX550 4GB
Kolink Satellite mATX Cube Case
Delta Electronics GPS-350EB-200 A ATX 350W PSU
Acer 27" 1440p 75Hz Freesync IPS monitor
Cherry MX Board 1.0 keyboard, brown switches
LOGITECH G305 Lightspeed mouse
Arch Linux/Win 10


Lenovo Idepad 5 pro:
AMD Ryzen 7 6800HS
16GB DDR5 RAM 5600 MHz
1TB Micron nVme HDD
16" 2160x1600 16:10 IPS Display
Windows 11


Fujitsu Esprimo:
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7500
4GB DDR2 RAM
WDC WD1600AAJS-0 160GB
Seagate ST4000DM000 4TB
openmediavault 4.1.17

Philips 55PUS7373/12 55" 4K HDR VA Direct LED TV
Toshiba 50" QLED 4K Dolby Vision/Dolby Atmos TV
TCL 40" FullHD TV
Maxell SB-3000 soundbar
Onkyo TX-SV444 AV Receiver
Pioneer BDP-160 BD player
Audio-Technica AT-LP2XGY gramofon
Mirage 290is bookshelf speakers
sick_boy je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2007., 14:27   #54
Racker_CRO
Silent killer
Moj komp
 
Racker_CRO's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Citiraj:
Autor sick_boy Pregled postova
Jesi vidio kad listu patch-eva za Sun Solaris (vjerojatno jedini preživjeli pravi Unix)? Mislim da ih ima više nego za bilo koje Windowse, premda Solaris izlazi češće nego Win.

Veliki broj zakrpa uopće nije negativna stvar - pokazuje da kompanija prati zbivanja na polju sigurnosti, prihvaća prijavljene propuste i krpa ih.

Osobno koristim i XP i Vistu i Solaris i Linux (Ubuntu, RedHat i Slackware) što kod kuće što na poslu. Svaki od tih OS-ova ima svoju primjenu i suvišno je komentirati kako je jedan bolji ili lošiji od drugog. Također ne smatram da bi svaki OS trebao biti otvoren, jer bi onda imali linux-like kaos od OS-ova koji ne poštivaju pola standarda, a drugu polovicu primjenjuju prema nahođenju programera/entuzijasta.

Uglavnom, Vista mi radi OK, a skori izlazak SP1 pozdravljam, premda je redovito update-am i nisam naišao niti na jedan ozbiljniji problem do sada (a koristim je još od beta 2 verzije).
Potpisujem sve ovdje rečeno. Vistu sam koristio kao dual boot još od bete pa do RC-a. Nakon finala imam samo nju kao OS i od kad su izašla ona dva patcha za stabilnost, kopiranje i ostalo (ne znam točne KB-ove) od tada mi je turbo stabilna. Doduše istina je da je za nju potreban jak stroj ako želiš vrtiti aero ili slučajno dreamscene. Jedini bsod koji mi se je pojavljivao je bio zbog modema, surfanje i pokretanje bilo kakve multimedije je rezultirao BSOD-om ali to je bilo do drivera. Od kad sam na ADSL-u sve 5. Tu i tamo MEMORY_MANAGEMENT BSOD ali to je mojom krivicom jer se igram sa OC-om pa to zafrkava. Veličina SP-a je upitna stvar jer ako je cijela Vista na jednom DVD-u što imaju patchirati na DVD-DL? Možda Ultimate patchevi? Ipak DreamScene i oni silni dodaci iznose 200~250MB pa i to može biti razlog ako su ih natamburali u SP1. Na kraju krajeva SP1 bi morao biti univerzalan za sve verzije Viste pa tako i Ultimate.
Neki od mojih izvora kažu da će SP1 biti jedini SP za Vistu jer se prestaje s njenom podrškom s obzirom da su preorijentirani na novi OS koji razvijaju, Viena. Čini se da će Vista biti kao Millenium koji bio nekakva međufaza koji su na brzinu izbacili samo što je Vista ipak stabilnija (a i duže se razvijala čitaj kasnila).

Pozdrav.
__________________


Case: ThermalTake Shark VA7000BWA -> ulaz: 1x120mm BlueLed izlaz: 1x120mm BlueLed

PSU: Corsair CX-750M Modular @ Blazer UPS 600VA

MBO: Gigabyte GA990FXA-D3

CPU: AMD FX 6100 Black Edition @ 3300 MHz -> cooler: Scythe Zipang 2

RAM: 4x 4GB Corsair XMS3 1600MHz

VGA: Sapphire HD7870 2GB GDDR5 GHz Edition

HDD: Patriot Pyro SSD 120GB

HDD: Seagate 1TB SGT-ST1000DM003 SATA 6

DVD±RW: LD DVDRW

DVD±RW: LG BlueRay BE06LU10

I/O units

Monitor: LG 25UM58-P 21:9 IPS LED

Keyboard & Mouse: Logitech MK710

Sound: Vivax HT-100 5.1

Headphones: Trust 640-U

Printer: Canon Pixma MX475


Racker_CRO je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2007., 15:51   #55
CPU
Varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 214
Instalacija Viste SP1 će zahtijevati 7GB tvrdog diska za x86 i čak 12GB za x64 sisteme!
U vezi 7 gb.piše instalacija a ne sam sp.zašto toliko? vrlo jednostavno zato jer postoji uninstall pa se moraju stari fileovi negdje spremiti,a oduvijek postoji i cmd switch koji isključuje (Create backup of system files)pa onda ne izlazi 7 gb nego se inst poveća ak pričamo o ultimate verziji oko 250 mb.
A ionako to nebi trebalo biti problem jer je najbolje napraviti slipstream na ori gigi dvd i onda clean install.
CPU je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2007., 01:09   #56
televizor
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 150
ma vi niste normalni, treba pricekati oko 3 godine dok se vista ne stabilizira, a do tada xp i server 2003 !
televizor je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2007., 06:57   #57
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Ovo samo potvrđuje moju tezu koju govorim već jedno vrijeme.MS je izbacio Vistu na tržište jer je jednostavno bio primoran od strane medija.A to što je ona nedovršen poluproizvod-ma nema veze,ljudi će ionako kupovat.Jer s obzirom da je SP1 tako ogroman tu se puno toga mijenjalo...ako se ne varam nešto se šuškalo da će sa SP1 i novi kernel doći.Hm...A to što bi već 2009 trebala izaći "Vienna" dokazuje da je Vista direktni nasljednik Windows ME (čitaj-prijelazno riješenje da se na brzaka zadovolji raja).Jednostavno da jednostavnije ne može biti.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2007., 13:00   #58
Danijel1803
Premium
Moj komp
 
Danijel1803's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Tenja
Postovi: 164
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Izašla je beta, ali je nemam namjeru stavljati... Čekam finalnu verziju pa ću napraviti slipstream u instalaciju.
I meni napraviš jedan DVD ?
Danijel1803 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2007., 13:08   #59
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Na svu sreću imam flat rate
Valjda će ju ovo srediti kvragu...Ili barem SP2, samo koliko će on giga imati
Nemaš brige oko tog, naručiš direkt od Microsofta SP na CD-u/DVD-u i stiže ti doma kroz koji dan. Tako sam ja napravio kod SP2 za XP. Čak me iznenadilo kojom brzinom je došlo ( 2 dana ).
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2007., 11:14   #60
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
...ako se ne varam nešto se šuškalo da će sa SP1 i novi kernel doći.Hm...
Da novi je kernel, 6001.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na