Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2018., 17:45   #1
Konami1989
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 32
Net Framework problem sa instalaciom

Pozdrav,

nedavno sam kupio računar i instalirao windows 7 64 bitni. Trenutno sam neke igrice instalirao ali ne mogu da pokrenem traži mi instalaciju Net Framework. Kada preuzmem noviju verziju i pokušam instalirati piše da je nemoguce i da je instalacija blokirana. Starije verzije net framework-a instalira ali kada kliknem na finis piše instalacije nije dovršena ima problem. Tražio sam po netu ali nikako nisam uspio da riješim ovaj problem pa da vidim šta mi vi predlažete? Zašto mi se to dešava jel trebam ponovo formatirat računar ili? Zaborvio sam ubaciti da update windovsa ne mogu d aizvršim i tu imam neku grešku. Nije do cd-a sa kojeg sam instalirao jer sam taj windows koristio na više računara i sve je to radilo.

Hvala
Konami1989 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2018., 18:27   #2
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Očito ti Windows ne može do update servera, jer si probao skinuti fix za Windows update, te za framework probaj skinuti offline full verziju
Alister je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2018., 18:38   #3
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,920
Fora je da ti neda instalirat jer ovisi o nekim updateima. Potrazi na googleu taj update koji ti treba za net feamework koji zelis instalirat.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2018., 19:07   #4
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Koji točno net framework hoćeš instalirat? 3.5.1 možeš dodati i preko "Turn Windows features on or off" u Control panelu.

Isto tako, kako postoje KB-ovi koji moraju biti da bi mogao net framework instalirat, bilo je i par problematičnih KB-ova koji su znali pravit probleme.

Instalacija hoće zapet i ako imaš smeća u temp folderu, pa si pobriši isti, iako pošto je nova instalacija tebi nebi trebalo to zezati.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 13:45   #5
Deamon101
Premium
Moj komp
 
Deamon101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 503
otvorit command prompt kao admin, ubacit cd od windowsa i napisati : DISM /Online /Enable-Feature /FeatureName:NetFx3 /All /LimitAccess /Source:d:\sources\sxs
https://docs.microsoft.com/en-us/win...nagement--dism
Deamon101 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na