Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2006., 09:30   #1
_Stiv_
Premium
 
_Stiv_'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
Fuji FinePix S9500

Dotični fotoaparat može koristiti xD, CompactFlash i Microdrive.
Neki kažu da je xD najkvalitetniji, ali i najskuplji, a i čitač kartica mi ga ne podržava.
CF se čini najbolji izbor. 2GB za 350 - 1100 kn (zašto je tolika razlika?).
A što se tiče Microdrive-a za 800kn 6GB se čini jako zamamno, ali to je ipak disk, a ne memorija pa ne znam kako se ponaša ako ga netko kresne malo jače ili padne na pod i to.

Koja su vaša cijenjena mišljenja?

Hvala & pozdrav forumu

P.S. zaboravio sam reći da ću njime snimati i filmiće, a i fotke bih htio snimat što brže, pa da mi ne bi (ako je to uopće moguće) memorija bila usko grlo.
U biti je pitanje koju od svih onih ultra 1,2,3 uzet, ni sam ne znam kojih više tu brzina ima i koliko igraju ulogu na brzinu fotića.
_Stiv_ je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2007., 09:03   #2
Garak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 172
CompactFlash ti je najbolje rješenje. Razlike u cijene su dijelom zbog brenda, a dijelom zbog brzine. TwinMOS Ultra-X compact flash kartice imaju dosta dobar odnos dobiveno/cijena.
Sandisk je izvrstan, ali i precijenjen.
Ovo govorim iz iskustva, imam nekoliko CF kartica od 1 i 2 GB, jedan Microdrive i radio sam sa xD karticama na Fujiju S7000.
Garak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2007., 12:05   #3
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
najbolje su ti xd kartice
aparat s njima najbrze radi
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2007., 15:34   #4
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
xD kartice nisu generalno brže od CF kartica jer to ovisi o dosta faktora. Postoje razni podtipovi kartica - ako uzimaš CF najbrže su recimo SanDisk Extreme/Ultra serija ili Lexar Pro serije, a ako uzimaš xD postoje stariji/sporiji tipovi kartica (xD, xD-M) i noviji/brži tip (xD-H). Najbrže CF kartice sposobne su za brzine zapisivanja od 10 MB/s i više, a kod prebacivanja na računalo (ovisno o čitaču), najbrže imaju brzinu čitanja između 15 i 20 MB/s. Zanimljivo, prema onome što sam našao na internetu, na tom aparatu brže rade xD kartice (30-50% brže), a kod CF kartica nije bitno koja se koristi jer se postižu isti rezultati sa starim microdrive-om i SanDisk Ultra II CF karticom. Izgleda kao da je Fuji namjerno zaključao brzine za CF, jer forsiraju "svoj" xD format, a CF je jeftiniji i najčešće brži. Evo link...

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilms9000/page5.asp

Da te ne buni, taj aparat se u Americi zove S9000, a u Europi S9500.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2007., 20:12   #5
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ta brzina kartica je najvažnija za neograničeno rapidno okidanje. SanDisk Extreme/Ultra 3 imaju oko 20MB/s i možeš sa recimo EOS350D okidati rapidno bez brige, ali pitanje je koliki buffer i koliko brz čip ima sam fotoaparat, te može li iskoristiti karticu.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2007., 08:42   #6
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Interestingly our tests showed that - strangely - the S9000 writes to xD-Picture card considerably faster than CompactFlash

to ti pise na tom linku zato mu i kazem da uzme xd
isprobao sam s9500 sa cf i xd kartom nutra i sa xd je dosta ugodniji rad
jed2i je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na