Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2017., 15:49   #1
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
(riješeno) Windows 10 izbacivanje zvučne

Pozdrav svima, imam mali problem sa sljedecom konfom

- ASUS VX239H-W
- Intel Core i3-7100
- Gigabyte GA-B250-HD3P
- 2x Crucial 4GB DDR4 2400MHz
- SSD 256GB Western Digital WD Black M.2
- Fortron Hyper 700W (znam da je overkill ali imao sam viska jedno)
- Zalman Z3
- Logitech G300 mis
- neka MS usb tipkovnica
- HP 3635 printer
- TP-Link TL-WN 823 N wifi stick
- Windows 10 Pro x64

naveo sam sve jer sam imao jednom problem da je logitech g300s mis bio uzrok izbacivanja nvidia graficke u laptopu (dok je on bio ustekan cim se pokrene neki program koji koristi nvidiu odma ju izbaci i iskoci poruka da je graficka "sigurno uklonjena", ono wtf ali jbg, zamjenili mis i problem nestao) tako da pretpostavljam da je i ovdje slican slucaj no prvo u detalje

komp je star dva mjeseca, svi driveri su instalirani sa sluzbene stranice, windowsi su azurirani do kraja, monitor je spojen preko hdmi kabla preko kojega ide i zvuk jer monitor ima na sebi zvucnike, svako malo (nema tocan interval) iskoci poruka na ekranu da je kabl od zvuka istekan i odmah druga da je opet ustekam te se otvori prozor za control panel od gigabyte (time sumnjam na zvucnu od maticne a ne na zvucnu koja ide preko hdmi), probao sam sa drugim misem i ista stvar, printer je ugasen, wifi sam maknuo i ustekao lan kabl i ista stvar se dogada

takoder wifi stick je ustekan naprijed u usb 2.0, kada ustekam usb stick u prednji usb 3.0 wifi prestane raditi tj ne mogu se spojiti na mrezu dok ne istekam tako da sam taj usb 3.0 port onemogucio skroz

eto, ima li tko kakvu ideju sto bi moglo biti?
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 16:32   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
A zašto se uopće mučiš s errorima? Ja da imam 2 mjeseca stari laptop, odmah bi ga slao na reklamaciju.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2017., 16:35   #3
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa to je desktop.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 16:41   #4
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Znači integrirana grafa je u pitanju i zvuk ide preko HDMIa van na zvučnike. Je li to to ili si zaboravio grafičku spomenuti?

U svakom slučaju, ažuriraj drivere od intel grafike ili probaj neku stariju verziju ukoliko je ova najnovija.

Znači drivere drito od intela:

https://www.intel.com/content/www/us...phics-630.html
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 17:54   #5
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
da, integrirana je i zadnji driveri su...no kad to iskoci zvuk ne nestane, radi i dalje, zato mislim da nije problem u grafici i zvuku preko hdmi nego da nesto drugo poremeti zvucnu na ploci jer ipak iskoci control panel od zvucne kad se to dogodi a u tom panelu nema nista za hdmi zvuk, znaci da nisu povezani

edit: nasao sam problem, prednja ploca na kucistu stvara problem, maticna prednju plocu prepoznaje kao audio uredaj i kako se iz nekog nepoznatog razloga prednja ploca blesira onda izbaci taj svoj "audio uredaj" koji je zapravo samo jack..uglavnom u control panelu od zvucne sam stavio "onemogucite detekciju prikljucka na prednjoj ploci" i sad vise ne iskace poruka da je uredaj otpojen i opet spojen za par sekundi

Zadnje izmijenjeno od: vacs. 17.10.2017. u 12:28.
vacs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na