Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.11.2016., 14:51   #1
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
HP 470 G3 - Mikronis - Novo - Software - Hardware problem - Windows 10

Pozdrav, kupio sam u petak HP 470 G3 ProBook koji ima instaliran original Windows 10 sa licencom.
Od prvog dana laptop mi na svako 3-4 uključenje počne "svirati" hardware bipove i ne upali se već ostane crni ekran i "svira" dok ga se ne ugasi na power button.
Nosio sam ga danas u Mikronis da mi ga zamjene, i doplatio bih za drugi jer ovdje očito nešto ne štima. Serviseri su pregledali laptop i vratili mi ga uz objašnjenje da nije napravljen Windows update do kraja i da je to problem.
Sad sam napravio update i imam isti problem..... Što raditi jer ovi u Mikronisu neće da ga zamjene iako sam im rekao da bi i doplatio za skuplje nešto ako treba...
A ja sam još planirao stavit na njega Windows 7, mogu mislit kakav bi to shitstorm izazvalo...
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2016., 14:58   #2
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
vrati im ga u servis i detaljno opiši što se događa. Nikakvi "bipovi" ne bi dolazili od windows update-a. Zamjenu za drugi artikl će ti odobriti samo ako se ovaj ne da popraviti. Sumnjam da će ti ijedan dućan uzeti "malo rabljeni" laptop nazad u dućan i dozvoliti doplatu za skuplji. Eventualno da nije vađen iz ambalaže tj da je tvornički zapakiran. Ali pošto si po njemu tipkao, mislim da ništa od toga.
Osobno ja prvi ne bih uzeo laptop u dućanu po kojem je netko već pikao tipkao ili nešto treće...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.11.2016., 15:06   #3
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Prvo nisam ja planirao da će biti ovo. Na koncu 2h sam vagao i birao laptop tamo i na kraju iskeširao nešto više od 5000kn za njega.
Drugo ja sam iz Osijeka, trenutno u KBC Zagreb, bježim iz bolnice radi laptopa pa se stalno vozam taksijem do njih, prvo po lap i nazad, pa danas u servis i nazad..... I tu su me koštali već 200-300kn, i sad ako sutra opet odem tamo i pljunem preko stoje za taksije a ništa ne naprave.... katastrofa....

Što je fora kontaktirao sam i zaštitu potrošača i točno su mi naveli članak zakona po kojem mi se neispravan laptop mora zamijeniti ili vratiti novac koji sam dao za njega.

Zadnje izmijenjeno od: nino. 02.11.2016. u 15:44.
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2016., 17:53   #4
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Probaj otvorit poklopac di je memorija izvadi je i prebaci u drugo slot. Pa provjeri da li ti se navedeni problem još dešava.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2016., 17:56   #5
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
sve 5, ako je prodan neispravan, po zakonu ti moraju mijenjati. Ali, teško ćeš dokazati da je neispravan kupljen jer malo radi malo ne. Probaj BIOS update-ati, pogledaj postavke unutra, nemoj bootati s usb stickom/diskom ustekanim u njega itd. Vidi jel ce pomoci. Mozes ih nazvati telefonom da se ne vozikas, objasni situaciju, mozda naletis na nekog tko ima sluha za tvoju situaciju.
ako neces uspjeti onda ti ne preostaje nista nego slati u servis. Mozes se postaviti na ncin da im prijetis zakonom, ovim i onim, po mom iskustvu to je kontraproduktivno. Radije pokusaj objasniti situaciju telefonom, mozda pitati da dodjes do servisera koji je popravljao lap pa da mu objasnis kaj se dogadja i s njim dogovori. Nemoj se voziti iz bolnice tamo jer ces samo predati lap na servis. Ovako ces mozda vise napraviti telefonom. Probaj na fini nacin prije nego ih napadnes, reci kaj je na stvari i da pokusate to rijesiti na obostrano zadovoljstvo.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na