Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2015., 19:54   #1
trdada
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: pula
Postovi: 3
DSS2 Dolby Processor

ovdje sam nasao jedan taj processor i htio bih vas pitat dali ce to raditi(pretvoriti u 7.1),koliko ce to trajati i dali ce me doc kostati 19.17£ ili i putni troskovi do Hr?Koliko bi sve skupa doslo?? http://www.amazon.co.uk/gp/product/B...A3P5ROKL5A1OLE

Ovdje sam naso jos jednog i ista pitanja...Hvala unaprijed
http://www.amazon.de/gp/offer-listin...5010412&sr=8-2
trdada je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 18:15   #2
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Ne znam da li sam zakasnio pripomoći savjetom, ali ovo bi moglo biti korisno i drugima, pošto je bilo dosta zainteresiranih za ovu tematiku.

Ukratko, ne treba nikakav poseban HW (procesori, zvučne kartice i sl.) za "simulaciju" surround zvuka na stereo sluškama, već se to danas provodi softverski - primjer je Razer Surround (radi sa bilo kojim sluškama). Softver dolazi u Free i Pro verziji (15€), ali za osnovnu reprodukciju 3D zvuka na stereo slušalicama je dovoljna Free verzija (registracija mailom).

Naravno, da bi imali surround, morate imati i izvor zvuka u 5.1 ili 7.1 formatu (npr. filmovi u Dolby zapisu, igre sa podrškom za surroud, glazba u višekanalnom zapisu i sl.).




Citiraj:
Razer Surround gives gamers the best virtual 7.1 channel surround sound experience with any stereo headphones.

Current generation virtual surround technologies are often inaccurate given that every individual has a unique response to simulated sound stages – as such, virtual surround sound is often regarded as inferior to discrete surround sound set ups.

Using state-of-the-art technology, the surround sound algorithms powering Razer Surround creates an unbelievably accurate surround sound environment and allows gamers to calibrate positional sound to match their own unique preferences. This level of calibration allows Razer Surround to provide an incredible level of precision in-game, allowing gamers to have the unfair advantage.
Ovo je u biti ekvivalent SBX X-Fi MB3 (SBX Pro) softveru, koji se naplaćuje (čini mi se 30$).

Sve što ovi paketi rade je - uzmu višekanalni zvuk, obrade ga i zapakiraju u 2.0 format. A pošto čovjek ima samo 2 uha, ovo je dovoljno za potpuni doživljaj

Stvar provjereno funkcionira u filmovima i igrama sa podrškom za surround, preko analognih i digitalnih izlaza.

Naravno, preporučljivo je imati što kvalitetnije over-ear slušalice kako bi dojam bio kvalitetniji.

dh41400 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na