Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.08.2015., 19:26   #1
tudum12
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Spajanje printera sa paralelnim na usb port

Pozdrav,
imam stari printer HP 710C i pokusavam ga spojiti na laptop, win 8.Kako printer ima paralelni 25 pin port nabavio sam adapter za USB. Ja to spojim normalno instaliram u device manageru pise da je printer ok, ali kada dam test page na printanje jednostavno ne printa, kao da nema komunikacije.. Ima netko neki prijedlog, savjet hvala
tudum12 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2015., 09:25   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Imao sličan problem sa HP 6L, ali sam imao kabel LPT->usb. Probao na više kompova, sa različitim OS-ovima. 0 bodova. Na kraju sam si kupio novi printer.
Ako laptop ima PCMCIA utor, nabavi karticu sa LPT konektorom.
Osobno mislim da bi ti najjednostavnije bilo nabaviti novi printer.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2015., 13:59   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Prije kupovine novog printera (šta bi proizvođači i trgovci htjeli) trebaš provjeriti / probati par stvari, da ne kažem kako i idiotski W8 winsi mogu zagorčavati sve skupa.
Prvo treba provjeriti taj USB - LPT adapter jer neki rade ok a drugi su koma ...
trebaš viditi pod kojim virtual portom je taj adapter a potom jeli na njega vezan odg. drajver za printer,
kada je sve "povezano" onda bi print trebao proći.
Eventualno angažiraj nekog sa više iskustva da ti pomogne.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2015., 15:42   #4
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Treba vidjeti jel odabran ispravni LPT port za printer (u device manageru vidjeti pod Ports koji LPT je na adapteru).
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2015., 15:04   #5
tudum12
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Prije kupovine novog printera (šta bi proizvođači i trgovci htjeli) trebaš provjeriti / probati par stvari, da ne kažem kako i idiotski W8 winsi mogu zagorčavati sve skupa.
Prvo treba provjeriti taj USB - LPT adapter jer neki rade ok a drugi su koma ...
trebaš viditi pod kojim virtual portom je taj adapter a potom jeli na njega vezan odg. drajver za printer,
kada je sve "povezano" onda bi print trebao proći.
Eventualno angažiraj nekog sa više iskustva da ti pomogne.
Da li mogu na neki način drugi provjeriti da li je taj adapter ok? Kako da saznam da li ga trebam promijeniti..

Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Treba vidjeti jel odabran ispravni LPT port za printer (u device manageru vidjeti pod Ports koji LPT je na adapteru).
Ček, u device manageru nije LPT port.. prepozna jedino adapter, a onda se stvori virtual usb port preko kojeg bi trebalo printati?
tudum12 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2015., 15:10   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Zavisi kakve je pameti taj "adapter", nekad se prijavi kao LPTx a nekad kao virtual usb port,
potom instaliraš odg. drajver za printer, odradiš manualno ako ga PnP ne prepozna,
na kraju u postavkama drajvera printera odabereš da koristi gore "otkriveni" port.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2015., 16:14   #7
tudum12
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Zavisi kakve je pameti taj "adapter", nekad se prijavi kao LPTx a nekad kao virtual usb port,
potom instaliraš odg. drajver za printer, odradiš manualno ako ga PnP ne prepozna,
na kraju u postavkama drajvera printera odabereš da koristi gore "otkriveni" port.
očito ja nešto krivo radim. Ja kada ukopčam adapter i printer na laptop, on sam prepozna drivere i podesi na način da stvori taj virtual port i podesi postavke. Ne znam na što točno ti misliš kad kažeš "nekad se prijavi kao virtual port".
tudum12 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2015., 16:36   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Pa eto si sam odgovorio, sad odradi 2. i 3. korak.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na