Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.05.2011., 18:15   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,686
AMD odgađa Zambezi launch?

Zambezi odgođen za rujan!?
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 18:35   #2
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
To su nova četiri modela koja stižu nakon FX-4110, FX-6110, FX-8110 i FX-8130P koji su potvrđeni otprije, a trebali su biti službeno predstavljeni ovaj tjedan na Computexu. Spomenuti modeli su danas odgođeni za kraj srpnja, a ovi prikazani na slajdu stižu kasnije da upotpune ponudu. Sličnu/istu vijest je NordicHardware objavil prije koji dan. Uglavnom, pokvareni telefon. Pod uvjetom da AMD opet ne odgodi ono kaj je već jedno vrijeme spremno, krajem sprnja stižu FX-4110, FX-6110, FX-8110 i FX-8130P, a dva mjeseca kasnije FX-4100, FX-6100, FX-8100 i FX-8150. Inženjerski primjerci su u pripremi još od kraja 2010., demo sustavi su već nekolicinu put prikazani tokom ove godine, a prije dva mjeseca su isplivale i prve konkretne slike Bulldozer procesora i Llano socketa, za koje se ovih dana potvrđuje da nisu djelo Photoshop mahera. Navodno da AMD nije zadovoljan radnim taktovima, tj. žele još više (kolko god da to je) od onoga kaj sad postižu i nova Turbo Core tehnologija zahtijeva još poliranja za Bulldozer arhitekturu.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2011., 18:54   #3
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,686
Ajd nadamo se da je onda tako, taman mi je stigla Asusova 990FX ploča, u najavi je i ECS-ova a procesora niotkud
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 19:01   #4
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Kak sam rekel na AMD podforumu, ne bi bilo ništ čudno da stvarno i tempiraju usporedno lansiranje Llano i Bulldozer procesora. Za ove nove AM3+ ploče još čak i imaju neku korist da ih puste u prodaju prije dolaska Bulldozera, kad iste podržavaju AM3 procesore, ali FM1 Llano ploče nema smisla slati u dućane kad bi stajale i skupljale prašinu. Ovak bi mogli dvije muhe jednim udarcem, pa im ova odgoda dobro dođe.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 19:06   #5
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Nije dobro, Intel čeka ovaj potez pa da krene sa 22nm.
begi je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 19:08   #6
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Intel nikoga ne čeka, drugi čekaju/dostižu Intel. Osim toga, Intel je već odgodil svoj 22nm Ivy Bridge za proljeće 2012.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 20:33   #7
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,686
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Kak sam rekel na AMD podforumu, ne bi bilo ništ čudno da stvarno i tempiraju usporedno lansiranje Llano i Bulldozer procesora. Za ove nove AM3+ ploče još čak i imaju neku korist da ih puste u prodaju prije dolaska Bulldozera, kad iste podržavaju AM3 procesore, ali FM1 Llano ploče nema smisla slati u dućane kad bi stajale i skupljale prašinu. Ovak bi mogli dvije muhe jednim udarcem, pa im ova odgoda dobro dođe.
Evo i potvrde iz AMD-a - rotirali su prioritete, najprije ide Llano, a onda Bulldozer. Oba valjda u 6 mjesecu.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2011., 11:57   #8
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
AMD Needs to Boost Clock-Speed of FX "Bulldozer" Chips. xbitlabs.com

Citiraj:
Autor xbitlabs.com
The currently available B0 and B1 stepping Zambezi/Bulldozer processors can function at around 2.50GHz/3.50GHz (nominal/turbo) clock-speeds and at such frequency they cannot deliver performance AMD considers competitive...

Izgleda da stvarno imaju problema s malim taktom, koji i nije baš tako mali al izgleda da hoće više.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2011., 14:56   #9
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Jel se oglasio AMD uopće? JF_AMD se kleo u Q2 launch.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2011., 17:48   #10
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
AMD službeno ništ ne govori, a ovaj tip si nemre puno pomoći, ako su u zadnji čas odlučili odgoditi predstavljanje.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.05.2011., 18:32   #11
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Sutra (ili danas?) se otvara Computex, AMD će biti prisutan tako da možda nešto saznamo i službeno.
cccp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na