Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2016., 16:09   #1441
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Kako to misliš?

Koju oprugu?

Ovaj "šaraf" ispod koji se vrti? Ne znam ni koja je njegova uloga
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 16:22   #1442
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Pa on služi da se naslon lakše ili teže naginje.. Tako neš.. Barem na mojoj nekoj stolici.
To je onaj debeli "vijak" odnosno taj neki okrugli komad plastike koji se zateže/otpušta

A ovo za nagib kada ti je zakočen sa ono0m polugom, da, tako i meni. Kad se nasloniš točno se osjeti da nešto "koči".. No to je metalno, a i nema tu neke sile pa mislim da ni nema straha..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2016., 16:27   #1443
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Da taj saraf ispod .
Lupa u granicnik naslon jer je opruga otpustena , ako se naspana do kraja morat ces divljat po naslonu da uopce dode do granicnika

Sent from my Xperia Z3
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 17:12   #1444
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
A je kad se zalegnes ko sivonja opet se cuje da "klikne". Na pocetku me smetalo ali vise ni ne primjecujem. Jednostavno je mehanizam takav, nije da nesto lupa sto ne bi trebalo
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 16:24   #1445
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
SetH je online   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 17:04   #1446
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,678
Vidim da se u zadnje vrime dosta spominje Markus kao neki best-buy do 1k kn... Mene samo zanima koliko je udoban dio na kojem se sjedi i dali nakon nekog vremena postane neudoban? Komentari od vas koji ga imate su dobrodosli... Moja dosadasnja iskustva (vecinom dobra na pocetku) su me naucila da su prakticki sve stolice udobne dok se spuzva ne spljosti. Nakon toga imam filing ko da sjedim na komadu daske. Istina, nikad nisam uzea nista skuplje od cca 500-600kn jer sam smatra da mi ni ne triba... Ali sad sam spreman izdvojiti oko 1000kn uz uvjet da je udobnost na 1. mistu. Nesto ovakvo mi izgleda udobno na prvu, ali pitanje je kako ce udobno biti nakon cca 5-6mj.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 00:30   #1447
markan
Premium
Moj komp
 
markan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 231
Topla preporuka za DXRacer stolice. Vec mjesec dana sam vlasnik modela IRON i prezadovoljan sam.



Info
Code:
http://www.dxracer-europe.com/iron-series/dxracer/iron-gaming-chair-oh-is11-n
__________________
Be yourself. Everyone else is already taken.
markan je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 07:39   #1448
MarioSM
Registered User
 
MarioSM's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Moram priznati da ne razumijem te kopije auto stolaca za po doma. Izgleda super definitivno ali profilirani naslon u autu ima neku svrhu a za sjediti ispred kompa je potrebno nesto drugo. Neces ispasti iz stolice u zavoju dok surfas
MarioSM je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 10:02   #1449
markan
Premium
Moj komp
 
markan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 231
To što izgleda kao sportsko sjedalo samo govori da su sportska sjedala jako udobna. Osobno prednost dajem udobnosti pred izgledom, no uopće me ne smeta ni izgled. Nakon nekoliko stolica u rangu do 1500kn, ovo je pravo osviježenje.
__________________
Be yourself. Everyone else is already taken.
markan je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 11:06   #1450
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor MarioSM Pregled postova
Moram priznati da ne razumijem te kopije auto stolaca za po doma. Izgleda super definitivno ali profilirani naslon u autu ima neku svrhu a za sjediti ispred kompa je potrebno nesto drugo. Neces ispasti iz stolice u zavoju dok surfas
Hahaha ne znam kako drugi, ali ja dok sam igrao igre, naginjao sam se u zavojima, upirao nogama o pod, izmicao se metcima, skretao gamepadom kao volanom i sl.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2016., 20:47   #1451
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,638
Longshot, ali da ipak probam...ako postoji netko takav...

Naime, dobio sam Links bonove u iznosu od 500 kn, a apsolutno mi ništa od hardvera ne treba i ja bi to najradije zamijenio za Markusa iz Ikee jer mi stolac treba, i doplatio razliku.

Počastim ručkom i prevezem sretnika do Ikee i onda u Links
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 20:53   #1452
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
di u nas ima kupit te dxracer stolice, vidim da su vani na zapadu dosta popularne i navodno jako udobne i kvalitetne ...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 21:54   #1453
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
di u nas ima kupit te dxracer stolice, vidim da su vani na zapadu dosta popularne i navodno jako udobne i kvalitetne ...
Lesnina ih je imala prije par mjeseci, i to na akciji. Kupio sam u vrijeme akcije jednu za 1500kn za doma, i stolica je ok, ali meni iskreno ne vrijedi vise od 1000kn. Mislim da ce preko ljeta biti problema sa znojenjem
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 06:41   #1454
MarioSM
Registered User
 
MarioSM's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Da, Lesnina ih ima a mislim i Emezeta. Samo idi obavezno pa probaj, nemoj narucivati na slijepo. Ja probao i meni je to katastrofa. Mozda je to ok za zavaliti se i igrati par sati na plejki ali mislim sam da nije za duze sjedenje i rad ispred kompa.
Ako se daje 1500kn misl8m da se moze kupiti bolja stolica, ili razvikani Markus ili nesto drugo. Ja sam prije Mirre imao sasvim solidan stolac placen nekih 1400kn u Lesnini, neki Slo. proizvodjac. Mogu naci fotku ako nekoga zanima, zapravo i prodajem svoju jer mi vise ne treba

Zadnje izmijenjeno od: MarioSM. 07.12.2016. u 08:08.
MarioSM je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 07:55   #1455
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Vidim da se u zadnje vrime dosta spominje Markus kao neki best-buy do 1k kn... Mene samo zanima koliko je udoban dio na kojem se sjedi i dali nakon nekog vremena postane neudoban? Komentari od vas koji ga imate su dobrodosli... Moja dosadasnja iskustva (vecinom dobra na pocetku) su me naucila da su prakticki sve stolice udobne dok se spuzva ne spljosti. Nakon toga imam filing ko da sjedim na komadu daske.
135kg, barem 5 sati dnevno sjedenja u njoj svaki radni dan zadnje 2 godine, izgleda kao i prvoga dana spužva. Jučer bio u Ikei i sjeo u izloženu, nikakva razlika.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 08:45   #1456
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor MarioSM Pregled postova
Da, Lesnina ih ima a mislim i Emezeta. Samo idi obavezno pa probaj, nemoj narucivati na slijepo. Ja probao i meni je to katastrofa. Mozda je to ok za zavaliti se i igrati par sati na plejki ali mislim sam da nije za duze sjedenje i rad ispred kompa.
Ako se daje 1500kn misl8m da se moze kupiti bolja stolica, ili razvikani Markus ili nesto drugo. Ja sam prije Mirre imao sasvim solidan stolac placen nekih 1400kn u Lesnini, neki Slo. proizvodjac. Mogu naci fotku ako nekoga zanima, zapravo i prodajem svoju jer mi vise ne treba
Nema Emmezeta.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 13:55   #1457
daniel2809
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Krapina
Postovi: 6
Bok ekipa, pročitao sam na zadnjih par stranica da sa stolicom Marcus iz Ikee ne mogu pogriješiti i da je dosta vas zadovoljno s njom. Skužio sam da je prošlo mjesec uz Ikea Gamiliy Card bila snižena na 800 kuna. Jel netko zna može li se kako do nekakvog drugog popusta u Ikei i je li stolica vrijedna punu cijenu od 1100 kuna (model sa kožom)? Ako netko ima neke negativne strane o stolici bih ih volio čut jer bi ju inače kupio.

Hvala
daniel2809 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 13:56   #1458
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Ako već moram platit punu cijenu, ja bi radje uzea platneni model
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 14:14   #1459
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Hehe, vi svi na markuse..meni (mršavome) je koma... ja uzeo kopiju "racera i sličnih" iz ekupi, za 550kn kad je bila akcija i ne mogu sjesti na nista drugo.

Mirabilis.
Sad uzimam i za firmu 3 komada

Ne kažem da je najbolja, nikako, ali za te novce najugodnija koju sam imao do sada i sprečava me u križanju nogu... što je ogromni plus kod mene
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 14:20   #1460
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,780
Imam sad vec neko krace vrijeme platnenog i koznog markusa.

Plus platnenom:
- Bolji grip pod guzicom, ne klizi neovisno sto si obukao taj dan na posao. Kozni mi recimo lakse klizi kad sam u riflama.
- Lakse odrzavanje. Tj nema ga. Koznog bi navodno trebalo odrzavati sredstvom za kozu s vremena na vrijeme pa je pitanje kako ce izgledati za par godina.
- Ljepsi je model jer ima crne noge i rukohvate + u mom slucaju tamnosivo platno.

Plus koznom:
- Premium filing pod guzicom, toplije mi izgleda stolica, a koza je odlicne kvalitete. Kao da je meksa stolica od platnenog.
- Bolji nasloni za ruke, imaju spuzvasto punjenje i kozu preko. Platneni ima debeli i tvrdi rubber naslon.
- I ovdje bi dao plus odrzavanju jer ako prospes nesto po stolici, samo je obrises krpom i suha je.

Platnenog imam par mjeseci na poslu, koznog tek mozda par tjedana doma. To mi je najbolja investicija u 2016.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 14:21   #1461
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Moja dosadasnja iskustva (vecinom dobra na pocetku) su me naucila da su prakticki sve stolice udobne dok se spuzva ne spljosti. Nakon toga imam filing ko da sjedim na komadu daske.
Ja sam prije 10ak godina kupio stolicu vulgaris, bez naslona za ruke, u Duka Interijerima. Kostala je 700kn. Svi su mi se smijali, jer takve vulgaris stolice kostaju po 200kn, 300 vrh.

Dan danas, a sjedim po 12-16h na njoj, sa 70-90kg (10 godina je puuuno ) je spuzva crvsta i drzi tijelo, definitivno ne sjedim na plastici.

Stolac od 1700kn (fotelja, fake koza...) iz JYSK-a, star 4 godine, kad se sjednem na njega, totalno osjetim plastiku ispod i uopce vise nema spuzve.

Ova iz Duka interijera mi je tada objasnila da je njih stolac skup, jer je njihova spuzva iz jednog komada, a restlove prodaju ovima sto rade jeftine stolce. Njihove su spuzve ljepljene iz vise komada i nisu homogene.

Tako da ne znam koliko ti ovo moze pomoci, ali evo iz prve ruke informacija da postoje stolci kod kojih se spuzva ne stisne na debljinu papira, ali da to moraju biti stolci koji koriste spuzve iz jednog komada, radjene za taj stolac, a ne od odpadaka.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 15:18   #1462
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor daniel2809 Pregled postova
Bok ekipa, pročitao sam na zadnjih par stranica da sa stolicom Marcus iz Ikee ne mogu pogriješiti i da je dosta vas zadovoljno s njom. Skužio sam da je prošlo mjesec uz Ikea Gamiliy Card bila snižena na 800 kuna. Jel netko zna može li se kako do nekakvog drugog popusta u Ikei i je li stolica vrijedna punu cijenu od 1100 kuna (model sa kožom)? Ako netko ima neke negativne strane o stolici bih ih volio čut jer bi ju inače kupio.

Hvala
Ne može se.

Taj markus je svakih godinu-dvije na popustu.

Imam kožnog, udobniji je za sjediti, ali ružniji iskreno.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 15:46   #1463
daniel2809
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Krapina
Postovi: 6
Hvala vam svima Sutra ujutro cu ic tamo i isprobat stolice, pa bi uzeo jednu ako mi odgovara.
Nema sad puno veze s temom, jel netko zna hoce li mi dozvolit uzet stolicu u kutiji u ikea bus ili u prtljazni prostor busa?
daniel2809 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 15:49   #1464
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Ako se dobro sjećam, kutija nije nešto posebno velika; imaš dimenzije na Ikea stranici, pa provjeri.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 16:03   #1465
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Stolac od 1700kn (fotelja, fake koza...) iz JYSK-a, star 4 godine, kad se sjednem na njega, totalno osjetim plastiku ispod i uopce vise nema spuzve.
True dat! JYSK kvaliteta.

Imam par komada, jednu od 1200kn i u uredu par njih od 600kn. Nakon godinu dana više nisu za upotrebu. Služe mi doma za veš a u uredu za "goste" koji se vrpolje u njima
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 16:05   #1466
daniel2809
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Krapina
Postovi: 6
Pogledao sam, a nije baš ni nešto mala..
Širina: 59 cm
Visina: 23 cm
Duljina: 98 cm

Vidim sad da je stolica sama po sebi visoka 140 centimetra, postoji šansa da mi je možda prevelika? Imam 183cm i 75 kila.

Zadnje izmijenjeno od: daniel2809. 07.12.2016. u 16:13.
daniel2809 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 16:19   #1467
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
To nećeš znati dok ne isprobaš.
Usporedbe radi, brat je uzimao i njemu je dobra (a ima 2 m i nešto sitno).
Meni se nije svidjela (178 cm), previsok naslon i preduboko sjedalo.

Što se kutije tiče .. a ono, nije ni velika. Praviš se blesav i samo uneseš sa sobom
Ne vjerujem da će praviti probleme, a ako nisi siguran - pitaj vozača.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 16:20   #1468
daniel2809
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Krapina
Postovi: 6
Jasno, probat ću Nisam niš našao u Lesnini, Emmezeti i tako dalje, pa se zbilja nadam da će mi stolica biti u redu.
daniel2809 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 17:40   #1469
daniel2809
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Krapina
Postovi: 6
Trebam ipak još jedan savjet. Ima na njuškalu stolica za 750 kuna, izgleda oke, stara 6 mjeseci do godinu dana, al nema račun, odnosno garanciju. A sad, pošto garancija inače vrijedi 10 godina, jel se isplati to uzimat?
daniel2809 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 18:33   #1470
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Nadam se samo da nemaš puno hodanja od busa jer je kutija teška za vuć.
Što se tiče ove polovne, ne bih znao.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na