Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.02.2016., 10:10   #151
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Opa, sad si me zaintrigirao, mislim da cu si kupit ipad punjac jer mi je ovo punjenje od 2+h bas tu mac, ako se dobro sjecam sa ovim pada na cca 1h punjenja!
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 11:36   #152
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Opa, sad si me zaintrigirao, mislim da cu si kupit ipad punjac jer mi je ovo punjenje od 2+h bas tu mac, ako se dobro sjecam sa ovim pada na cca 1h punjenja!
No, a daj ti nama objasni kak bi u servisu znali da puniš bržim punjačem?
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2016., 11:50   #153
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
No, a daj ti nama objasni kak bi u servisu znali da puniš bržim punjačem?
Na nekom stranom forumu sam bio procitao komentar od nekog koje tvrdio da to znaci gubljenje garancije, i da u servisu imaju dijagnosticke alate koji mogu iscitat struju kojom se mob punio... Rekao je da radi u Apple servisu, e sad gdje i kad, ne sjecam se.

Ali posto sam dobio gore link gdje sam Apple pise da se moze punit, zakljucujem da je gorespomenuti sirio neistinu
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 12:39   #154
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Na nekom stranom forumu sam bio procitao komentar od nekog koje tvrdio da to znaci gubljenje garancije, i da u servisu imaju dijagnosticke alate koji mogu iscitat struju kojom se mob punio... Rekao je da radi u Apple servisu, e sad gdje i kad, ne sjecam se.

Ali posto sam dobio gore link gdje sam Apple pise da se moze punit, zakljucujem da je gorespomenuti sirio neistinu
Mislio sam da smo na staroj temi već zaključili da su to nebuloze. Istina je da se može provjerit čime je punjen, ali činjenica da se samo 6 i 6s (za razliku od ostalih) pune brže sa iPad punjačem govori da su i dizajnurani da mogu povuć 2.1A.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 20:07   #155
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
oće ko možda mjenjati 5s za G3 3/32 (bijeli) star mjesec dana?
KruLe je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 21:04   #156
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Može pomoć.

Imam iP5s i Apple account. Pjesme prebacujem na mobitel preko iTunesa.

Zanima me ako je moguće ikako da te iste pjesme preko interneta prebacim na curim iPhone 5 koja se na mobitel logira također preko mog Apple accounta.

Npr, odem u iTunes i sve svoje pjesme nekako prebacim na njen UDALJENI mobitel.. Zatim se ona spoji na Internet preko mobitela i te pjesme se pojave na njenom mobitelu?

Nekakav family sharing
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 21:56   #157
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Može pomoć.

Imam iP5s i Apple account. Pjesme prebacujem na mobitel preko iTunesa.

Zanima me ako je moguće ikako da te iste pjesme preko interneta prebacim na curim iPhone 5 koja se na mobitel logira također preko mog Apple accounta.

Npr, odem u iTunes i sve svoje pjesme nekako prebacim na njen UDALJENI mobitel.. Zatim se ona spoji na Internet preko mobitela i te pjesme se pojave na njenom mobitelu?

Nekakav family sharing
Koliko mi je poznato, to funkcionira samo za stvari kupljene kroz iTunes (tipa U2 album koji su svima uvalili). Općenito iTunes library sa pc-a se ne može dijeliti preko neta, već samo ako se fizički kopira folder (barem iz mog iskustva).
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 22:20   #158
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Hvala. Ahh, koji bulšit.
No dobro, nastavljamo sa jebadom prijenosa pjesama preko iTunesa dok je mobitel kabelom spojen na laptop.
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 23:06   #159
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Nije bulshit, vec zastita. Apple zgrce ogromnu lovu prodajom iTunes mjuze, a sad i preko apple music servisa. Olaksavanje prebacivanja mp3-ica preko njihovih online servisa bi bilo ravno samoubojstvu. Nisu glupi, ali ni ludi.

Uostalom, cijeli iTunes folder lako prekopiras na drugi komp.
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 23:49   #160
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Ma tko govori o prebacivanju na drugi komp?
Pričam o bržem i lakšem prebacivanju preko Interneta sa jednog iphonea na drugi koji je udaljen. A očito je to nemoguće jer Home Sharing radi samo kod kupljenih pjesama.
I je, bulšit je, priznao ti to ili ne. Jer da su nama plaće u dolarima a ne u kunama bilo bi pošteno.
Nemoguće je da jedan amerikanac plati 3$ za aplikaciju a isto toliko bi trebao platiti i ja.
Gdje sam ja to skrenuo, ajmo back to Sopranos
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2016., 23:49   #161
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Nego; isplati li se zamijeniti iphone 5s 32gb (istekla gar)+2300kn za iphone 6s 64gb (star 1 mj)?
Ako nećeš ti, javi koje je boje pa bi se možda ja mijenjao.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2016., 01:06   #162
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
@Omerta
Nije bulshit. Da li bi ja osobno volio da je to moguce? Naravno. Ko ne bi?
No gledas stvari iskljucivo iz svoje perspektive. Boli Apple (ili bilo koju drugu megakorporaciju) neka stvar sto moja i tvoja placa nije dobra kao kod japanca, amera ili shvabe. On svoje naplacuje koliko naplacuje, i zanima ga iskljucivo zarada.

Uostalom, i sam sam developer. Radio sam na preko sad vec 90 aplikacija za razne strane firme. I nikad nisam vidio slucaj da netko svoju aplikaciju naplacuje jeftinije u Bugarskoj nego li u Njemackoj. Cijena je ista. Kupi ako ti treba ili ti se svidja, nemoj ako ne odgovara.

Jbg, kapitalizam
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2016., 01:44   #163
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Divno, još i braniš kapitalizam
Nisi mjerodavan da pričaš o ovim stvarima, jer si stvaratelj a ja korisnik.. Da si barem realan, ali nisi ni to
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2016., 12:14   #164
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Da stvar bude bolja, ti jesi kupio pjesme preko iTunesa, ali ne možeš s njima raditi što te volja.
Prije dosta vremena se neka poznata faca (B. Willis?) zakačila s njima jer je htjela svoje pjesme ostaviti nasljednicima. I onda se ispostavilo da te pjesme ne može dati drugome.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 20:56   #165
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Koristi li itko Force Touch? Po nekima trenutacno gimmick koji ce ubuduce posluziti, a po nekima odlicna stvar. Spadam u ovu drugu vrstu i brzo sam se navikao. Jako brzo, iako sam mislio da mi nece trebati, sad ne mogu zamisliti koristenje Safaria bez toga.

I jos jednom, ovo chudo jednostavno leti. Nije stvar da sam dugo na Androidu bio, vec i u usporedbi sa iP6 kojeg sam kratko koristio, ovaj mobitel je prebrz. Valjda novi nvm chip cini cuda, drugog objasnjenja nemam za ovako ubrzanje
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 20:59   #166
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Koristim force touch , u zadnje vrijeme sve vise i vise i odlicna stvar, a o brzini sve vec znano, telefon je brutalno brz i fluidan, appovi se instant otvaraju, a pogotovo interna memorija, nema cekanja na ucitavanje fotki, sve je odmah tu.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 21:04   #167
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Vidio i oprobao uživo ip6s. Samo riječi hvale imam za nj. Ali... jebogaled, pričate o tom mobu kao da je brži od misli, a da svi ostali mobovi imaju kašnjenje od 1 minute naspram njega
Apeliram da budemo objektivni...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 22:52   #168
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Druze, mislim da sam sve samo ne pristran. Jer radi prirode svog posla imam pristup svemu i svacemu. A i osobno koristim apsolutno sve dostupne mobitele. Osim WP-a koji mi nije legao, no koji je takodjer jako fluidan i brz na smijesno losim konfiguracijama. Kome lezi WP odlican je izbor. I samsunga koji mi je radi TW-a pojeo sve zivce, tako da od Notea 3 nisam kupio osobno ni jedan samsung, iako i njih vidjam i koristim svaki dan

No od svega sto sam probao, ni jedan mobitel po brzini nije ni blizu iP6s. Za razliku od Androida, frame rate animacija ne opada. A jbg, tu sam ipak pristran, jer sam ljubitelj takvih 'sitnica', i osobno u svom poslu pazim na takve detalje koji mnogima ne znace apsolutno nista, ali eto, meni znace. A ocito nisam jedini.

Sto se pak tice brzine misli, tu sam na zalost jos na gingerbread i iOS3 verziji sa svojim mozgom, tako da meni i Note3 radi brze od mojih misli, kamo li nece tek iP6s :P
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2016., 10:39   #169
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2016., 11:16   #170
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
No od svega sto sam probao, ni jedan mobitel po brzini nije ni blizu iP6s. Za razliku od Androida, frame rate animacija ne opada. A jbg, tu sam ipak pristran, jer sam ljubitelj takvih 'sitnica', i osobno u svom poslu pazim na takve detalje koji mnogima ne znace apsolutno nista, ali eto, meni znace. A ocito nisam jedini.
Ovo je poprilicno velika stvar za UX po meni. Mobiteli koji brzo otvaraju aplikacije ali trzaju na sve strane za mene ne ostavljaju dojam brzog uredjaja. Samsung je dobar primjer toga.

6S plus me doduse razocarao po tom pitanju. U par situacija je bio vidljiv pad frejmova. Navodno rijeseno sa iOS 9.2, no nisam imao priliku vidjeti je li istina.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2016., 16:41   #171
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Ma ajfon je brz, tu nema dileme, al nije sad to neki svemirski doživljaj, najbliži njemu bi bio Huawei 6P i Samsung S6, al potonjeg tek dok se "dovede u red" onda radi kak bog zapoveda pošto ima isto UFS kao i ajfon 6s...
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 06.02.2016., 16:41   #172
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
6S Plus meni ne ulazi ni medju top 10 phableta koje bih kupio. Jednostavno je prevelik za tih 5,5 incha, nezgrapan i poprilicno sklizak. Taj dizajn moze proci kod 6S (iako meni osobno nije nesto bajan), no kod Plus verzije stvarno izgleda smijesno. Ako nekome poput mene odgovara i Android, a zeli phablet, stvarno ne vidim smisla da kupuje 6S Plus.

Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ma ajfon je brz, tu nema dileme, al nije sad to neki svemirski doživljaj, najbliži njemu bi bio Huawei 6P i Samsung S6, al potonjeg tek dok se "dovede u red" onda radi kak big zapoveda pošto ima isto UFS kao i ajfon 6s...
Meni S6 uopce nije toliko brz. Animacije i dalje nisu ni blizu iPhonea 5s, kamo li tek 6S. Nexus radi malo gladje od S6, no animacije mu nikad nece biti ni blizu iPhonea. Nije to do hardwarea, vec do softwarea i nacin na koji je Apple rijesio da animacije rade, naspram onime sto je google napravio. Da se ne pravim previse pametan, ovaj lik je to odlicno opisao:

http://www.abstractpath.com/2012/why...are-so-smooth/

P.S.
Post je iz 2012 godine, ali ne igra godina nikakvu ulogu. Google je malo pokusavao to srediti, ali nije uspio. Za potpuni uspjeh morao bi mijenjati sami koncept na kojem su sve gradili, pa bi sve silne aplikacije sa play storea pale u vodu
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2016., 18:46   #173
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
6S Plus meni ne ulazi ni medju top 10 phableta koje bih kupio. Jednostavno je prevelik za tih 5,5 incha, nezgrapan i poprilicno sklizak. Taj dizajn moze proci kod 6S (iako meni osobno nije nesto bajan), no kod Plus verzije stvarno izgleda smijesno. Ako nekome poput mene odgovara i Android, a zeli phablet, stvarno ne vidim smisla da kupuje 6S Plus.
A po tim kriterijima ne bih uzeo ni 6S. Los screen to body ratio, isto sklizak u rukama. 6S plus je identicnih dimenzija kao Nexus 6P, sa 0.2" manjim ekranom ali i bez soft tipki pa dodje na isto. Glavni razlog kupovine ajfon plusa je ionako iOS. A tu me razocaralo zasto radi toliko losije od 6S. Je li zaista rezolucija u pitanju, ne znam. Ali trzaviji ajfon od 6S plus na iOS 9 ja nisam vidio.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 10:13   #174
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
iP5se će vjerojatno dolaziti i u pink verziji
http://appleinsider.com/articles/16/...on-report-says
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 10:20   #175
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Ok, a dali će biti i u nekoj drugoj boji osim te?
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 10:32   #176
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Kao što piše u članku, još će ga biti u silver i space grey boji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 10:44   #177
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Nisam čitao sa razumijevanjem
To sam čekao, super, jači hardware a veličina kao 5s..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 19:14   #178
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Evo jos malo "sourceva" koji kazu rose gold kao i do sada

http://9to5mac.com/2016/02/06/rose-g...-ipad-macbook/
stops je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2016., 01:00   #179
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Imam ajfon 4s ios 7.0, kako ga update na 7.1.2 posto mi pod update nudi samo 9.2.1?

Ili da odem na ios9?
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2016., 01:52   #180
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor vedran031 Pregled postova
Imam ajfon 4s ios 7.0, kako ga update na 7.1.2 posto mi pod update nudi samo 9.2.1?

Ili da odem na ios9?
Ne možeš. Uvijek forsira samo najnoviji (više ni TinyUmbrella ne pomaže).
RascaL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na