Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.09.2018., 07:44   #38551
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Ljudi vole te gotivne oznake štaš

ja poskidao skoro sve, totalni stock-look sleeper
vex je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 15:52   #38552
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Bio jutros u dvorani Zamet na EAMS-u. Razočaran sam. Fali brdo proizvođača - FIAT grupa, VW grupa, Kia, Hyundai, Mazda,... I ponuda motora je slaba - BMW, par Hondi i Peugeota.


Nema ni nekakvih posebnih sajamskih popusta. Osobno su mi za oko zapeli Volvo XC40 i BMW X2. X2 ima odličan vanjski izgled, ali iznutra je malo skučen. Ono što je dobro kod BMW-a je da Tomić u povodu 25g. rada nudi posebno izdanje (Silver 25) serije 3 i X1. 318d sa nekakvom opremom dođe 30k €, dok X1 sDRIVE18d dođe 250k kn.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20180915_113323.jpg‎
Views:	260
Size:	1.06 MB
ID:	20173   Click image for larger version

Name:	20180915_111940.jpg‎
Views:	229
Size:	789.7 kB
ID:	20174  
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 20:10   #38553
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Pa to su iste cijene već dvije godine. Stalno ta akcija i iste cijene.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 20:43   #38554
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Čine mi se nekako slabo opremljeni (razmazio me Qashqai sa Tekna opremom). Morati ću jedan dan do BMW salona da vidim šta stvarno imaju od opreme jer imam osjećaj da nisu sve naveli. Po letku, X1 nema ni BT ni navigaciju koju 3xx ima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 21:05   #38555
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pa to su iste cijene već dvije godine. Stalno ta akcija i iste cijene.
318d sa manje opreme od ovoga sad je bio 33.333 (ona akcija na tri rate sto su kasnije svi pokupili). Tkao da ovaj 318d silver sad za 29.990 je na popustu i jos ima nesto vise opreme od onog sto je bio za 33k.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 22:02   #38556
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ma može bit, no znam da je X1 S drive 18d bio 250k kn, i to ziher. Dva frenda ga gledala, no prvi na koncu uzeo A4, a drugi X1 X drive 20d za 373k kn. Odličan mi je taj X1. Mjesta ko u priči unutra.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 04:34   #38557
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Lol da ima mjesta

Punica uzela novog lani pa sam vozio.

Auto je skučeno i nepregledno iznutra strava.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 07:37   #38558
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016



bertone je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 07:52   #38559
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Lol da ima mjesta

Punica uzela novog lani pa sam vozio.

Auto je skučeno i nepregledno iznutra strava.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
A gle, ja sa svojih 195 cm imam mjesta. Plus što sam si namjestio sjedalo unutra tako dobro ko ni u jednom drugom autu. Nije škoda superb, no definitivno mi ima mjesta više nego u masu drugih malih suv-ova. To što si ti sad navikao na aute većih gabarita je druga stvar.


Citiraj:
Autor bertone Pregled postova



__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 08:46   #38560
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
U odnosu na X2, X1 je iznutra velik k'o plesna dvorana. Što se tiče akcije na X1, navodno je izbor boja ograničen - ili bijela ili crna. Nijedna druga.

Nije auto, ali je vozilo. Trebam savjet za kupnju scootera klasičnih linija (ne grdosije tipa Burgman) sa velikih kotačima, do 30k kn (na firmu).
Malo sam gledao i nekako mi se najviše svidio Piaggio Medley 150 ABS. Jest da je među najskupljima (27k kn), ali je i najjači (11 kW/15 ks). Svi drugi modeli te kubikaže imaju oko 12 ks. Jedini izuzetak je Kymco People GT 125i CBS (14,4 ks) koji se kod nas ni ne može kupiti. Ono što me neugodno iznenadilo kod Kymca je da nema hebenu lampicu (ni Agility ni People) koja označava da voziš na rezervi. Ne kužim tu logiku.


EDIT: zašto su auti poskupili od 01.09.
https://www.vecernji.hr/auti/gotovo-...i-kaos-1269788
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 16.09.2018. u 09:20.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 11:27   #38561
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
FiJat 1.4 t-jet 120ks; Lovato Easy Fast sustav ugrađen dok je auto imao 8000km na satu. DO sad sam zamijenio samo jednom injektore nakon odrađenih 80tak 000km, svakih 10-15 000km mijenjam filter plinske faze i jednom godišnje kod Tidale na provjeru mape


MIslim da tvoj motor nema klapne na usisu pa treba vidjeti koji sustav dobro radi s tim.
Ti si stara iskusnjara s plinom.
Meni je ovo tek drugi auto na plin (A4, btw) u 21 godinu i 50ak auta do sad.
Ugradio plin prije <3 godine u Bihaću, 4god garancije, do sad nikakvih problema.
Prije mj. dana usred svakodnevnog vozanja malog za Zg (napravio sam u tom periodu 11.000km za 2mj :/), 'rikne' mi plin. Spojim sam kod kuće na laptop (imam origigi kabel i dijagnostiku za EG sisteme), prenizak tlak u sistemu, jedina greška. Plin uključi i ugasi instant. Ništa, zovem servis, odem za Bihać drugi dan, kaže zaštopalo neko smeće diznu al do ibera. Riješi on to, updejta softver i zadnje malo adaptira mapu jer sam mu rekao da mi već cca dva mjeseca auto nema snage na plin, pogotovo u srednjim i gornjim okretajima. Čim prebacim na benzin, sve najnormalnije. I tako, krenem kući, feeling je da auto ide bolje, mada i dalje ne ko prije na plin, a vs benzin ni govora tako. Svaki dan sam na autoputu bio i vrlo mi je jasno i osjetno da auto ne ide ko prije. Mjesta gdje točim plin su 99% ista.
Dizne rekle 'pa-pa'? To je moja pretpostavka, jer grešaka nema, a dizne imaju 70.000. Na slijedećem servisu ću inzistirati na zamjeni istih, ionako sam u garanciji još do početka iduće godine, pa nek mijenja.

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Nema diskriminacije u odnosu na EU
U RH ne možeš odgovarati za nešto što je u tvojoj zemlji dopušteno.
Primjet je da vani mogu auti imapi prednje bočne šajbe zatamnjene ako prođu atest. Kod nas ne mogu biti zatamnjene niti 1%
Ne može kod nas puno toga proći a vani se skoro sve može atestirati, od svjetala, auspuha, zatamnjivanja stakala, do većih zahvata po motoru, ovjesu i kočnicama.


Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Traktor je motorno vozilo, i ide mu kazna ko i za auto, bez obzira što spada u radne strojeve.


Di ćeš zatvore za preko 1 promil u nekim malim županijama, pa tamo je u zraku tolko, morao bi imati cijele "hotele" da bi brojčano takve ljude mogao smjestiti


Treba pojačati kažnjavanje recidivista i za manje prekršaje. Znači unazad 1 godine, nemreš imati stalno plaćenu kaznu za mobitel/pojas ili slično svaki mjesec par puta.
1. Put nek bude 300kn, drugi put 500, treći put vozačka mjesec dana

Da li i dalje prolazi kretenska fora kao prije 10ak godina sa potvrdom od doktora o klaustrofobiji i nevezanju shodno 'oboljenju'? Znam masu pacijenata koji su to izganjali a nemaju veze s klaustrofobijom, samo dobrog doktora -.-

A za pacijente što pričaju na mobitel 99% vremena u autu i onda kad ih se uhvati i ide kaznit a njihova spika nisam majkemi, odradio uvid u mobitel i popis poziva i nakon toga instant zapljena mobitela i masna kazna. Sve većinom teški biznismeni s mobitelima od soma eura a za bluetooth od 150kn se nema
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 11:42   #38562
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Gdje terate na servis te silne bmw-e koji se voze po forumu? Ima netko neku preporuku? Slavonija ili Zg, svejedno mi je.

Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Ima i Spritmonitor.de


A možeš onda i komotno i u SIG ako si hoćeš gledati kako se mijenja



Idem isprobati, tnx.

EDIT: fora

Spritmonitor.de
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 16.09.2018. u 11:53.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 11:56   #38563
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Gdje terate na servis te silne bmw-e koji se voze po forumu? Ima netko neku preporuku? Slavonija ili Zg, svejedno mi je.
Za Zagreb, Schmit u Blatu, Karlovačna ulica, nekih parsto metara iza visine Kauflanda u smjeru zapada. Ne mozes fulati, ima Bemve logo veliki, sa sjeverne strane ceste.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 12:00   #38564
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Gdje terate na servis te silne bmw-e koji se voze po forumu? Ima netko neku preporuku? Slavonija ili Zg, svejedno mi je.




Idem isprobati, tnx.
Za bmw imaš odličnog majstora u NG (Filip), ali problem je što se već pročulo dosta za njega pa je često krcat poslom pa se moraš naručivat dost unaprijed...
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 12:59   #38565
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
https://www.index.hr/auto/clanak/ova...u/2024099.aspx

ne znam za vas, ali ja vadim lan kabel i odoh negdje di nema ovakvih prizora.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 13:01   #38566
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
EDIT: zašto su auti poskupili od 01.09.
https://www.vecernji.hr/auti/gotovo-...i-kaos-1269788
To sa CO2 je čista glupost i nema veze s mozgom. S jedne strane je u prirodi potreban CO2 kako bi se biljke i šume hranile, a s druge strane masovno režu te iste šume i dižu namete za CO2. Gdje je logika?! Nameti trebaju biti za druge vrste plinova i onečišćenja, nikako CO2.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
https://www.index.hr/auto/clanak/ova...u/2024099.aspx

ne znam za vas, ali ja vadim lan kabel i odoh negdje di nema ovakvih prizora.
Vidio to ujutro, odmah sam dobio inspiraciju za WC.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 13:11   #38567
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
https://www.index.hr/auto/clanak/ova...u/2024099.aspx

ne znam za vas, ali ja vadim lan kabel i odoh negdje di nema ovakvih prizora.
nek se ta krstarilica sama odveze iz tvornice na smetliste


Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
EDIT: zašto su auti poskupili od 01.09.
https://www.vecernji.hr/auti/gotovo-...i-kaos-1269788
novi poticaji za ...drzavni proracun?
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 15:20   #38568
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
...Spojim sam kod kuće na laptop (imam origigi kabel i dijagnostiku za EG sisteme), prenizak tlak u sistemu, jedina greška. .
Koji plinski sustav imaš? Koje dizne, naziv i tip?
Ak ti mjeri prenizak pritisak, a dizne začepljenje, možda nije do dizni, jer senzor tlaka plina je između isparivača i dizni. To bi onda vuklo na isparivač. Meni se ista stvar događala, al sam po preporuci provjerio el. Ventil na boci. Na dosjedu klipića je bilo puno metalne prašine koja je blokirala protok plina prema isparivaču.
Lako se rastavi, zatvoriš plin na boci, skineš špulu, i odšrafiš nosač špule u kojem je taj klipić.
Filter plinske faze mijenjaš redovito?
Koliko ti mjeri tlak plina? Da možda sam sezone nije krepao?


Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ne može kod nas puno toga proći a vani se skoro sve može atestirati, od svjetala, auspuha, zatamnjivanja stakala, do većih zahvata po motoru, ovjesu i kočnicama.
Istina, al vani to platiš, nema kod kod nas, prvo dio mora biti homologiran, izjava onog tko je ugradio itd.
Prije par godina za 50eura sam kupio u Sloveniji za Punto1 angel eyes svjetla s lećom, oba, bila par dana na autu od Slovenca. Pitam kak tak jeftino prodaje, veli zaustavila ga policija, nemaju atest svjetla pa dobio kaznu, rasrdio se i prodaje ih samo da se riješi toga




Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Da li i dalje prolazi kretenska fora kao prije 10ak godina sa potvrdom od doktora o klaustrofobiji i nevezanju shodno 'oboljenju'? Znam masu pacijenata koji su to izganjali a nemaju veze s klaustrofobijom, samo dobrog doktora -.-
Iskreno, s tim sam se jednom susreo, al bilo je stvarno opravdano izdano. Ne ulazim u tuđe zdravstvene probleme ak imaju važeći papir

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
A za pacijente što pričaju na mobitel 99% vremena u autu i onda kad ih se uhvati i ide kaznit a njihova spika nisam majkemi, odradio uvid u mobitel i popis poziva i nakon toga instant zapljena mobitela i masna kazna. Sve većinom teški biznismeni s mobitelima od soma eura a za bluetooth od 150kn se nema
Da ,istina. Al ne mora čak niš kupovati, slušalice s žicom dolaze u kutiji
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 16:10   #38569
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Sređivao malo auto danas sa prijateljem




Gyeon Q2M Iron, Gtechniq EXO v3, malo felge gume i tako to..rezultat bomba







X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 20:43   #38570
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Jel to racing red boja? Koliko traje ta zabava nanošenja coatinga? I sam razmišljam nabaciti nešto tako na auto pa još uvijek ne znam da li nanijeti neki dobar vosak da drži preko zime recimo ili ići na takvu opciju. Još da su mi takve felge...
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 20:59   #38571
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor spaceman Pregled postova
Jel to racing red boja? Koliko traje ta zabava nanošenja coatinga? I sam razmišljam nabaciti nešto tako na auto pa još uvijek ne znam da li nanijeti neki dobar vosak da drži preko zime recimo ili ići na takvu opciju. Još da su mi takve felge...

Da, to je racing red...vjerojatno izgubla malo sjaja u 5g što se parkira na cesti i nikada u garaži. A mi smo oko 3 i po sata izgubili, očistili, pripremili, glinirali, sušiii, pripremili, exo bacili, obrisali, još i felge sredili.

Vidjeti ću koliko drži, EXO navodno 18-24 mjeseca, da izdrži 18 mjeseci ja prezadovoljan, a onda ću vidjeti kako, možda čak dam da ga se polira i stavi keramiku gore, to ću vidjet.

Pokušavam ne trošiti do 3mj, tada idu gore Michelinke, farbanje kočione čeljusti itd
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 21:03   #38572
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Grešku si napravio, poliranje mora ići prije svega, a onda sve ostalo.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 21:10   #38573
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
318d sa manje opreme od ovoga sad je bio 33.333 (ona akcija na tri rate sto su kasnije svi pokupili). Tkao da ovaj 318d silver sad za 29.990 je na popustu i jos ima nesto vise opreme od onog sto je bio za 33k.
Ispadne ti oko 31xxx eura za ručni mjenjač, odnosno oko 3xxxx eura za automatik, jer Tomić uzima tečaj eura = 7.65.

Ja se moram složiti sa kolegom, x1 mi je malen i skučen unutra, X3 ili naviše mi je dobar .
Audi Q3 je najveća prevara, ništa ne stane u njega.

Pitanje za vas picajzle, sa čime održavati interijer, tj plastiku i kožni volan.
Armor all maramice su mi super, ali potrošim ih 7-8 komada dok uglancam auto, imate li preporuku za neki sprej za kokpit ili nešto tako?
I sa čime održavati kožni volan?


Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 21:11   #38574
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Ako imam fleka na navlakama sjedala i ako se poznaje zuta patina od dugogodisnjeg koristenja, da li to rjesava dubinsko ili kemijsko? Rekoh da ne bacim pare a ne postignem efekt novih navlaka

X-plosiv, zaslinim da i sam napravim nesto slicno al onda gledam taj lak i koliko ima nesavrsenosti da bi me vjerojatno vise kostalo da ga dovedem u red (poliranjem ili kako vec) prije bilo kakve zastite
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 21:35   #38575
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Sređivao malo auto danas sa prijateljem




Gyeon Q2M Iron, Gtechniq EXO v3, malo felge gume i tako to..rezultat bomba


Sviđa mi se tvoj ukus, imam istu naljepnicu na svojoj Mazgi:



Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Grešku si napravio, poliranje mora ići prije svega, a onda sve ostalo.
Pod uvjetom da je trebalo polirati. Ako je lak u redu, bez swirlova mislim da nema potrebe.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 21:57   #38576
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Svaki lak ima više ili manje svirlova, čak i dosta salonskih vozila ima svirlove jer ih brišu svakakvim krpama. Da ne govorim o autima koji su vani non-stop...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 22:27   #38577
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Grešku si napravio, poliranje mora ići prije svega, a onda sve ostalo.

Nisam želio raditi poliranje. To planiram kroz 1-2g ako ga ne budem mijenjao (RS ili neki Mondeo ST nešto)

Sa time da razlog zašto nisam polirao jest zato jer sam cijeli auto praktički ofarbao sve na novo. Nakon onog sudara kada sam morao vrata farbati, sada nedavno mi je netko prešao sa ključem po vratima + blatobranu zadnjem, a netko me i ogrebao nježno naprijed, pa sam iskoristio priliku da tvornički prednje blatobrane koje nisu bili uravnoteženi ...ofarbam.

Tako da manje više sam sve nanovo farbao, i onda mi nije bilo smisla polirati nakon 1g...ovo je bilo čisto više za gušte, a kroz 1-2g ako ga ne mijenjam ide poliranje + keramika..


Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova


Sviđa mi se tvoj ukus, imam istu naljepnicu na svojoj Mazgi:







Hehehe, to to..imam ih još 2 ili 3 u ladici, budem ijenjao ovu jer se malo odlijepila


Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Svaki lak ima više ili manje svirlova, čak i dosta salonskih vozila ima svirlove jer ih brišu svakakvim krpama. Da ne govorim o autima koji su vani non-stop...


Ima swirlova, svaki auti ih ima koji god je parkiran vani...kada je došao RS, odmah sam vidio crte i swirl na autu kojeg preuzeli.



Osobno me boli briga, vidio sam crte na autu za koje znam da nisu nastale prirodnim putem, ali ako se budem brinuo oko svega toga, radije ću auto zapaliti..


Poliranje bude išlo, ako ga ne budme mijenjao kroz koju godinu...
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 22:29   #38578
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Ispadne ti oko 31xxx eura za ručni mjenjač, odnosno oko 3xxxx eura za automatik, jer Tomić uzima tečaj eura = 7.65.
Krivo gledas/racunas na to, i prije je bila cijena u eurima naznacena a placalo se u kunama po njihovom tecaju .
Znaci prije je bila 33.333 a sad je 29.999 tako da sad je 3334 EUR povoljnije (i jos ima vis eopreme tkao da bi ja reko da je oko 5000 EUR povoljnije nego tada) a tecaj je manje vise slican/isti tj. nepovoljan za kupce.
Znaci popust postoji kako god rcunas/okrenes.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 23:20   #38579
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Svaki lak ima više ili manje svirlova, čak i dosta salonskih vozila ima svirlove jer ih brišu svakakvim krpama. Da ne govorim o autima koji su vani non-stop...
Da, saloni / ovlašteni - njima je samo bitno da je auto čist. A u kakvom je stanju lak, manje bitno.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2018., 00:14   #38580
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Koliko dođe novih auta sa kamiona već prljavih kao sam vrag
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na