Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.08.2018., 20:46   #3211
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Bogme mislim i ja da je dosta.

Tko nije 100% siguran u ono što kupuje, kupuje onda da mu slože i istestiraju u servisu prije isporuke i amen.
E pa JA još nisam rekao svoje! )))))

Citiraj:
Autor WhiteNinjaHRV Pregled postova
Imam pitanje.

Kupio sam dijelove za novo računalo u linksu i odmah sam sve sklopio isti dan.
Jedan prijatelj koji je stručnjak za te komponente potvrdio je da je sve ispravno spojeno i da nije problem u tome. Ja i on smo odmah nakon grafičke pretpostavili da je problem s BIOS-om zato što je procesor Ryzen 5 druge generacije (Ryzen 5 2600) i da treba flashati BIOS.

Moj prijatelj je prvo sumnjao na grafičku, ali grafička je dan prije radila u mom starom računalu tako da je grafička 100% ispravna.

Mi nismo uspjeli flashati BIOS zato što nemamo slike na ekranu, a to je ujedno bio i razlog zašto treba flashati BIOS - da procesor bude kompatibilan sa matičnom koja je izašla prije procesora.

I ništa, ja sam odmah sljedeći dan odnio sklopljenu konfiguraciju u links poslovnicu i oni su preuzeli to i rekli da šalju na servis i rekli da će na servisu biti tjedan a najviše dva tjedna i rekli da će mi javit kada dođe kod njih u poslovnicu i da moram platit 200 KN za otkrivanje problema na servisu iako sam im ja rekao što je kvar uposlenik je samo govorio "da, da ,da mi to šaljemo na servis a to će vas koštati 200 KN!" I ja sam rekao da je u redu i da ću platit i tad sam izašao iz poslovnice.

Prošlo je već pet dana od predaje konfiguracije kod njih u poslovnici i danas sam ih zvao da provjerim jel nešto znaju i samo su mi rekli "Da da gospodine to vam je još u servisu"
I ja ne mogu nikako provjerit stanje reklamacije iako na links stranici ima za provjerit servisni nalog ali to mora biti ručno uređeno od strane radnika iz te poslovnice da je riješeno što sumnjam da će oni isti čas kad dođe.

Mene bi zanimalo jel netko zna koji servis koristi links i jel se može nekako provjerit stanje a da nije na njihovoj stranici samo?
A sine.. kad odes doktoru i kazes "daj mi antibiotike te i te" jel ocekujes antibiotike ili prvo pregled? I placanje participacije naravno
Otfuro si KOMP NA SERVIS. Ne plocu i proc te "lijepo zamolio flashanje" nego cijeli komp. I sad si tu doso pametovat? Da si bio tak pametan na vrijeme to ti se ne bi desilo. Mogo si njima rec da ti flashaju plocu unaprijed i to bi ti napravili zabadava, i jos montirali gore proc i hladnjak i sve bi te lijepo cekalo provjereno ispravno. Ali ne, decko je pametan. E ta pamet te sad kosta 2 tjedna + 200kn. Zasto 200kn? Zato jer si, ponavljam, odnio "racunalo na servis". Jesi kupio racunalo u Linksu? Nisi. Na tvom racunu nije racunalo, nego komponente. E a racunalo kao takvo nema jamstvo. Dapace ti kao nestrucna osoba si po svim zakonima RH ukinuo sam svoje jamstvo kad si ga slozio. Imas srece da se toga trgovci ne drze pa ti jamstvo i dalje tece po komponentama.
A oni dok ne vide kaje, tvoj "trebam flash" je samo koristan savjet. Vjerojatno ce ga i poslusat pa ce servis trajat jako kratko, ali morat ces pricekat dok komp ne proputuje do ZG i natrag.
Nadam se da si naucio nesto iz toga.
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2018., 21:50   #3212
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
To ne vrijedi. To sa stručnom osobom.
Jer bi se postiglo pitanje onog u servisu - po čemu je on stručan? Tko ga je ovlastio? Di mu je potvrda?
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 11:00   #3213
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
To ne vrijedi. To sa stručnom osobom.
Jer bi se postiglo pitanje onog u servisu - po čemu je on stručan? Tko ga je ovlastio? Di mu je potvrda?
Pa postavljaj ti pitanja. Dapače. Evo ti par mojih.
Međutim jel Linskovac složio njegov komp?
Jel je Links davatelj jamstva za Links računalo koje je složio Linksovac?
Jel Links i dalje daje jamstvo na komponente za računalo složeno po narudžbi unutar i izvan Linksa?
Ja bi reko da je Links napravio svoje i više nego potrebno.
Problem je što su ljudi navikli na neke stvari koje nisu propisane zakonom i sad to uzimaju zdravo za gotovo.
Neinformiranost je kurva
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 12:42   #3214
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
To ne vrijedi. To sa stručnom osobom.
Jer bi se postiglo pitanje onog u servisu - po čemu je on stručan? Tko ga je ovlastio? Di mu je potvrda?
Po čemu je on stručan i gdje mu je potvrda nije na tebi da pitaš, ako ti oni daju jamstvo onda oni i odgovaraju za radnika koji je to složio, dakle, ovlastila ga je trgovina.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 12:51   #3215
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
A ne ide to tek tako.
Jer on mora zadržati i jamstvo uvoznika. I eventualno proizvođača. Znači mora biti ovlašten i od njih. Kao što je to slučaj sa npr klima uređajima ili autima.

Očito ima razlog zašto se nitko nije na to pozvao. Čak ni ADM/Protis...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 12:55   #3216
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Naravno ako kupac pita ! Pa nije trgovac enciklopedija da mora znati sve.
Ja zbilja ne znam zasto ljudi ocekuju da trgovac koji prodaje informaticku opremu ili trgovac koji prodaje namjestaj mora sve napamet znati o artiklu koji prodaje ?!?

Dakle pitas pobogu sta te zanima pa je trgovac duzan naci taj info koji te zanima ili reci ne znam, nema informacija ili zvati gazdu... pitat drugoga trgovca koji mozda zna.
Posve si u pravu.

Zato što imaju percepciju da se valjda organiziraju seminari i radionice koje će prodavače podučiti i educirati o aktualnostima tehnološkog tržišta
Realnost je da si prepušten sam sebi i tome koliko si dotad ili u slobodno vrijeme geek i pratiš te stvari jer ako imaš ikakav život ženu, djecu i radiš u trgovini gdje je gužva ili nekoj manjoj gdje nema jasne podjele i svi sve rade (nabava, prodaja, servis, papirologija) u sklopu radnog vremena jedva stigneš poobavljati što trebaš a kamoli ići provjeravati svakodnevno što je novo u informatičko mobilnom svijetu i što je kompatibilno s čime, da ne i spominjem količinu robe koja neprestano prolazi ili kad te pitaju koja je razlika između ovih deset laptopa 3 različita proizvođača skoro istih specifikacija sigurno si išao tražiti review svakog od njih.
Pa tu na forumu imamo primjera nevjerojatnih nebuloza i kombinacija kompatibilnosti koje su se rješavale mjesecima....
Ljudi su nerealni i očekuju u trgovini od prodavača da budu valjda dr.sc informatike a ne kuže da takvi nemaju veze s prodajom u trgovini...
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 12:55   #3217
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
A ne ide to tek tako.
Jer on mora zadržati i jamstvo uvoznika. I eventualno proizvođača. Znači mora biti ovlašten i od njih.
Opet ulaziš u sferu koja se tebe kao potrošača ne tiče, odnos uvoznik-trgovac.
Jedino što je za tebe bitno je to da ti je jamstvo važeće, a to će sigurno biti ako trgovac ugrađuje komponente.

PC komponente su prilično jednostavne za ugradnju pa se ne pravi problem oko toga, a i trgovcima je jednostavnije da ti nešto samo prodaju nego da to još i ugrađuju.
Tako da je to trenutno win-win situacija za sve.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 13:05   #3218
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ne možeš na vjerujte nam, majke nam, neće biti problema. Ako je trgovac ovlašten, onda ima i neke papire od uvoznika da ga je ovlastio za ugradnju tog dijela? Ako nema onda bi ovlašteni servis trebao ugrađivati dio znači šalje se uvozniku da ga ugradi da bude po ps-u ako se već pozivamo na to?

Znači trgovac nije ovlašten/stručan, a sad bi trebao moći odbijati reklamacije jer nije ugradio ovlašteni (referiram na post gdje je to napisano kao da moze)?

Zavrzlama, i zato je ono mrtvo slovo na papiru na koje nitko ne gleda.

Kao što kažeš - Win win.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 13:49   #3219
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Sve u svemu, kupac je pogriješio. Trebao je uzeti samo ploču i proc, otići u Links i reći 'Kompa, ova kombinacija ne fercera'. Valjda bi netko bio dovoljno pametan da skonta u čemu je problem i flasha mbo zadnjim BIOS-om.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 14:20   #3220
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
pa i skontali su.. i poslali pravom čovjeku da to sredi - servis -


kaj jos ta kutija nije stigla natrag?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 22:01   #3221
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Kum je u Linksu 23.07. naručio lenovo laptop i samsung ssd te tražio da oni ugrade taj isti ssd u laptop, oboje bilo odmah dostupno. Javili da je ugradnja moguća jedino u ovlaštenom servisu i da to košta dodatnih 200 kuna i on pristao. Jučer dobio mail da je laptop u Osijeku i da ga može podići. On naravno otišao tamo a oni u poslovnici pojma nemaju i nakon provjere utvrde da laptop nije kod njih. Danas ga zovu da je laptop došao i neka dođe po njega. Usluga zbilja brza i na nivou
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 01:01   #3222
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
Posve si u pravu.

Zato što imaju percepciju da se valjda organiziraju seminari i radionice koje će prodavače podučiti i educirati o aktualnostima tehnološkog tržišta
Realnost je da si prepušten sam sebi i tome koliko si dotad ili u slobodno vrijeme geek i pratiš te stvari jer ako imaš ikakav život ženu, djecu i radiš u trgovini gdje je gužva ili nekoj manjoj gdje nema jasne podjele i svi sve rade (nabava, prodaja, servis, papirologija) u sklopu radnog vremena jedva stigneš poobavljati što trebaš a kamoli ići provjeravati svakodnevno što je novo u informatičko mobilnom svijetu i što je kompatibilno s čime, da ne i spominjem količinu robe koja neprestano prolazi ili kad te pitaju koja je razlika između ovih deset laptopa 3 različita proizvođača skoro istih specifikacija sigurno si išao tražiti review svakog od njih.
Pa tu na forumu imamo primjera nevjerojatnih nebuloza i kombinacija kompatibilnosti koje su se rješavale mjesecima....
Ljudi su nerealni i očekuju u trgovini od prodavača da budu valjda dr.sc informatike a ne kuže da takvi nemaju veze s prodajom u trgovini...
Amen na ovo.

Prodavači bi morali biti 100% hiperaktivni i nasmješeni na svakog kupca. Mislim da to nije moguće postići ni da popiješ tokom smjene po 5 energy drinkova.

Ljudi smo nismo roboti.

Još kad u dućanima kao što je navedeni Links, ali praktički i svi ostali IT dućani koji drže i ostale stvari koji nemaju veze sa informatikom- recimo vidio sam na fejsu da Links ima luftiće u ponudi

Sad dođe neka teta ili napuhana ženskica i očekuje da joj prodavač objasni kak se koristi epilator, 3min poslije dođe frajer i oće kupit fotić i očekuje da mu se objasni koja je leća bolja između 5 fotića koje prodavač nikad nije upalio, a kamoli testirao.

To je problem današnjih trgovina, jedino di to nisam uočio je Elipso (nije reklama), tamo kad dođem svaki prodavač ima svoj sektor, jedan je kod fotića i kamera, drugi kod mobača, treći kod perilica, četvrti kod telkača.

E u tom slučaju već u mjesec dana možeš sve pohvatat.

Ovi ostali su uglavnom kaos. Tak da ne krivim prodavače tu, ali puno ljudi je to teško shvatiti jer nikad nisu radili ništa slično takvom poslu ili ne rade posao sa ljudima (najteži posao).

Ovaj slučaj gore, Links je mogao ići na ruku kupcu, ali morate uzeti u obzir koliko dnevno takvih pacijenata dolazi u dućane. Kad bi se svima dodvoravali morali bi zaposliti 1-2 extra radnika samo da radi ovakve nebuleoze. Posao ne traje dugo (flashanje), ali očito je da ne bu išo servis prek reda i da se mora čekati.

A sad ove spike "moj frend stručnjak" ili "pitao sam na šalteru oće to radit sve" su obični izgovori koje kupci često izgovaraju. Stara narodna kaže "kupac je uvijek u pravu" osim kod reklamacija je to često rekao bih omjer 80:20 u korist prodavača odnosno trgovine. Ljudi će smisliti svakakve gluposti, pa čak uvjeriti i sami sebe da oni nisu krivi, al to je ljudska psiha.

Tako da ja ovom forumašu ne vjerujem da mu je frend "stručnjak" jer da jest stručnjak onda bi sam fleshao bios koji traje jedno 30 sec da nađeš matičnu i driver na ofišl stranici + 20sec da se skine tih par mb BIOS-a, 15 sec da kopiraš na USB i jedno 30 sec da utakneš u komp i upališ ga. Onda još ajde 5 min uvrh glave da to updejtaš.

Dolazimo do prodaje također, neke matične već imaju updejtan BIOS, neke nemaju, zavisi kad su izašle iz tvornice. Sad ko zna kakav je dan tom prodavaču bio, možda ga je prije toga izmrcvario neki sveznalica koji opet "nije kriv" što mu je mobitel pao u vodu pa ovom nije bilo do ničega, kamoli do provjere datuma na kutiji matične kako bi ustvrdio da li je novi BIOS gore.


Sad će objektivni promatrač teme vidjeti cijelu zavrzlamu i možda odlučiti ne kupiti nešto u Linksu. Ovo ide za cijeli forum, na ovakvim temama se često vidi blaćenje trgovina jer ljudi jedino komentiraju kad se nešto loše dogodi.

Ima jedan primjer Linksa na Facebooku gdje je neki krkan postao na desetke Face grupa pljuvanje po Linksu u Dubravi prije tjedan dana. Kupio je Lenovo mob i onda za kako on kaže "pola sata" došao natrag u trgovinu jer se mob neće upalit. On tada očekuje od prodavača koji radi za 3000-4000 kn da mu odmah zamjeni mobitel na licu mjesta za novi, mob košta oko 2000kn. Sad je tom krkanu teško shvatiti zašto mu mobitel koji je kupio mora na servis. To što je on možda išo prčkat po ROM-u doma ili mu je pao u vodu mobitel ili nešto treće to njega kao kupca ne zanima. To što prodavač ako mu da novi mob na licu mjesta i otkrije se da je ovaj poliven kavom, vodom ili sokom i firma će imati oko 2000kn gubitka to kupca nije briga. Bitno da je naveo po Facebooku da Links gleda na svaku kunu i da su lopovi itd itd.

Fakat ne kužim mentalni sklop kupaca, 90% ljudi ima tešku briju da se artikli u dućanu nabavljaju za par kuna i prodaju za 500-1000-5000kn.

Da je stvarno tako onda Links i ostali ne bi prodavali igračke, društvene igre, luftiće ili nešto treće što nema veze sa IT-om.

Zadnje izmijenjeno od: Nixis. 09.08.2018. u 01:08.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 01:37   #3223
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
đizs https://www.links.hr/hr/search?q=madrac

ovo je stvarno tužno
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 02:33   #3224
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 476
bilicvitak je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 08:31   #3225
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
đizs https://www.links.hr/hr/search?q=madrac

ovo je stvarno tužno
lakse mi je to prozvakat od whey proteine, kreatine i vitamine
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 09:54   #3226
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Amen na ovo.

Prodavači bi morali biti 100% hiperaktivni i nasmješeni na svakog kupca. Mislim da to nije moguće postići ni da popiješ tokom smjene po 5 energy drinkova.

Ljudi smo nismo roboti.

Još kad u dućanima kao što je navedeni Links, ali praktički i svi ostali IT dućani koji drže i ostale stvari koji nemaju veze sa informatikom- recimo vidio sam na fejsu da Links ima luftiće u ponudi

Sad dođe neka teta ili napuhana ženskica i očekuje da joj prodavač objasni kak se koristi epilator, 3min poslije dođe frajer i oće kupit fotić i očekuje da mu se objasni koja je leća bolja između 5 fotića koje prodavač nikad nije upalio, a kamoli testirao.

To je problem današnjih trgovina, jedino di to nisam uočio je Elipso (nije reklama), tamo kad dođem svaki prodavač ima svoj sektor, jedan je kod fotića i kamera, drugi kod mobača, treći kod perilica, četvrti kod telkača.

E u tom slučaju već u mjesec dana možeš sve pohvatat.

Ovi ostali su uglavnom kaos. Tak da ne krivim prodavače tu, ali puno ljudi je to teško shvatiti jer nikad nisu radili ništa slično takvom poslu ili ne rade posao sa ljudima (najteži posao).

Ovaj slučaj gore, Links je mogao ići na ruku kupcu, ali morate uzeti u obzir koliko dnevno takvih pacijenata dolazi u dućane. Kad bi se svima dodvoravali morali bi zaposliti 1-2 extra radnika samo da radi ovakve nebuleoze. Posao ne traje dugo (flashanje), ali očito je da ne bu išo servis prek reda i da se mora čekati.

A sad ove spike "moj frend stručnjak" ili "pitao sam na šalteru oće to radit sve" su obični izgovori koje kupci često izgovaraju. Stara narodna kaže "kupac je uvijek u pravu" osim kod reklamacija je to često rekao bih omjer 80:20 u korist prodavača odnosno trgovine. Ljudi će smisliti svakakve gluposti, pa čak uvjeriti i sami sebe da oni nisu krivi, al to je ljudska psiha.

Tako da ja ovom forumašu ne vjerujem da mu je frend "stručnjak" jer da jest stručnjak onda bi sam fleshao bios koji traje jedno 30 sec da nađeš matičnu i driver na ofišl stranici + 20sec da se skine tih par mb BIOS-a, 15 sec da kopiraš na USB i jedno 30 sec da utakneš u komp i upališ ga. Onda još ajde 5 min uvrh glave da to updejtaš.

Dolazimo do prodaje također, neke matične već imaju updejtan BIOS, neke nemaju, zavisi kad su izašle iz tvornice. Sad ko zna kakav je dan tom prodavaču bio, možda ga je prije toga izmrcvario neki sveznalica koji opet "nije kriv" što mu je mobitel pao u vodu pa ovom nije bilo do ničega, kamoli do provjere datuma na kutiji matične kako bi ustvrdio da li je novi BIOS gore.


Sad će objektivni promatrač teme vidjeti cijelu zavrzlamu i možda odlučiti ne kupiti nešto u Linksu. Ovo ide za cijeli forum, na ovakvim temama se često vidi blaćenje trgovina jer ljudi jedino komentiraju kad se nešto loše dogodi.

Ima jedan primjer Linksa na Facebooku gdje je neki krkan postao na desetke Face grupa pljuvanje po Linksu u Dubravi prije tjedan dana. Kupio je Lenovo mob i onda za kako on kaže "pola sata" došao natrag u trgovinu jer se mob neće upalit. On tada očekuje od prodavača koji radi za 3000-4000 kn da mu odmah zamjeni mobitel na licu mjesta za novi, mob košta oko 2000kn. Sad je tom krkanu teško shvatiti zašto mu mobitel koji je kupio mora na servis. To što je on možda išo prčkat po ROM-u doma ili mu je pao u vodu mobitel ili nešto treće to njega kao kupca ne zanima. To što prodavač ako mu da novi mob na licu mjesta i otkrije se da je ovaj poliven kavom, vodom ili sokom i firma će imati oko 2000kn gubitka to kupca nije briga. Bitno da je naveo po Facebooku da Links gleda na svaku kunu i da su lopovi itd itd.

Fakat ne kužim mentalni sklop kupaca, 90% ljudi ima tešku briju da se artikli u dućanu nabavljaju za par kuna i prodaju za 500-1000-5000kn.

Da je stvarno tako onda Links i ostali ne bi prodavali igračke, društvene igre, luftiće ili nešto treće što nema veze sa IT-om.

Gle, ako je nekome problem pozdraviti kupca na pristojan način onda nek sve ide u qrac. Radim 15 godina sam kupcima i svakog mogu lijepo pozdraviti i na pristojan način odraditi posao. I ne pijem 3 energy drinka dnevno.
Isto tako razumijem da nitko ne može znati sve o proizvodima ali ako ne znaš, onda lijepo objasniš da nemaš sve informacije o tome te da zajedno možete pogledati na internetu i saznati prave informacije. Ili ako ima info pult, da si kupac sam provjeri prije kupnje. Apsolutno se slažem da svi ne mogu znati sve o artiklima koji se prodaju u trgovini.

Ovo za telefon se slažem, iako bih svakome kupcu predložio da na pultu odmah otvori mob i isproba pred prodavačem da li sve radi. Jer se zna desiti i da je proizvod DOA ili neispravan odmah po vađenju iz kutije. Desilo se puno puta.

Što se prodavanja matične i ovog proca tiče, ponavljam, totalno ŠLAMPAVO od Linksa. Core business im je IT oprema (bar do sada bila). I ako taj prodavač nije u toku sa matičnom i procesorima, onda nek ode na zavod, nek ode konobariti ili nekaj treće. Bez uvrede. Kužim da ne možeš znati sve o peglama, kuhinjskim pločama, mikserima ili tak nečim, ali Links je IT trgovina i ovo sa MBO bi trebao znati. Kužim da su plaće nikakve ali kad netko radi ponudu tj izdaje robu kupcu, bar bi trebao znati za generacije matičnih ploča i procesora i da to možda neće raditi out of the box. Ako ništa drugo napomenuti, ili ponuditi artikl koji sigurno radi.

Ovo kaj je Links počeo svaštariti i prodavati sve i svašta, neodoljivo podsjeća na HGSpot. Istim putem su krenuli i svi znamo kako su završili. Žao mi je radi toga jer sam često kupovao u Linksu ali kad vidim što sve prodaju preko webshopa, podsjća me na Pevec, a ne na neku trgovinu IT opremom.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 10:03   #3227
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Bio u poslovnici u Dubravi, zatražio adapter za ugradnju ssd-a sa 3.5" na 2.5". Prodavač me pitao: "Jel za laptop?"
Kakav ubogi laptop!? Pa di ću u laptop staviti 3.5" disk?? Uzeo to i pastu, ceh 70kn i dao 200kn. Onda su 5-7 minuta on i kolega po dućanu bauljali i kemijali kusur. Majko mila...
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 13:32   #3228
MaddogDario
Registered User
Moj komp
 
MaddogDario's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Gle, to su sve web narudžbe. Apsolutno ništa ne gube s time jer nemaju skladište za takve stvari. Mogu prodavati i kruh i pecivo preko weba ako žele. Bitno je da ne gomilaju skladišta veš mašinama i štednjacima kao što je HGSPOT svojedobno radio. Ovako ako želiš možeš naručiti i litru mlijeka, a oni je povuku od dobavljača i pošalju tebi. S druge strane, a ako takve stvari stvarno imaju po poslovnicama, onda nemam komentara.
Razumijem ja to sve, ali je otužno. Baš je otužno, pojelo ih vrijeme i konkurencija. Kao firma gube na ozbiljnosti, brendingu i marketingu, zamisli svoju reakciju kada bi na Uziju, Mikronisu ili ADM-u vidio u ponudi Hespo madrace, bez obzira što bi isto bio web shop, recimo.

Ako si IT, onda budi IT. Ovo je tema o kojoj se može pisati 24/7/365... Po meni, jednostavno, ne možeš si takve stvari dozvoliti... *ebga.
MaddogDario je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 00:46   #3229
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Bio u poslovnici u Dubravi, zatražio adapter za ugradnju ssd-a sa 3.5" na 2.5". Prodavač me pitao: "Jel za laptop?

Nek si ti njemu objasnio borny, makar na primjeru artikla koji uopće ne postoji
i time lijepo dočarao kupca koji je uvijek u pravu i svakodnevicu prodavača koji se sa nebuloznim upitima moraju susretati, nek si
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 01:22   #3230
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
@alen

Naravno nisam na pozdravljanje mislio nego na cjelokupnu uslugu. Rijetko tko moze imati takvu dozu strpljenja da u jednom danu mozes istrpit 10 pacijenata koji te ko malog majmuna oko prsta vrte.

Svakako zavisi i gdje radis, ducan sa malim prometom gdje imas 10 kupaca dnevno ili 10 kupaca u jednom satu kao sto su trgovacki centri.

Takoder problemi nastaju i kad prodavacu prodaja u ducanu je samo 30% ukupnog posla umjesto da je 70-80%.


Opet, ne krivim prodavaca sto nije naglasio da ce buti potreban update biosa. Ovaj forumas ne bi se cudio da je napravio web narudzbu bez ikakvih pitanja pa sad prica svasta
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 01:53   #3231
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,394
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Ovaj forumas ne bi se cudio da je napravio web narudzbu bez ikakvih pitanja pa sad prica svasta
Naravno da je, 100%. Naručio nepotpunu konfu, bez napomene, pa nek si netko tko obrađuje narudžbu misli jel proc za strinu, a matična možda za ujnu. Da je u napomenu stavio "složite mi ovu nepotpunu konfu" pa da ta konfa nije radila, onda je to druga stvar.

Uz to, ovo je najdraži tip kupca sa "moj prijatelj stručnjak", "meni su moji informatičari rekli", itd... s takvima uvijek samo problemi.
__________________


CPU: Intel i5 8250u

RAM: 16 GB

VGA: Intel UHD 620

SSD1: Samsung PM981 NVMe 256 GB

LCD: 14" Innolux N140HCG-GR2 (low power, 400 nits)

OS: Win 10 Pro x64

Battery: 57 Wh internal






ROM: Android 9
ThePornstar je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 06:51   #3232
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Ne kužim čemu cijela halabuka o "stručnim" korisnicima i "nestručnim" i/ili nezainteresiranim trgovcima.
U postu 3197 sam opisao kako se to radi. Ljudi su se potrudili te na svaku kutiju ploče (koja po izlasku iz tvornice ne podržava R2xxx) pljusnuli naljepnicu sa upozorenjem oko biosa. Naljepnica je velika, slova su masno otisnuta i čitljiva bez naočala.
Nitko mi ne može tvrditi da Links (ili bilo koji drugi dućan) prodaje tolike količine matičnih da nisu u stanju odraditi tako nešto i time izbjeći ovakve neugodnosti, kako za kupca tako i za trgovca.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 07:22   #3233
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
Nek si ti njemu objasnio borny, makar na primjeru artikla koji uopće ne postoji
i time lijepo dočarao kupca koji je uvijek u pravu i svakodnevicu prodavača koji se sa nebuloznim upitima moraju susretati, nek si
Trkeljaš. Kako bi ti to "stručno" nazvao? Bracket, nastavak, ladica? Jer svi ti nazivi su primjenjivi. Na jednostavan i nedvosmislen način sam rekao što tražim.
Ili te možda smeta redoslijed? Možda sam trebao zatražiti adapter 2.5" na 3.5" pa bi bilo jasnije?

https://www.nabava.net/kucista-za-tv...ijena-62918191
https://www.nabava.net/kucista-za-tv...5u-35-60922131
https://www.nabava.net/kucista-za-tv...ijena-60099111
https://www.nabava.net/kucista-za-tv...ijena-46391711
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 09:21   #3234
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Sorry ali zapravo trkeljaš ti kad smo već precizni i točni.
SSD 3.5 na 2.5 ne postoji jer ne smanjuješ ssd od 3.5 na 2.5 utor, postoji 2.5 koji proširuješ tj ugrađuješ u 3.5. I da, redoslijed igra ulogu jer ovo prvo nema nikakvog smisla niti postoji dok je ovo drugo artikl.
Pa sad pomnoži takve nadobudne netočne upite sa n i onda nije pretjerano čudno kad se čovjek i zbuni ili nije siguran što ti treba kad ni ti sam ne znaš... A da ne spominjem upite koji počno kao jedno pa se nakon 5 minuta pojašnjavanja i 20 podpitanja utvrdi da se radi o posve drugoj stvari ili da je neizvedivo...

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 10.08.2018. u 09:29.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 09:46   #3235
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Da je ne znam kakav redoslijed, ako u jednoj rečenici imaš samo riječi adapter, ugradnja, 3.5 inča, 2.5 inča i ssd - rješenje se nameće samo po sebi. Rekao bih da loše izvodiš zaključke, slično kao momak u Linksu.
Čitaj sa razumijevanjem... Nisam tražio ssd 3.5" na 2.5" kako si napisao, nego adapter za ugradnju ssd-a. Sam si rekao, ne smanjujem ssd 3.5" na 2.5" nego veličinu utora, dakle trebam adapter ili kako ga već želiš nazvati i kojim redoslijedom.

Možda i ti radiš u Linksu...
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 09:55   #3236
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
borny srećom imamo forum: "zatražio adapter za ugradnju ssd-a sa 3.5" na 2.5" pa možemo nedvosmisleno utvrditi što si napisao.
Svakako cjepidlačim obzirom da si svoju narudžbu uzeo za primjer nesposobnog trgovca ali za razliku od tebe sam u pravu jer je pokazala i kupca koji netočno i neprecizno traži ono što treba a još je i kuražan i uvjeren kako je 100% u pravu a trgovac kreten.
Tražio si nepostojeći artikl i možda trgovac ne zna na što si mislio, možda si ga zbunio, a možda je poučen iskustvom pomislio da možda trebaš adapter za ugradnju ssda umjesto optike u laptopu...
Možda radim i u neuropsihijatrijskoj bolnici Dr. Ivan Barbot Popovača, ali nema pretjerane veze za ovu raspravu...
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 10:09   #3237
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Da je ne znam kakav redoslijed, ako u jednoj rečenici imaš samo riječi adapter, ugradnja, 3.5 inča, 2.5 inča i ssd - rješenje se nameće samo po sebi. Rekao bih da loše izvodiš zaključke, slično kao momak u Linksu.
Vau, čovjek u Linksu nije iste sekunde shvatio što ti zapravo trebaš i zato ga treba popljuvati po forumu, zamisli, još se prosipa pitanjem "jel to treba za laptop"...

Stvarno ne mogu razumijeti neke ljude i na kakve gluposti se žale, pa valjda je najbitnije da ti znaš što trebaš, ako prodavač ne razumije onda mu objasni, izgubit ćeš 3 sekudne života više.
E da, tražili su i kusur po trgovini da ti vrate jer ti nemaš sitno, pa to stvarno treba podijelit otkaze i zatvorit radnju, a s ovakvim mušterijama kao što si ti - mislim da bi im i bilo pametnije.

Zadnje izmijenjeno od: zalman1. 10.08.2018. u 10:17.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2018., 13:00   #3238
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Ljudi, pitanje:

Cura je već 4 puta nosila mobitel, Sony Xperia X Compact na popravak i svaki put je kvar uočen i "riješen". Međutim, nakon 4. servisa mobitel je opet krepao nakon 2 sata i naravno, cura je jako nezadovoljna, da se blago izrazim.

Poslala je prigovor na mail Linksa gdje se poziva na pravo ili zamjene za novi uređaj, ili povrata punog iznosa plaćanja, i naravno da zahtjeva puni povrat iznosa.

E sad, ovi iz Linksa su rekli nek opet pošalje u servis.

Kaj napraviti? Očito je da servis ne može popraviti grešku, a ona se poziva na članak 410. Zakona o obveznim odnosima gdje piše da "Kupac koji je pravodobno i uredno obavijestio prodavatelja o nedostatku može po svom izboru 1) zahtijevati od prodavatelja da nedostatak ukloni, 2) zahtijevati od prodavatelja da mu preda drugu stvar bez nedostatka, 3) zahtijevati sniženje cijene, 4) izjaviti da raskida ugovor, što bi pod 4) trebalo značiti i puni povrat iznosa.


Prilično je nevjerojatno da se čovjek mora mjesecima boriti sa servisima, nepopravljenim kvarovima i čekanju da netko preko MJESEC dana drži mobitel na servisu i da nakon 2 sata korištenja opet krepa.


Kaj napraviti?
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2018., 13:20   #3239
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
A kako se točno pokvari mobitel, koju grešku ima?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2018., 13:28   #3240
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Ugasi se pa se ne pali, samo svijetli crvena lampica dok se puni.

Prvi put je promijenjena matična ploča I update-an firmware.

Drugi put je promijenjen konektor punjenja i kalibriran touchscreen (nisam znao da je to još uvijek fora na kapacitivnim digitizerima)

Treći put je zamijenjena baterija (???)

Četvrti put je promijenjena baterija i konektor punjenja (što iskreno sumnjam jer se autonomija nije ništa promijenila a mobitel je star godinu i nešto.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na