Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2016., 14:38   #1
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
alternativa fiksnoj liniji uz zadržavanje broja

dali je moguće u hrvatskoj "odspojiti" fiksni broj od providera i proizvoljno ga prebaciti na neku drugu uslugu / providera / voip servis?

npr sad imam tel + net, odjavim sve, ali imam li pravo da mi broj ostane tako da ga mogu prenijeti nekamo?

treba nam telefon za dolazne pozive (odlazni mogu biti sa mobitela). najrađe bi uzeo skype kredit , za hrvatsku je 30kn mjesečno unlimited, ali kako da rješim ulazne pozive?
ili neki mobilni tipa vip homebox ili ubaciti sim iz homeboxa u dual sim mobitel.
neka ideja? ne želim i ne mogu imat vezanu fiksnu telefoniju za fizičku lokaciju.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2016., 18:00   #2
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Happytel.hr ili fenice.hr oni bi ti mogli to dati, provjeri s njima
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2016., 21:14   #3
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Happytel.hr ili fenice.hr oni bi ti mogli to dati, provjeri s njima
hvala.
djeluje ono šta tražim, oke cijena (75kn godišnje za broj i 25kn mjesečno za unlimited pozive) ali - je ta firma živa? poslao sam mail na jedini mail kojeg sam uspio iskopat, i vraća mi se sa greškom da mail adresa ne postoji. profesionalno nema šta. govorim za happytel. a taman bi bilo za moje potrebe, odgovara mi sve šta nude, i mogućnost korištenja ata adaptera, i droid aplikacije.
ovo drugo je nekakva biznis stranica koja apsolutno nikakve informacije nema. "mi se bavimo time i time i točka" nije baš nešto customer friendly.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2016., 20:00   #4
aloalo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 112
Ipak im vrijedi poslati email jer iz mog iskustva Fenice su super profesionalci i nude odlicnu uslugu...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
aloalo je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2016., 23:32   #5
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
hvala.
djeluje ono šta tražim, oke cijena (75kn godišnje za broj i 25kn mjesečno za unlimited pozive) ali - je ta firma živa? poslao sam mail na jedini mail kojeg sam uspio iskopat, i vraća mi se sa greškom da mail adresa ne postoji. profesionalno nema šta. govorim za happytel. a taman bi bilo za moje potrebe, odgovara mi sve šta nude, i mogućnost korištenja ata adaptera, i droid aplikacije.
ovo drugo je nekakva biznis stranica koja apsolutno nikakve informacije nema. "mi se bavimo time i time i točka" nije baš nešto customer friendly.
Happytel i fenice su koliko vidim isto, probaj poslati na info@fenice.hr. Sto se tice profesionalnosti bar sto se weba tice tako je to s malim firmicama, ali usluga bi im trebala biti vise nego ok kad je dobijes.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2016., 20:13   #6
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
na taj mail su mi odgovorili, već smo par mejlova izmjenili. mislim da ću prenijeti broj na njih, samo da malo administrativne stvari prođemo. ponuda je sasvim OK, fleksibilni su, i nude jeftino i ata adapter. čim ulovim vremena ću se poigrati s tim jer sam dobio i test liniju, jedino nemam vremena da ju upogonim trenutno. i onda biti nevezan za fizičkog operatera glede telefonije, pa će biti i jednostavnije selit se s lokacije na lokaciju bez velikih troškova preusmjeravanja poziva na mobitel, i bez potrebe paketa razgovora na mobitelu.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2016., 22:34   #7
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 495
@Bono - hvala puno na ovoj preporuci. Razmijenio sam par mailova s njima, znaju što rade i o čemu pričaju, ne rade po skripti, susretljivi su. Dobio sam testnu liniju i poslao zahtjev za prijenos broja pa ćemo vidjeti.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2016., 09:55   #8
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Kak to funkcionira, kao VoIP, preko GSM.mreže ili?
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 25.08.2016., 10:50   #9
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
na taj mail su mi odgovorili, već smo par mejlova izmjenili. mislim da ću prenijeti broj na njih, samo da malo administrativne stvari prođemo. ponuda je sasvim OK, fleksibilni su, i nude jeftino i ata adapter. čim ulovim vremena ću se poigrati s tim jer sam dobio i test liniju, jedino nemam vremena da ju upogonim trenutno. i onda biti nevezan za fizičkog operatera glede telefonije, pa će biti i jednostavnije selit se s lokacije na lokaciju bez velikih troškova preusmjeravanja poziva na mobitel, i bez potrebe paketa razgovora na mobitelu.
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Kak to funkcionira, kao VoIP, preko GSM.mreže ili?
ja sam cirka mjesec dana na njima, za sad sve 5. komunikacija s njima je super, problema do sad nikakvih nije bilo. umjesto ata adaptera sam uzeo ip dect bazu pa nakačio gore postojeće slušalice.
zvuk je sasvim zadovoljavajući, tu i tamo se valjda prebaci na manji bitrate pa se čuje lošije, ali to traje pol sekunde pa se vrati na standardni codec. razliku između isp voip-a i ovog gotovo i nema.
za tu cijenu, ja sam super zadovoljan.

ps- linija se može koristiti na bilo čemu šta podržava sip, od symbiana na dalje, samo isti account ne može bitiistovremeno registriran na više mjesta. znači ako mi treba vani, moram disconnectat ip bazu.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 13:44   #10
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
ja sam cirka mjesec dana na njima, za sad sve 5. komunikacija s njima je super, problema do sad nikakvih nije bilo. umjesto ata adaptera sam uzeo ip dect bazu pa nakačio gore postojeće slušalice.
Jesi li još uvijek zadovoljan, odnosno rade li oni još uvijek? Pokušavam ih kontaktirati, ali za sada ništa.
franzD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2017., 15:54   #11
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
ja sam na fenice-u od nedavno, uredno radi. s time da ja imam kod njih 3 accounta. sve tehničke poteškoće smo rješili relativno brzo i bezbolno.
na mobu koristim zoiper, radi i na laptopu...
zvao sam van HR i natrag u HR dok sam bio vani, sve radi kao da sam doma u fiksnoj mreži.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 17:05   #12
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ja sam na fenice-u od nedavno, uredno radi. s time da ja imam kod njih 3 accounta. sve tehničke poteškoće smo rješili relativno brzo i bezbolno.
Preko kojeg mejla kontaktiraš s njima?
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 20:23   #13
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
poslat ću ti na PM jer je privatni mail pa ono...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 20:27   #14
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
poslat ću ti na PM jer je privatni mail pa ono...
Javili su mi se u međuvremenu na mejl koji sam slao na info@fenice.hr, bit će da prvi mejl koji sam poslao i na podrska i na info nije stigao. Ne moraš slati, eto potvrda da je navedeni mejl ispravan
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2018., 10:05   #15
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,241
Ima tko kakva iskustva s tim fenice? Mozda cu uskoro i ja preselit broj...
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2018., 21:20   #16
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 495
Ja sam na Fenice (Happytel) skoro 2 godine i zadovoljan sam. Svakih 4 mjeseca uplatim 100 kuna i imam besplatne pozive. Savjet: pokušaj ne koristiti ISP-ov router za VoIP jer meni to nije radilo baš najbolje. Na Fritzu je sve 5.
Jedino sam moraš paziti na uplate jer nema nikakvog sustava automatskog javljanja, meni se već dogodilo da sam zaboravio, a onda nakon 5 mjeseci kad potrošiš novce s računa se blokiraju i odlazni i dolazni.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2019., 15:47   #17
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Jel ovo uopce jos funkcionalno ?
Evo proteklih mjesec dana poslao im dva emaila i zovem svaki drugi-treci dan i nitko se ne javlja niti odgovara na emailove ?


EDIT: zvao sada i javila se godspodja neka
blagdani vjerovatno pa se nikom nije radilo oko nove godine

Zadnje izmijenjeno od: Necto. 14.01.2019. u 16:08.
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2019., 16:37   #18
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Ja sam na Fenice (Happytel) skoro 2 godine i zadovoljan sam. Svakih 4 mjeseca uplatim 100 kuna i imam besplatne pozive. Savjet: pokušaj ne koristiti ISP-ov router za VoIP jer meni to nije radilo baš najbolje. Na Fritzu je sve 5.
Jedino sam moraš paziti na uplate jer nema nikakvog sustava automatskog javljanja, meni se već dogodilo da sam zaboravio, a onda nakon 5 mjeseci kad potrošiš novce s računa se blokiraju i odlazni i dolazni.
prema fiksnim mrežama ili i prema mobilnim?
to može svatko ili treba zadovoljavati tehničke uvjete?
tizhu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na