Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.02.2006., 00:16   #1
Tozo
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Sisak
Postovi: 56
Napajanje zuji

imam chieftec GPS-400AA-101A 12 cm ventilator...koje zvrnda ili zuji (ne znam kako bi to opisao), ne prebučno, ali tiho i ujednačeno, da čovjek poludi...da li je to normalno (tako su mi rekli)...naopajanje još ima garanciju..mogu li to reklamirati kao kvar...hvala unaprijed..iskustva drugih korisnika koji imaju isto napajanje također su dobro došla

P.S. sigurno nije rezonancija kućišta u pitanju, a kad je u stand by-u onda isto zuji ..ali još tiše

dali je to normalno?
Tozo je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2006., 12:44   #2
Panzer
Premium
Moj komp
 
Panzer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Sv. Nedjelja
Postovi: 1,814
Eh sad neznam dali je to normalno, ja imam isto to napajanje i ne zuji... Ni u stand by ni u radu... Pitaj tamo gdje si kupio ili pricekaj misljenja drugih korisnika...: evil :
__________________



UPGRADED...
MBO: Gigabyte M59SLI-S4 cooled by HR-05 SLI & Zalman ZM-NBF47
CPU: AMD Athlon64 X2 3600+ cooled by Scythe Infinity @ 2.7GHz / 1.25V
RAM:2x 1GB Kingmax DDR2 800
VGA: Sapphire HD3850, 256MB Accelero S1 & 120mm AC @750/1900MHz
HDD:Western Digital 160GB (S-ATA, 8MB)
HDD 2: Western Digital 640GB AAKS
CD/DVD : DVD RW Pioneer DVR-112D Silver (Color match with case)
Powered by OCZ GameXtream 600W
Everything in Chieftec LCX-04SL-SL-A (HDD cooling – 3x92mm Sharkoon, ispuh 1x120mm CoolerMaster)
Coolers controled by Zalman ZM-MFC1
Visual expirience by Samsung 940BW

Notebook: Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205 (12", CoreDuo 1.6, 1536MB RAM, 80GB) & Ubuntu 8.04

Audio sistem: Monitor Audio Silver RS1, Monitor Audio PureFlow Speaker Cable, Marantz PM310 pojacalo, Pioneer PD-S501 player, van den Hul M.C. THE BAY C5 Hybrid interkonekt.



Panzer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2006., 18:44   #3
grga
PC Ekspert
 
grga's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 232
transformator

Ako ti zuji i kad je komp iskljucen, a napajanje je u struji onda to zuji jedan od transformatora u napajanju. Razlog vrtlozne sile u tranformatoru i olabavljena konstrukcija oko feritne jezgre, oni mali limici oko ferita. Ako ti ne smeta nije nista strasno jer nije nikakav kvar jednostavno si takvog dobio i on ce raditi kao i svaki drugi samo ce zujati. Ja bi ga osobno zamijenio jer ne podnosim nikakav sum, a to se u tisini cuje itekako.. Kaj se zamjene tice moraju ti ga zamjeniti jer ako svi ostali ne zuje, a tvoj zuji onda nek ti daju onaj koji ne zuji.

pozdrav od grge
__________________
Soltek SL-K8AN-RL@A64 3000+
GeForce FX-5950 Ultra@500/950
512 MB Apacer CL3
160 GB PATA@Seagate Baracuda
Asus DRW-160P
Xerox XL775 LCD - 17
SUN GDM20D10 - 20
DAT - Archive Pyhton SCSI
CHIEFTEC BIG TOWER DA-D1WD
COOLERMASTER 550W - RS-550-ACLY
UPS - Best Power Server Fortress 2KVA
grga je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2006., 23:35   #4
Tozo
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Sisak
Postovi: 56
hvala svima na savjetima ...otići ću to zamijeniti
Tozo je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 21:08   #5
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
naso sam ovu temu preko searcha da bzvz ne otvaram novu. dakle imam chieftec 410w i pocelo je zujati prekjucer ubija me mislio sam da je ventilator ali zaustavim ga i dalje zuji, ispuho sam napajanje usiso al opet. zuji samo dok komp radi. jel to gotovo napajanje starost ga ubi radi vec 6 god 365/24-7, da uskoro ocekujem RIP? il mozda neki poznati problem samo da cvrknem neki dio i da prestane?

edit: sad je pocelo i pjevati mijenjati tonove
  Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 16:01   #6
Krvavy
Dva puta tata... :)
Moj komp
 
Krvavy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 52
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
naso sam ovu temu preko searcha da bzvz ne otvaram novu. dakle imam chieftec 410w i pocelo je zujati prekjucer ubija me mislio sam da je ventilator ali zaustavim ga i dalje zuji, ispuho sam napajanje usiso al opet. zuji samo dok komp radi. jel to gotovo napajanje starost ga ubi radi vec 6 god 365/24-7, da uskoro ocekujem RIP? il mozda neki poznati problem samo da cvrknem neki dio i da prestane?

edit: sad je pocelo i pjevati mijenjati tonove
Ako možeš otvori napajanje i provjeri da li ima trudnih kondenzatora. Ako nema, napajanje bi trebalo biti ok. Skini ventilator, skini onu okruglu foliju na sredini i kapni malo finomehaničkog ulja na osovinu (neki ventovi imaju taj dio zatvoren plastikom). Ako i dalje zuji, probaj malo prednju masku kućišta odvojiti milimetar od metalnog dijela (meni tu i tamo malo rezonira na tom mjestu). Pričvrsti sve šarafe i napravi isto s ventilatorom procesora (kap-dva ulja).
Krvavy je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 16:21   #7
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Pa čovjek je rekao da mu zuji i kad zaustavi ventilator tako da je najvjerojatniej zavojnica u pitanju( izgleda kao namotani bakar-debljina žice u krug), najbolje bi ti to bilo zalit plastikom, ja sam probavao silikonom par puta i nije baš puno pomoglo..al s plastikom već ima rezultata.
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 11:18   #8
Passat003
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Pleternica
Postovi: 63
Citiraj:
Autor Tozo Pregled postova
imam chieftec GPS-400AA-101A 12 cm ventilator...koje zvrnda ili zuji (ne znam kako bi to opisao), ne prebučno, ali tiho i ujednačeno, da čovjek poludi...da li je to normalno (tako su mi rekli)...naopajanje još ima garanciju..mogu li to reklamirati kao kvar...hvala unaprijed..iskustva drugih korisnika koji imaju isto napajanje također su dobro došla

P.S. sigurno nije rezonancija kućišta u pitanju, a kad je u stand by-u onda isto zuji ..ali još tiše

dali je to normalno?

Rekao si da imas garanciju odnesi i dobit ces drugo i men je moj corsair bio tak zujio odneso i dobio novo napajanjee.....
Passat003 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 08:53   #9
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
naso sam ovu temu preko searcha da bzvz ne otvaram novu. dakle imam chieftec 410w i pocelo je zujati prekjucer ubija me mislio sam da je ventilator ali zaustavim ga i dalje zuji, ispuho sam napajanje usiso al opet. zuji samo dok komp radi. jel to gotovo napajanje starost ga ubi radi vec 6 god 365/24-7, da uskoro ocekujem RIP? il mozda neki poznati problem samo da cvrknem neki dio i da prestane?

edit: sad je pocelo i pjevati mijenjati tonove
Slična stvar u isto vrijeme, Čiftek 410, zujao mi je komp pa sam ispuhao tonu prašine. Nakon toga svo ventovi nečujni a čiftek kao da se rasklimao pa ima neki čudan zvuk koji se nakon nekog vremena utiša pa onda opet počne. Ne čuje se kad se zaustavi. Raskopao sam ga i dodatno počistio još unutra sa kistom, skinuo sam naljepnicu ali nema otvora a nisam baš siguran da bi mi bilo pametno kapat tamo između fixnog dijela i rotora ? Ili da s borerom izbušim rupu tamo gdje bi trebala biti? Se to smije ?
kasandro je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 09:43   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Nađi onu veliku temu o ventilatorima, sve potrebno već piše.
Neisplati se igrat sa ventom koji je prozviždao / odradio svoje.
Kad si već raskopao psu, prepiši oznake venta, sa time u Google, pronađi karakteristike (protok zraka, rpm, buka, . . .) i po tome kupi / nabavi novi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na