Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2011., 22:12   #1
Mate
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Naklice
Postovi: 41
Samsung ML-1665 ILI Xerox Phaser 3140

Zadnjih par dana istražujem ponudu jeftinijih c/b laserskih printera i ostao sam na ova dva iz naslova.
Recimo da mi je limit 500 kn, a osnovna namjena je printanje skripti za fax. Znači mnogo teksta i grafova.
Ono što me zanima su iskustva korisnika, ako netko sa foruma ima neki od navedenih printera.
Također me zanima kako ovi printeri stoje sa zamjenskim tonerima? Znam da Samsung nudi samo 1500 stranica po toneru, a Xerox čak 2500. Nešto sam čitao da u Samsung idu isključivo originalni toneri, pa me to zbunjuje.
Mate je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 11:13   #2
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor Mate Pregled postova
Zadnjih par dana istražujem ponudu jeftinijih c/b laserskih printera i ostao sam na ova dva iz naslova.
Recimo da mi je limit 500 kn, a osnovna namjena je printanje skripti za fax. Znači mnogo teksta i grafova.
Ono što me zanima su iskustva korisnika, ako netko sa foruma ima neki od navedenih printera.
Također me zanima kako ovi printeri stoje sa zamjenskim tonerima? Znam da Samsung nudi samo 1500 stranica po toneru, a Xerox čak 2500. Nešto sam čitao da u Samsung idu isključivo originalni toneri, pa me to zbunjuje.
Da ponovimo

To što ti tražiš je novi auto sa rabljenim motorom

Bolje ti je uzeti za iste noce rabljeni auto sa rabljenim motorom dvije klase bolji. I uz to dobiti 10 puta više kilometara.

Pogotovo ukoliko ti je bitnao štampanje skripti i sl-
Adriatix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.04.2011., 14:06   #3
Mate
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Naklice
Postovi: 41
Koji se to bolji polovni laserski printer može kupiti za 500kn?
Pratim njuškalo već duže vremena i to su uvijek printeri bez tonera, tako da kad dodam cijenu novog tonera uvijek pređem 500kn.
Mate je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 15:01   #4
Krvavy
Dva puta tata... :)
Moj komp
 
Krvavy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 52
Ako te zanimaju ta dva printera, na oba vršimo uslugu obnavljanja tonera. Ako te zanima više, javi mi se na pm...
Krvavy je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 15:56   #5
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor Mate Pregled postova
Koji se to bolji polovni laserski printer može kupiti za 500kn?
Pratim njuškalo već duže vremena i to su uvijek printeri bez tonera, tako da kad dodam cijenu novog tonera uvijek pređem 500kn.
Opet satvljaš na stol 500 kn a ne znaš da ćeš za 2 mjeseca izdvojiti novih 500 kn za novi toner.

Znači investicija je u rasponu danas do + 3 mjeseca 1000 kn a ne 500 kn.

A za tih 1000 kn + PDV dobiješ HP Laserjet 1300 gratis. Paltiš jedino 3 tonera za njega. Ne može varijanta da platiš samo jedan toner + gratis printer, jer tada cijela financijska konstrukcija ne drži vodu. Međutim ukoliko imaš neku firmu koja će ti plačati leasing možeš dobiti istu stvar za 100 kn + PDV na 12 mjeseci.

A ukoliko inzistiraš na 500 kn onda ti je najpametniji odabir neki HP LaserJet 1015 ili sli u koji idu HP 12 kazete. Međuitim te kazete zamjenske ili obnovljene ili orginal koštaju jednako kao i kazete za HP LJ 1300 i imaju 50% manje tonera. Odnosno dobiješ 50% manje otisaka bez obzira gdje ostavio svoje novce. Znači ona kombinacija HP LJ 1300 gratis je ubitačno povoljna kombinacija za studente koji imaju puno toga za kopirati i štampati A HP LJ 1300 i HP 1015 su dvije različite klase.

HP LJ 1015 nije loš ali je to ipak printer za malo otisaka dok HP LJ 1300 je uredski dokazan printer

A ovi gore spomenuti modeli su još jedna niže klasa od HP LJ 1015. A koštaju cca 600 kn uz 500 otisaka.

OK ?

Zadnje izmijenjeno od: Adriatix. 06.04.2011. u 16:03.
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 16:46   #6
Mate
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Naklice
Postovi: 41
Dobro, ali ti HPejci su stari 7 godina
Koliko uopće košta HP 1015?
Mate je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2011., 09:51   #7
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor Mate Pregled postova
Dobro, ali ti HPejci su stari 7 godina
Koliko uopće košta HP 1015?
Da stari su ali još rade po hrpi državnih ustanova. Pitaj malo koji Samsung ima 7 godina i radi

HP LJ 10xx je 500 kn HP 1015 je stari model a HP 1020 je noviji model. A stari model je bolji od novijeg modela. A taj je pak bolji od HP P1006 a najnoviji HP P 1102 ima preporuku mjesečnog ciklusa 250 - 1500 otisaka.

Zašto?

Zato jer mu je životni vijek 15 000 otisaka ili 10 tonera. Taman toliko da krepa dok ti istekne garancija. A 10 tonerera te dođe $680 + $ 99 za novi printer.

Dok u ovoj HP LJ 1300 varijati dobiješ isto 15 000 otisaka za $200 + gratis printer

http://www.shopping.hp.com/product/p...CE657A%2523BGJ

http://adriatix.hr/A_PROIZVODI/A_pro...Jet%201300.htm
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2011., 13:56   #8
Mate
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Naklice
Postovi: 41
Citiraj:
Autor Adriatix Pregled postova
Da stari su ali još rade po hrpi državnih ustanova. Pitaj malo koji Samsung ima 7 godina i radi

HP LJ 10xx je 500 kn HP 1015 je stari model a HP 1020 je noviji model. A stari model je bolji od novijeg modela. A taj je pak bolji od HP P1006 a najnoviji HP P 1102 ima preporuku mjesečnog ciklusa 250 - 1500 otisaka.

Zašto?

Zato jer mu je životni vijek 15 000 otisaka ili 10 tonera. Taman toliko da krepa dok ti istekne garancija. A 10 tonerera te dođe $680 + $ 99 za novi printer.

Dok u ovoj HP LJ 1300 varijati dobiješ isto 15 000 otisaka za $200 + gratis printer

http://www.shopping.hp.com/product/p...CE657A%2523BGJ

http://adriatix.hr/A_PROIZVODI/A_pro...Jet%201300.htm
Koji si ti kralj jebate... malo sam googlao Adriatix i vidim aktivan si svugdje. Podsjećaš me na Jehovine svjedoke haha
Citirat ću člana Bubba :"Molim Adriatixa da se ne javlja na thread jer ce mu se vrata na Ozaljskoj sekirati (jos nisam uhvatio dovoljno vremena za posjet i obracun za printere koje je ukrao/strgao, no otom potom, lista onih koji mu zele sve najgore u zivotu je ionako podulja)." Loša reklama gospon Adriatix.
Mate je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2011., 15:33   #9
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor Mate Pregled postova
Koji si ti kralj jebate... malo sam googlao Adriatix i vidim aktivan si svugdje. Podsjećaš me na Jehovine svjedoke haha
Citirat ću člana Bubba :"Molim Adriatixa da se ne javlja na thread jer ce mu se vrata na Ozaljskoj sekirati (jos nisam uhvatio dovoljno vremena za posjet i obracun za printere koje je ukrao/strgao, no otom potom, lista onih koji mu zele sve najgore u zivotu je ionako podulja)." Loša reklama gospon Adriatix.
Vidiš ima jedna velika razlika među nama

Ja ti želim sve dobro. A ti to ne možeš prihvatiti jer su te u nekom šoping centru naučili da se prvo mora odigrati ples na kiši da bi ti bio sretan i zadovoljan.

E sad ukoliko nekoga ne zanima plesati taj ples na kiši onda imaš osječaj da nisi dobio kompletan tretman.

A to što ćeš kanije popušiti i biti krava muzara, pa to ti uopće nije bitno. Bitno je da si imao svojih 5 minuta u soping oblacima.

Tvoji novci Tvoje zadovoljstvo Tvoja kasnija bol.

Nitko ti na ovoj grupi ne može to oteti ili će kasnije željeti podjeliti sa tobom.

Uzmi ljepo Samsunaga i ukoliko si ti sretan i Adriatix je sretan za tebe.
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2011., 15:27   #10
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
iako je prošlo mjesec dana od teme. ja bi savjetovao samsung samo zbog raširenosti servisa i lakoće održavanja. na tim modelima(canon, samsung, hp imaju istu šprancu gradnje mehanizma) samo odlazi folija grijača. Na Hp-ovima 1015 istina znalo je odlaziti dosta formatter ploča,ali večinom u garantnom roku i nakon njega su došle nove serije printera koji više nemaju te probleme.

Samsung printeri su mi se dokazali kao robusni i pouzdani printeri kao Lada..nisu na glasu, ali rade i nitko ih ne spominje da rikavaju. Xerox službeni servisi su dosta zatvoreni za partnere, tako da me to automatski odbija za brzinu usluge korisniku. To vrijedi i za informacije preko interneta kad se traže, dok za samsung ima dosta servisnih manuala i korisnika koji si sami sređuju printere na temelju informacija koje se nađu na netu.

HP LJ1300 je mašina printera, ali isto tako je mašina koju je pregazilo vrijeme. Printanje sporo, ali kvalitetno. Laser im zna rikavati kad najmanje očekuješ, a valjci za uvlačenje se brzo troše kod nekontroliranog printanja i teško se nalaze za promjenu.

A kolega Adriatix očito isplativost printera gleda samo kroz prizmu uvaljivanja punjivih tonera. To nije big picture iskoristivosti printera. Najčešće ljudi koji traže c/b laseraše bi se zadovoljili sa običnim inkjet printerom novije generacije s zamjenskim tintama, nego laserašima. Ne znam studoša koji isprinta više od 150stranica mjesečno, a za to laseraš jednostavno nije isplativ jer se iskoristi 10-ak%.

puno teksta..vrijeme za idling mjesecima ponovo.

p.s. ako nekome treba pomoć oko printera, detekcije kvara ili sličnog da ne plaćaju detekcije u servisima ja im mogu okvirno reći šta im je problem(za to služi pm)
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na