Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.04.2011., 01:20   #1
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Epson B300F - pretaman ispis

Radi se o multifunkcijskom uređaju EPSON BX300F. Nisam ga puno koristio, nedavno sam zamijenio originalne tinte koje su se potrošile i s kojima je ispis bio u redu.
Stavio sam zamjenske i sve vrste ispisa su pretamne, da ne kažem praktički negledljive. Pokušao sam maksimalno dizati osvjetljenje, mijenjati saturaciju, mijenjati postavke Color Managementa, stavljati Best Photo ispis, mijenjati vrstu papira i ništa. Pokrenuo sam Nozzle Check i Head Cleaning, no ništa se nije promijenilo.
Kažem, MFU je malo korišten, tako da su u njemu još bile originalne tinte s kojima je sve bilo ok. A sad sr...
Uvijek sam koristio zamjenske tinte i nikad nisam primječivao razliku u kvaliteti ispisa, no ovo sad je stvarno drastično.


Eto, pa ako netko ima rješenje bio bih mu zahvalan...
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2011., 19:43   #2
Krvavy
Dva puta tata... :)
Moj komp
 
Krvavy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 52
Asti rješenja... uzmi set originalnih tinti i probaj s njima printati. Ako je sve u redu, ne uzimati više od tog proizvođača zamjenskih.
Ima masa raznih (većinom kineskih) zamjenskih patrona, velika većina je sasvim ok, samo očito si potrefio lošeg proizvođača (ili loš batch)...

Košta, ali to nije baš printer za 400 kn pa se isplati (po meni) uzeti set originala ($$$)...
Krvavy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.04.2011., 13:56   #3
gogo1989
Nudim uslugu 3D printa
Moj komp
 
gogo1989's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 78
A cije zamjenske koristis za taj Epson, ja imam epson sx115 i koristim od Orink-a zamjenske i printa mi skoro kvalitete ko i sa original tintom bez nekih vidljivih razlika.
__________________
Ono kaj neznam popraviti to nije ni strgano...XD
http://www.youtube.com/user/drljo16v
gogo1989 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2011., 00:36   #4
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Citiraj:
Autor Krvavy Pregled postova
Asti rješenja... uzmi set originalnih tinti i probaj s njima printati. Ako je sve u redu, ne uzimati više od tog proizvođača zamjenskih.
Ima masa raznih (većinom kineskih) zamjenskih patrona, velika većina je sasvim ok, samo očito si potrefio lošeg proizvođača (ili loš batch)...
Pa napisao sam da s originalnim nema problema, to znam. Samo ne znam da li je u ovim zamjenskima problem.

Citiraj:
Autor gogo1989 Pregled postova
A cije zamjenske koristis za taj Epson, ja imam epson sx115 i koristim od Orink-a zamjenske i printa mi skoro kvalitete ko i sa original tintom bez nekih vidljivih razlika.
Neke kineske MMC, iz Emmezette. Čuo sam da su Orink i Colibri dobre, ali ih nisam našao u Splitu.
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2011., 12:01   #5
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Printa s original tintama dobro, sa zamjenskima ne i ti ne znas je li u zamjenskima problem? Salis se, jelda?
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2011., 12:27   #6
Krvavy
Dva puta tata... :)
Moj komp
 
Krvavy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 52
Citiraj:
Autor bjede Pregled postova
Radi se o multifunkcijskom uređaju EPSON BX300F. Nisam ga puno koristio, nedavno sam zamijenio originalne tinte koje su se potrošile i s kojima je ispis bio u redu.
Stavio sam zamjenske i sve vrste ispisa su pretamne, da ne kažem praktički negledljive. Pokušao sam maksimalno dizati osvjetljenje, mijenjati saturaciju, mijenjati postavke Color Managementa, stavljati Best Photo ispis, mijenjati vrstu papira i ništa. Pokrenuo sam Nozzle Check i Head Cleaning, no ništa se nije promijenilo.
Kažem, MFU je malo korišten, tako da su u njemu još bile originalne tinte s kojima je sve bilo ok. A sad sr...
Uvijek sam koristio zamjenske tinte i nikad nisam primječivao razliku u kvaliteti ispisa, no ovo sad je stvarno drastično.


Eto, pa ako netko ima rješenje bio bih mu zahvalan...
Stavio si zamjenske nakon PRVIH originala i pretaman je ispis? A dolje kažeš da si uvijek koristio zamjenske i sve je bilo ok... odluči se.

Poanta je mog prijašnjeg posta da probaš NAKON tog zamjenskog seta natrag s originalima da vidiš da li dobro printa (ako da, sve u redu, ako ne glave su u qrcu - trebaš barem čišćenje).
Krvavy je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2011., 13:04   #7
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Printa s original tintama dobro, sa zamjenskima ne i ti ne znas je li u zamjenskima problem? Salis se, jelda?
Zamolio bih bez ciničnosti, da mi je do za...ancije, ne bi postavljao pitanje.
Printer je nov i u njemu su bili samo originali, sad sam prvi put zamijenio tinte. A također, printer nisam koristio duže vrijeme, u njemu su stajale tinte koje sam dobio s kupnjom.
Još nešto što nisam odmah naveo...
Prvo mi se naravno potrošila crna, tako da sam nju prvu mijenjao, a CMY su neko vrijeme još bile originalne, tako da moguće da je crna problematična. Iako sam probao 2 proizvođača i nije bilo poboljšanja. Volio bih probati taj Orink, ali ne znam gdje uzeti u Splitu.

Citiraj:
Autor Krvavy Pregled postova
Stavio si zamjenske nakon PRVIH originala i pretaman je ispis? A dolje kažeš da si uvijek koristio zamjenske i sve je bilo ok... odluči se.
Uvijek za prijašnje printere (nisam naglasio), ovom su ovo prve zamjenske.
bjede je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na