Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2021., 12:40   #1471
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Samo naplatiti će i 60kn carinskih fix troškova.
Osim ako ne naplate na Aliju nekako direkt pdv
Nikakva carina, samo PDV države u kojoj se paket isporučuje. Što čak ne znači da će nam naplatiti tih 25%. Jel recimo Nizozemska ima 21%PDV i AliE. ima skladište u NL, te se svi paketi adresiraju na NL i od tamo raspoređuju po stvarnim adresama. Tako da pitanje tko će tu uhvatiti pare a tko će da ga duvne. Nije isključeno otvaranje prihvatnog skladišta u zemlji s najmanim PDV-om u EU (ako ima tko manji od Nizozemaca). AliE. će ti zaračunati taj porez u cijenu artikla i oni će plaćati sve poreze na svoje ime i naši nemaju mehanizam naplate ičega, pošto paket dolazi iz EU.

Eto provjerio, Cipar,Luxemburg i Malta imaju najmanje stope PDV-a, tako da AliE. ništa ne spriječava da otvori tamo skladište i naplati nam samo 18% PDV-a.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 12:44   #1472
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ali slanje iz tih zemalja sigurno neće biti free.
Iz kine ti za 1$ dobiješ besplatno slanje, a da 1 euro proizvod pošalješ s Nizozemske, to košta par eura
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2021., 12:59   #1473
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ali slanje iz tih zemalja sigurno neće biti free.
Iz kine ti za 1$ dobiješ besplatno slanje, a da 1 euro proizvod pošalješ s Nizozemske, to košta par eura
A vidi mene do sada nije koštalo ništa osim onoga što je pisalo na ALi-ju. Ne znam zašto bi sada počeli to naplaćivati. Kako oni imaju dealove s Kineskim distributerima i poštama tako će imati i u EU. To se radi o milijardama pošiljaka godišnje a bogami i €. Tako da ne bi trebalo to sve skupa puno utjecati na cijenu a pogotovo ako se vratimo na prosječnu cijenu pošiljke. Ne plaća ALI istu cijenu kao kad ti meni šalješ nešto, to budi siguran a za distribuciju za takvu firmu mnogi će gaće skinuti.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 13:23   #1474
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Frapiran sam, došao mi paket s alija koji sam naručio prije 11 dana, i to DPD-om.
Išao sam gledati, China post air mail je courier.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 13:46   #1475
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Nikakva carina, samo PDV države u kojoj se paket isporučuje. Što čak ne znači da će nam naplatiti tih 25%. Jel recimo Nizozemska ima 21%PDV i AliE. ima skladište u NL, te se svi paketi adresiraju na NL i od tamo raspoređuju po stvarnim adresama. Tako da pitanje tko će tu uhvatiti pare a tko će da ga duvne. Nije isključeno otvaranje prihvatnog skladišta u zemlji s najmanim PDV-om u EU (ako ima tko manji od Nizozemaca). AliE. će ti zaračunati taj porez u cijenu artikla i oni će plaćati sve poreze na svoje ime i naši nemaju mehanizam naplate ičega, pošto paket dolazi iz EU.

Eto provjerio, Cipar,Luxemburg i Malta imaju najmanje stope PDV-a, tako da AliE. ništa ne spriječava da otvori tamo skladište i naplati nam samo 18% PDV-a.
Aga je napisao carinski troškovi, troškovi carinjenja pošiljke, ne carina nego otvaranje i procjena

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 14:21   #1476
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Trebam nekog iskusnog za Aliexpress...

Radi se o ovome:

Free Shipping
to Croatia (Local Name: Hrvatska) via GLS_FR

Po ovome znači da seller šalje iz Francuske item preko francuske GLS službe.

Da li se radi o muljaži i da li će seller poslati s Kine?

Uglavnom, malo mi je SUS...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 14:58   #1477
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Aga je napisao carinski troškovi, troškovi carinjenja pošiljke, ne carina nego otvaranje i procjena

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Aj dobro, u pravu ste. Al drugi puta se bar potrudite JEDNOM pročitati članak il zakon ili bilo šta, prije tvrdnji,uvjeravanja i rasprave.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 15:21   #1478
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Aj dobro, u pravu ste. Al drugi puta se bar potrudite JEDNOM pročitati članak il zakon ili bilo šta, prije tvrdnji,uvjeravanja i rasprave.
Prijatelju ti imaš nekih problema, bolje bi ti bilo da se malo educiras prije nego počneš pametovati o stvarima o kojima nemaš pojma.

Od 1.7. više ne bi trebalo biti carinskog pregleda ali on priča o fiksnom iznosu carinskog pregleda a ne carini

Evo pomoći ću ti shvatiti što je kolega rekao:

https://www.posta.hr/medunarodni-pro...-postupak/2157

Koliki su ukupni troškovi (carinski i poštanski) koji se naplaćuju pri uvozu robe u poštanskim pošiljkama iz inozemstva u RH?
Roba u uvozu u RH u poštanskim pošiljkama podliježe naplati carinskog duga (carine, PDV-a i eventualno posebne trošarine) sukladno s Carinskim zakonom i Zakonom o porezu na dodanu vrijednost. Dodatne informacije o visini carinske stope i načinu utvrđivanja carinske vrijednosti (osnovice za carinu) mogu se dobiti na mrežnoj stranici Carinske uprave ili na njihovoj e-adresi: odjel_za_odnose_s_javnoscu@carina.hr
Hrvatska pošta naplatit će ovu uslugu samo za one pošiljke za koje Carinska uprava, tj. Ministarstvo financija odluči da je potrebno platiti carinu i/ili PDV.

račun Ministarstva financija za naplatu carine i PDV-a prilaže se u pošiljku.
Radnik Hrvatske pošte dužan je primatelju izdati potvrdu o naplati, a račun uručiti idući radni dan redovitom dostavom.
Primatelj će biti obaviješten treba li carini dostaviti dodatnu dokumentaciju (račun, potvrda i sl.) za uvoz sadržaja.
Manipulativni troškovi jedinstveni su bez obzira na koju su adresu adresirane pošiljke u Hrvatskoj. Ti se troškovi sastoje:
od cijene za podnošenje na carinski pregled (30, 40 ili 50 kuna bez PDV-a, ovisno o masi pošiljke)
od otpreme poziva za dokaz carinarnici (19,50 kuna)
od ležarine (ako je ima) u iznosu od 2,40 bez PDV-a po danu
od naplate obrasca HUB (5,00 kuna minimalno, 80,00 kuna maksimalno).
Cjenici svih usluga i opći uvjeti poslovanja Hrvatske pošte dostupni su u svakom poštanskom uredu te na našim službenim internetskim stranicama

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 15:34   #1479
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Cjenici svih usluga i opći uvjeti poslovanja Hrvatske pošte dostupni su u svakom poštanskom uredu te na našim službenim internetskim stranicama

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
ja bi na ovo nadodao da kad ideš na izračun slanja pošiljke na web stranicama pošte i sa tim iznosom odeš u poštu neće ti biti dosta. oni uvijek zaračunaju još više. toliko o transparentnosti HP.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 15:42   #1480
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
"Hrvatska pošta naplatit će ovu uslugu samo za one pošiljke za koje Carinska uprava, tj. Ministarstvo financija odluči da je potrebno platiti carinu i/ili PDV." VIDIŠ OVO I/ILI PDV. I onda ja imam problema. A tako je bilo i do sada i da si pročitao cijeli članak zakona s svim odredbama a ne nabrzinu zguglao nešto shvatio bi. Pa da pojasnim još jednom, naručiš bicikl i kinez ti napiše na paket šiljilo za olovke i cijena 2€, carina ga otvara i naplaćuje 60kn+carina+PDV+sve što mogu naplatiti. Ako naručiš šiljilo za olovku i kinez deklarira paket kao šiljilo i cijena mu je 2€ plaćaš PDV. Inače se paketi ne otvaraju na carini nego provlače kroz skener i a ako na skeneru zadovoljava deklariranu robu NE OTVARA SE PAKET. Otvaraju se samo paketi kojima deklaracija nije ispravna. Drugo da si pročitao sve do kraja,pošiljatelji dobivaju opciju eletronske prijave paketa po broju i oni unaprijed navode šta je u paketu i koliko košta te naplaćuju PDV koji se kasnije isplaćuje nama a carina opet preko istog tog skenera i elektronskog broja uspoređuju robu u paketu i deklaraciji. Treće opet opcija EU skladišta gdje sve što si napisao pada u vodu jel je roba iz Eu. Ima i četvro al preopširno je i neda mi se više.
Prki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas