Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2014., 18:30   #1
anchicka
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: zg
Postovi: 11
printanje word dokumenta

bok!
zna li neko u cem je problem i kak ga rjesit, dokument u wordu je formatiran i spremljen s marginama i svim kako treba, no kad ga isprintam, čak i kad ga takvog konvertiram u pdf, margine mi ne ispadaju poravnano, nego je svaka strana drukcija bez ikakvog reda.
fala!
anchicka je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2014., 20:46   #2
ivan_29
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 69
Da li se to dogodilo nakon neke nadogradnje, podešavanja worda ili promjene printera? Ako je prije određenog vremena radilo kako treba, onda je najlakše napraviti restore, na datum kad je sve bilo u redu.
ivan_29 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2014., 20:56   #3
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Što koristiš za konvertiranje u pdf. I drugo pitanje da li si provjerio margine i uveznu marginu nakon otvaranja dokumenta u wordu na lokaciji na kojoj pokušavaš ispisat?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2014., 08:27   #4
anchicka
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: zg
Postovi: 11
nemam printer pa printam u kopiraonama. tamo naravno s njima otvorim fajl i jos jednom nariktamo i provjerimo margine u wordu da sve stima, i kazem kako mi treba izgledat, i opet krivo ispadne isprintano.
a za pdf koristim http://www.docspal.com/
niko nezz sta je jer moji kolege printaju na istom mjestu s tim konverterom i isprinta im se dobro.
anchicka je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2014., 20:05   #5
ivan_29
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 69
Mislim da uopće ne treba istraživati zašto. Problem je nastao na računalu na kojem je dokumenat napravljen, odnosno u programu Office-Word. Probaj prije izrade novih dokumenata podesiti Word na default postavke ili reinstalaciju Office-a.
ivan_29 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2014., 20:17   #6
anchicka
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: zg
Postovi: 11
fala, al sori jer ne kuzim se bas u to, kakve veze ima koje su default postavke mog worda, ak ja spremim fajl u postavkama kakvim zelim?
anchicka je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2014., 21:03   #7
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
pretvori kod kuce u pdf pa onda printaj taj pdf file ili probaj snimat u doc a ne docx formatu
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2014., 22:50   #8
ivan_29
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 69
Citiraj:
Autor anchicka Pregled postova
fala, al sori jer ne kuzim se bas u to, kakve veze ima koje su default postavke mog worda, ak ja spremim fajl u postavkama kakvim zelim?
Bukvalno rečeno Word na tvome računalu se poremetio i ne sprema postavke onako kako ti odlučiš, jer valjda je prije nekog vremena to uredno činio. Kad se dogodilo da više ne sprema dokumenat kako spada? Pogrešno konvertirani dokumenat će se pogrešno i ispisati. Znači ti ga spremiš kako treba, ali zbog neke greške u Wordu ne učini tako iako prividno izgleda da jest.
Reinstalcija Office-a ili popravak Worda je rješenje.
ivan_29 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2014., 12:59   #9
anchicka
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: zg
Postovi: 11
ok (pojma nemam kad je dobro radio). znaci zato mi, ak se taj potrgan dokument otvori u ispravnom wordu i nariktaju margine opet, on i dalje printa krivo?
a recimo da samo tekst iz mog strganog worda, copy paste u ispravni word u kopiraoni, i namjeste margine, i to se spremi, bi onda bilo dobro za print?
anchicka je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2014., 13:11   #10
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Spremaj u pdf file i tako printaj u kopiraonama. Ako nemaš word s tom opcijom, skini si cutepdf.
Campeonato je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2014., 17:52   #11
ivan_29
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 69
Citiraj:
Autor anchicka Pregled postova
ok (pojma nemam kad je dobro radio). znaci zato mi, ak se taj potrgan dokument otvori u ispravnom wordu i nariktaju margine opet, on i dalje printa krivo?
a recimo da samo tekst iz mog strganog worda, copy paste u ispravni word u kopiraoni, i namjeste margine, i to se spremi, bi onda bilo dobro za print?
Ako je dokumenat stvoren u Wordu s greškom, ispravni Word će ga također otvoriti s greškom, čista logika. Znači "Office" nanovo instalirati ili Restore na datum kad je bio ispravan, a što se tiče pretvaranja u PDF nije problem u PDF-u nego u Wordu i nikakvo ponovno naštimavanje u ispravnom "Wordu" neće pomoći.
Ako bi se sami tekst copy/paste, onda bi bilo OK s tim da se margine podese.
ivan_29 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2014., 18:58   #12
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Citiraj:
Autor anchicka Pregled postova
bok!
zna li neko u cem je problem i kak ga rjesit, dokument u wordu je formatiran i spremljen s marginama i svim kako treba, no kad ga isprintam, čak i kad ga takvog konvertiram u pdf, margine mi ne ispadaju poravnano, nego je svaka strana drukcija bez ikakvog reda.
fala!
Citiraj:
Autor anchicka Pregled postova
nemam printer pa printam u kopiraonama. tamo naravno s njima otvorim fajl i jos jednom nariktamo i provjerimo margine u wordu da sve stima, i kazem kako mi treba izgledat, i opet krivo ispadne isprintano.
a za pdf koristim http://www.docspal.com/
niko nezz sta je jer moji kolege printaju na istom mjestu s tim konverterom i isprinta im se dobro.
Koje vrijednosti margina su ti podešene, koji je format papira i koji je default printer instaliran na računalu gdje kreiraš word file.
Jesu li iste verzije worda kod tebe i u fotokopirnici (doc i docx)?
Taj fail koji ideš printat je neki vaš template (špranca) u firmi ili potpuno novi file?
antebr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na