Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2008., 22:10   #1
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,905
Biciklizam - savjeti za kupnju, popravci, dogovori za vožnje i ostalo

Ovako,uzeo bi nekakvu MTB biciklu...

Jel dobar TREK?

Ovako,mislio sam dat oko 4000kn,ako se stvarno isplati,ili mi je dovoljna i neka od 3000kn?Ne razumijem se uopče u bicikle i razlike kada su u pitanju skuplje - jeftinije,jasno mi je da ima malo lošijih shimano-a i boljih,ali neznam treba li meni i koliko su te razlike osjetne u vožnji...

Draga je odabrala svoju za cca 2500kn:

http://www.studioimago.hr/baza/rogjo...i/657_mala.jpg

Frame Alpha White Aluminum w/externally relieved head tube, bi-axial down tube, disc compatible dropouts
Front Suspension SR Suntour XCT V2 w/preload, custom spring weight, 80mm
Wheels
Wheels Alloy front, Shimano RM30 rear hub; Matrix 550 rims
Tires Bontrager Connection Trail, 26x2.0"; 27 tpi
Drivetrain
Shifters Shimano EF50, 8 speed
Front Derailleur Shimano C050
Rear Derailleur Shimano Acera
Crank SR Suntour XCC-T102 42/34/24
Cassette SRAM PG830 11-32, 8 speed
Pedals Nylon platform
Components
Saddle Bontrager Approved FIT
Seat Post Bontrager Approved
Handlebars Bontrager Approved, 30mm rise
Stem Bontrager Approved, 40 degree
Headset Aheadset Slimstak w/semi-cartridge bearings, sealed
Brakeset Tektro V w/Shimano EF50 levers
Extras Bontrager Select FIT grips


Meni brat ima nekakvu od Trek-a,platio ju je 5000kn i super je...

Ja sam nasao sebi npr. TREK MTB / 4400 za cca 3500kn
Frame Alpha Black Aluminum w/externally relieved head tube, hydroformed bi-axial down tube, monostay seat stays, forged disc ready dropouts
Front Suspension RST Gila TnL w/preload, hydraulic lockout, 100mm
Wheels
Wheels Alloy front, Shimano RM30 rear hub; Bontrager Camino rims
Tires Bontrager Jones ACX, 26x2.1"; 27 tpi
Drivetrain
Shifters Shimano Alivio, 8 speed
Front Derailleur Shimano Acera
Rear Derailleur Shimano Deore
Crank Shimano M341 42/32/22
Cassette SRAM PG830 11-32, 8 speed
Pedals Alloy platform
Components
Saddle Bontrager Race Basic Lux
Seat Post Bontrager Sport
Handlebars Bontrager Crowbar Sport, 25mm rise
Stem Bontrager Sport, 10 degree
Headset Aheadset Slimstak w/semi-cartridge bearings, sealed
Brakeset Tektro V w/alloy levers


E sad ima jedna TREK MTB / 6000 E DISC za 5000kn...
Frame Alpha Black Aluminum w/externally relieved head tube, hydroformed bi-axial down tube, monostay seat stays, forged disc ready dropouts
Front Suspension SR Suntour XCR w/preload, lockout, 100mm
Wheels
Wheels Shimano M495 disc hubs; Bontrager Ranger rims
Tires Bontrager Jones XR, 26x2.2/2.25"; 27 tpi
Drivetrain
Shifters Shimano Deore, 9 speed
Front Derailleur Shimano Alivio
Rear Derailleur Shimano Deore
Crank Shimano Alivio 42/32/22
Cassette SRAM PG950 11-34, 9 speed
Pedals Alloy platform
Components
Saddle Bontrager Race Basic
Seat Post Bontrager Sport
Handlebars Bontrager Crowbar Sport, 25mm rise
Stem Bontrager Sport, 10 degree
Headset Aheadset Slimstak w/semi-cartridge bearings, sealed
Brakeset Shimano M485, hydraulic disc; 180mm front, 160mm rear rotor


Koja je razlika izmedju te dvije,nemam pojma sta da kupim...Siguran sam da mi DISC kocnice ne trebaju,ili se varam?Sta je uopce bitno kod kupovine?

Znam da moram odabrat biciklu po svojoj veličini + težini... => 180cm i 75kg
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 22:55   #2
t3chno b0y
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 246
ako mislis ikakve dropove radit ili vozit neki laganini downhill trebat ce ti ova zadnja i po mogucnosti nesto bolje(skuplje)...trek 4400 mi ima frend i to nije nista posebno od bicikle...par malo zešćih skokova i tog bajka nema...sta se diskova tiče,sve ovisi za sta ti bajk sluzi...svakako da ce ti sa diskom bolje kocit al ako ga iskrivis puno je skuplje to za popravit...obične V kočnice će te mislim sasvim zadovoljit ako ne planiras nista ozbiljno...i mozda bi mogao malo razmislit o nekim drugim markama...a mozda i ne
t3chno b0y je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2008., 23:03   #3
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,905
Koje su jos dobre? koliko sam ja cuo,Trek ima jednu od najboljih rama,zasto bi puknuo?Ne mislim skakat,divljat...normalna vožnja...

Gledao sam jos Authora,Fuji...no meni je to sve isto...

Bitno mi je da je mjenjac shimano deore,za sad samo to znam da treba uzet...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 23:12   #4
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Odi na dropbike.com/forum, tamo ćeš puno kvalitetnije savjete dobiti pošto ni sam praktički ne znaš što tražiš.

EDIT:
Pare koje misliš dati i nisu najsretnije za novi bicikl, Trek je generalno precijenjen.

Pogledaj kakvog samo polovnjaka možeš dobiti za te pare:
http://dropbike.com/forum/forum_post...TID=33619&PN=1

Ovo je neusporedivo bolji bajk od tvojih navedenih gore.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 23:21   #5
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Trek je ok bicikl ali drzi cijenu. Isto sam kupoval bic za 4000kn ali ja se sjetim uvjek kad je ljepo vrijeme a tad su bicikli najskuplji. Kupil sam corrateca x-vet xpert a gledal sam i KTM-e.
No Ja bi za te novce uzel neki snizeni model iz 2007, npr:
http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=357

ili ovak nekaj malo vise za novci (oko 5k):
http://www.dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=5018
http://www.dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=5065
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor

Zadnje izmijenjeno od: elvis again. 15.02.2008. u 23:43.
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 23:23   #6
Girrari
drug Mile
Moj komp
 
Girrari's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 356
Trek baš i ne preporučam. Mislim, odlični su to bicikli, bez daljnjeg, ali od kad ih je Armstrong isfuro malo su pretjerali s cijenama IMHO.

Author je korektan, Fuji, Orbea...

Ne pratim baš montiće tak da nisam od prevelike koristi, ali prema ovom kaj si napisal, mislim da ne treba ići preko 2500, 3000 živina, iber 3500.
__________________
Ne postoje glasni ventilatori, postoje samo nedovoljno glasni zvučnici!
Girrari je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 23:28   #7
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,905
Pogledat cu malo od Authora sad thnx
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 23:40   #8
Girrari
drug Mile
Moj komp
 
Girrari's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 356
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Pogledat cu malo od Authora sad thnx
Jedini za*** kod Authora je kaj, barem mi se čini, ih samo Fumić drži, a oni, u najblažu ruku, nisu baš uslužni.
__________________
Ne postoje glasni ventilatori, postoje samo nedovoljno glasni zvučnici!
Girrari je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 23:44   #9
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,905
Jos me zanima samo jedna stvar...

Shimano Deore
Shimano Deore LX
Shimano Deore XT

Najvise me zanima dal se pod Deore podrazumjeva da je LX,ili su Deore i Deore LX razliciti?

Netko je stavio link na forum,super je,ali mi je foruma preko glave Samo sam na ovom,tako planiram i da ostane...neda mi se...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 23:45   #10
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,905
Citiraj:
Autor Girrari Pregled postova
Jedini za*** kod Authora je kaj, barem mi se čini, ih samo Fumić drži, a oni, u najblažu ruku, nisu baš uslužni.
Nema beda za to,od cure mama ima djevojacko Fumić,pa su neki rod S Paga...malo ih je,moraju biti u srodstvu,pa neće bit bed
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2008., 23:48   #11
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Author je neko vrijeme bil jeftinji ali postal je preskup Fokus bicikli sad nude najbolji omjer opreme i cijene. Kao njemacki su proizvod no kao i kod vecine najvjerojatnije se rame rade u Kini ili tam negdje.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 23:49   #12
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Deore, (Deore) LX, (Deore) XT su razliciti.

Vidim da ne znas kaj hoces pa da te onda pitam pra pitanja:

1) Koliko km vozis mjesecno/godisnje/dnevno?
2) Bicikl ti je za po gradu i tako ili za neke izlete i gustanje po brdu?
3) Koliko vozis po asfaltu, koliko offroad? Volis li duge duge voznje ili spust?
4) Koji bicikl sad imas, jesi li iskoristio sve njegove mogucnosti, cime si nezadovoljan?
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 23:53   #13
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Po grupama (od slabijeg prama jacem) ti ide:
accera
deore
LX
XT
XTR
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 23:56   #14
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
No nemoj zaboravit i sram koji je po nekima i bolji od shimana ja ga imam i mogu rec da je odlican. Kod mjenjanja brzina je stvar nesto direktnija jer ima drukciji omjer inace mislim da je onaj Focus Northern Lite parav investicija za tebe svi djelovi su odlicni i daje vise za manje novaca iako je to preko tvog buđeta.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 00:03   #15
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,905
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
Deore, (Deore) LX, (Deore) XT su razliciti.

Vidim da ne znas kaj hoces pa da te onda pitam pra pitanja:

1) Koliko km vozis mjesecno/godisnje/dnevno?
2) Bicikl ti je za po gradu i tako ili za neke izlete i gustanje po brdu?
3) Koliko vozis po asfaltu, koliko offroad? Volis li duge duge voznje ili spust?
4) Koji bicikl sad imas, jesi li iskoristio sve njegove mogucnosti, cime si nezadovoljan?
Ma vikendima bi ja i draga po jarunu vozili...ili na posao do cvjetnog s jaruna...Imam neki MTB star 8-9 godina,tada je bio oko 1500kn njega sam dobro izmaltretirao po stepenicama,skakao s 1 metra itd...uglavnom,za bacit je

Dakle vikendom oko jarunskog jezera malo,pa neznam do ducana,place...do cvjetnog eventualno...nista extra,ali opet bi volio imat kvalitetnu biciklu...

Ispod Deore nikako,a mislim da za cijenu od/do 4000kn mogu naći bar LX,tj nadam se...

elvic again => sta nije Alivio između accera i deore?Nadam se da je...

EDIT: naravno,kad bi već zajedno spiskali 6-7k kn na bicikle definitivno bi otisli na sljeme vozit se cijeli dan itd...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 00:04   #16
t3chno b0y
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 246
inace dobra marka ti je i DABOMB al je malo preskupa tako da ti tu jedino igra polovno...cijene ti se krecu oko 4500-5000kn za dobre polovne!

e i jos jedna marka:NORCO...kad nades takav dobar bajk,prestani trazit!
t3chno b0y je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 00:08   #17
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
istina zaboravil sam alivio :-)
Kao prvo pitanje? Ako ti treba bic samo za voznje po jarunu tj. po asfaltu onda uzmi neki treking jer je voznja s njima laksa i udobnija od voznje MTB-om po asvaltu.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 00:19   #18
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,905
Citiraj:
Autor elvis again Pregled postova
istina zaboravil sam alivio :-)
Kao prvo pitanje? Ako ti treba bic samo za voznje po jarunu tj. po asfaltu onda uzmi neki treking jer je voznja s njima laksa i udobnija od voznje MTB-om po asvaltu.
sad si mi ubacio bubu u uho...ali opet,u duši sam okorjeli offroader uzeo bi radije MTB da mogu i u šumu malo...ali razmislit cu i o tome...

Inace,svidjela mi se ova:
http://www.keindl-sport.com/proizvod.asp?id=1710
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 00:25   #19
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Ma vikendima bi ja i draga po jarunu vozili...ili na posao do cvjetnog s jaruna...Imam neki MTB star 8-9 godina,tada je bio oko 1500kn njega sam dobro izmaltretirao po stepenicama,skakao s 1 metra itd...uglavnom,za bacit je

Dakle vikendom oko jarunskog jezera malo,pa neznam do ducana,place...do cvjetnog eventualno...nista extra,ali opet bi volio imat kvalitetnu biciklu...

Ispod Deore nikako,a mislim da za cijenu od/do 4000kn mogu naći bar LX,tj nadam se...

elvic again => sta nije Alivio između accera i deore?Nadam se da je...

EDIT: naravno,kad bi već zajedno spiskali 6-7k kn na bicikle definitivno bi otisli na sljeme vozit se cijeli dan itd...
Da si rekao samo grad/jarun, rekao bih ti da kupis neki jeftini i za lopove neatraktivni Giant/Author/Jumpertrek.

Za Sljeme ipak trebas bolji MTB (istina da smo moj kinez i ja prezivjeli uspon i spust sumskim putem ali nije bilo ugodno). Zbog penjanja bih ti preporucio vilicu s lockupom, a od mjenjaca ti je IMHO i alivio dosta. Kaj si za deore zapel... Diskove nisam probao, ali imho bolje dobar V-brake nego jeftini disk. Mogu samo potpisati Elvisa s prijedlogom za snizene lanjske modele u Ciklocentru.

EDIT: Gledam corrateca i cini se OK, no moja je filozofija da radije ne kupim najjeftinji bicikl s nekom klasom komponenti nego "po sredini" da ne ispadne da moram malo-malo sredjivati ove i one lezaje, nabe i ostali potrosni materijal na kojem se sparalo. To kaj mi je mjenjac mrvu sporiji i neprecizniji i ne pise gore Deore mi se bas fucka jer ne naganjam bicikl do krajnjih granica sebe i njega.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 00:26   #20
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Dobar je to bic ali imaji su puno bolji za 3.880 na akciji prije par mjeseci to je ubiti nasljednik modela kakav ja imam:
http://www.corratec.com/corratec2/en...ert_expert.php a ja imam ovo:
http://www.riviera-biketour.com/uplo...ert-expert.jpg
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 00:57   #21
Girrari
drug Mile
Moj komp
 
Girrari's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 356
Iskreno, po mom mišljenju ti se za ovo kaj si naveo fakat ne isplati davati više od dva i po soma kuna. Kupi neki dobar trekking, eventualno s malo širim gumama i to ti je to.

Budući da se planiraš vozit po Jarunu (ja sam tu doma), ak proleti nešto ovako
pored tebe, maši pa odemo na pivu...

__________________
Ne postoje glasni ventilatori, postoje samo nedovoljno glasni zvučnici!
Girrari je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 01:00   #22
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Ima nas vise na jarunu. Pogotovo po ljeti.
Inace isplati ili ne to je bedasto pitanje, jer u ovom slucaju bic se kupuje za gust a ne za trke i da si zaradi nofce tak da nemora stedit ak nece.

http://www.wiggle.co.uk/ProductDetai...1039&UberCat=0
http://www.bikeradar.com/road/gear/c...3#user_reviews
http://www.wiggle.co.uk/images/focus...rn-lite-08.jpg

Evo izgleda kao da te nagovaram da ga kupis ali stvarno je odlican bic za te novce. Prvo se proseci do DSG-a i pogledaj si bic uzivo sjedni da vidis koju velicinu trebas i dal ti odgovara polozaj za volanom.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 01:41   #23
Girrari
drug Mile
Moj komp
 
Girrari's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 356
Citiraj:
Autor elvis again Pregled postova
Ima nas vise na jarunu. Pogotovo po ljeti.
Inace isplati ili ne to je bedasto pitanje, jer u ovom slucaju bic se kupuje za gust a ne za trke i da si zaradi nofce tak da nemora stedit ak nece.
Ha gle, stoji to kaj veliš, ali obzirom da se na ovom forumu često spominje riječ overkill, pa ću i ja reći kako je za ono što je on naveo (lagana vožnja po jarunu, vrlo rijetko po šumskim putevima i do posla u grad) bicikl iznad 2500 kn overkill jer se za tu lovu može nabaviti jako dobrih bicikala koji ću u potpunosti ispunjavati funkciju. Ja sam npr. svog Authora Horizon platio oko 1700 kn i za svrhu koju ispunjava (odlazak na kavu, kraće relacije tipa dućan i sl., odlazak na vožnju oko Jaruna u paru s nekim) je izvrstan s time da ga za rezliku od Orbee praktički ne održavam (star je oko 4 godine, ne glasa se i vozi ko prvog dana).
Naravno, neću nikome govoriti na kaj da troši svoje novce i ak se mene pita može kupit bic za 30 000 kn i držat ga u dnevnom, ak ga to veseli. Ipak, osjećam da je red upozoriti, a svakom na slobodnu prosudbu.
__________________
Ne postoje glasni ventilatori, postoje samo nedovoljno glasni zvučnici!
Girrari je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 02:04   #24
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Ja cu samo rec svoj primjer:
Ja sam do 21 god. imal neke stare bicikle tipa rog koji nisu bas bili za duze voznje jer se svako malo nekaj raspalo na njima. Onda su mi starci kupili moj prvi skupli bic na moj nagovor. Kostal je 2222kn u marko projektu:
http://www.bicaj.hu/pictures/mtb-wheeler-09.jpg
Od prvih dana sam mu pocel zbrajat nedostatke. Vozil sam se godinu dana i prodal ga za 1600kn. Nakon toga sam kupil (od prve place) navedenog corrateca s kojim sam u potpunosti zadovoljan.
http://www.unionbike.es/orbea/x_vert_expert.jpg
No i dalje si gledam nove bicikle ali pricekla bum dok se ne ozenim pa si bum onda kupil postenoga bajka:
http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/index.html?b=85

Poanta je da se bude najvjerojatnije razocaral u biciklu do 3k kn pa onda nek doda jos 1 ili 2 tisuce i kupi bic s postenim djelovima. Daleko od toga da bic za 2000kn nije dobar za jarun ili u ducan. Ali pocnu te zivcirat neke sitnice na njemu (sitna skripa sica, zvuk mjenjaca, prekratka cijev sjedala itd.)
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 03:49   #25
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Obvezno pogledaj ovo http://scottusa.com/gb_en/category/180/bike
Imam jednog od njih i stvarno je odlican ,malo bi ga trebalo remontirat jer je stvarno prosao sito i reseto

Eh da zaboravih napisat da nisam nesto gledao po trgovinama bicikle tak da niti znam jel il ima kod nas za kupiti ali trebalo bi biti. Moj je iz svabije dofuran.
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 04:13   #26
_aco_
Banned
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 134
Imam ja za prodat norco pinnacle,uzimam za ovu sezonu nešto bolje..više info na pm da ne spamam grupu
_aco_ je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 09:21   #27
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Scott je jos skuplji od trek-a sto znaci manje opreme za vise love :-)
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 11:11   #28
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Osobno imam trek 4300 disk. Plaćen je 3.5k kuna prije 2 godine. Sa biciklom sam i više nego zadovoljan. Ima sve šta treba za prosječnog korisnika. Kao što je Elvis again rekao, Scott ne vrijedi te novce, ne kažem da je loš ali je preskup... Što se tiče diska, zakon stvar. Koči bolje, kočnicu možeš "dozirat" bez straha da preletiš prego bicikla . Koče i kad su vlažni i blatni, za razliku od gumica.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 11:21   #29
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
OT:
Evo do sad sam zaboravil na nove bicikle ali s ovom temom ste opet probudili stare strasti :-)
Ovi canyon-i su mi bili ljubav na prvi pogled kad sam prvi put pogledal njihov web:
http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/index.html?b=45

http://www.canyon.com/flash/bike/ima.../wallpaper.jpg
http://www.canyon.com/flash/bike/ima.../wallpaper.jpg
http://www.canyon.com/flash/bike/ima.../wallpaper.jpg

A sve za samo 10-ak tisucica = inace odlicna cijena za opremu koju imaju na sebi. Trenutno mastam o nekom fully-u no treba se bogato udat :-)
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 12:01   #30
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,905
Meni brat ima TREK 6000 i sad gledam mozda bi nju uzeo,ali ima Alivio sprijeda što mislim da se ne isplati za 5200kn,radije 6500 V...a mozda uzmem zajedno s curom istu biciklu,TREK MTB
3900 WSD je za nju,dakle ja bi uzeo isto 3900 ali bez WSD naravno

Još sam na čudu,ova 6500 V mi je predivna,straga ima Deore XT i dobru vilicu...

Neznam,zaljubio sam se u 6500V iako mislim da ce mi biti super dovoljna i ta koju draga misli uzet Trek 3900...ali mene muci taj Accero...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na