Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.04.2021., 11:34   #1
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,879
Posao IT tehničara, koliko naplatiti?

Posao je dosta jednostavan, remote spajanje na racunala korisnika, pregled komponenti, testiranje brzine i kvalitete interneta, čišćenje (skeniranje) računala od smeca i malwarea. Napraviti Excel tablicu i ispuniti ju s podacima. Riječ je o cca 100 računala koje bi se trebalo pregledati i proanalizirati. Cijeli život to radim svim frendovima, poznanicima i rođacima free od charge pa ne znam ni okvirno koliko bih tražio za takav posao.

Postoji mogućnost stalnog zaposlenja (pružanje tehničke podrške svim tim korisnicima) u skoroj buducnosti pa ne bih želio odrediti nerealno visoku cijenu no s druge strane, niti podcijeniti rad.

Dakle pitanje je koliko tražiti, računam da mi za pregled i sken 1 racunala treba bar 1h.

Hvala svima na savjetima!

Zadnje izmijenjeno od: rak21. 14.04.2021. u 11:40.
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 11:45   #2
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Problem je što je puno računala u igri, a nije ono neki zahtjevan posao ako zanemarimo broj računala. To je puno posla, skoro mjesec dana, a ne možeš sada tražiti neke ogromne pare.
tipa 100 kuna po kompu
Alister je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2021., 11:52   #3
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 664
Svaki instalater/majstor, samo kaj ti dođe na lokaciju uzme 100kn za dolazak, pa onda ruke bar 100kn po satu, materijal itd. Po meni 200 kn po kompu ne bi bilo loše. Da ih nema 100. Jer to je onda 20 000. A to je fakat malo previše, pogotovo za posao u fušu. Ne znam sada da li taj posao nosi neku odgovornost, da li možeš nešto sjebat i tak, ali ono 100 kn po kompu bi bilo ok. Nemoj im spominjati koliko ti treba sati po kompu. To se njih ne tiče.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 11:55   #4
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,167
Reci da bi bilo inace 200 po kompu al posto ih je puno moze 100? meni se isto ta cifra cini realnom
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 11:58   #5
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,387
Previse varijabli je tu.

Ako je pc stariji, bez ssd-a, neće ti ni mjesec dana biti dovoljno.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 12:05   #6
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,333
Ovisi cijena.
Da li dolaziš na svaku novu pojedinu lokaciju od 100 računala/lokacija ili ti oni pošalju 100 računala i ti ih istovremeno čistiš i podešavaš?
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 12:09   #7
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
ajd da ne piše remote spajanje na računala pa bi rekao
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 12:14   #8
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Napraviti Excel tablicu i ispuniti ju s podacima.
Ovo je više nego loše raspisano. Može biti svašta, može biti olap kocka u pitanju.

Uostalom svi zahtjevi su loše raspisani.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 12:22   #9
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,879
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
ajd da ne piše remote spajanje na računala pa bi rekao
Da, remote spajanje, rad od doma. Za sad samo to ali svakodnevno ima dosta tehničkih problema (zvuk, internet) i većina nije tehnički potkovana pa zovu za svašta. Vjerujem da će biti posla i ubuduće, ovo je tek početak..

@Gilbert

Što je loše napisano? Opisao sam ukratko što bih trebao napraviti. Ubaciti u tablicu podatke o kvaliteti komponenti i internetske veze, kojeg providera koriste + što još zatraže od mene da napišem, ništa komplicirano. Postoje minimalni zahtjevi što se tiče hardvera, vjerujem da većina radi na računalima koja to ne ispunjavaju..

Zadnje izmijenjeno od: rak21. 14.04.2021. u 13:02.
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 12:40   #10
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,514
Udri po satu
I bok
Nikakve kolicine ne gledaj tipa 100 kompova
Cijena po satu i kvit
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2021., 12:47   #11
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 949
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Udri po satu
I bok
Nikakve kolicine ne gledaj tipa 100 kompova
Cijena po satu i kvit



Ovo.
Na nekom pcu ćeš potrošiti pola sata, al nekome bogme i po par sati.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 12:50   #12
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,514
Samo da udri skeniranje za pizdarije ode 1h na mehanickom disku, ako ne i vise
Tako daaaa
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 12:50   #13
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
Pogledaj cjenik lokalnih servisa pa uzmi neku sredinu, ali ja bi ovako rekao, za 1h s pdvom 150, bez 120.
Računaj na to da će te stalno zivkati... nekad će ti se zakomplicirati stvar pa će ti proći vrijeme samo tako, a nekad nećeš ništa riješiti unutar 1h pa ćeš morati napraviti neke kompromise.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 14:15   #14
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
100kn sat, pa na više ako procijeniš da možeš.. naplati rad, naplati znanje.. dobro kažu, a ne vodimo se time.. dođe vodoinstalater i za dvije gumice promijenjene uzme 200kn i ne sekira se.. tako i ti

pogotovo što znaš da nisi dobio komp da nešto instaliraš i pošalješ dalje, nego će te korisnici zvati.. ako te oni krenu zvati s pitanjima i podpitanjima, ni 300kn na sat nije dovoljno .. sretno!
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 14:26   #15
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Oko 10 000kn za sve to zajedno bi bilo ok po nekoj mojoj matematici.

Računaj si da ti servis samo za dijagnozu uzima 120-150kn/sat + izlazak na teren 100kn više (ako je u istom gradu).

Reinstalacija windowsa ti je po 250kn npr.

Ali po meni, to nije samo remote posao i na to trebaš misliti.
Jer, trebaš još jednu osobu koja će biti tamo u slučaju restarta, errora, treba računala upaliti (ipak neće 30 dana raditi 100 računala i tebe čekati) itd.

Osim ako imaš neograničen pristup na sva računala (nekakva lista)/domena i da je automatizirano paljenje remote software-a i davanje tebi pristupa.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 17:34   #16
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
...
pogotovo što znaš da nisi dobio komp da nešto instaliraš i pošalješ dalje, nego će te korisnici zvati.. ako te oni krenu zvati s pitanjima i podpitanjima, ni 300kn na sat nije dovoljno .. sretno!
potpis

najbolje naplatit po satu, kao sto su vec pisali gore. Nikad ne znas koliko vremena ce te nekakav problem kostati
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 17:59   #17
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
odredi si satnicu i bok. To se tako radi. Jer kad neki komp odradis za 10 minuta onda ce bit kuknjave pa zasto 200kn za to.



satnica/dnevnica i bok. Sigurno su oni vec se raspitali okolo, ne boj se. Nitko nema 100 kompova a da nije trazio razlicite ponude.
King of 4 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 18:04   #18
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
I ja bi racunao po satu ali bi napravio nekakvu tablicu sa poslovima i vremenskim trajanjem i vodio evidenciju za svaki odradjeni posao.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 18:18   #19
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
ništa ja ovdje ne kužim... tko to traži da servisiraš 100 računala? Firma?
Koja to firma unajmljuje i plaća nekog da radi na crno? I to za tako velik broj korisnika?
I ti bi im još kasnije kao trebao pružat tehničku podršku? lol...

Ako to sve planiraš radi u fušu, onda se ne zna tko je neozbiljniji, ti ili oni koji te unajme, ako planiraš radit preko neke svoje firme, onda bi trebao znati koliko naplaćuješ.
Ovo kako je sve napisnao je komedija, ne zna se tko pije, a tko plaća.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 18:53   #20
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
mišljenja sam da TI ni ne moraš znati detalje.. ono što je rečeno je sasvim dovoljno za dat neku okvirnu cijenu posla, te uputit kolegu šta da napravi.. a jel to na crno ili za PBZ banku, mene, tebe i ostale treba bolit kuki.. jasno?

a sad jel to komedija od firme/posla ili ne, nije ni moja ni tvoja stvar.. kako ono ide? kapitalizam (ako je rodjački dat će marić pozajmicu), tržište određuje sve? ako su smiješni propast će, a ako nisu?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 19:20   #21
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova

Ali po meni, to nije samo remote posao i na to trebaš misliti.
Baš to. Ovo je opisano kao idealni scenarij, remote pristup. Da, ali nerijetko ti remote neće raditi...


Ali priča je i meni čudna, firma koja ima sto računala se ne bi trebala osloniti na ovakvu tehničku podršku.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 19:24   #22
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,814
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
ništa ja ovdje ne kužim... tko to traži da servisiraš 100 računala? Firma?
Koja to firma unajmljuje i plaća nekog da radi na crno? I to za tako velik broj korisnika?
I ti bi im još kasnije kao trebao pružat tehničku podršku? lol...

Ako to sve planiraš radi u fušu, onda se ne zna tko je neozbiljniji, ti ili oni koji te unajme, ako planiraš radit preko neke svoje firme, onda bi trebao znati koliko naplaćuješ.
Ovo kako je sve napisnao je komedija, ne zna se tko pije, a tko plaća.
Zanimljivo, registriran prije par dana a stil pisanja je kao da je ovdje cijelu vječnost (obadva posta je gledanje s visoka i nepotrebno mudrovanje i moraliziranje). Da opet nije jedan od ovih vječnih sa ban liste ?

on topic:
kao što kolega gore iznad mudro reče, boli vas tuki kakvo je činjenično stanje i kakvu bi to podršku firma sa 100 računala trebala imati. Pomozite čovjeku da zaradi koju kunu ako možete. Ako ne, prestanite se iščuđavati i preskočite thread.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 19:28   #23
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
mišljenja sam da TI ni ne moraš znati detalje.. ono što je rečeno je sasvim dovoljno za dat neku okvirnu cijenu posla
nije ni blizu dovoljno dati bilo kakvu okvirnu cijenu.

pogotovo kad vidim da se javljaju neki i pricaju kako vodoinstalater naplacuje 200 kn i sl, e pa taj vodoinstalater ima obrt i placa porez i to mu je posao, ti se s njim ne mozes usporedjivat.
jos nisam vidio po forumima da se javio neki vodoinstalter i pitao druge "ej ljudi, koliko da naplatim ugradnju tus kabine", ili da se javio neki vulkanzer i pitao druge "koliko da naplatim balansiranje guma".

dakle, cim netko ispituje takva pitanja znaci da nema pojma sta radi i treba taj posao prepustit profesionalcima i ljudima koji od toga zive i znaju sta rade.
on bi pruzao tehnicku podrsku u fusu nekoj firmi, e sta jos ljudima nece pasti na pamet..... a vidim da ga neki i podrzavaju u tome, i to jos na IT forumu gdje bi se trebala cijenit strucnost.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 19:48   #24
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
firma koja ima sto računala se ne bi trebala osloniti na ovakvu tehničku podršku.
Pretpostavljam da 100 računala = 100 korisnika (minimalno), a to je već firmica koja bi trebala imati vlastiti IT odjel.

No dobro, to je problem direktora firme, ne naš.


Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Postoji mogućnost stalnog zaposlenja (pružanje tehničke podrške svim tim korisnicima) u skoroj buducnosti
Ja radim dva sekundarna posla (fuš jel') takva i ovako imam - s oba klijenta (firme) sam složio ugovor o djelu u kojem je definirano koje su moje dužnosti te koliko dobivam plaćeno. Nije mi se dalo petljati sa satnicama i voditi računa što sam kad napravio te to naplatiti.
Ovako imam ugovor u kojem su definirani poslovi, zaduženja.

Prednost ovoga je što mjesečno na račun legne fiksni dogovoreni iznos, bez obzira imao ja posla ili ne (a ima po nekoliko mjeseci da nemam nekih velikih zahvata, tu i tamo samo pozivi korisnika za pomoć). Istina, to su znatno manji korisnici nego ovaj tvoj od 100 računala.

Od poslova su u igri održavanje računala, održavanje weba, održavanje mail sustava, servera, backup, IT podrška korisnicima, savjetovanje pri kupnji nove opreme.

Pošto kažeš da će u budućnosti možda biti neko stalno zaposlenje (da budeš njihov vlastiti IT odjel ), eto, možda ideja za razmisliti.

Ovo je moje iskustvo i ovako radim sad već 11 godina s jednom firmom, a s drugom negdje oko 3 godine.

Naravno, primarni posao je glavni. Na ovo ostalo se spajam remote, a na lokaciju idem samo kad treba odraditi neki fizički posao (npr. kad sam klonirao i mijenjao HDD na SSD).
ONeill je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 19:57   #25
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,923
Fuš ili ne fuš, nikoga ne treba bolit briga. Šta ste zapeli za fuš,kao da ste svi vi uložili 100000 eura u posao a da prije toga niste nesto radili u fušu. Nema stečenog znanja bez prethodno odrađenig fuša. Tko tvrdi drukčije, laže.

Što se cijena tiče, svaki rad mora ići na sat s time što se minimalan iznos mora definirati kao jedan sat. Bilo to 10 minuta ili 59 minuta.
Drugo, ovisi o stručnosti osobe. Sat majstora i sat radnika nije isto.
Treće, za neke poslovi se ne mogu odrediti normativi jer ne znaš koliko nešto traje i koliko si ustvari brz. Netko tvoj posao odrađuje dosta brže i automatski ispadne povoljniji. Ja radije platim odrađeni posao nego rad na sat. Rad na sat se naplaćuje kad se znaju normativi ,kao što je npr zamjena zupčastog 4.7sati rada i sat košta toliko plus materijal plus rad s dijagnostikom na automobilu. Poznavajući prilike na balkanu, taj sat se rastegne na 5 sati jer eto, plaća se po satu.
Po meni neka odokativna cijena bi bila 150kn po pcu za 100pca. Eventualno neki tvoj dobrovoljni popust radi količine. Mozda neki završiš za 15 minuta neki za 2 sata. Moraš i sam znati svoje sposobnosti i koje znanje imaš, možes li nešto odraditi kako spada i koliko brzo i kvalitetno.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 20:08   #26
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Nema stečenog znanja bez prethodno odrađenig fuša. Tko tvrdi drukčije, laže.
ma nemoj, pa hrpa ljudi radi u nekoj firmi odredjeni posao pa se onda odluci otvoriti svoju firmu i raditi taj posao za sebe, to je i najcesci slucaj.
dakle, nikakav fus i glupiranje, stjeces iskustvo u drugoj firmi i kasnije imas svoju firmu.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 20:49   #27
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 997
i ja sam u dilemi dal da se ulovim fuša koji mi se nudi a puno je manje racunala u pitanju, isto odrzavanje hardveraja (racunala, printeri, mreza) i remote spajanja po potrebi...neznam dal mi se da ulazit u to, prakticki si u dezurstvu 0-24 I inace radim posao takav pa znam koliko se stvari znaju zakomplicirat a i koliko zna bit praznog hoda s druge strane. Neznam ni koliko naplatit to, dal po satu, izlasku/pozivu ili fiksnu mjesecnu tarifu? isprike otvaraču teme što sam se "naselio" ali eto u sličnoj sam dilemi....
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 22:20   #28
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
prakticki si u dezurstvu 0-24
Nisi, jer odmah na početku postaviš granice da sve strane znaju

Naravno, kad je riječ o serveru ili nekom drugom obliku hardvera/usluge na kojem treba raditi nekakav zahvat a ne možeš u radno vrijeme jer posao ovisi o tome, to onda radiš nakon radnog vremena ili preko vikenda.

Ovisi sve kako se dogovori s firmom i naravno, kakvi su tvoje znanje i sposobnosti.

No to što je posao ajmo reći fuš, ne znači da te se treba iskorištavati pa zvati u 23h zato jer netko ne zna kako staviti header u Wordu. Banalan primjer, ali shvaćaš što želim reći.
ONeill je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 22:41   #29
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,923
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
ma nemoj, pa hrpa ljudi radi u nekoj firmi odredjeni posao pa se onda odluci otvoriti svoju firmu i raditi taj posao za sebe, to je i najcesci slucaj.
dakle, nikakav fus i glupiranje, stjeces iskustvo u drugoj firmi i kasnije imas svoju firmu.
A u firmu ozbiljnu si dosao s faksa bez prethodnog fuša. Pa ja te prvi ne bih uzeo ako nisi fušario usput kad si studirao i učio dodatno "praktično". Pa tek onda mozda negdje odeš u ozbiljniju firmu.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 22:51   #30
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
A u firmu ozbiljnu si dosao s faksa bez prethodnog fuša.
mogao si uredno radit i dok studiras, preko studentskih servisa, honorarno, stazirat u nekoj firmi, sve legalno i napismeno.

Citiraj:
Pa ja te prvi ne bih uzeo ako nisi fušario usput kad si studirao i učio dodatno "praktično". Pa tek onda mozda negdje odeš u ozbiljniju firmu.
prvi puta cujem da se pri zaposlenju u ozbiljnju firmu trazi fusersko iskustvo.
masterCG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na