Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 11.01.2021., 10:38   #1
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Ako mislite kupovati grafičku karticu uskoro

segregator je offline  
Staro 11.01.2021., 10:57   #2
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Jel GloFlo prestao proizvoditi čipove?
stef je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2021., 11:05   #3
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Nema nikakvog smisla kupovati ni po trenutnim "normalnim" cijenama.
PC seli na ARM a gaming totalno na konzole.
skitnica je offline  
Staro 11.01.2021., 11:11   #4
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Znaci jos malo se strpim i utopim svoju rx480 za barem 400 eura
__________________
brodjo je offline  
Staro 11.01.2021., 11:12   #5
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
PC seli na ARM a gaming totalno na konzole.
Od kad to, prvi glas .
Koji je install base / SW base na ARM-u kad govorimo o PC-u? 0 ? I gdje je Windows 10 za ARM, ili neka druga alternativa ?
x86 sigurno nije najbolja arhitektura, ali da će preko noći nestati nešto što se gradilo od 80-ih su veće bedastoće. To nije uspio ni Intel s Itaniumom, upravo zbog legacy-a.
stef je offline  
Staro 11.01.2021., 11:38   #6
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Od kad to, prvi glas .
Koji je install base / SW base na ARM-u kad govorimo o PC-u? 0 ? I gdje je Windows 10 za ARM, ili neka druga alternativa ?
x86 sigurno nije najbolja arhitektura, ali da će preko noći nestati nešto što se gradilo od 80-ih su veće bedastoće. To nije uspio ni Intel s Itaniumom, upravo zbog legacy-a.
Nikad ne reci nikad, jesi vidio kako je brzo Symbian nestao sa tržišta

segregator je offline  
Staro 11.01.2021., 11:55   #7
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Nestao je jer je Google predstavio alternativu koja je bila "besplatna" i adaptabilna, jer je na kraju krajeva open source.
Jedina viabilana alternativa za PC je Linux + OpenGL/Vulcan. Samo je pitanje u što će se upakirati i kako će se to zvati. Ali to se čeka već zadnjih 20 godina .
Open source zajednica to sigurno neće napraviti, kad nije do sad. Može samo neki veliki komercijalni igrač.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 11.01.2021. u 12:01.
stef je offline  
Staro 11.01.2021., 12:15   #8
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,167
Pa sad brzo, 4 godine su tribale...
OuttaControl je offline  
Staro 11.01.2021., 12:40   #9
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
ha ha, onda ne kupujem novi CPU nego prodajem RTX 3060 ti za milion kuna
Mladenxy je online  
Staro 11.01.2021., 12:42   #10
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
ha ha, onda ne kupujem novi CPU nego prodajem RTX 3060 ti za milion kuna
ne za milijun, al jedno 8000 bi mogao uskoro dobit
segregator je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2021., 12:49   #11
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Predpostavljam da te cijene vrijede samo za ove velike drzave, jer sumnjam da ce kod nas tko kupiti rx 570 za 700$

Nego, ja bi se isto rijesio svoje 1080ti, jel probao tko na ebay? Jel tamo pocela ludnica?
__________________
dada-as je offline  
Staro 11.01.2021., 12:55   #12
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Predpostavljam da te cijene vrijede samo za ove velike drzave, jer sumnjam da ce kod nas tko kupiti rx 570 za 700$

Nego, ja bi se isto rijesio svoje 1080ti, jel probao tko na ebay? Jel tamo pocela ludnica?
Ovisi koliko ova nestašica potraje...baci pogled na ponudu kartica u linksu ili ekupi, imaju po 2-3 gaming kartice raspoložive, nisam vjerovao da ću to ikad vidjeti
segregator je offline  
Staro 11.01.2021., 13:15   #13
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,745
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Od kad to, prvi glas .
Koji je install base / SW base na ARM-u kad govorimo o PC-u? 0 ? I gdje je Windows 10 za ARM, ili neka druga alternativa ?
x86 sigurno nije najbolja arhitektura, ali da će preko noći nestati nešto što se gradilo od 80-ih su veće bedastoće. To nije uspio ni Intel s Itaniumom, upravo zbog legacy-a.
Apple seli cijelu strukturu na ARM i to nije šuplja priča. Windowsi na ARM-u, nekom testnom tabletu, vrtili su se još prije par godina i to s velikim uspjehom pa je Intel rekao NO-NO jer nisu riješene licence za x86 instrukcije. Ne vjerujem da bi Microsoft stajao po strani i gledao kako mu Apple i Linux zauzimaju sve veći udio na tržištu.
ARM sam po sebi nije neka spektakularna arhitektura u odnosu na Intel što se tiče brzine ali omjer potrošnje struje, zagrijavanja i dobivenih rezultata je debelo na strani ARM-a. Kad pogledaš neki skuplji brand name Android tablet tipa Samsung S6/S7, možeš naći hrpu reviewa na Youtubu kako se to čudo može iskoristiti i kao stolno računalo, na kraju krajeva, nezahtjevnom korisniku je totalno nebitno što je pod haubom ako mu sve radi zadovoljavajućom brzinom, od poslovnih aplikacija, surfanja i igara i to na ekranu visoke rezolucije.
Inače, svojedobno je kružila priča da Microsoft radi na Linux baziranim Windowsima, ono što je Apple napravio sa svojim OS X, tako da tko zna što će nas iznenaditi za godinu-dvije.
Sinac je offline  
Staro 11.01.2021., 13:19   #14
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da znam, bilo je tako 2017te, nije bilo graficki nigdje i onda kad je doslo si morao najbrzim prstem kupiti. I opet je nestalo, i onda od recimo 7-8 mjeseca 2017te do kraja godine nije bilo graficki prakticki. Samo su imale ove neke strane kompanije, znam da sam kupovao od scan.co.uk i mnogi su kupovali po europi, cak se ekipa tu dogovarala da ide kombijem u francusku, neznam jel otisla onda na kraju...

Ali ovo je sad jos gore, ovo sad je totalka...

Da i scan.co.uk je dozvoljavao da kupim samo 2 maximalno. Znaci nisu mi dali da kupim vise graficki, pazi trziste koje ti neda da potrosis lovu...
__________________
dada-as je offline  
Staro 11.01.2021., 13:27   #15
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Da znam, bilo je tako 2017te, nije bilo graficki nigdje i onda kad je doslo si morao najbrzim prstem kupiti. I opet je nestalo, i onda od recimo 7-8 mjeseca 2017te do kraja godine nije bilo graficki prakticki. Samo su imale ove neke strane kompanije, znam da sam kupovao od scan.co.uk i mnogi su kupovali po europi, cak se ekipa tu dogovarala da ide kombijem u francusku, neznam jel otisla onda na kraju...

Ali ovo je sad jos gore, ovo sad je totalka...

Da i scan.co.uk je dozvoljavao da kupim samo 2 maximalno. Znaci nisu mi dali da kupim vise graficki, pazi trziste koje ti neda da potrosis lovu...
Da, gore je jer osim majnera, sad je to i problem proizvodnje i distribucije zbog covida, a prodaja i potražnja porasle, također zbog covida...ljudi zaključani pa kupuju računala za rad iz daljine i/ili igranje
segregator je offline  
Staro 11.01.2021., 13:37   #16
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Apple seli cijelu strukturu na ARM i to nije šuplja priča. Windowsi na ARM-u, nekom testnom tabletu, vrtili su se još prije par godina i to s velikim uspjehom pa je Intel rekao NO-NO jer nisu riješene licence za x86 instrukcije. Ne vjerujem da bi Microsoft stajao po strani i gledao kako mu Apple i Linux zauzimaju sve veći udio na tržištu./cut
Pa ne stoji po strani, izbacili su surface na ARMu

https://www.theverge.com/2020/10/23/...es-specs-price

i to mislim sad već druga generacija, možda i treća.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline  
Staro 11.01.2021., 13:55   #17
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Nestao je jer je Google predstavio alternativu koja je bila "besplatna" i adaptabilna, jer je na kraju krajeva open source.
Jedina viabilana alternativa za PC je Linux + OpenGL/Vulcan. Samo je pitanje u što će se upakirati i kako će se to zvati. Ali to se čeka već zadnjih 20 godina .
Open source zajednica to sigurno neće napraviti, kad nije do sad. Može samo neki veliki komercijalni igrač.
Nije open source zajednici problem napraviti, nego prodati.
Mogao bi i Apple to još jednostavnije napraviti...normalnim cijenama
segregator je offline  
Staro 11.01.2021., 14:04   #18
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
Od "kupi grafu čim prije" do "sve će na ARM".
Koji je uopće point threada? Cijene grafama rastu?
domis je offline  
Staro 11.01.2021., 14:18   #19
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Da ... svima, ne samo novim generacijama.
stef je offline  
Staro 11.01.2021., 15:06   #20
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Bome cijene lete u nebo, a na ovako nešto bi se samo nasmijao, možda je netko i sa foruma


https://www.njuskalo.hr/graficke-kar...oglas-33140338


Pogotovo objašnjenje je jako dobro
Moto001 je offline  
Staro 11.01.2021., 16:39   #21
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
tresla se brda...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline  
Staro 11.01.2021., 16:47   #22
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
tresla se brda...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Baci malo oko

https://www.idealo.de/preisvergleich...3F1263450.html
segregator je offline  
Staro 11.01.2021., 17:21   #23
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da ali svabe ce dat te pare da se igraju, kod nas jedino te pare moze dat rudar. RX 560 je nit v rit nit mimo graficka, dat za to vise od par sto kuna je apokalipsa.
__________________
dada-as je offline  
Staro 11.01.2021., 18:17   #24
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Mogu oni tražit koliko god hoće, pitanje je hoće li to tko platit...
Te RX 560 nit su za rudare nit gamere... tko će to uzimat za te novce?

Nije sve tako crno

Citiraj:
BITCOIN je izgubio 19 posto svoje vrijednosti, spustivši se na 30.699 dolara, što je njegova najniža razina u tjedan dana te je ta kriptovaluta na putu najvećeg dnevnog postotnog gubitka još od ožujka.
Citiraj:
Snažno je pala i vrijednost druge po važnosti kriptovalute, ethereuma, i to za 23 posto, tako da danas stoji na najnižoj razini u zadnjih tjedan dana od 985 dolara.
Manuel Calavera je offline  
Staro 11.01.2021., 19:20   #25
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,446
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Nije sve tako crno
Da, te šok objave. Bitcoin na razinama neviđenim od... prošlog tjedna.
Libertus je offline  
Staro 11.01.2021., 20:05   #26
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,531
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Od kad to, prvi glas .
Pa nije bas prvi glas, ARM se gura i gura i gura.

Apple je uradio sto je uradio (chip je cista prevara i mazanje ociju, ali ponovno vrhunskog marketinga i zapravo pocetak onoga sto pricam vec godinama i cekam Intel da to isprdi), Microsoft je takodjer "osobno" ozbiljno zagrizao za ARM, a RISC V ima sansu postati novi kralj embebeba.

Da se ponovno ponovim, pa da mi onda bude lakse naci "I've told you so" post, Intelova akvizicija Altere bi trebala biti upravo ovo sto je isprdio Apple - chip sa hrpom "koprocesora", s time da bi uz Alterin background to mogao biti on-the-fly programibilni FPGA (o cemu mastam, ahh...) i onda x86 mozes koristiti samo da bi odrzao legacy (do bootloadera), kako je to radio Xeon Phi (koji je fantastican komad uredjaja, ali...).

Citiraj:
Koji je install base / SW base na ARM-u kad govorimo o PC-u?
Gotovo sve bitno za productivity ce se prebaciti na AMR zbog Applea. Sve ostalo sto vrijedi i nije GUI bazirano se ionako vec 20 godina moze prekompajlirati za AMR vec godinama.

Citiraj:
I gdje je Windows 10 za ARM, ili neka druga alternativa ?
Win RT je ziv vec skoro 10 godina (+-, neda mi se Googlati). 10tka veselo radi vec par godina, od "punih" do IoT verzija.. Devovi koji koriste WinRT API nemas greske s ARM-om.

Citiraj:
x86 sigurno nije najbolja arhitektura, ali da će preko noći nestati nešto što se gradilo od 80-ih su veće bedastoće.
x86 je zlo koje je trebalo zatuci jos krajem 90ih. Ali IBM... I BTW, bas u tome je problem - zakucaj Platinum 9282 u 2way konstelaciji i prvih par mikrosekundi imas 286icu sa parsto MB cachea na 3 GHz.

Citiraj:
To nije uspio ni Intel s Itaniumom, upravo zbog legacy-a.
Itanium nije uspio zbog hrpe stvari (primarno business related, sjeti se samo kombinacije s HP-om i velikih troskova izrade), a radilo se o apsolutnom remekdjelu tadasnjeg inzenjerstva.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 11.01.2021., 20:07   #27
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
ma to si neki war dog prodaje bitcoine, prodo je pun brod oruzja. zacas ce proc ludnica.

a sta grafe vise nebudu ko prije?
domina je offline  
Staro 11.01.2021., 20:13   #28
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
ma to si neki war dog prodaje bitcoine, prodo je pun brod oruzja. zacas ce proc ludnica.

a sta grafe vise nebudu ko prije?
http://www.pcekspert.com/novost/lose...a-najmanje-25/
segregator je offline  
Staro 11.01.2021., 20:14   #29
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,948
Kad smo kod ARM-a jel imaju ovdje iskusni stari lisci (jednom nogom u penziji ) kakav link gdje se to fino objašnjava za nas budale? Mene recimo zanima ta razlika između RISC-a i CISC-a, ne na nekoj tehničkoj inženjerskoj razini nego čisto praktično, može li risc sve isto kao i cisc ili postoje neka ograničenja zbog kojih neće nikada moći obavljati određene procese?

Ovako laički jedino što primijećujem je da ARM radi sa vrlo malom potrošnjom energije, jer je tako dizajniran valjda od početka, dok spuštanje x86 na niske razine potrošnje (Atom) u biti nije baš prošlo jako dobro.
Kad gledam taj novi Apple-ov SOC nije mi jasno kako može biti toliko efikasniji, da li je to zato što Intel zadnjih 10 godina ništa ne ulaže u x86 pa je sad ovo bolje čisto zbog količine R&D-a ili je risc po svojoj prirodi efikasniji? Malo sam konfuzan ali najviše me zanima zapravo jel postoje neke stvari koje x86 može izvesti bolje čisto zbog arhitekture? Što je to točno rich u RISC
Help plz

Američki porezi i carine su jako bitni za prosječnog čitatelja pceksperta
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
RISC: Reduced instruction set computer - materijala koliko te volja, barem za početak.
Ma znam i ja guglati ali konkretno me zanima onako zdravo seljački, kad se usporede ta dva seta instrukcija, jel ima nešto fundamentalno da jedan nešto uvijek radi bolje ili ne? Nije mi čisto jasno kak se dogodilo da uređaj sa potrošnjom energije od 5W radi kao uređaj koji čupa 100. Zbog čega je to tako?

Zadnje izmijenjeno od: Exy. 11.01.2021. u 20:29.
Exy je offline  
Staro 11.01.2021., 20:24   #30
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,736
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Kad smo kod ARM-a jel imaju ovdje iskusni stari lisci (jednom nogom u penziji ) kakav link gdje se to fino objašnjava za nas budale? Mene recimo zanima ta razlika između RISC-a i CISC-a, ne na nekoj tehničkoj inženjerskoj razini nego čisto praktično, može li risc sve isto kao i cisc ili postoje neka ograničenja zbog kojih neće nikada moći obavljati određene procese?

Ovako laički jedino što primijećujem je da ARM radi sa vrlo malom potrošnjom energije, jer je tako dizajniran valjda od početka, dok spuštanje x86 na niske razine potrošnje (Atom) u biti nije baš prošlo jako dobro.
Kad gledam taj novi Apple-ov SOC nije mi jasno kako može biti toliko efikasniji, da li je to zato što Intel zadnjih 10 godina ništa ne ulaže u x86 pa je sad ovo bolje čisto zbog količine R&D-a ili je risc po svojoj prirodi efikasniji? Malo sam konfuzan ali najviše me zanima zapravo jel postoje neke stvari koje x86 može izvesti bolje čisto zbog arhitekture? Što je to točno rich u RISC
RISC: Reduced instruction set computer - materijala koliko te volja, barem za početak.

New #1 Supercomputer: Fugaku in Japan, with A64FX, take Arm to the Top with 415 PetaFLOPs
Citiraj:
At the heart of Fugaku is the A64FX, a custom Arm v8-A CPU-based chip optimised for compute. The total configuration uses 158,976 of these 48+4-core cards, running at 2.2 GHz peak performance (48 cores for compute, 4 for assistance). This allows for some substantial Rpeak numbers, such as 537 PetaFLOPs of FP64, the usual TOP500 metric. Due to the design of the A64FX, it also allows for a total memory bandwith of 163 PetaBytes per second.
Citiraj:
The Azure Sphere OS is a custom Linux-based microcontroller operating system created by Microsoft to run on an Azure Sphere-certified chip and to connect to the Azure Sphere Security Service. MT3620 is the first Azure Sphere-certified chip and includes an ARM Cortex-A7 processor (500MHz), two ARM Cortex-M4F I/O subsystems (200MHz), 5x UART/I2C/SPI, 2x I2S, 8x ADC, up to 12 PWM counters and up to 72x GPIO, and Wi-Fi capability. MT3620 contains the Microsoft Pluton security subsystem with a dedicated Arm Cortext-M4F core that handles secure boot and secure system operation.
Citiraj:
Ampere Altra performance shows it can compete with - or even outperform - AMD EPYC & Intel Xeon
Citiraj:
While the talk in recent weeks has been about the performance of Apple's M1 ARM chip and then rumors there might be a 32 core chip in the pipe, there is already something much stronger: Ampere Altra has begun shipping and its flagship 80-core SoC with up to two sockets per server can easily take on the AMD EPYC 7742 "Rome" and Intel Xeon Platinum 8280 "Cascade Lake" performance across a variety of workloads. Here is our initial look at the Ampere Altra performance on Linux in our independent performance benchmarks. Ampere Altra's (Quicksilver) cores are based on Arm's Neoverse N1 with modifications and fabricated on TSMC's N7 process. Also significant with Ampere Altra is eight channels of DDR4-3200 memory support and capable of addressing 4TB of memory per socket. On the connectivity front, Ampere Altra supports 128 PCI Express Gen4 lanes for 1P configurations and 192 PCIe 4.0 lanes for 2P configurations. Ampere Altra can also support up to four CCIX accelerators. The Ampere Altra SKU we have been testing is the Q80-33 that offers 80 cores with a 3.3GHz max clock frequency and is rated for a 250 Watt TDP.
Citiraj:
So while Apple's M1 has done a good job for showing the ARM desktop performance potential, Ampere Altra's Q80 series shows what the performance can be like at the top-end for ARM within server and cloud deployments now actually providing serious competition against the current generation Intel Xeon and AMD EPYC servers. Looking ahead, Intel Ice Lake Xeon and AMD EPYC Milan are both expected next quarter. In fighting that Ampere already has their announced 128-core Ampere Altra Max (Mystique) processor that will retain socket compatibility with Ampere Altra and will be in production later in 2021. Given what we have seen with Ampere Altra, it will be very interesting to see how much of a performance leap they can achieve going forward with Mystique.
Izvor: Phoronix
The Exiled je online  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na