Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.07.2019., 10:14   #121
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Super, znaci dok ima eura ne trebaju joj kune! Kartica je standard, narucena iz hr, mastercard.

Zbog tog DCC-a me zanimalo pitanje o jeziku. Ok, engleski bi valjda trebao biti opcija. Cura kad vidi neki nepoznati/neocekivani popup ili sadrzaj na ekranu prva reakcija je "gasi to i motaj kablove", slabo cita pod panikom Pogotovo ako je vezano uz karticu i novac, instant alt+f4. Nedavno je ovladala placanjem na netu i autorizaciju tokenom haha
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 10:19   #122
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Znači, ja da bi imao različite valute na app-u, trebao bi već prebaćene KN na računu zamjeniti za određenu valutu unutar app-a?

Pitam u smislu, bolje tako zamjeniti za potrebne valute u app-u nego samo sa kunama provlačiti karticu po EU (primjerski) - još proučavam
thunder11 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.07.2019., 10:21   #123
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Znači, ja da bi imao različite valute na app-u, trebao bi već prebaćene KN na računu zamjeniti za određenu valutu unutar app-a?



Da, tipa prebacis si 1000 kn, onda kupis 100€, te onda na računu imas 100e i 250 kn.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 10:29   #124
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Probao poslat frendu u Hr i sve najnormalnije radi, bit ce da je nesto do sestre i njezinog Revoluta. Jos nije aktivirala karticu, ali mislim da to ne bi trebalo imati veze?
Ne bi trebalo imat veze. Ja sam prijateljima slao onih 10e za verifikaciju i islo je bez problema.
Kontaktirajte support pa cete znat u cem je problem

Zadnje izmijenjeno od: Immortalis. 18.07.2019. u 10:38.
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 10:29   #125
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
E super, dodatno pitanjce - za online kupnje tipa alix/amazon i slično je svejedno ili vrijedi isti princip?

I da, vezano za prijašnji post, ona je povezala svoju neku karticu na revolut app? Šta nije da imaš revolut upravo radi korištenja njivih kartica i IBAN-? Ili sam ja nešto pobrkao. Uglavnom, prvo što mi pada napamet da ako je kartica sa irske banke da nema mogućnost primanja iz inozemtsva? bo..
thunder11 je online   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 10:38   #126
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Online kupovinu ti skida sa valutnog racuna ako ga imas. Ako nemas, skida po revolut tecaju sa kunskog. Taj dio sam uspio testirati.

Revolut je kartica/racun za sebe, nema veze s top-up karticom. Pare koje dobivas na revolut nemaju veze s hrvatskim ili irskim karticama/bankama, samo sa revolut racunom. Ako postoji neko ogranicenje zasto srale ne moze poslati pare sa svog na irski revolut account vjerujem da bi support tu mogao nesto pametno reci.

Jedan od razloga zasto ekipa koristi revolut je slanje para u dijasporu bez bankarskih provizija i gluposti
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 11:00   #127
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Ne bi trebalo imat veze. Ja sam prijateljima slao onih 10e za verifikaciju i islo je bez problema.
Kontaktirajte support pa cete znat u cem je problem

Da, trebalo bi funkcionirat jer joj saljem na revolut acc.


Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
I da, vezano za prijašnji post, ona je povezala svoju neku karticu na revolut app? Šta nije da imaš revolut upravo radi korištenja njivih kartica i IBAN-? Ili sam ja nešto pobrkao. Uglavnom, prvo što mi pada napamet da ako je kartica sa irske banke da nema mogućnost primanja iz inozemtsva? bo..

Da, to sam i ja pomislio, ali ja njoj ne saljem lovu na tu Irsku povezanu karticu, vec na Revolut acc a on ne bi trebao imati veze sa tom karticom. U tom slučaju bi ona mozda imam problema kad bi htjela prebacit lovu sa revoluta na tu povezanu karticu, ali ruku na srce to je vec njezin problem


Da stvar bude bolja, ona mi je sad poslala 1e i ja ga uredno primio, sa jos par frendova probao, sve sljaka, (primanje/slanje) osim kad ja njoj posaljem, tj pokusam poslati
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 11:36   #128
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Kontaktiraj support
Brzo odgovaraju
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 11:45   #129
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Pro tip: kad ti se otvori chat s Ritom upisi "i want to talk with live agent" Rita je neki robot
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 11:58   #130
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Super, znaci dok ima eura ne trebaju joj kune! Kartica je standard, narucena iz hr, mastercard.

Zbog tog DCC-a me zanimalo pitanje o jeziku. Ok, engleski bi valjda trebao biti opcija. Cura kad vidi neki nepoznati/neocekivani popup ili sadrzaj na ekranu prva reakcija je "gasi to i motaj kablove", slabo cita pod panikom Pogotovo ako je vezano uz karticu i novac, instant alt+f4. Nedavno je ovladala placanjem na netu i autorizaciju tokenom haha
Tako je, a za drugo pitanje, i kod povlacenja love, ako nemaš GBP, on ti radi konverziju na licu mjesta. Pod "on" mislim Revolut, ne bankomat. Pa ti u statementu piše koliko je to target valute, koliko izvorne i koji je tečaj.
Elven je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.07.2019., 12:08   #131
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
jedan mali pro tip, ako sam dobro shvatio

danas sam napravio revolut i moraš položit onih 90kn jel, i bezveze odem poslat frendu request za 1kn, on mi da tu 1kn i automatski nestane ono da moram položit 90kn i dobijem virtualnu karticu i spremno je za korištenje
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 12:19   #132
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
jedan mali pro tip, ako sam dobro shvatio

danas sam napravio revolut i moraš položit onih 90kn jel, i bezveze odem poslat frendu request za 1kn, on mi da tu 1kn i automatski nestane ono da moram položit 90kn i dobijem virtualnu karticu i spremno je za korištenje
WoW ....haha samo da se ne razglasi na forumima

Dalje, jedna stvar mi je sada dodatno zanimljiva, svi koji to koriste već duže vrijeme i imali su plaćanja putem paypal-a koji je spojen na revolut karticu. Oni koju si radili (ako vas ima) refund - koliko ste čekali?

Jer čitam sada po forumima da je tipa u zadnjem kvartalu prošle godine dosta ljudi čekalo i čekalo refund i nisu dobili sve dok support nije uletio na upite?

To šljaka sada ?
thunder11 je online   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 12:19   #133
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Pro tip: kad ti se otvori chat s Ritom upisi "i want to talk with live agent" Rita je neki robot
Dovoljno je "live agent" ili "human help" i to je to. Ustedis na tipkanju
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 12:21   #134
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
WoW ....haha samo da se ne razglasi na forumima

Dalje, jedna stvar mi je sada dodatno zanimljiva, svi koji to koriste već duže vrijeme i imali su plaćanja putem paypal-a koji je spojen na revolut karticu. Oni koju si radili (ako vas ima) refund - koliko ste čekali?

Jer čitam sada po forumima da je tipa u zadnjem kvartalu prošle godine dosta ljudi čekalo i čekalo refund i nisu dobili sve dok support nije uletio na upite?

To šljaka sada ?
Bas sam jucer dobio refund s paypala, pa javim.

Sto se tice paypala, imao sam problema sa verificiranjem virtualne kartice, nikako mi se nije htio onaj kod pojaviti u opisu transkacije pa sam morao kontaktirati support.
Ali, nakon toga bio sam povlacio neke pare s paypala na virtualnu karticu i pare su sjele kroz 2 dana.
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 12:22   #135
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
jedan mali pro tip, ako sam dobro shvatio

danas sam napravio revolut i moraš položit onih 90kn jel, i bezveze odem poslat frendu request za 1kn, on mi da tu 1kn i automatski nestane ono da moram položit 90kn i dobijem virtualnu karticu i spremno je za korištenje

Ovo je pravi PRO tip


Rijesio sam svoj problem bez supporta, naime na iznosu u eurima je trebalo prebacit iz "local" u "swift" mod da se moze transferirat izvan drzave
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 12:32   #136
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
pod Dashboard - Accounts mi je Croatian Kuna, kad odem add i želim dodat eure, nema EUR na popisu, frend ima, nezna reć kak je to uspio dodat, koja je caka?

edit: aha skužih, kad odeš add money lijevo biraš HRK, EUR itd.
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 12:39   #137
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Bas sam jucer dobio refund s paypala, pa javim.

Sto se tice paypala, imao sam problema sa verificiranjem virtualne kartice, nikako mi se nije htio onaj kod pojaviti u opisu transkacije pa sam morao kontaktirati support.
Ali, nakon toga bio sam povlacio neke pare s paypala na virtualnu karticu i pare su sjele kroz 2 dana.
Mene isto čekaju 2 refunda, pa me zanima

Ali kako kažem, radi se o tome da mi refund ide na karticu revoluta ne na paypal balance, samo da se zna
thunder11 je online   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 12:54   #138
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Mislim da je to neka nova fora sa Paypalom, ako se ne varam, prije kad si dobio refund taj iznos bi ti stajao na pp balanceu. Imao neki refund nedavno, i na balanceu stoji 0, da bi se na kraju ispostavilo da je iznos refunda prosljeđen na moj racun koji je povezan sa pp.

Kako se ovaj revolut pokazao kao dobra priča, mislim da sam sad spreman da odjebem nepotrebne bankarske račune (Žiro-visa electron, trebalo mi za PP, i devizni koji sam otvorio jkad sam uplaćivao lovu na coinbase) tj revolut ce ih kvalitetno zamjenit.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 13:02   #139
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Gle, neznam šta i kako paypal mjenja/o, ali....

Ako si platio nešto putem njih dok si imao novac na paypal balance-u onda ih i tamo dobiješ nazad. ako si karticom koja je linkana sa paypal acc onda dobiješ nazad na karticu.

Revolut će biti super kada se uvede i plaće na to

Btw jučer dobio invite preko maila-a za affiliate program + pioneer, još tko?
thunder11 je online   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 13:15   #140
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
napravio sam acc bez referrala preko nekog, jel ima neka caka za dobit free fizičku karticu bez plaćanja 42kn?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 13:16   #141
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Mislim da je samo moguće sa inv od nekoga ili ako se negdje nađe neki kupon njihov na internutu - akcija tipa.

EDIT: neki dan sam u mail-u (ako se ne varam) dobio a tipa, pozovi 5 prijatelja (pod uvjetom da naprave acc i naruče kartu) i dobijem godinu dana free premium/metal sub
thunder11 je online   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 13:27   #142
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,358
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
napravio sam acc bez referrala preko nekog, jel ima neka caka za dobit free fizičku karticu bez plaćanja 42kn?
Sada više nikako temeljem invajta, eventualno čekati neku promociju ako fizičku ne trebaš odmah, dijelili su nedavno 🌈 charity kartice bez naknade.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 13:28   #143
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
aha, tenks

ma nije mi ni neka hitnoća to pošto je poanta cijele priče da je to u mobitelu, al nije loše imat za eventualno neki bankomat kraj tebe
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 13:30   #144
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 758
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
napravio sam acc bez referrala preko nekog, jel ima neka caka za dobit free fizičku karticu bez plaćanja 42kn?
I ja sam napravio bez reffa preko aplikacije i nije mi nista uzelo za karticu. Dosla je za 10ak dana
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je online   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 13:31   #145
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
napravio sam acc bez referrala preko nekog, jel ima neka caka za dobit free fizičku karticu bez plaćanja 42kn?
Ako ti nije prisa, pricekaj 5-10 dana, u meduvremenu odradi par sitnih kupovina/transakcija sa virtualnom karticom i doc ce ti notifikacija za "free card".
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 13:35   #146
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
vandal, free opciju imam ali u zagradi piše ''requires upgrade plan'' znači da moram na metal/premium

prile, tak će i bit
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 01:10   #147
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
Revolut

E ovo je sranje

Danas aktiviro, vec 3x sam stavljo lovu, kao “da testirama apple pay”, pa malo mekic pa malo ovo pa malo ono, i na kraju dana skuzim da sam debil

Valjda ce me brzo (sutra) proc ova faza
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 09:15   #148
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
E ovo je sranje

Danas aktiviro, vec 3x sam stavljo lovu, kao “da testirama apple pay”, pa malo mekic pa malo ovo pa malo ono, i na kraju dana skuzim da sam debil

Valjda ce me brzo (sutra) proc ova faza
Opet ideš u megić

Mogao si se javit za pozivnicu da nisi kmet bez fizičke kartice
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 10:30   #149
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
E ovo je sranje

Danas aktiviro, vec 3x sam stavljo lovu, kao “da testirama apple pay”, pa malo mekic pa malo ovo pa malo ono, i na kraju dana skuzim da sam debil

Valjda ce me brzo (sutra) proc ova faza

Kao udebljat ces se zbog revoluta
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 10:49   #150
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
da, još sad ljeto..uff

Jebiga hrconja, uhvatit cu kad bude đabalesko opet

Zasto kad stavljam lovu gore sa zabine maestro, uvijek me pita CVV? Frenda sa OTP karticom ne pita

__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na