Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.08.2017., 13:26   #61
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Da, ali to nije ono sto zelim, jer zelim svjetlo i termo izolaciju, a to se sa tim griljama ne moze dobit.

PVC klizna priča isto nije bas neko najsretnije rjesenje, jer su vodilice/mehanizmi jako skupi, PVC prozori teski i usljed čestog koristenja jednostavno razbeyu te skupe vodilice. Uglavnom Alu profil sa vec ugrađenim vodilicam je najbolje rijesenje, jer jedini pokretnio dio su kotačići u pojedinom krilu i to je to, nema se sta strgat.
To ne bih znao, osim da je staklo to što podiže težinu prozora, pa sad ovisi da li je 2 ili 3 slojno, lamistal ili ne...

Znači misliš da je bolje uzeti ALU nego PVC? Ja uskoro planiram ugraditi kliznu stijenu 3.2x2.75 metara i ako je ovo točno što govoriš, bolje onda ići na ALU? Jer to kod mene su ogromne dimenzije...
Nisam baš znao da su vodilice problem, kod mene bi išla otklopno klizna stijena, vidio sam da PVC firme to proizvode i ugrađuju bez problema, a sad kako je to na duže pruge, stvarno ne znam...

Mislim, koja mi je još opcija osim PVC otlopne klizne stijene ako itko zna?
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2017., 13:28   #62
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
brisati
Lak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.08.2017., 13:56   #63
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pitanjce...

dakle u sklopu obnavljanja prozora smo stavili malu nadstrešnicu nad vanjski štrik za veš (dugačka je ko i sami l-profili za štrik) i to zbog babe iznad nas koja nekontrolirano baca govna kroz prozor, zalijeva cvijeće i onda nam ta drek voda pada po prozorima, klupčici i naravno vešu.

žalila se ona predstavniku stanara da se ta (nagnuta naravno) nadstrešnica mora maknut jer će se na njoj skupljati snijeg, golubovi, voda i generalno kim jung ill nuklearni arsenal.

ovaj joj je reko da napusti prostoriju i ne smara ga sa takvim glupostima. moji iz pravne i procjeniteljske službe su rekli kako u biti nisu 100%, ali za takve izvedbe bi trebalo imati neki vid dozvole ko i za tipa klime, ali generalno znamo kako to (ne) funkcionira i obje službe su me savjetovale da se obratimo održavatelju zgrade.

u međuvremenu se baba obratila dotičnima i oni su rekli da se dogovorimo međusobno. za sada je taj dogovor uspio dovesti do par verbalnih konflikata i slučajnog udaranja nadstrešnice prilikom klofanja partviša kroz prozor pred svjedocima, pa je malo udubljen... dakle uspješno.

moje pitanje je:

1. da li je itko imao sličnih problema?
2. da li baba može ići stvarno tako daleko da dobijemo nalog za skidanjem iste?
3. da li da je jednostavno ubijemo?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2017., 14:20   #64
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Hahahaga, iz mog iskustva takve i slicne situacije najbolje rijesiti mirnim razgovorom nasamo sa doticnom. Lijepo joj kazes da ce ta nadstresnica biti tu jer je potrebna i ako se bude bunila da ce ju sacekat ekipa i polomit joj obje noge, po potrebi mogu biti visestruki prelomi. Glovoris relativno tiho i polako, doticnu cijelo vrijeme gledas u oci.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2017., 14:30   #65
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
srale ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2017., 14:58   #66
wizard0207
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Vidim da se u par navrata spominjalo "zimsko-ljetni režim" zatvaranja prozora.
Ja imam Gealan prozore (okovi Sigenia) i nisam nigdje pronašao gdje se štela zimsko-ljetni režim.

Dal neko zna konkretno ili ima iste okove pa da slikne mjesto/šaraf gdje se to podešava.
wizard0207 je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2017., 15:04   #67
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Jebate, tu kod mene imam 2 slucaja slicna ovoj babi:
- pored mene zivi deda od sto godina koji s prozora baca corbu i krompire (ostatke od rucka) na nadstresnicu IZNAD ulaza/stepenica u tudji stan. Pa se corba slijeva, golubovi i galebovi se kolju za komad krompira, u dvoristu ispod se skupljaju macke koje ciste ostatke, a nadstresnica izgleda kao da je netko bacao govna kroz prozor (naslage koje se skupljaju ocito godinama su pocrnile)...
- Iznad mog prozora po vanjskoj jedinici klime susjeda baca mackama krokete, ribu, stajaznam sta vise. To smece pada po klimi i meni po prozoru, golubovi kljucaju po klimi, taj lim zvoni u pm, macke sve deblje i deblje.

Moje pitanje je:
1. Postoji li neki dizajn katapulta u koji bi skupljao to smece i bacao im nazad na prozore
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2017., 15:08   #68
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Znam da su neki takve stvari skupljali i ostavljali ljudima pred vratima i poštanskim sanducima Protiv glupih ljudi se možeš borit samo glupim načinima.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2017., 15:10   #69
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
@XLR

Isti savjet kao i Sisy, fino kulturno odes do doticnih i lijepo im kazes da to nije lijepo sto rade i da ce im ubuduce ruka s kojom budu bacali hranu po nadstresnici biti polomljena.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2017., 15:39   #70
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,962
Citiraj:
Autor wizard0207 Pregled postova
Vidim da se u par navrata spominjalo "zimsko-ljetni režim" zatvaranja prozora.
Ja imam Gealan prozore (okovi Sigenia) i nisam nigdje pronašao gdje se štela zimsko-ljetni režim.

Dal neko zna konkretno ili ima iste okove pa da slikne mjesto/šaraf gdje se to podešava.
Većina se štela okrećući ekscentrične pinove/vijke koji vire iz bokova samog prozora.
Ti pinovi ulaze u male vodilice koje su fiksno uhvaćene za okvir.

Ovisno kako ih okreneš, tako prozor prijanja jače ili slabije (sve u par mm).

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.08.2017., 17:50   #71
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor syss Pregled postova

moje pitanje je:

1. da li je itko imao sličnih problema?
2. da li baba može ići stvarno tako daleko da dobijemo nalog za skidanjem iste?
3. da li da je jednostavno ubijemo?
Rješenje problema:

1. uzmeš 500 kn, osobnu iskaznicu i mobitel
2. odeš do babe
3. izvadiš onih 500 kn i pokažeš ih babi
4. potom joj kažeš da ukoliko ne prestane zajebavati da ćeš potrošiti tih 500 kn na to da je nalupaš k'o budalu
5./a ako reagira agresivno odmah joj zvekneš šamarčinu, potom uzmeš mobitel i nazoveš policiju i prijaviš problem sa susjedom, pa kad dođu daš im osobnu, ispričaš kaj je bilo od stoljeća sedmog i ako vas ne upute na čl. 113 PZ-a, odnosno odluče te kazniti, potrošiš onih 500 kn (to je najbolja opcija jer kad slijedeći put krene zajebavati samo joj kažeš da imaš 500 kn u džepu )
5.b/ ako reagira polu agresivno smireno joj pokušaš još jednom ponoviti da si spreman na nju potrošiti 500 kn, a ako to ne upali zvekneš joj šamrčinu i ponoviš korake iz točke 5./a
5.c/ ako pobjegne u stan uzmeš mobitel i nazoveš policiju da si imao problem sa susjedom (nazvati će vjerojatno i ona no ovako će biti zabilježeni pozivi oboje pa ćete 99,9 % biti oboje upućeni na čl. 113. prekršajnog zakona

Da se to još malo doraditi i ima još par sitnica, ali sve bitno sam ti napisao
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2017., 17:55   #72
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,962
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pitanjce...

1. da li je itko imao sličnih problema?
2. da li baba može ići stvarno tako daleko da dobijemo nalog za skidanjem iste?
3. da li da je jednostavno ubijemo?
Bez ikakve agresije i fizičkog kontakta.
Objasni joj lijepo da će nadstrešnica ostati tu gdje je, u protivnom da će biti podvrgnuta tretmanu sa Mitrom Mirićem - "Ne može nam nitko ništa" na repeat, sa zvučnicima okrenutim prema gore.
U slučaju da baba ne zna o čemu se radi, imati spreman sample od 30 sekundi (free verzija) i pustit joj na mobitel da okusi šta je čeka.
Za dodatan efekt, pokaži joj sliku dotičnog sa istoimenog albuma.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 01:08   #73
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Za malu nadstrešnicu, teško je reć, sumnjam da će se nekom iz službi dat zajebavat s tim, no opet, to je narušavanje vizure zgrade. No isto tako, i sve klime koje su postavljene na fasadu su isto to, pa nikom ništa. Ja bi u principu, pokušao lijepo s babom, no ako ne ide, nekakav suptilni komentar kak se nekom ko je zajebavo dogodilo to i to nebu škodio.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 09:59   #74
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,140
kad se samo sjetim dede, znao je bacati soc od kave sa balkona
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 10:52   #75
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Nažalost, Zakon koji regulira takvu materiju (Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima - ZoV, NN 91/96) je šupalj i nigdje nije baš točno napisano što se smije, a što ne kao ni kazne predviđene za takve 'delikte'. Teoretski je točno da bi ste za postavljanje nadstrešnice trebali tražiti dozvolu stanara zgrade jer je stavljate na zajednički dio zgrade (popis zaj. dijelova se nalazi u Uredbi o održavanju zgrada, NN 64/98), ali to je teorija. U praksi vam nitko ništa ne može ako je stavite.

Za bacanje hrane kroz prozor vam se najbolje obratiti komunalnom redaru jer on ima nekakve ovlasti i može izricati kazne.

Za pitanja iz takve sfere možete se slobodno obratiti Udruzi stanara (www.udruga-stanara.hr) ili eventualno Udruzi upravitelja (www.udruga-upravitelj.hr). Ne očekujte puno jer je zakon zaista loš. U pripremi je novi Zakon (radno ime mu je 'Zakon o upravljanju') koji će malo dopuniti postojeći ZoV. Na dnevnom redu Sabora bi trebao doći od kraja ove godine.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 31.08.2017. u 11:24.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 10:56   #76
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Poslao sam upit za zatvaranje terase u valjda 10 firmi i sad cekam ponude, čisto radi orjentacije cijene. Naravno, nije cijena jedini faktor, ovisi sta se ugrađuje, ali, prva ponuda je na 7500 kn, druga na 13.500, znači skoro pa duplo. Tko zna sta ce bit do kraja „natječaja“.
-->
Poslao sam upit za zatvaranje terase u valjda 10 firmi i sad cekam ponude, čisto radi orjentacije cijene. Naravno, nije cijena jedini faktor, ovisi sta se ugrađuje, ali, prva ponuda je na 7500 kn, druga na 13.500, znači skoro pa duplo. Tko zna sta ce bit do kraja „natječaja“.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 11:03   #77
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Za malu nadstrešnicu, teško je reć, sumnjam da će se nekom iz službi dat zajebavat s tim, no opet, to je narušavanje vizure zgrade. No isto tako, i sve klime koje su postavljene na fasadu su isto to, pa nikom ništa. Ja bi u principu, pokušao lijepo s babom, no ako ne ide, nekakav suptilni komentar kak se nekom ko je zajebavo dogodilo to i to nebu škodio.
bože koliko agresije na forumu

da, točno to i ja mislim... da i ode tak daleko, čisto sumnjam da će se netko uhvatiti ozbiljno tog zadatka od nadležnih, pa da čak i dođe do toga tražio bi da skinu sve i jednu klimu sa nebodera, pa ću onda i ja skinut nadstrešnicu

gle baba je kalibar da sam došao dan nakon postavljanja prozora u stan i gledam kako je to sve super i skužim u jednom trenu da kaplje nekaj po klupčici vani, a ono nova lepa bela i bacim pogled kad ono smeđa vodetina curi i gurnem glavu kroz prozor, pogledam gore i ova preljeva cvijeće i reko STVARNO?!? i ona kaže "oprostite" i nastavi mrtva hladna sipat vodu u prepunu teglu iz koje već kaplje... dakle samo normalno kategorija
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 11:20   #78
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,962
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pogledam gore i ova preljeva cvijeće i reko STVARNO?!? i ona kaže "oprostite" i nastavi mrtva hladna sipat vodu u prepunu teglu iz koje već kaplje... dakle samo normalno kategorija
https://www.amazon.com/Disaster-Bag-Body/dp/B0012C9UGK
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 12:39   #79
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
-->
Jel ima netko za preporučitnekog dobrog majstora za plinsko centralno, Vaillant?

Knkretno, trebalo bi provjeriti bojler prije sezone grijanja i ako treba napravi godisnji servis, indikativno mi je to sto na manometru koji se nalazi na samom bojleru i koji prikazuje tlak u sistemu, je 0. Ili je manometar neispravan, ili nema dovoljno tlaka u sistemu. Isto tako bi zelio izmjestiti jedan radiator koji se nalazi u dnevnom broravku, trebalo bi ga pomaknut za 1 m u lijevo ( na istom zidu) jer ce na to mjesto doci radni stol
Isto tako me zanima "pametna" regulacija samog bojlera, znači neki programabilni regulator, trenutno je mislim VRT15 i to poluispravan
Znači trebalo bi izmjestit radijator, natlačiti sistem, provjeriti ( i po potrebi servisirati) bojler i vidjeti za programabilni regulator.


Nasao sam na bojleru naljepnicu od fimre Denmar-prom, imaju odličnu web stranicu, poslao mail sa upitom i ni traga ni glasa, tako da su oni otpisani.

__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 12:48   #80
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
http://www.korenplin.hr/

Ja sam ove zvao za redovni dvogodišnji servis bojlera na preporuku, korektno i pošteno čovjek odradio posao.
Ne znam da li ih ima više u toj firmi, ali čovjek koji je kod mene došao je baš ono po faci poštenjačina, kak bi se reklo dobrica.

Cijene ima na webu kolko vidim, mene je servis ispao 5 glavi, standardna cijena. Mislim da je bilo nekih skoro sat vremena posla (stari Vaillant bojler).

Isto sam ga pitao za termostat, preporučio mi je https://www.vaillant.hr/krajnji-kori...rt-35-276.html (tražio je 400 kn sa ugradnjom)...usput je rekao da je VRT15 šrot, iako ga ja nisam spomenuo.

A imaš i sličan takav samo programabilni https://www.vaillant.hr/krajnji-kori...250-f-275.html

EDIT: što se tiče tlaka koji ti je na 0...kod mene je naknadno ugrađen sistem da si sam mogu pustiti i nadopuniti vodu u bojler i podići tlak ako je potrebno, ja ga uvijek držim između 1 i 2.

Tu imaš cijene termostata ako ih sam misliš kupovati:

http://www.ikoma.hr/hr/grijanje-na-p...digitalni-136/

http://www.ikoma.hr/hr/grijanje-na-p...t-vrt-250-133/ (bežična varijanta je duplo skuplja)

Zadnje izmijenjeno od: Lak. 31.08.2017. u 13:26.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 15:56   #81
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 401
Imam ja pitanje ja bi trebo adaptirat stan al bi rusio neke zidove, e sad kog da uopce zovem da vidi sta se smije dirat i sta ne..I kome se obratit za neku ideju kako uopce najbolje adaptirat stan..Znate ko s onom dvojicom brace sto je show na tvu kad traze parovima kuce pa ih adaptiraju.l.. Jedino sto mipada na pamet je neki unutarnji arhitekti al oni uzimaju tipa 10€ po kvadratu..I to za nacrt..A stan mi 70kvadrata..
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 16:27   #82
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 349
netko je spomenuo termostat, pa iako ga nemam doma, znam par ljudi kaj koriste Nest, ako je kome interesantno..

https://nest.com

također mogu preporučit Livolo touch staklene prekidače, uzeo dva za probu pred dvije godine, na kraju sam doma sve zamijenio, neki su na daljinski.. imaju prekidača raznih vrsta, dimmera, utikača (šuko, tv, sat, rj45, usb, itd.) uglavnom u četiri "boje".. tko god ih je vidio kod mene doma su i sebi naručili, još su kratko na akciji plus kuponi.. ☺

http://s.aliexpress.com/RbaMnqQj

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 16:43   #83
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Citiraj:
Autor killuminati Pregled postova
netko je spomenuo termostat, pa iako ga nemam doma, znam par ljudi kaj koriste Nest, ako je kome interesantno..

https://nest.com

također mogu preporučit Livolo touch staklene prekidače, uzeo dva za probu pred dvije godine, na kraju sam doma sve zamijenio, neki su na daljinski.. imaju prekidača raznih vrsta, dimmera, utikača (šuko, tv, sat, rj45, usb, itd.) uglavnom u četiri "boje".. tko god ih je vidio kod mene doma su i sebi naručili, još su kratko na akciji plus kuponi.. ☺

http://s.aliexpress.com/RbaMnqQj

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk

Nest mi ima kolega i kaze da je prezadovoljan, ali to mi je too much novaca za sad, kupio stan i sad imam stvarno hrpu izdataka.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 17:08   #84
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Radio ponudu u troha dilu.

Molim da ko se kuži u to da mi objasni okove i sve šta bih trebao znati dal je to ok.

http://imgur.com/0iyydad
http://imgur.com/mv7CVAG
http://imgur.com/BPkrsmG

U ponudi je kompletna stolarija za cijelu kucu sa trostrukim staklom, alu roletama, komarnicima, uracunatom demontazom i montazom.

Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 17:35   #85
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
bože koliko agresije na forumu

da, točno to i ja mislim... da i ode tak daleko, čisto sumnjam da će se netko uhvatiti ozbiljno tog zadatka od nadležnih, pa da čak i dođe do toga tražio bi da skinu sve i jednu klimu sa nebodera, pa ću onda i ja skinut nadstrešnicu

gle baba je kalibar da sam došao dan nakon postavljanja prozora u stan i gledam kako je to sve super i skužim u jednom trenu da kaplje nekaj po klupčici vani, a ono nova lepa bela i bacim pogled kad ono smeđa vodetina curi i gurnem glavu kroz prozor, pogledam gore i ova preljeva cvijeće i reko STVARNO?!? i ona kaže "oprostite" i nastavi mrtva hladna sipat vodu u prepunu teglu iz koje već kaplje... dakle samo normalno kategorija
Jedino sto mi pada na pamet je legendarna scena Manojlovica iz Rana u ovoj situaciji.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 17:37   #86
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor R3nchi Pregled postova
Imam ja pitanje ja bi trebo adaptirat stan al bi rusio neke zidove, e sad kog da uopce zovem da vidi sta se smije dirat i sta ne..I kome se obratit za neku ideju kako uopce najbolje adaptirat stan..Znate ko s onom dvojicom brace sto je show na tvu kad traze parovima kuce pa ih adaptiraju.l.. Jedino sto mipada na pamet je neki unutarnji arhitekti al oni uzimaju tipa 10€ po kvadratu..I to za nacrt..A stan mi 70kvadrata..
Prvo se radje obrati svom predstavniku stanara. On ce znati koji su nosivi zidovi koji se ne smiju dirati bez procedure arhitekta/staticara. Ak nije nosiv zid, generalno je dopusteno rusenje, no prvi korak nek ti bude predstavnik.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 18:14   #87
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Jedino sto mi pada na pamet je legendarna scena Manojlovica iz Rana u ovoj situaciji.


Sisa, nemoj samo da pljuješ , bolje ovo:



Drug Brko me stoji!
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 18:26   #88
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Radio ponudu u troha dilu.

Molim da ko se kuži u to da mi objasni okove i sve šta bih trebao znati dal je to ok.

http://imgur.com/0iyydad
http://imgur.com/mv7CVAG
http://imgur.com/BPkrsmG

U ponudi je kompletna stolarija za cijelu kucu sa trostrukim staklom, alu roletama, komarnicima, uracunatom demontazom i montazom.

Dobar profil i dobar okov.
I dobro je da traze 50% avansa, inace firme traze 70% sto ne znaci da nisu ok.
Svih koji traze preko 70% avansa se treba kloniti.

Ako ces jos traziti ponuda, sto se okova tice gledaj Roto, Maco, Sigenia i taj Winkhaus activpilot.
Meni se u praksi Roto pokazao kao najbolji.

Na trecoj stranici ponude ti pise da je staklo dvoslojno, no u opisima za svake prozore pise uglavnom 40 mm, a na nekima 24 mm, sto znaci da su ovi sa 24 dvoslojni, a 40 troslojni, valjda si tako bas trazio...
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 23:13   #89
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 598
Momci iz Zagreba i okolice, gdje je najbolje i najjeftinije uzeti dekorativni kamen, jedan zid cijeli bi stavio u to gdje bude telka.

Nasao sam u pevecu jedan koji mi se svida ali kad sam vidio 500kn po kvadratu skoro sam se srušio.

Može i na crnjaka nije bitno
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2017., 12:10   #90
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Exclamation

Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
Momci iz Zagreba i okolice, gdje je najbolje i najjeftinije uzeti dekorativni kamen, jedan zid cijeli bi stavio u to gdje bude telka.

Nasao sam u pevecu jedan koji mi se svida ali kad sam vidio 500kn po kvadratu skoro sam se srušio.

Može i na crnjaka nije bitno
Zapresic, PTP trgovina, drze Stonepanel, nema boljeg u HR za kupit...



nemoj samo ona kineska bauhaus sranja od presane prasine uzimat, jer ces ubrzo pozalit...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na