Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.08.2017., 16:21   #1
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Adaptacija kuće/stana

Otvaram temu sa idejom da napravimo mjesto gdje cemo izmjenjivat iskustva vezana za kućne radove adaptacija/renoviranja zivotnog prostora. Idejna rjesenja, razmjena i preporuke majstora, trgovine sa stvarima za razno razne radove.

Nesto sam vjerojatno zaboravio, ali uglavnom, centralno grijanje, pločice, parketi, kuhinje, kupaone, ulazna vrata, stolarija, smart home, videnadzor, rasvjeta, akcije i popusti, itd.

Meni za početak treba neki majstor ili netko tko zna postelat PVC stolariju. Naime u stanu imam ukupno 4 prozora i svi "vise" odnosno zapinju kad trebaju uci u okvir. Stolarija je stara 10 god, poprilično malo koristena i relativno kvalitetna, ali se s vremenom "objesila". Budem danas poslikao, pa ce biti jasnije.

LP
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 16:43   #2
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,962
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Meni za početak treba neki majstor ili netko tko zna postelat PVC stolariju. Naime u stanu imam ukupno 4 prozora i svi "vise" odnosno zapinju kad trebaju uci u okvir. Stolarija je stara 10 god, poprilično malo koristena i relativno kvalitetna, ali se s vremenom "objesila". Budem danas poslikao, pa ce biti jasnije.

LP
Za to ti ne treba majstor.
Prvo dok dođe u tebe i obavi to njega košta više nego ti može naplatit, pa većina odbija to raditi.

PVC prozori se lako štelaju, imaš gro uputstava na netu, a i svaki proizvođač za svoje modele ima svoja uputstva na službenim stranicama.

Evo ti za štelanje gore-dolje, većini se podešava na ovaj način:

Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.08.2017., 16:59   #3
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,814
Osim toga, prozorski mehanizmi zahtijevaju s vremena na vrijeme podmazivanje. Uzmeš ulja/masti za podmazivanje i obiđeš svaki otvor. Prozori se glatko otvaraju i manja je mogućnost zaglavljivanja mehanizama.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 17:02   #4
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Moja PVC stolarija ima 15 godina garanciju na funkcionalnost, tak da štelanje je za to vrijeme njihovo. Jedini koji su imali toliku garanciju u mojoj okolici
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 17:03   #5
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,962
Također, ljeti bi se trebali staviti u "ljetni način" rada, a zimi u "zimski" (pritisak prozora na okvir).
Problem je šta pola ekipe ne zna uopće za to, a drugoj polovici se ne da štelat ih, pa se čude kad im nakon par godina počme zimi puhat kroz njih. Pa ih dodatno pritegnu, i onda u kratkom roku su spremni za promjenu brtvi.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 23:11   #6
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Ja isto imam problema s PVC stolarijom, događa mi se da zapinju vrata (ulazna i balkonska). Već par dana nakon ugradnje sam imao problema s ulaznim koja se nisu mogla dobro zatvoriti i brtva je bila iskrivljena.

Ovi šta su mi ugradili nisu to željeli doći popraviti pa sam morao tražiti potpuno drugu osobu da mi to popravi.

Moja greška je bila šta sam tu PVC stolariju kupija kod poznate osobe (imam neke obiteljske veze s vlasnikom). Nikad ne valja raditi ovakvu vrstu poslova s nekim koga znaš.
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 23:31   #7
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Pa onda fakat ne kužim, imaš obiteljske veze i oni ti ne žele popravit???
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 23:43   #8
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Stvar je sad riješena i lekcija naučena. Ja sam zvao 2-3 puta da se popravi, bilo je rečeno: "ok, sutra popodne dolazim", nisu došli i to je to, prestao sam zvati. Takvi su to ljudi (ne samo kod PVC-a, nego kod adaptacije općenito).

Nisam znao ni za mogućnost RAL ugradnje, a svakako bih je koristio (mislin da se isplati, s obzirom na ukupnu cijenu).
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 23:59   #9
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Pa obično je od poznatih ili preko poznatih najskuplje (ne mislim samo na novac)... meni je šogor (koji usput ima građevinsku firmu) navodno free adaptirao dio stana... jbt, em je trajalo dva mjeseca, em je koštalo živaca, em sam se nateglio materijala jer stalno nešto fali, em sam potrošio za cugu i klopu... i kad sve zbrojiš, koštalo me više nego da sam angažirao nekog anonimusa koji bi to obavio za pet dana.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 10:12   #10
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Dobra tema, Bas sam neki dan gledoa gdje da pitam u vezi grijanja.

Naime ima li neko centrlanu peć na Pelete da malo natipka iskustva iz prve/druge ruke ?

Gledam zamjeniti staru peć (Stadler 32kW) na kruto gorivo sa necim (plin mi se cini pre skup nacinom na koji se grijem (24-25C i cjela kuca se grije) a nemogu naci nikoga tko ima centrlano na Pelete.
Nasao sam par ljudi koji griju 1-2 sobe na pelete ali sa onim mali pećicama koje izgledaju skoro kao sobni kamini ali meni treba velika 32kW da stoji u podrumu i sama "toči" pelete 4-5 dana tj. sa dodatnim spremnikm (Centrometal ili nesto slicno).

Hvala
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2017., 10:29   #11
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,524
Dobra tema

Pratit ću malo, taman planiram promijenit prozore. Imam drvene, dali su svoje.
I kupaona bi trebala na red
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 11:02   #12
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Dobra tema, Bas sam neki dan gledoa gdje da pitam u vezi grijanja.

Naime ima li neko centrlanu peć na Pelete da malo natipka iskustva iz prve/druge ruke ?

Gledam zamjeniti staru peć (Stadler 32kW) na kruto gorivo sa necim (plin mi se cini pre skup nacinom na koji se grijem (24-25C i cjela kuca se grije) a nemogu naci nikoga tko ima centrlano na Pelete.
Nasao sam par ljudi koji griju 1-2 sobe na pelete ali sa onim mali pećicama koje izgledaju skoro kao sobni kamini ali meni treba velika 32kW da stoji u podrumu i sama "toči" pelete 4-5 dana tj. sa dodatnim spremnikm (Centrometal ili nesto slicno).

Hvala
Nemam iskustva, ali kolega iz bivse firme ima firmu i prodaje peci na pelete. Korektan decko koji je inzenjer strojarstva, pa ako hoces proslijedim ti kontakt.


U stanu imam plinski bojler Vaillant i htio bi stavit neki "pametniji" regulator, pa ako netko ima iskustva s tim, slobodno neka ih napise. Gledao sam konkretno ovaj:
http://www.ikoma.hr/hr/grijanje-na-p...t-vrt-250-133/

Posto pon-petak imam ritam posla 8-16, podesio bih ga da mi ujutro malo ugrije i da krene grijat na zadanu temperaturu u 16h tako da je u 16:20 u stanu trazena temeratura. Viked bi bio u "manual" modu.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 11:48   #13
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Dobra tema, Bas sam neki dan gledoa gdje da pitam u vezi grijanja.

Naime ima li neko centrlanu peć na Pelete da malo natipka iskustva iz prve/druge ruke ?

Gledam zamjeniti staru peć (Stadler 32kW) na kruto gorivo sa necim (plin mi se cini pre skup nacinom na koji se grijem (24-25C i cjela kuca se grije) a nemogu naci nikoga tko ima centrlano na Pelete.
Nasao sam par ljudi koji griju 1-2 sobe na pelete ali sa onim mali pećicama koje izgledaju skoro kao sobni kamini ali meni treba velika 32kW da stoji u podrumu i sama "toči" pelete 4-5 dana tj. sa dodatnim spremnikm (Centrometal ili nesto slicno).

Hvala
Funkcionira više manje super, nemam osobno, ali dosta ljudi oko mene je prešlo na pelet.

Kao i uvijek ima ali... obrati pažnju na rast cijena peleta po kg/toni u zadnjih par godina. Također računaj da ti svaki pelet nije isti tj. sirovina, kvaliteta varira.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 12:29   #14
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Funkcionira više manje super, nemam osobno, ali dosta ljudi oko mene je prešlo na pelet.

Kao i uvijek ima ali... obrati pažnju na rast cijena peleta po kg/toni u zadnjih par godina. Također računaj da ti svaki pelet nije isti tj. sirovina, kvaliteta varira.
Da to znam za razne kvalitete ali sto se tice cijene pratio sam zadnjih godinu i pol i cijene su cak i pale, sad se vec od Spačve moze naci za 22kn/vreca (prije nije bilo ispod 26) na akcijama ili kad se uzima na palete.

Ono sto me i dalje pati je da nemogu naci nekoga u blizini ili nekoga kao ne "laze " o potrosnji i ima centralno koje dobro grije a ne one fore smanjivnaje po noci na 18C i grijem 3 sob eod 5 soba itd. itd. pa da mogu realno izracunati omjer potrosnje kolko bi mi stvarno trebalo naspram drva za sezonu.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 12:41   #15
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Question

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
(24-25C i cjela kuca se grije
Hvala
cemu tako visoka temp? zdrastveni problemi nekog od ukucana ili?
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 12:53   #16
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
cemu tako visoka temp? zdrastveni problemi nekog od ukucana ili?
Meni je i zimi i ljeti 24-25c u kuci (jeidno kod kompova drzim 23C d aima bude malo hladnije zbog renderinga ) tako da navikli smo na to.
18C nam neigra (to ovi sa plinom prodaju pod "dovoljno je" a pokrivaju se dekama dok gledaju TV) Znaci kratki rukav i zimi i ljeti FTW .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 15:00   #17
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova

U stanu imam plinski bojler Vaillant i htio bi stavit neki "pametniji" regulator, pa ako netko ima iskustva s tim, slobodno neka ih napise. Gledao sam konkretno ovaj:
http://www.ikoma.hr/hr/grijanje-na-p...t-vrt-250-133/
Toga planiram ja uzeti, nudili su mi i nešto boljega za 700tinjak kn, al ne znam detalje. Bilo kakav programabilni njihov je dobar
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 15:36   #18
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Znaci kratki rukav i zimi i ljeti FTW .
uz duzno postovanje, al to mi je malo bahato i bezveze rasipanje energenta
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 15:43   #19
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Svako po svome guštu. Ko da on tebi kaze da je njemu kupovanje bajk dijelova ili nekome trecem automobila bahato i rasipanje novaca...
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 15:54   #20
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
uz duzno postovanje, al to mi je malo bahato i bezveze rasipanje energenta
Bahato ? svasta....

Ukucani su mi takvi da vole toplo i nemogu biti u hladnom prostoru (za mene isto 18-20C je hladno) tako da se sve grije i to je to, nevidim nikakvu bahatost ako ja svojom novcem placam grijanje a kuca je dobro izolirana (Duplo vanjski zidovi 12cm thermo blok + 5cm stiropor izmedju + 25cm termo blok + 3cm fasadni stiropor) , prozori dihtaju gdje ja to onda rasipam energiju ? Zato i je toplo sto je ne rasipam nego zadrzavam maximalno u kuci jer je dobro izolirana.

Ja recimo nekuzim kako nekome moze biti OK 18°C a po ljeti hladis na 25-26 ? ili one nebuloze novinarske koje pricaju da se nebi smjelo staviti klimu na vise od 7-8 stupnjeva razlike/nize nego je vani. Pa ako hladim na 30-32 stupnja jer je vani 38-40 onda nemoram ni hladit jer 30+ temp je ionako prevruce a po zimi nebi smio ni izlaziti iz kuce do 4tog mjeseca jer razliak unutra/vani je 25-35 stupnjeva kad je vani -15 a unutra 20-25.

Ali to nije bas tema ma kolko god tebi to bilo bahato ili ne necemo sad o tome raspravljati u temi za adaptacije/renoviranje .

Mene i dalje zanima ima li netko centralno na peletima da konkretno razgovaramo o potrosnji istoga je rov einformaciej sto dobijam iz trece ruek su mi redovito kontradiktorne kao i od nekih koji se "griju" na plin u kucama (150+ m2) i pricaju da izguraju cjelu sezonu/godinu sa 4000-5000 kn....
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 16:29   #21
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Mi smo odradili prije par g zamjenu kompletnog krova, dakle i gradja i crijep, na gornju deku 20 cm staklena vuna duzinom krova , 5ica stiropor i fasada, plus skoro sva stolarija nova pvc. U kuci je grijanje namjesteno na 21-22 ovisno o zimi, u 10 navecer se stavlja 18 u 6 ujutro podize opet na 21-22. Sa kuhanjem i toplom vodom (vaillant 28ica) cijela godina ne predje 7.5 kn nikad.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 16:49   #22
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Mi smo odradili prije par g zamjenu kompletnog krova, dakle i gradja i crijep, na gornju deku 20 cm staklena vuna duzinom krova , 5ica stiropor i fasada, plus skoro sva stolarija nova pvc. U kuci je grijanje namjesteno na 21-22 ovisno o zimi, u 10 navecer se stavlja 18 u 6 ujutro podize opet na 21-22. Sa kuhanjem i toplom vodom (vaillant 28ica) cijela godina ne predje 7.5 kn nikad.
Pa ok, to mi je ok potrosnja (doduse nisi napisao kolko m2 ili kubika grijes ali so obzirom da je bojler 28ca nije neka ogromna kuca) ali meni ekipa baca price/patke da za sezonu na kuci od 200m2 trosi ispod 5000 kn plina (grijanje/kuhanje/topla voda) na temperaturi 23-24C i noc 18C.

Znaci ti da podignes ovih tvoji h 21-22 na 23-24C imao bi jos 1000-1500 vise kn racuna sto je i dalje prihvatjivo ali daleko od price ispod 5kkn sto meni susjed prica za svoju kucu .

Thx za info.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 16:54   #23
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mi smo tražili za stan par ponuda za golemu stijenu sa 6 prozora (jedno 3.5m široka i visoka skoro ko stan) + rolete i tu je bilo stvarno svega od 11k do 18k i na kraju naletili na najpovoljniju ponudu i momci ispali ma ono majstori iz snova.

rekli su da rade sve žive adaptacije i da imaju turbo puno posla i ne mogu obećat datum, ali do kraja 7og mjeseca će biti gotovi... došli mislim 2 puta mjeriti i 3. put sa prozorima i u jedan dan to porokali sve (27.7. je bio ako se ne varam).

12700kn - prozori (3 velika na otvaranje i ispod svakog manji fixni sa mliječnim staklom), 3 rolete od koje svaka ide preko 2 prozora, nova vanjska klupčica, odvoz starih prozora i sve popratne šute, zidarski radovi, farbanje, vanjske inox-like šipke sa kotačićima za veš i isto takva nadstrešnica iznad prozora da ne pada drek po vešu... čekali smo jedino nadstrešnicu naknadno par dana i čovjek nije htio ni čut o preuzimanju para dok ne ispuni sve po dogovoru.

došla cura kad su bili prozori gotovi i dečki ne samo da su polizali stan, nego su pomeli ispod stana (prizmelje) da ne ostane zmazano... ma velim ekipa iz raja, a dok sam tražio neku preporuku od frendova i kolega iz firme sam se takvih horora naslušao da ti pamet stane.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 17:42   #24
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Meni je i zimi i ljeti 24-25c u kuci/ 18C nam neigra (to ovi sa plinom prodaju pod "dovoljno je" a pokrivaju se dekama dok gledaju TV)
Pa u sustini da, slozio bih se. Grijem se kombinirano na plin i drva kada su veci minusi, inace plin.
Dobro, 25c je odvec malo previse... mi drzimo 22/23/24 a ako ode na 25c iako sam u majci kratkih rukava i trenerci, pocnem se znojiti

No ogomna je razlika zimskih 24c danju ili ljetnih 24c nocu kada se gusis od sparine i ako je 18c ko jucer po noci to je idealno ! Zimi na 18c noge kao da su u frizideru.


Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
ali meni ekipa baca price/patke da za sezonu na kuci od 200m2 trosi ispod 5000 kn plina (grijanje/kuhanje/topla voda) na temperaturi 23-24C i noc 18C.
Da.... i 7/8m drva svakojakih od sjecenica za jesen/proljece do cjepanica za 1/2 mjesec. Plin 4.800,00kn prosla sezona.
Noc je oko 20c s tim da djeca nekad i zagase sebi i odu u skolu ujutro pa ja otvaram grijanje oko podneva za njih. Nema 200m2 ali imam oko 150/60m2 sto se grije.


Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
al to mi je malo bahato i bezveze rasipanje energenta

Mislim da si debelo omasio razliku izmedju rasipanja energenata i utroska energenata. Rasipanje bi bilo da grijem na 25c i otvorim prozore zimi ili ljeti klimu nagarim na 25c i opet otvorim prozor...
Kolicina utroska energenata ( ako je kuca standardno izolirana ) na drzanje zeljene temperature od 20c ili 24c uopce nije neki veliki trosak kao sto pojedinci misle...

Ako hajcam ko pod svetim vidom ode 2/3m drva vise tj. posto ih pravim sam to je oko 300kn za cjelu zimu vise ili 100€ za cjelu zimu ako ih netko kupuje.
To je minimalna usteda ako gledamo kroz 6-to mjesecno razoblje naspram dobivene komocije.

U slucaju da sam samo na plinu od kao prije 3-4 godine oko 1000kn vise za sezonu grijanja, dakle oko 166kn mjesecno sto je opet mizerija.

Vise potrosis goriva za auto kroz 1 mjesec i rasipas bespotrebnu energiju, uzmes manji/skuceni stedljiviji auto i odvest ce te gdje treba jel ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 17:52   #25
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
na kraju naletili na najpovoljniju ponudu i momci ispali ma ono majstori iz snova.

rekli su da rade sve žive adaptacije i da imaju turbo puno posla i ne mogu obećat datum, ali do kraja 7og mjeseca će biti gotovi... došli mislim 2 puta mjeriti i 3. put sa prozorima i u jedan dan to porokali sve (27.7. je bio ako se ne varam).
Ime firme? S kojim profilima rade?
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 18:01   #26
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pogledam, pa javim naknadno, nemam sad tu papire... neka meni nepoznata firma skroz, ali znam da su ugovorili još 2-3 posla u zgradi taj dan dok su nama stavljali stolariju

ljudi su doslovno ušli u stan i ono - e možete i nama izmjeriti i dat ponudu kad završite.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 18:32   #27
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
mi smo tražili za stan par ponuda za golemu stijenu sa 6 prozora (jedno 3.5m široka i visoka skoro ko stan) + rolete i tu je bilo stvarno svega od 11k do 18k i na kraju naletili na najpovoljniju ponudu i momci ispali ma ono majstori iz snova.

rekli su da rade sve žive adaptacije i da imaju turbo puno posla i ne mogu obećat datum, ali do kraja 7og mjeseca će biti gotovi... došli mislim 2 puta mjeriti i 3. put sa prozorima i u jedan dan to porokali sve (27.7. je bio ako se ne varam).

12700kn - prozori (3 velika na otvaranje i ispod svakog manji fixni sa mliječnim staklom), 3 rolete od koje svaka ide preko 2 prozora, nova vanjska klupčica, odvoz starih prozora i sve popratne šute, zidarski radovi, farbanje, vanjske inox-like šipke sa kotačićima za veš i isto takva nadstrešnica iznad prozora da ne pada drek po vešu... čekali smo jedino nadstrešnicu naknadno par dana i čovjek nije htio ni čut o preuzimanju para dok ne ispuni sve po dogovoru.

došla cura kad su bili prozori gotovi i dečki ne samo da su polizali stan, nego su pomeli ispod stana (prizmelje) da ne ostane zmazano... ma velim ekipa iz raja, a dok sam tražio neku preporuku od frendova i kolega iz firme sam se takvih horora naslušao da ti pamet stane.
Kontra iskustvo; mi frajeru radimo adaptaciju stana od mame, a istovremeno druga ekipa radi njemu adaptaciju stana. Majstori za stolariju rade prozore u oba stana. Dolaze majstori sa stolarijom u ovaj mamin stan, jedan prozor ok, drugi prozor ok, al treći ogromni prozor s vratima predugačak 4 cm. Gledam i ne vjerujem. Pričam poslije s tipom, veli da su i u njegovom stanu staklenu stijenu napravili 3 cm predugačku. Al balkon je malo kos u odnosu na stan pa su i stijenu malo zakosili jerbo drugačije nije mogla uć. Dakle ono, moraš imat minimum 3 cm lufta da možeš pjenu metnut a oni imaju stolariju dulju od rupe. A nije baš da su najjeftiniji bili. Bogte...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 18:56   #28
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja isto neću zaboraviti prije 10ak godina kad sam sebi radio pvc stolariju i naletio na neku ekipu na preporuku koja je radila sa gaelanom koji je tada bio nešto skuplji u odnosu na druge (svejedno nije mi žao, radi sve ko metak dan danas) i sve bilo super, ali frajeri se precijenili za broj šarafa za getribu na ulaznim vratima, tipa falilo je 4-5 šarafa u odnosu na 20 ili koliko ih već ima oko cijelih vrata i još ja kažem ma dobro je, ajde u odnosu na drvenariju prije ovo je revolucija, jebeš šarafe, bum to ja roknuo jednom pošto uzoraka imam po cijelim vratima.

ma ni čut, frajer dolazi u petak/subotu navečer (mislim da je on vlasnik bio) ono sređen za van kompletno, mislim bmw petcu vozio i donio šarafe i accu bušilku i pošarafio do kraja sve NAKON što smo platili sve skupa... zapljeskat takvim majstorima.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 20:26   #29
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Dobra tema

Pratit ću malo, taman planiram promijenit prozore. Imam drvene, dali su svoje.
Raspitaj se malo o RAL ugradnji i obrati pozornost na okove, nemoj neke no-name kupiti, imaš nekoliko kvalitetnih proizvođača okova pa odaberi.
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.

Zadnje izmijenjeno od: Mattheous. 25.08.2017. u 22:01.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 01:05   #30
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
to mi je baš nedavno kolega pričao, ali veli da kod nas trenutno baš i nema neko more montera koji se sa tim bave.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na