Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.03.2017., 22:35   #1
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Rudarenje za početnike - ČITAJ prvi post








Napajanje: Ako krećete s jednom grafičkom i imate ploču koja podržava 5-6 grafi. Gledajte sada neko jeftinije kvalitetno napajanje pa kasnije kada budete došli do 4 grafe uzmete još jedno takvo ili slično te ih spojite i podijelite na grafe.
*750W Gold - 5 x GTX1060 / 4x GTX1070 / 3x RX5**
*850W Gold - 6 x GTX1060 / 5x GTX 1070 / 4x RX5**
*1000W Gold - 5x RX5**, 6x RX5** (s spuštanjem voltaže)
*1200W Platinum - 7x RX5**

"Kućište": Umjesto kućišta se može svašta koristiti, od gajbi pive pa sve do profesinalnih open frameova. Ja osobno koristim open frame od drveta jer mi je je nalakše napraviti a i sve se da lakše posložiti.

2. Novčanik (wallet) na kojem će se skupljati novčići

Osobno koristim mjenjačnice na koje majneri šalju izrudarene novce. Nije preporučeno, pogotovo dugo držati valute na mjenjačnici. Ako planirate čuvati valute, prebacujte s mjenjačnice na novčanik (preporuka za Jaxx) jer je tamo sigurnije od mogućih napada.

Preporuka za Kraken ili Bittrex

3. Odabir valute i majnera idealnog za vašu grafičku

* ATI grafičke kartice (Trenutno najisplativije valute su ETH, ZEC i XMR)
Preporuka da skinete sva tri majnera te testirate h/s (brzinu rudaranja) i napravite kalkulaciju isplativosti. Koristite online kalkulator

ETH (Etherium)

1. Postaviti virtualnu memoriju u windowsima na 20GB, i postaviti u Power options - High performance (isključiti sve power saving opcije, sleep nikada itd...)

2. Skinite majner, Claymore Dual Miner (isto je i za NVidia kartice)
GOOGLE: https://drive.google.com/open?id=0B6...FZUV2toUG5HdlU
MEGA: https://mega.nz/#F!O4YA2JgD!n2b4iSHQDruEsYUvTQP5_w

3. Potrebno je napraviti ETH adresu na koju će rudariti

Kraken: Funding→ Deposit→ Ether ETH → Generate New Address (kliknite samo 1x ako se ne pojavi kliknite opet na ETH)

4. START.bat desna tipka EDIT → Kopirati i zaljepiti:
Citiraj:
EthDcrMiner64.exe -epool eth-eu.dwarfpool.com:8008 -ewal VAŠAADRESA/ImeMajnera
- Umjesto VAŠAADRESA kopirajte adresu sa poloniexa ili krakena koju ste napravili
- Umjesto ImeMajnera upišiti ime po želji, npr. RIG01 (iza adrese ide "/" zatim ime)

Ako koristite kartice do 2GB VRAM dodajte ispred gornje naredbe:
Citiraj:
SETx GPU_FORCE_64BIT_PTR 1
SETx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
SETx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
SETx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
SETx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
5. pokenite START.bat te će rudarenje početi



ZEC (ZCash)

1. Postaviti virtualnu memoriju u windowsima na 20GB, i postaviti u Power options - High performance (isključiti sve power saving opcije, sleep nikada itd...)

2. Skinite majner, Claymore's ZCash AMD GPU Miner v12.2
GOOGLE: https://drive.google.com/drive/folde...EE?usp=sharing
MEGA: https://mega.nz/#F!P0ZjFDjC!Cmb-ZRqlbAnNrajRtp4zvA

3. Potrebno je napraviti ZEC adresu na koju će rudariti

Kraken: Funding→ Deposit→ ZEC → Generate New Address (kliknite samo 1x ako se ne pojavi kliknite opet na ETH)

4. START.bat desna tipka EDIT → Kopirati i zaljepiti:
Citiraj:
ZecMiner64.exe -zpool ssl://eu1-zcash.flypool.org:3443 -zwal VAŠAADRESA.ImeMajnera -zpsw x -mport 0
- Umjesto VAŠAADRESA kopirajte adresu sa poloniexa ili krakena koju ste napravili
- Umjesto ImeMajnera upišiti ime po želji, npr. RIG01 (iza adrese ide točka zatim ime)

Ako koristite kartice do 2GB VRAM dodajte ispred gornje naredbe:
Citiraj:
SETx GPU_FORCE_64BIT_PTR 1
SETx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
SETx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
SETx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
SETx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
5. pokenite START.bat te će rudarenje početi

Monero (XMR)

1. Napraviti račun na Bittrex ako već nemate. Odite na Wallets zatim u search upišite "XMR". Kliknite + kraj Monero i izbaciti će vam popup prozor s vašom adresom (Payment_Id i Base Address)

2. AMD skinite Claymore's CryptoNote GPU Miner v9.7
NVidia (Mislim da ima isplativijih valuta za njih...)

Desna tipka na "start.bat" EDIT te ubacite komandu (jednu od navedenih, odaberite pool po vašem izboru)

Citiraj:
NsGpuCNMiner.exe -o stratum+tcp://xmr-eu.dwarfpool.com:8050 -u BaseAddress.PaymentId.ImeRiga -p x
Citiraj:
NsCpuCNMiner64 -o stratum+tcp://pool.minexmr.com:4444,5555 -u BaseAddress.PaymentId.ImeRiga -p x

3. Pokrenite "start.bat"

---------------------------------------------------------------------
SIMPLEMINING POSTAVKE RAZNIH COINA

NVidia
BitcoinZ / bminer -uri stratum://TvojaAdressa.ImeRiga@eu.miningspeed.com:3072

AMD
ZenCash / ClaymoreZEC -zpool ssl://eu.zenmine.pro:9999 -zwal TvojaAdressa.ImeRiga -zpsw x -allpools 1
ZCash / ClaymoreZEC -zpool ssl://eu1-zcash.flypool.org:3443 -zwal TvojaAdressa.ImeRiga -zpsw x -mport 0
BitcoinZ/ ClaymoreZEC -zpool ssl://eu.miningspeed.com:3074 -zwal TvojaAdressa.ImeRiga -zpsw x
-->
Pokušati ću biti što kraći i što jasnije napisati kako početi rudariti kriptovalute.

Svi pitaju da li je isplativo, iz iskustva znam da je i da ću osobno nastaviti ulagati u rudarenje i kada god mi se pruži prilika kupovati više i više :)

Ja sam krenuo sa rudarenjem u cilju da svaki mjesec kapaju neki novci, bolje da rudare i donose nešto novaca nego da stoje u ormaru. I preporuka svima koji žele krenuti da ne dižu kredite kako bi kupili rudnike, već da ulažu polagano i po svojim mogućnostima. Ako imaš za 1 grafu, onda kreni s 1 grafom :)

Ovo je bio nekakav uvod :D Sada ono najbitnije...

1. Što je sve potrebno od komponenti da bi krenuli s GPU rudarenjem?

Procesor: Što jeftiniji to bolji, nije bitan za GPU mining.
*Preporuka je za Celeron 1150/1151 i Athlon II AM3 jer se polovni nađu dosta jeftino.

Matična: Gigabyte i Asrock su se pokazale najbolje. Svakako preporuka za novu s garancijom jer ipak će na njoj sve biti a i grijati će se pa da ste mirni ako nešto krepa. Preporuka je iako možda krećete s jednom grafom, da gledate ploče s bar 4+ PCIe utora kako bi kasnije lako dodavali i smanjili si troškove.
*Trenutno po meni od novih su najbolje Asrock H81 PRO BTC (6 grafi), Gigabyte 970A DS3P (5 grafi), MSI Z270A PRO (6 grafi/7 sa M.2 adapterom), Gigabyte H110-D3A (6 grafi)

Memorija: 4GB je dovoljno, možete uzeti i 8GB za budućnost ako bude potrebno. Manje nije preporučljivo.

Disk: Što jeftinije to bolje, polovne Sata od 80/120GB. Ako gledate novo, onda preporuka da uzmete 120GB SSD čisto da lakše prodate ako bude potrebno. Možete uzeti i 16GB Stick te koristiti linux distro npr SMOS

Grafička: Svakako preporuka za grafičke s garancijom, što više to bolje, jer se najlakše kvare.
*Od novih trenutno najisplativije su RX470, RX570, GTX 1060, GTX 1070.

PCIe riseri: USB 3.0 6pin su najbolji, te koristite njih. Verzija 003 ili više. Te gledajte da su kablovi 50cm.








Napajanje: Ako krećete s jednom grafičkom i imate ploču koja podržava 5-6 grafi. Gledajte sada neko jeftinije kvalitetno napajanje pa kasnije kada budete došli do 4 grafe uzmete još jedno takvo ili slično te ih spojite i podijelite na grafe.
*750W Gold - 5 x GTX1060 / 4x GTX1070 / 3x RX5**
*850W Gold - 6 x GTX1060 / 5x GTX 1070 / 4x RX5**
*1000W Gold - 5x RX5**, 6x RX5** (s spuštanjem voltaže)
*1200W Platinum - 7x RX5**

"Kućište": Umjesto kućišta se može svašta koristiti, od gajbi pive pa sve do profesinalnih open frameova. Ja osobno koristim open frame od drveta jer mi je je nalakše napraviti a i sve se da lakše posložiti.

2. Novčanik (wallet) na kojem će se skupljati novčići

Osobno koristim mjenjačnice na koje majneri šalju izrudarene novce. Nije preporučeno, pogotovo dugo držati valute na mjenjačnici. Ako planirate čuvati valute, prebacujte s mjenjačnice na novčanik (preporuka za Jaxx) jer je tamo sigurnije od mogućih napada.

Preporuka za Kraken ili Bittrex

3. Odabir valute i majnera idealnog za vašu grafičku

* ATI grafičke kartice (Trenutno najisplativije valute su ETH, ZEC i XMR)
Preporuka da skinete sva tri majnera te testirate h/s (brzinu rudaranja) i napravite kalkulaciju isplativosti. Koristite online kalkulator

ETH (Etherium)

1. Postaviti virtualnu memoriju u windowsima na 20GB, i postaviti u Power options - High performance (isključiti sve power saving opcije, sleep nikada itd...)

2. Skinite majner, Claymore Dual Miner (isto je i za NVidia kartice)
GOOGLE: https://drive.google.com/open?id=0B6...FZUV2toUG5HdlU
MEGA: https://mega.nz/#F!O4YA2JgD!n2b4iSHQDruEsYUvTQP5_w

3. Potrebno je napraviti ETH adresu na koju će rudariti

Kraken: Funding→ Deposit→ Ether ETH → Generate New Address (kliknite samo 1x ako se ne pojavi kliknite opet na ETH)

4. START.bat desna tipka EDIT → Kopirati i zaljepiti:
Citiraj:
EthDcrMiner64.exe -epool eth-eu.dwarfpool.com:8008 -ewal VAŠAADRESA/ImeMajnera
- Umjesto VAŠAADRESA kopirajte adresu sa poloniexa ili krakena koju ste napravili
- Umjesto ImeMajnera upišiti ime po želji, npr. RIG01 (iza adrese ide "/" zatim ime)

Ako koristite kartice do 2GB VRAM dodajte ispred gornje naredbe:
Citiraj:
SETx GPU_FORCE_64BIT_PTR 1
SETx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
SETx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
SETx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
SETx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
5. pokenite START.bat te će rudarenje početi



ZEC (ZCash)

1. Postaviti virtualnu memoriju u windowsima na 20GB, i postaviti u Power options - High performance (isključiti sve power saving opcije, sleep nikada itd...)

2. Skinite majner, Claymore's ZCash AMD GPU Miner v12.2
GOOGLE: https://drive.google.com/drive/folde...EE?usp=sharing
MEGA: https://mega.nz/#F!P0ZjFDjC!Cmb-ZRqlbAnNrajRtp4zvA

3. Potrebno je napraviti ZEC adresu na koju će rudariti

Kraken: Funding→ Deposit→ ZEC → Generate New Address (kliknite samo 1x ako se ne pojavi kliknite opet na ETH)

4. START.bat desna tipka EDIT → Kopirati i zaljepiti:
Citiraj:
ZecMiner64.exe -zpool ssl://eu1-zcash.flypool.org:3443 -zwal VAŠAADRESA.ImeMajnera -zpsw x -mport 0
- Umjesto VAŠAADRESA kopirajte adresu sa poloniexa ili krakena koju ste napravili
- Umjesto ImeMajnera upišiti ime po želji, npr. RIG01 (iza adrese ide točka zatim ime)

Ako koristite kartice do 2GB VRAM dodajte ispred gornje naredbe:
Citiraj:
SETx GPU_FORCE_64BIT_PTR 1
SETx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
SETx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
SETx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
SETx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
5. pokenite START.bat te će rudarenje početi

Monero (XMR)

1. Napraviti račun na Bittrex ako već nemate. Odite na Wallets zatim u search upišite "XMR". Kliknite + kraj Monero i izbaciti će vam popup prozor s vašom adresom (Payment_Id i Base Address)

2. AMD skinite Claymore's CryptoNote GPU Miner v9.7
NVidia (Mislim da ima isplativijih valuta za njih...)

Desna tipka na "start.bat" EDIT te ubacite komandu (jednu od navedenih, odaberite pool po vašem izboru)

Citiraj:
NsGpuCNMiner.exe -o stratum+tcp://xmr-eu.dwarfpool.com:8050 -u BaseAddress.PaymentId.ImeRiga -p x
Citiraj:
NsCpuCNMiner64 -o stratum+tcp://pool.minexmr.com:4444,5555 -u BaseAddress.PaymentId.ImeRiga -p x

3. Pokrenite "start.bat"

---------------------------------------------------------------------
SIMPLEMINING POSTAVKE RAZNIH COINA

NVidia
BitcoinZ / bminer -uri stratum://TvojaAdressa.ImeRiga@eu.miningspeed.com:3072

AMD
ZenCash / ClaymoreZEC -zpool ssl://eu.zenmine.pro:9999 -zwal TvojaAdressa.ImeRiga -zpsw x -allpools 1
ZCash / ClaymoreZEC -zpool ssl://eu1-zcash.flypool.org:3443 -zwal TvojaAdressa.ImeRiga -zpsw x -mport 0
BitcoinZ/ ClaymoreZEC -zpool ssl://eu.miningspeed.com:3074 -zwal TvojaAdressa.ImeRiga -zpsw x

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 14.04.2018. u 23:53.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 23:54   #2
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,409
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
2. Novčanik (wallet) na kojem će se skupljati novčići

Osobno koristim mjenjačnice na koje majneri šalju izrudarene novce. Jer ih tamo mogu prodavati, mijenjati itd. Nije preporučeno držati mjesecima valute, te ako planirate čuvati prebacujte na novčanik (preporuka za Jaxx) jer je tamo sigurnije od mogućih napada.
DaFuq
Nisi valjda dao preporuku da drže pare na exchange walletu.

Nikad, ali baš nikad, ne ostavljat valutu na exchange walletima jer ćete ostat bez istih i onda plakat za njima. Kao što je plakalo gro ekipe kad su izgubili svoje pare na poloniex, cryptorush i gro drugih exchangeova kad su pali.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2017., 00:00   #3
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870


Ja kad sam pocinjao sam majnao 2 godine samo s jednom karticom od 250$ koju sam tak i tak vec imao..
znaci nista extra ulaganja a pravilo mi je novce dok sam spavao ili nisam koristio komp za gaming..

Sto se tice wallet-a, jaxx je OK ali nemojte napravit istu gresku kao ja i majnat direktno na wallet dok ne updejtaju jaxx.. vec prvo na exchange pa onda na jaxx..

Ja obicno koristim full node client od valute koju majnam jer ih drzim.. i majnam direktno na wallet, ali za to treba vise mjesta na disku...
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 08:46   #4
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
DaFuq
Nisi valjda dao preporuku da drže pare na exchange walletu.

Nikad, ali baš nikad, ne ostavljat valutu na exchange walletima jer ćete ostat bez istih i onda plakat za njima. Kao što je plakalo gro ekipe kad su izgubili svoje pare na poloniex, cryptorush i gro drugih exchangeova kad su pali.
Mozda sam se krivo izrazio budem malo ispravio. Ali doslovce sam to i napisao, da se ne drze tamo novci vec na jaxxu. Mjenjacnice su dobre za primanje novaca jer kao sto je kolega napisao. Novcanici znaju imati probleme sa depositom kada ide direkt na njih.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 09:02   #5
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,521
Koliko se sa nekim tako startnim rigom da izmajnati mjesečno, recimo samo sa jednom RX470? Cca koliki profit, onako debelo od oka ako se ne gleda ni račun za struju ni ništa
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 09:13   #6
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Koliko se sa nekim tako startnim rigom da izmajnati mjesečno, recimo samo sa jednom RX470? Cca koliki profit, onako debelo od oka ako se ne gleda ni račun za struju ni ništa
eto i mene zanima od oka, koliki bi bio cisti prihod (ne profit, jer je profit prihod minus rashod) s jednom rx 470 koja majna cijeli mjesec, onako odokativno
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 09:35   #7
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ovdje budemo pisali koliko koja grafa daje kada se dobro poštelaju te su dodani linkovi na kalkulator i možete izračunati samo dodajte cijenu struje.

Od oka po današnjem tečaju jedna RX470 4GB daje 35-40$ mjesečno.

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 02.03.2017. u 09:41.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 09:39   #8
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Ovdje budemo pisali koliko koja grafa daje kada se dobro poštelaju te su dodani linkovi na kalkulator i možete izračunati samo dodajte cijenu struje.
Sto mogu dvije HD 7850 2GB ?
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 09:47   #9
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ne znamo dok ne probaš Probaj skinuti i podesiti majner i upregni... pa ćemo tamo zapisati i izračunati da li se isplati i koliko.

Možeš sknuti prvo NiceHash i tamo imaš benchmark, napravi standard benchmark i baci rezultate ili sliku tamo di pišemo h/s za grafe.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 10:32   #10
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
o kakvim iznosima roi-ja govorimo npr. ako imam rig s 2x rx480 i gold napajanje?

kakva je situacija s isplativosti ASIC minera?
b1tterman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2017., 10:39   #11
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Nemam iskustva s ASIC minerima, ali mislim da nisu isplativi jer koliko znam jeftinije složiš Rig s grafama a i lakše je prodati grafe nego ASIC miner.

RX480 4GB daje nešto malo više od RX470 4GB, znaći računaj oko 40$ mjesečno, minus struja po kartici.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 10:47   #12
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Pitanje je koliko ce te kostat taj rig i koliko ce ti davat grafe..

U najboljem slucaju rig ce ti pravit oko 80$ mjesecno bez struje, pa si izracunaj..

ASIC trenutno pravi 9.50$ na dan a trosi 1300W znaci oko 4$ struje.. a kosta 2200 eura.. i pravi 9.50 samo zato sto je cijena BTC-a +1200$

Gpu rig sa 6 rx470 kosta oko 1700 eura a pravi oko 7.5$ dnevno trenutno.. al trosi manje.. recimo 3$ struje na dan..
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 10:54   #13
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
znači, kupim šest grafičkih da bih zaradio otprilike 4$ dnevno
ajde, bar mi bude soba topla...
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 11:03   #14
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,017
jel blockchain.info ok mjesto za wallet ili da selim na jaxx?

eh, da: FRipper, kad sam pročitao ovaj tutorial danas, osjetio sam divljenje prema tvom liku i djelu. Trebalo bi te klonirati u tisuću primjeraka i poslati u svijet.
Mislim samo da bi možda trebala rubrika "Ostalo" ili nešt slično, za pitanja poput ovog mog.
kopija je online   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 11:09   #15
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Gle ovisi sta radis s valutom.. ako odmah prodajes da 4$ je dnevno.. ali ako drzis skupi se... i onda ti valuta skoci 26x iliti 2600% i svaki dolar pretvoris u 26$ Kao sto se meni desilo s monerom prosle godine, a to sam majnao s jednom karticom od 2014. i sad mi zao sto nisam imao vise kartica..


Jbg treba pogodit valutu i imat srece... znao sam i ispushit na nekim valutama jer nisam odmah uzimao profit i prodavao za BTC..

Sve ovisi sta majnas i sta radis s izrudarenim produktom..

Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
jel blockchain.info ok mjesto za wallet ili da selim na jaxx?.
Dobar ti je i jedan i drugi.. mislim da ti je jaxx bolji jer tu si u posjedu svojih privatnih kljuceva, dok na blockchain.info vjerujes njima da ti cuvaju kljuceve.. Vidim da i mozes napravit backup na blockchain.info tak da mozes restorat ako im je server offline..

Ali u oba slucaja ovisis o drugima da ti hostaju node posto je jaxx light wallet, a blockchain.info online wallet..

Najbolje je kad ne ovisis o nikome i imas full node wallet na svom kompu..
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 11:23   #16
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
znači, kupim šest grafičkih da bih zaradio otprilike 4$ dnevno
ajde, bar mi bude soba topla...
6 grafi bi trebalo biti oko 8$ /dan
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 12:59   #17
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Napravio po stepivima, ukucao sa polonixa onu adresu za depozit, rudario eth cca 8h na 25mh/s, i sad noob pitanje...
Zasto nista ne vidim(sve je 0) na polonix acc pod balance od eth?
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 13:22   #18
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
zato jer moraš skupiti 1ETH da bi se prebacilo, na kojem poolu majnaš, dwarfpool? Ako da http://dwarfpool.com/eth ukucaj svoju adresu u worker stats da vidiš kaj se događa i koliko imaš.

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 02.03.2017. u 13:56.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 23:32   #19
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
to je to, tnx
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 17:45   #20
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,273
Pokrenuo ja iz zajebancije Claymore Dual Miner V8.0 na 1060. Ide oko 22 Mh/s
Da imam kojim slucajem vise kartica Claymore Dual Miner V8.0 bi ih sam trebao prepoznat i upogonit ili svaku "instancu" moram zasebno pokretat?
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 17:57   #21
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,721
Ovisi kojih kartica... ako su sve iz iste serije ili istog proizvodjaca, Claymore bi ih sve u jedan proces stavio. Na ovom rigu di su mi 3x 280X i 1x 270 2GB, moram otvarati 2 procesa jer 270-tka ne moze rudariti Ethereum.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 19:58   #22
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
jer 270-tka ne moze rudariti Ethereum.
Može, samo je problem što je 2GB. Jesi probao dodati u start.bat?

Citiraj:
SETx GPU_FORCE_64BIT_PTR 1
SETx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
SETx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
SETx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
SETx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 20:37   #23
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,721
NiceHash mi uopce ne nudi da odaberem Hashimoto na toj kartici. Mozda bi rucno islo, ali preko NHM-a ne ide. Nije lose ni ovako:

dakky je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 20:39   #24
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Probaj pod settings - devices - extra launch parameters i onda tamo ubaciti

Znam da to šljaka u claymore mineru, ali nisam probao preko nicehasha.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 20:54   #25
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,721
Ali gledaj - na 3 280-tke imam hashimota:


a na 4-oj 270tki ga uopce nema u listi:


tak da jedino nova instanca minera da ide samo na 4tu karticu
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 21:55   #26
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ne znam zašto je tako. A zašto ne koristiš claymore?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2017., 00:01   #27
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,721
Jednostavnije ovako, a razlika 5-10%.
10% dugorocno i nije lose, ali je puno vise posla oko konfiguracije.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 20:32   #28
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
jedno pitanje... imam jedan xeon E5440 @ 3.6Ghz tu sa strane koji mi trenutno ništa ne radi , grafa u tom stroju je nikakva, samo da baca sliku..

mene sad zanima, dal ima kakve isplativosti, tj. plusa ako ga recimo ostavim da radi 24/7 sa nekim CPU majnerom jer doma su mi grafe jad i bijeda..

ono, trenutno sad folda dok mi je upaljen al to nema "koristi"

znači, dal će mi to majnanje pokrit struju i da ostane za pivu ili da jednostavno uopće ni ne pokušavam..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 20:35   #29
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ma jako teško, po mojem to je kao neki i3 i to bi bilo 2-3$ mjesečno ako i toliko.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2017., 00:02   #30
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,721
@T0mB1ll ... ni ne pokusavaj. Taj Xeon ima TDP od 80W (0.08kWh), a to je brat bratu oko 1 kn dnevno.. puta 30 dana = 30 kn, a izrudarit ces manje od toga sigurno.
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na